срамно ли да потърсиш помощ,,,

  • 24 468
  • 212
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 54
Здравейте . Аз съм дъщерята. Майка ми не можа да отговори на всички писма защото не желаеше да си дава пичните си данни,но това не означава,че желае само пари.Нуждаем се от дрешки защото нямаме никакви,а относно креватчето което предложихте просто няма как да го вземем дори и да искаме.Защо сте толкова критични?Да не и вярвате,но дори не и давате шанс да обясни зачепкате се за всяка нейна дума.Дадохме ви номер на който да се обадите,но вие не се обадихте разбира се трудни времена са не всеки има възможност да се обади,но ви дадохме и скайп поне това можехте да направите щяхме да ви разкажем всичко което пожелаете,но вие не си направихте труда.Преди бях чела,че някой беше казал да продадем компютъра.Този компютър е мой и тя няма да го продаде без мое разрешение.Отидохме в заложна къща и казаха,че ще дадат за него 50 лева.Заслужава ли си???Не е била на лекар,защото няма осигуровки,а един преглед е 20 лева.Плащаме квартира която е 170 лева и просто не ни остават пари за нищо.Лишена съм от толкова неща,но не съм някоя лигла и да застана пред магазина и да казвам "искам това искам онова".Истинският ми баща също не ни помага.Не ми плаща издръжки не ми дава и пари.Помня,че последния път когато получих пари от него беше преди 3 месеца на стойност от 20 лева.Тя искаше да да го осъди за издръжки,но аз не и дадох,защото ме е жал за него все пак никъде не работи,но вече си давам сметка,че няма жал.Трябваше да го осъдим,но вече мисля ,че е късно.Както и да е. Все пак пак ви давам моя скайп в случай,че желаете да разговаряме.
Мир и Любов  newsm51

Забравих да дам скайпа  Joy gotino_sladur4e_95   Rolling Eyes пишете ако желаете  baby_neutral

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 13:59 от Boten Mary

# 61
  • Мнения: 285
Нямам време да чета назад. Не мога да се обадя по тел. Моят е без изходящи разговори. Нямам време и за скайпа. Малкото е болно вече трета седмица. Този път - шарка.
Моля, авторката да ми даде адреса си за да мога в случай на възможност да й изпратя няколко неща.

Не е тук мястото, но искам да благодаря на някои от момичетата. Няма да ги назовавам поименно. В случай на възможност ще го направя лично  bouquet

# 62
  • Мнения: 38
Здравейте . Аз съм дъщерята. Майка ми не можа да отговори на всички писма защото не желаеше да си дава пичните си данни,но това не означава,че желае само пари.Нуждаем се от дрешки защото нямаме никакви,а относно креватчето което предложихте просто няма как да го вземем дори и да искаме.Защо сте толкова критични?Да не и вярвате,но дори не и давате шанс да обясни зачепкате се за всяка нейна дума.Дадохме ви номер на който да се обадите,но вие не се обадихте разбира се трудни времена са не всеки има възможност да се обади,но ви дадохме и скайп поне това можехте да направите щяхме да ви разкажем всичко което пожелаете,но вие не си направихте труда.Преди бях чела,че някой беше казал да продадем компютъра.Този компютър е мой и тя няма да го продаде без мое разрешение.Отидохме в заложна къща и казаха,че ще дадат за него 50 лева.Заслужава ли си???Не е била на лекар,защото няма осигуровки,а един преглед е 20 лева.Плащаме квартира която е 170 лева и просто не ни остават пари за нищо.Лишена съм от толкова неща,но не съм някоя лигла и да застана пред магазина и да казвам "искам това искам онова".Истинският ми баща също не ни помага.Не ми плаща издръжки не ми дава и пари.Помня,че последния път когато получих пари от него беше преди 3 месеца на стойност от 20 лева.Тя искаше да да го осъди за издръжки,но аз не и дадох,защото ме е жал за него все пак никъде не работи,но вече си давам сметка,че няма жал.Трябваше да го осъдим,но вече мисля ,че е късно.Както и да е. Все пак пак ви давам моя скайп в случай,че желаете да разговаряме.
Мир и Любов  newsm51


А ти на каква възраст си? Някакъв размер за дрехи и обувки?

