срамно ли да потърсиш помощ,,,

  • 24 465
  • 212
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 884
срамно ли да потърсиш помощ,,, - не е срамно, щом въпросът опира до това да си отгледаш и възпиташ децата. Някога и аз помагах. Имах възможност, но в последно време така ме завъртя, че ... Господ да ни е на помощ. И аз се срамувах да поискам помощ. До август бях по майчинство, а после останах без работа. Търсех, но не ме искат. Детето било малко и ще ползвам често болнични. Мъжът ми също остана без работа - съкратиха го. Не се записахме в бюрото за да не точим държавата. Очаквахме скоро да започнем да работим. Имахме уговорка, но нещата се скапаха и така останахме само със 70лв. месечен доход от детските надбавки и ако мъжът ми успее да изкара някой лев. С множество неплатени кредити и сметки. Този месец децата на два пъти се разболяха и парите хвръкнаха за лекарства. В общи линии ударихме дъното. Днес срам не срам отидох в социалните за да питам каква помощ ми се полага при това положение. Предстои ми да си подготвя документите. Никога не съм предполагала, че ще стигна до тук и въпреки сълзите в очите докато пиша всичко това аз все още вярвам, че това е временно и нещата ще се оправят. Дължим го на децата си. Съжалявам за написаното...имах нужда само да споделя.

На въпроса дали е срамно - пак казвам не е срамно, ако го правиш за да можеш да се оттласнеш от дъното вместо да се вкопаваш. Мамите тук са помагали много и на теб ще помогнат, ако си коректна с тях. Желая ти успех. Дано нещата при вас се наредят и да се радвате необременени от битови ядове на едно здраво и пухкаво бебенце.

  bouquet
Пожелавам ти, Кенга, да се справиш бързо с положението, в което сте изпаднали!
Бог да те срещне с добри хора, които да ти помогнат да започнеш работа и всичко вече да е наред!
И дано не те среща с онези, които казват, че е срамно да търсиш помощ...
...
...
...
Авторката на настоящата тема дали се е справила или се е отказала да пише тук???  newsm78
Дано да е добре!  Praynig

# 31
  • Мнения: 2 584
  bouquet
Пожелавам ти, Кенга, да се справиш бързо с положението, в което сте изпаднали!
Бог да те срещне с добри хора, които да ти помогнат да започнеш работа и всичко вече да е наред!
И дано не те среща с онези, които казват, че е срамно да търсиш помощ...
...
...
...
Авторката на настоящата тема дали се е справила или се е отказала да пише тук???  newsm78
Дано да е добре!  Praynig


Дани (KENGA) разбирай да не срещаш с мен и Dencho  Joy нищо че си те познаваме  отдавна
вярвам че нещата ще се оправят, нали знаеш че декември и януари са малко мъртви месеци, иначе съм фен на красотите ти Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 2 471
срамно ли да потърсиш помощ,,, - не е срамно, щом въпросът опира до това да си отгледаш и възпиташ децата. Някога и аз помагах. Имах възможност, но в последно време така ме завъртя, че ... Господ да ни е на помощ. И аз се срамувах да поискам помощ. До август бях по майчинство, а после останах без работа. Търсех, но не ме искат. Детето било малко и ще ползвам често болнични. Мъжът ми също остана без работа - съкратиха го. Не се записахме в бюрото за да не точим държавата. Очаквахме скоро да започнем да работим. Имахме уговорка, но нещата се скапаха и така останахме само със 70лв. месечен доход от детските надбавки и ако мъжът ми успее да изкара някой лев. С множество неплатени кредити и сметки. Този месец децата на два пъти се разболяха и парите хвръкнаха за лекарства. В общи линии ударихме дъното. Днес срам не срам отидох в социалните за да питам каква помощ ми се полага при това положение. Предстои ми да си подготвя документите. Никога не съм предполагала, че ще стигна до тук и въпреки сълзите в очите докато пиша всичко това аз все още вярвам, че това е временно и нещата ще се оправят. Дължим го на децата си. Съжалявам за написаното...имах нужда само да споделя.

На въпроса дали е срамно - пак казвам не е срамно, ако го правиш за да можеш да се оттласнеш от дъното вместо да се вкопаваш. Мамите тук са помагали много и на теб ще помогнат, ако си коректна с тях. Желая ти успех. Дано нещата при вас се наредят и да се радвате необременени от битови ядове на едно здраво и пухкаво бебенце.

Дани,

Добра среща, макар и не по добър повод. Стискам палци, Коледа да направи чудо и за теб, както ти твориш чудеса години на ред за хора в нужда.

