Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 8

  • 44 556
  • 708
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 197
AAaa тук съм Laughing
2в1, битки имаше, физически, емоционални - на няколко нива и полюси.На това му се казва пристрастяване от пристрастяването (какъв хубав каламбур написах Sunglasses),но важно е да уточня, че приковава вниманието и държи в напрежение през цялото време.Много си ми хареса и директно заминава в специалния хард, че като се замисля как се теглеше...мъка.
Да дам отчет с изгледаните филми. За два споменах - "My Boyfriend Is Type B" и "Bangkok Love Story".Също китайският "To Live", който проследява живота на едно семейство по време на Мао,с всичките последици на тоталитарната власт. Израелският "The Bubble", който е любовна история между евреин и йорданец (дам,мъже са Blush)."Fanboys" - луда комедия и конфликтни взаимоотножения между феновете на Междузвезни войни и Стар трек...и още два,но и те не са азиатски продукции.

# 61
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Сега видях че се е пратило предишното ми писание. Имаше някакъв проблем с нета при мен. Извинявам се.

# 62
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Да, Me Too, Flower! все повече започва да ми харесва, а субтитрите на английски все повече започват да ме дразнят с това, че изключително бавно се правят. Един - да, втори с изгледа да е готов чак след седмица (виждайки "тепмото", с което се прави), а трети и четвърти едва ли ще започнат с превод скоро. Комедията ме поддържа интереса и без субтитри 45 мин., макар да разбирам едва 4-5 % от това, което се говори, но за миг дори не посягам към стрелките. За първи път ми се случва това с корейска драма, още повече без превод. Ако продължи все така силно и в оставащите серии до финал, този сериал ще бъде моят номер 1 при корейците в комедийния жанр за 2011 г. Има страхотна химия между Lee Ji Ah и Yoon Shi Yoon, а и снощи в 4-та серия как я грабна и намляска едно хубаво. Ей, това се иска - страст! Да горят и играят пред камерите, а не да ми се държат като ощипани девствени булки и да се докосват само по устните. Прави ми също така и впечатление, че имаме ли на лице една "кака", а за нейн партньор с около 6-7 години по-малък главен герой - отличното попадение ни е гарантирано. Lee Ji Ah започва да ми става много симпатична, а до сега не съм я гледала никъде (Вируса го бях намислила за гледане, но отпадна с течение на времето от програмата ми). Нашата полицайка вече е тотално зарибена по сладурчето и виждам как е на път да излезе от депресията, в която е изпаднала покрай работата си.

Жалко за Jung Woo Sung, не зная дали са още заедно с Lee Ji Ah, защото бях чела, че той я е зарязал след като научава, че тя е крила брака и развода си с Seo Taiji, но такава жена трябва да си луд, за да зарежеш.  

# 63
  • MJF
  • Мнения: 8 591
rossonera , днес е петък и с това
Има страхотна химия между Lee Ji Ah и Yoon Shi Yoon, а и снощи в 4-та серия как я грабна и намляска едно хубаво. Ей, това се иска - страст!

ще ни накараш да гледаме и ние този епизод  Simple Smile.
Да попитам Oishii_Proposal 2006 как е ? Днес нещо "леко" ми се гледа.
Виждам че превода на A Thousand Days' Promise върви в приличен темп. На Flower Boy Ramyun Shop също. Странно защо Me Too, Flower! , който е за широка консумация, се бави.
Някой да гледа текущия The Empress ? Аз го поглеждах първите 3-4 епизода но линковете нещо често ми блокираха а и такава тематика не ми се гледаше и го отложих.

# 64
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
6o6ul4o, писах го тук преди време, но отново да намекна... Сценарист на Me Too, Flower! е създателят на My Name Is Kim Sam Soon. На мен това също ми беше достатъчно, за да започна да го гледам. Радвам се и много на подбора на главните герои - Lee Ji Ah след скандала през тази пролет е в доста неизгодни позиции и със сигурност не е много тачена от тяхното си корейско общество, а Yoon Shi Yoon не спада в категорията на "невероятно изглеждащите, които лепят почитателките си пред екран". Голям интерес към сериала наистина няма, и може би точно с това, което написах по-горе си го обяснявам. Тя - низвергната, че е крила брак в продължение на 9 години, а Той - все още в началото на своята кариера.

Oishii Proposal (ама много обичам такива японско-английски смесици от заглавия) - Вкусно Предложение, не съм го гледала, т.е все още не съм стигнала до него, но само като видях името на Koide Keisuke ми стига, за да го стартирам, а и виждам, че сериалчето е от 2006 г. от силния период на японските продукции.