# 63
  • Мнения: 427
  Ситуациите в които съм изпадала / а може би не само аз / ме карат да се съмнявам в казаното от
  вас.
  От това което съм чела в подфорума , знам , че момичетата преди да предложат помощта си правят проверка на място . Вие дадохте ли адреса си на някоя от тях на ЛС.  Thinking
 Какво означава това , че майка ви не желае да дава личните си данни  ShockedНали моли за помощ ? Как и по какъв начин да я получи , ако такава информация не давате дори на лични  newsm78 Касаеше се дори и за парична подкрепа . Имаше потребителка ,която беше готова да помогне с такава . Но как и на кого да я изпрати .
Лесно ви е да се сърдите и да упреквате тук момичетата , но ако трябваше вие да заделяте от семейния бюджет , сигурно и вие щяхте да сте толкова подозрителни .
Имате пари да плащате интернет, но нямате да заделите за оформяне на документи . Вашата майка даде някакъв отчет къде какво е похарчира за паспорт. Вярно е че документите не са ефтини , но смятам че лишавайки се от интернет за 2-3-4 месеца , щеше да събере част от сумата .
Вече не вярвам много във вашата история . Имам чувството че авторката на темата , пише и от името на дъщеря си .
Съжалявам ако прозвучи грубо и несправедливо ,но призовавам всички желаещи да помогнат , да се въздържат . Поне докато някоя мама не провери на място , как стоят нещата в действителност с авторката .
И ако съм сгрешила в преценката си , съм готова да се извиня публично  Peace

# 64
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
До "уплашена и дъщеря й" - този филмч вече сме го гледали, многократно. Първите няколко пъти се впрягахме на сълзливите истории, доста от момичетата тук по цели нощи не спяха, защото в ума им се рисуваха тъжни и страшни картини на гладуващи и голи деца. Но с времето разбрахме, че с това се злоупотребява.... И знаеш ли, уплашена, колко боли?? Не, едва ли знаеш. Едва ли си се замислила за хората, които упрекваш и караш да се срамуват.... Тези хора не една и две вечери са заспивали и с твоята история и с мисъл, как  да отделят от малкото, което имат, как да лишат децата си, за да има за теб....
Не вярвам на нито една твоя дума от историята. И не ми се иска да тръгна да го доказвам. И от това се уморихме тук- да бъдем лъгани, използвани, да се правим на дедективи.... И що? За да се появи някоя като теб и да ми каже да се срамувам. Еми има други неща,които са срамни.....Това, че не пръскам с пари като летен дъжд от където мина не ме кара да се срамувам.

Няколко съвета за следващия филм:
 -като влизаш в сайта, невлизай с ника си, можеш да четеш, без да те хващаш, че си онлайн и четеш.
- това,че пише и дъщеря ти го махни. Толкова е елементарно и се хваща лесно. Пишете еднакво, допускате еднакви стилистични и граматически грешки.
- личния ти компютър с нет е екстра и лукс, ако си в такова положение. Че на дъщеря ти е нужно в училище и това го знаем. Има деца, които са наистина бедни, ами да ти кажа  - нямат компютър, нет още по-малко, но ползват нет в училище, по зали, за да си пишат домашните. Примери мога да ти дам колкото искаш.

Няма да навлизам в догадки на какъв хал си, но ако имаш нужда от помощ, не това е начина.