Поздрави от Dencho

П.П. Извинявам се за спама 

# 33
  • Мнения: 285
Dencho, ЛАРА КРОФТ (rut), Геррри , благодаря ви за подкрепата и окуражителните думи. Освен от кинти всички имаме нужда от подкрепа, защото именно тя ни дава сили да вървим напред борейки се с несгодите по пътя си.  bouquet

Не съм искала да насоча интереса ви към мен с публикацията си. Исках само да кажа на авторката, че не е срамно да помолиш да ти податат ръка за да се измъкнеш от дупката, ако след това си решил да я заровиш и да минеш през нея отъпквайки я. Всички имаме своите падове и възходи. Хора сме за да си помагаме, а не да се използваме взаимно, макар и бацила на консуматорството да е заразило, надявам се лечимо, обществото ни.

Аз в чудеса отдавна не вярвам, може би и заради това не ми се случват. Моля се само за малко повече късмет, защото и той все ме подминава мислейки си, че нямам нужда от него. Но ще продължа да си търся работа Wink

Радвам се, че харесвате нещата ми. Често в тях намирам утеха докато ги правя, макар и скоро нищо да не съм правила.

Надявам се авторката на темата скоро да се включи с добри новини.

uplashena777, напиши ми адреса си на ЛС. Ако имам възможност (финансова) ще ти изпратя някои неща за бебето. Много раздадох, но съм си запазила някои неща (от сантимент) като дрешки, завивки и играчки. Имам и познати мами с бебета. От тях също мога да поискам. Изобщо мога да разпитам тук-там.

Какво ще е бебето? Знаеш ли?

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:50 от Boten Mary

# 34
  • Мнения: 65
Ако авторката, която търси помощ е без документи дори и да си напише имената как могат да и се изпратят пари? Нали при това положение не може да ги изтегли, понеже  няма как да докаже, че тя е бенефициента.
Макар, че аз също не се навивам на схеми с изпращане на пари - бих могла да помогна с дрешки за голямото дете.
Иначе не мисля, че е срамно да се потърси помощ и подкрепа, но толкова сме "налъгани" вече всички, че на никой не му се хваща вяра и гледа да помага с каквото друго може, но не и с пари.
До скоро на всички, желая ви успех!

# 35
  • Мнения: 884
Ако авторката, която търси помощ е без документи дори и да си напише имената как могат да и се изпратят пари? Нали при това положение не може да ги изтегли, понеже  няма как да докаже, че тя е бенефициента.
Макар, че аз също не се навивам на схеми с изпращане на пари - бих могла да помогна с дрешки за голямото дете.
Иначе не мисля, че е срамно да се потърси помощ и подкрепа, но толкова сме "налъгани" вече всички, че на никой не му се хваща вяра и гледа да помага с каквото друго може, но не и с пари.
До скоро на всички, желая ви успех!

Точно така, ако няма документи, как ще си получи помощта?
Една мама беше предложила да помогне за личната карта. Какво ли е станало по тази линия?
...
Моля, uplashena777

Напиши някакви координати на ЛС или тук!
Ако сте на някакво удобно място, мога да уредя да ти докараме разни неща - разчиствам огромен апартамент с много неща. Доста раздадох, доста останаха за мен, предостатъчно има и за даване, но трябва да се свържем по някакъв начин, нали?
...
Пожелавам на авторката и на мамите, които се затрогнаха от съдбата й,
ЛЮБОВ, ХУБАВИ ПРЕЖИВЯВАНИЯ И ДОБРИ МИСЛИ! Simple Smile

  bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • Мнения: 817
uplashena777, Пиши какво стана с личните ти документи. Успя ли да дойдеш до София да си оправиш нещата?

Ако искаш да ти помогна с нещо ми изпрати адреса и имената си на лични.

# 37
  • Мнения: 488
uplashena777, доста хора се включиха в темата, кажи ако все още имаш нужда от помощ, ако пък си се оправила по някакъв начин пак пиши за да се знае от всички.

# 38
  • Мнения: 53
На 22 ноември изпратих на авторката.

До днес, нямам от нея вест. За съжаление в следващите три месеца ще съм далеч от България и ще ми е трудно да изпълня обещаното. Надявам се да е намерила решение на проблемите.

Весела Коледа на всички!