# 65
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Интересно какво е общото ниво на  грамотност в Южна Корея, дотолко доколкото това има връзка с по-широк мироглед и по-голяма култура на междучовешки отношения. Странно "обществено мнение" като цяло имат по някои въпроси. Тяхна си работа де. Едно от досадните ми неща е "тълпата"/"масата"/"общественото мнение"  ooooh!.

Не знаех че 2006 е силен японски кино период. Да взема да обърна спецално внимание на продукции от тогава. Решено е  че Oishii_Proposal ще се гледа  Hug. За японско-английския ми е много забавно като го слушам от тях. То и ние имаме бол англ/латински чуждици но на японския фон ми звучи  Simple Smile.

# 66
  • Мнения: 6 777
Големи сте подстрекателки smile3515, знаете ли   love001.
Снощи приключих "Dosokai", свалих "Second Virgin", а сега и това "Oishii Proposal"  smile3555. "Me Too, Flower!" ще си чака пълното излъчване, за да бъде вреден и той.

За съжаление Jung Woo Sung и Lee Ji Ah не са заедно след скандала, но имайки в предвид отношението на корейското общество към подобни неща, не се учудвам на раздялата им. Би ми се искало той да беше показал малко повече характер и да беше останал до нея, но все пак си изкарва хляба там, а не тук така, че донякъде го разбирам. И ми е жал за нея, защото според мен в случая мацката не беше виновна, а по-скоро бившият и съпруг, който заради популярността си е имал по-голяма изгода от криенето на брака.

Интересно какво е общото ниво на  грамотност в Южна Корея, дотолко доколкото това има връзка с по-широк мироглед и по-голяма култура на междучовешки отношения. Странно "обществено мнение" като цяло имат по някои въпроси. Тяхна си работа де. Едно от досадните ми неща е "тълпата"/"масата"/"общественото мнение"  ooooh!.
.................................

Не знам до колко всичко това е свързано, но ме изумяват някои тяхни ....... как да го кажа ...... възгледи. Не се притесняват, че жените им се разхождат с поли и гащи направени от по една педя плат и задниците им са отвън, но изпадат в див екстаз, ако видят ключицата на някоя от тях или пък не дай си боже деколтето и да е малко по-открито. Недопустимо е да показваш чувствата си към любим човек на обществено място, но няма нищо лошо всяка вечер да посещаваш обществени заведения с  млади "придружителки" и "придружители" Tired, а всички знаем какво точно се случва там. И в същото време няма никакво значение, че в къщи те чака семейството ти. Голямо лицемерие и двойнственост ми е това. Много е важно да показваме колко сме морални пред другите, но какво става в собствената ни колибка само ние си знаем. Не знам, това е едно от нещата, които не мога да възприема в тяхното общество. Тези крайности са ми абсолютно неестествени и неразбираеми.

Последна редакция: пт, 18 ное 2011, 13:30 от 2в1

# 67
  • Мнения: 9 197
Само ако знаете колко ми е петъчно и лежерно Crazy...и ми се приска да пиша и пиша.И тъй като психически се подготвям за третият фим на Ейтан Фокс - вариации по темата "еднополова любов и всичко останало" Laughing, пък и съм изостанал киноман, които тепърва открива красотата на киноматографията ...та жадно поглъщам филм след филм и си водя фаил (дневник е архаично,май) със заглавие "филми" (дам,без въображение съм относно наименованита Blush) и го пълня с идеи (фаила),после отмятам ииии хоп двойно повече предложения, защото ситуацита е следната - препоръчват ми филм-аз го гледам-харесва ми-после втори-пак ми харесва,трети,пети - накра се получава порочно и емоционално превързване (към файла). Не се  оплаквам, напротив. Изключително приятно е. Wink
Край на прилюдита ми. smihesorry
Гледах "The Magnificent Five",защото исках нещо, което след края му няма да ме обхване желание да си прережа вените или поне вените на режисьора, сценариста, главния готвач или на някой с участие в продукцита. Филмът е забавен,с тънко и не толкова чувство за хумор,с препратки към други филмови продукции (не е пародия), малко екшън и доза женско биле, което прави жените по-женствени,а мъжете много по-женствени. Има още монах,продавач на лекарства,дете крадец,момиче с тъмно минало и тайланската версия на Хонг Гил Донг.Събира ги случайността,малко алчност и желаниято да помогнат на деца продадени като роби.
Ще видите друга версия на играта "камък,ножица,хартия", интерпретация на "не знам, не чух, не видях"и ще чуете/прочетете неподозирано количество лафове. Laughing
С една дума - филма е як.

# 68
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Jung Woo Sung е постъпил като женчо, ама все пак негова си работа. Такива мъже за мен обаче... вратата и "Sayonara".