# 65
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Здравейте . Аз съм дъщерята. Майка ми не можа да отговори на всички писма защото не желаеше да си дава пичните си данни,но това не означава,че желае само пари.Нуждаем се от дрешки защото нямаме никакви,а относно креватчето което предложихте просто няма как да го вземем дори и да искаме.Защо сте толкова критични?Да не и вярвате,но дори не и давате шанс да обясни зачепкате се за всяка нейна дума.Дадохме ви номер на който да се обадите,но вие не се обадихте разбира се трудни времена са не всеки има възможност да се обади,но ви дадохме и скайп поне това можехте да направите щяхме да ви разкажем всичко което пожелаете,но вие не си направихте труда.Преди бях чела,че някой беше казал да продадем компютъра.Този компютър е мой и тя няма да го продаде без мое разрешение.Отидохме в заложна къща и казаха,че ще дадат за него 50 лева.Заслужава ли си???Не е била на лекар,защото няма осигуровки,а един преглед е 20 лева.Плащаме квартира която е 170 лева и просто не ни остават пари за нищо.Лишена съм от толкова неща,но не съм някоя лигла и да застана пред магазина и да казвам "искам това искам онова".Истинският ми баща също не ни помага.Не ми плаща издръжки не ми дава и пари.Помня,че последния път когато получих пари от него беше преди 3 месеца на стойност от 20 лева.Тя искаше да да го осъди за издръжки,но аз не и дадох,защото ме е жал за него все пак никъде не работи,но вече си давам сметка,че няма жал.Трябваше да го осъдим,но вече мисля ,че е късно.Както и да е. Все пак пак ви давам моя скайп в случай,че желаете да разговаряме.
Мир и Любов  newsm51

1.Не желае да си дава личните данни,но пък желае някой да и изпрати пари......
2.Освен мен още няколко майки ви предложиха да ви изпратят дрешки за бебето,как очаквате някой да ви изпрати нещо,когато не желаете да си давате адреса?Аз лично не разполагам с кристална топча,че да знам къде точно живеете(градът го знам,ако все пак не сте ме излъгали,като ви питах от къде сте)
3.Защо сме критични и защо не вярваме......защото много от нас са били лъгани с подобни сълзливи истории затова.А що се отнася до това,че не сме дали шанс да ни се обясни........шансове имаше много да ни обясни,но едва ли не хората,които се интересуваха вадеха буквално с ченгел думите/буквите от устата/ръцете ви.не знам защо си мислите,че хората тук които пишат са свободни и трябва да са нон-стоп пред компа за да разпитват и задават хиляди въпроси а вие с по една дума да отговаряте.
4.Що се отнася до телефона.......да ви е минавало през ум,че  хората си имат определен лимит на телефоните и нямат възможност да звънкат тук и там?А и почти всички от нас имат семейства и ангажименти и нямат време да киснат пред скайп и да разпитват една по една......


Някъде из по горните ви постове прочетох,че сте взели пари назаем, да си платите интернета.....ами извинявайте много но след като можете да вземете заем за интернет и по късно да върнете,така можете да вземете заем с който да си оправите документите.
Не разбирам мисленето ви,честно.

# 66
  • Мнения: 1 404
Тези вафли вече сме ги яли, както се казва....

Наистина е обидно поведението ви, спрямо хората, които искаха да ви помогнат.
Не сте могли да вземете креватчето, едно "благодаря" да бяхте казали на майката, която ви го предложи.

# 67
  • Мнения: 884
... Много ми е интересно, от къде е авторката на темата всъщност?
На мен ми писа, че е от Сандански.
Възможно.
Моля ако някоя друга мама е получила ЛС с местоживеенето на авторката на темата, да сподели, ако има разминаване, това ще е достатъчно, за да престанем да я мислим тази история вече.
...
Между другото, ако някой знае за мама, която наистина има нужда от креватче, нека пише. И аз се уморих да преценявам кой наистина се нуждае и кой не.
  bouquet

.............................................................................................

Писаха ми две мами, които също са ЛС с местоживеене - Сандански. Едната има и улица и номер, и име.

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 11:59 от Геррри

# 68
  • Мнения: 54
Точно затова не искахме да дадем адреса,защото доведения ми баща не знае за форума,а най-малко искаме да научат роднините му.Но както и да е за вас е по-важно да се докажете пред всички колко сте добри дори за сметка на това да ни унижите пред всички...Ако искате помагайте ако искате не,но не давайте адреса публично.  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 805
Как да ви се помогне,като хората нямат адрес и име на получател????????????????
Под някой камък в някоя горичка ли да ви оставят парите ?  ooooh!