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:51 от Boten Mary

# 39
  • Мнения: 54
Здравейте на всички.Сега намерих начин да посетя форума и да информирам за моят "напредък",или по точно застой.След като отидох в посолство ме уведомиха,че поради закъснение повече от 3 месеца всички документи се анулираха и се наложи наново да плащам такса наново да се снимам и наново да подавам документи.Това пътуване още повече разклати крехкото ни финансово положение.С 2 думи останахме без стотинка.Пазарувахме на версия,да е жива и здрава магазинерката,но и тя вече не ни дава.Като взехме заплата поне за щастие успяхме да покрием най-належащите разходи като наема и тока и да платим версията.Сега мина един месец от подаването на документите и трябва да се обадя в Посолството и ако ми е готов нов паспорт трябва да ида да го взема само,че не знам как ще стане това тъй като нямам пари за пътни.Затънахме още повече.Сега ще ни спрат и телефона.Не съм се надявала много на финансова подкрепа,защото знам ,че живота е много труден напоследък.Който искаше да ми помогне можеше да се обади по телефона "Телефона сега е в дъщеря ми,тя е на работа.Утре ще тръгнем с нея в 5 сутринта,ако всичко е наред.0892965080.Желая ви късмет и щастие." Дори една мама ми се обади вчера което много ми стопли душата.Наистина хората са прави дори ако някой изпрати пари с пощенски запис дали е възможно да ги получа без документ за самоличност.И без адресна регистрация.Иначе бебето е добре до колкото го усещам тъй като не съм била на преглед.Много силно рита pregnant .Ходя на работа с надежда ,че ще издържа още малко както психически така и физически.Благодаря на всички които следят темата и предложиха поне някаква помощ.Пожелавам Ви весели празници и още се надявам,че на Коледа стават чудеса.  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 53
Здравейте на всички.Сега намерих начин да посетя форума и да информирам за моят "напредък",или по точно застой.След като отидох в посолство ме уведомиха,че поради закъснение повече от 3 месеца всички документи се анулираха и се наложи наново да плащам такса наново да се снимам и наново да подавам документи.Това пътуване още повече разклати крехкото ни финансово положение.С 2 думи останахме без стотинка.Пазарувахме на версия,да е жива и здрава магазинерката,но и тя вече не ни дава.Като взехме заплата поне за щастие успяхме да покрием най-належащите разходи като наема и тока и да платим версията.Сега мина един месец от подаването на документите и трябва да се обадя в Посолството и ако ми е готов нов паспорт трябва да ида да го взема само,че не знам как ще стане това тъй като нямам пари за пътни.Затънахме още повече.Сега ще ни спрат и телефона.Не съм се надявала много на финансова подкрепа,защото знам ,че живота е много труден напоследък.Който искаше да ми помогне можеше да се обади по телефона "Телефона сега е в дъщеря ми,тя е на работа.Утре ще тръгнем с нея в 5 сутринта,ако всичко е наред.0892965080.Желая ви късмет и щастие." Дори една мама ми се обади вчера което много ми стопли душата.Наистина хората са прави дори ако някой изпрати пари с пощенски запис дали е възможно да ги получа без документ за самоличност.И без адресна регистрация.Иначе бебето е добре до колкото го усещам тъй като не съм била на преглед.Много силно рита pregnant .Ходя на работа с надежда ,че ще издържа още малко както психически така и физически.Благодаря на всички които следят темата и предложиха поне някаква помощ.Пожелавам Ви весели празници и още се надявам,че на Коледа стават чудеса.  Rolling Eyes

В чужбина съм. Единствения възможен начин да изпратя обещаната сума от 100 лв е чрез електронно банкиране, за което ми трябва сметка в българска банка.

Хайде момичета, мислете как. Може някоя мама, която има сметка да живее близо .





# 41
  • Мнения: 488
mozza, първо си провери какви ще са ти таксите, защото мисля, ча за да изпратиш обещаните 100 лв. таксите ще са ти от порядъка на 50 лв.

# 42
  • Мнения: 53
mozza, първо си провери какви ще са ти таксите, защото мисля, ча за да изпратиш обещаните 100 лв. таксите ще са ти от порядъка на 50 лв.

С електронен подпис съм и банкирам през българската си банка. Таксата е нормална. Само ми трябва сметка в българска банка.

# 43
  • Мнения: 817
Момичета, нали снимките вече се правят в полицията и са безплатни?!? Защо автократа е посочила правенето на снимки като разход не зная.
Освен това аз доста често проверявах дали влиза във форума, защото чаках да ми даде адреса си, за да й изпратя някои неща и мога да ви каза, че много често е била активна. Учудих се като видях, че е писала, че чак сега е намерила начин да посети форума.
Вече и в мен буди някакви съмнения целия този разказ и все пак ми се иска да вярвам, че хората не лъжат за такива неща.
uplashena777, следващия път като посетиш форума ми напиши адреса си, защото нямам възможност да звъня на мобилни телефони.
Дано всичко да е наред с бебето ти.

-----------------------------------------------


Авторката на темата е писала, че днес ще бъде в София, за да си оправя документите, а в 11.33 ч. е посетила форума. Как става така? http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=344922

Последна редакция: пн, 12 дек 2011, 11:53 от Snow girl

# 44
  • София
  • Мнения: 1 508
Момичета, нали снимките вече се правят в полицията и са безплатни?!? Защо автократа е посочила правенето на снимки като разход не зная.


Защото става дума за руски задграничен паспорт, трябват им готови паспортни снимки, не ги правят на място. Още повече, доколкото си спомням, искат една доста солидна сума от порядъка на 50-60 долара, може и повече.

Общи условия

Активация на акаунт