Шоши-сан
, идвам специално да ти благодаря за това, че спомена днес Oishii Proposal. Вече го свалих, открих му и английски субтитри и дори го започнах. Уж само да надзърна малкооо в първа серия, а много ми хареса до тук от изгледаните 30 мин. Останалите продукции, които предвидих онзи ден за гледане, малко ще позабавя. Мисля, че много ще ми хареса сериалчето, освен че и е на любима моя тема. Даммм, бях попадала на това заглавие скоро, но и когато някой друг ми го спомене за мен е знак, че трябва да действам незабавно и обикновено не се разочаровам от видяното.

Arigato Gozaimasu, Shoshi-san! Otsukare-sama deshita. (Много благодаря, Шоши-сан! Добра работа днес.)

# 69
  • София
  • Мнения: 15 467
  Eдин поздрав за добро настроение, с Miss A! Цял следобед се хиля с тях!

http://www.youtube.com/watch?v=J2xUCNDsFn8&feature=feedesi hahaha Joy

# 70
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Петък е, а японците решиха петъчно да ме зарадват с две нови реклами с двама мои любимци - Yamashita Tomohisa и Kamenashi Kazuya.
Току-що ги излъчиха по Fuji TV и TBS, за това ви ги пускам, вече ги качиха. Да живее интернета! От другия край на света веднага можеш да бъдеш в крак с всичко, което се случва и излъчва при тях.

Tsumabuki Satoshi, Mizukawa Asami & Yamashita Tomohisa - Toyota CM

Nakama Yukie & Kamenashi Kazuya - Panasonic Beauty (Каме отново с любимата си учителка от Gokusen, а когато е облечен в костюм най-много го харесвам и с тази прическа)

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 55
Струва ми се,че форумът е залят от японска вълна.Същинско цунами Laughing.
rossonera,не знам за Каме ама Ямапи с тоя перчем  smile3555.

Изгледах Sunao ni Narenakute.Засегнаха много значими теми,за неща,които могат да се случат на всекиго.За съдбата и хората,с които ни среща и разделя.
В повече ми дойде това,което се случи накрая с Т.Т.,но може би трябваше да да е така,заради общото послание на филма.Цитат - ”Накрая хората умират.Живота е постоянна битка.Докато си жив го живей пълноценно!”
Много ясно и простичко изказани истини.Хареса ми!

# 72
  • Мнения: 6 777
Хайде и третата част от "драмата" Toyota Camry и сладурът Lee Min Ho Crazy



# 73
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Изгледах Oishii Proposal. Дадох му голяма форца на сериалчето, но много ми беше приятно, както и очаквах щом е от силния период на японските продукции. Харесаха ми героите, хареса ми обстановката, а за храната... ммм, няма да обеля дума. Влюбена съм в готварството по принцип и е ясно какво мисля. Беше ми интересно да чуя и как японци говорят на италиански. Зле е положението (както с английския), но се стараят.
Браво на Koide Keisuke - тук е 22 годишен, но прави страхотна роля, макар и все още с не много опит. Amuse-четата по нищо не отстъпват на Джонитата. Хубава любовна история имаха и двамата главни герои, имаше си го и малкото зло - в случая едно досадно, ниско и с писклив глас същество, но нямаше как - беше необходим персонаж, за да подразни малко обстановката, а и все пак 10-ет серии трябва нещо да ни държи в напрежение.
Хареса ми много и Hasegawa Kyoko, но нея я познавам от Dragon Zakura, за това не беше изненада. В първа серия, когато показаха и двамата млади готвачи, колеги на главната героиня, много ми изглеждаше познат "червения" готвач, но не се разрових веднага, за да разбера кой е. Във втора серия вече започна много да ми бие на изключително позната физиономия, но нали е с шапка, трудно ми беше да се освестя, докато в един момент "Еврика!" - Daito Shunsuke, в една от първите си роли на екран, 20-ет годишен. Голям сладур! Много ми е симпатичен той и много ми прилича на някои снимки на батко си Oguri Shun...  Heart Eyes

Аригато още веднъж на Шоши-сан, че го спомена днес като заглавие. Доволна съм!

dovede, абе, перчема не е проблем. Ще му го оправим.  Laughing На този поглед трудно се отстоява...

# 74
  • MJF
  • Мнения: 8 591
 Embarassed Шоши-сан още не е започнала Oishii Proposal. rossonera , много обичам да прочета такива разболи на кой кой е от екипа на дадена продукция. И аз като ми хареса драма я "изследвам" от до.
dovedeLaughing баланс да има, понякога залитаме към корейското, а китайци, тайландци и пр.още по-рядко ги заглеждаме.

Общи условия

Активация на акаунт