# 70
  • Мнения: 884
Точно затова не искахме да дадем адреса,защото доведения ми баща не знае за форума,а най-малко искаме да научат роднините му.Но както и да е за вас е по-важно да се докажете пред всички колко сте добри дори за сметка на това да ни унижите пред всички...Ако искате помагайте ако искате не,но не давайте адреса публично.  Rolling Eyes

Както може да се види, от моя пост, не съм дала публично адреса, не казвам дали го имам!
Написах това за адреса, като един вид доказателство във ваша полза!
...
Малко повече благост никога не е излишна...
Всички хора имат моменти, когато са добри, и моменти, когато са лоши.
Но в тази тема никой не цели да ви унижи, повярвайте!
...
...
"....Но както и да е за вас е по-важно да се докажете пред всички колко сте добри дори за сметка на това да ни унижите пред всички...Ако искате помагайте ако искате не..." - момиче, от тези думи излиза, че хората в темата са лоши... Хубаво ще е да се успокоиш и да повярваш, че не всички хора са еднакви и че по света има добронамерени и състрадателни хора, които не приличат на някои, които може би познаваш от реалния си живот. Бъди с чисто сърце и то ще те пази! Simple Smile
...
...
А защо роднините не трябва да научават за форума? Според мен ще е добре да са наясно, че имате нужда от подкрепа, и да ви помогнат както могат. Все пак ако се съберат няколко души, все ще измислят начин да ви дадат едно рамо. Не е срамно...
...
Дано нещата се оправят при вас! Радвам се, че сте набавили легълце за бебето!
Всички вещи се намират, по един или друг начин,
но важното е да се запази любовта между хората в семейството!
Пожелавам ви точнотова - много любов и радост за празниците и за след тях! Simple Smile

# 71
  • Мнения: 54
Доведения ми баща е прекалено горд и си мисли все още,че може да се справи сам,а родителите му  знаят в какво положение сме,но те не могат да помогнат защото и те са материално затруднени.Пък майка ми няма родители защото и двамата са починали,а тя дори не е познавала майка си...Хората в нашия край са малко по-особени и повече живеят за чуждо мнение и винаги си страхуват кой какво ще каже...Извинявайте,че реагирах преди малко остро,но за моите години си нагледах на каква ли не злоба в хората...А да ви попитам нещо:Майка ми има страшни киселини.Това нормално ли е и опасно ли е за бебчо ако тя пие сода защото изпи всичката сода у  дома???  newsm78

# 72
  • Мнения: 817
Момиче, това трябваше още в началото да го разкажете с майка ти и нямаше да се стига до остри реплики  Peace

За киселините - нещо съвсем нормално са, аз съм имала и с двете бременности. Но не е хубаво да пие нито сода, нито каквото и да било друго. Вероятно нищо му няма на бебчо, но занапред да не пие.

Но няма как да не подкрепя другите момичета, че без да имаме някакъв адрес и имена няма как да се изпрати каквото и да било. Когато дадете адреса си на лични, той не става публично достояние, а го вижда единствено въпросния потребител. А ако някой реши да злоупотреби е все едно дали ще му дадете адреса си на лични, по скайп или телефон. Но да ти кажа за сега не чула случай някоя помагаща майка да е злоупотребила с лични данни

# 73
  • Мнения: 427
   След като получих ЛС , вече не вярвам на нито една дума казана от вас.
   Споменаха че сте от Сандански . Няма ли някоя мама там , която би могла на място да провери как стоят нещата . Смятам че няма да е проблем , да отиде в дома на авторката ,под предлог че се познават . Дето се казва за едно кафе.
Съжалявам , но тази история много ми намирисва.Бащата не трябвало да знае , добре . А как ще обясните откъде е дошла помощта за вас ? Как ще обясните откъде сте намерили средства за документите ? Или и него засипвате с лъжи ,че вземате назаем . Rolling Eyes
Нямам намерение да се срещам с вас в София , защото не смятам ,че от една такава среща ще ме убедите на 100% в историята си .

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:54 от Boten Mary

# 74
  • Мнения: 20
Ами не е хубаво да пие сода.Аз  направо се побърках от киселини и ми минаваше ако ям кисело мляко,но това беше временно пила съм и аз сода но лекаря ми се скара като му казах.Пробвайте вечер точно преди лягане да изяде половин кофичка кисело мляко,по възможност по-висока масленост.На мен лично ми помогна.

Общи условия

Активация на акаунт