Тук сме събрани ЮНСКИТЕ мами - с малки шкембета и големи тигани

  • 23 017
  • 716
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 42
Ели, доколкото прочетох в темата за раждане в Токуда, трябва да си запазиш час за преглед при някой от лекарите там. По точно този, при който си избрала да родиш. Той да се запознае със твоето състояние и така. Сега разпитвам малко в темата за Токуда и ще ви пиша  Hug
ето и списък на необходимите неща, който са постнали там http://www.facebook.com/photo.php?fbid=589672465260&l=0f592e7734

# 676
  • София/Правец
  • Мнения: 130
И аз се интересувам за Токуда, още повече ако може и без пари  Whistling
Аз доколкото разбирам това с направлението, значи, че ако не избираш конкретен лекар, а идеш когато зараждаш като навсякъде значи не плащаш. То няма логика и направление и плащане. Освен ако избираш екип. Тогава като в другите държавните болници искат и направление и платена такса за екип.

Леле, направо ме човъркате по болното място с тия колички и неща Simple Smile Аз съм маниак на ровене в нета да си избирам и после да мъкна моя по магазините да гледаме  Laughing Ама нали всичко си имаме.. Ако имам щастието да е момиче малко дрешки само ще ми трябват и това е Sad

Иначе за количките да кажа, че за племенницата ползваха ABC Design ли какви са... Нейната беше маслено зелена ако не се лъжа и ако някои иска на старо мога да разпитам дали я продават. Мисля, че няма зимен кош, но не съм убедена...

Criska, добре дошла отново Simple Smile Надявам се да си взела изпитите! Simple Smile

Аз да ви се похваля си защитих дипломната работа още преди около 2 месеца в прясна бременност и сега само си чакам дипломата Simple Smile Е, мисля на есен да записвам пак, че сега изпуснах малко сроковете, но има време Simple Smile

# 677
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте момичета. Отдавна не съм писала но се старая да ви следя въпреки голямата активност за което ви поздравявам Simple Smile
Виждам, че вече мислите за присъствието на бащата на раждането, болницата в която ще раждате, колички и т.н.
Аз лично мисля, че повече ще се притеснявам ако мъжа ми е с мен, и предпочитам да чака отвън а и той няма голямо желание да е вътре
За раждане и колички още не сме мислили, въпреки, че доста често отварям бебешки сайтове но пазаруването ще оставя за пролетта.
Стискам палци на всички с прегледи днес, въпреки, че съм сигурна че всичко е наред с бебчовците. Аз съм на преглед в четвъртък и вече нямам търпение да видя бебо колко е пораснал.
Лек и усмихнат ден на всички Hug

# 678
  • Мнения: 42
dania, плаща се. Независимо как отидеш да раждаш. Дори и спешност да отидеш пак се плащат същите суми - 1500 за раждане и между 400 и 600 за неонатологичен екип. Ще си мисля аз по натам Simple Smile

# 679
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Е добре де, тогава за какво искат направлението от личния като е платено? И какво освен тия 2000 лв. отделно за екип ли трябва?
Аз по-скоро мислех, че раждането там е 2000 лв. грубо и това е. Без направления и други грижи...

# 680
  • Мнения: 2
Момичета да ви питам, дали някой е ходил на ФМ при д-р Георгиев в клиника Марковс и на какво мнение е за него ?

# 681
  • Мнения: 145
Доколкото знам в частните болници под избор на екип стои въпросната сума за раждане. Но няма вариант да не избереш екип. Отделно си взимат пари по клиничната пътека, което на нас ни спестява някакви, не особено големи, разходи.

Аз се разходих и се изморих много. На всичкото отгоре някаква истерична жена взе да ми надува клаксона на колата си и да крещи да пресичам по-бързо. Изумих се и бях на косъм да се ядосам. После си помислих колко пъти на мен ми е идвало да крещя така от нерви, докато работех.

# 682
  • Мнения: 165
Мерси за списъка, mimi6onka въпреки че е за Токуда.  Hug Но общо взето тези неща ще са необходими и за други болници, така че върши чудесна работа.

Много ви завиждам, че някои от вас не работят. АЗ съм на работа и много се уморявам. Вече към 6 часа вечерта съм парцал. Този уикенд само си почивах и няма кой да ми изчисти къщата, много ми е гадно. Мразя у дома да е разхвърляно и непочистено. Мъжа ми, милото то, започна да пере сам. Изпрал ни е цялото пране. Пуснал сушилнята, сгънал го. Пуснал съдомиялната. Бог да поживи човека, който ги е измислил. Чувствам се гадно, сякаш съм неспособна да направя нищо съществено у дома. От миризмите ми става лошо и спрях да готвя. Абе, ужас. ДАно да ми мине и да вляза във форма. Направо на моменти се мразя.

# 683
  • Мнения: 1

Относно хапването, в събота ходих в Хепи и ядох суши и сега само това ми е в главата. Купих си продукти и ще си правя вкъщи. Днес това ще ми е вечерята.

Desi82 някъде бях чела, че по време на бременност трябва да се избягват сушито, дроба, синьото сирене, яйца алангле, не доизпечени меса... и още нещо имаше, но се сещам..

Приятна и слънчева разходка на имащите възможност за нея Simple Smile

# 684
  • Мнения: 3
Криска добре дошла и честито за дипломирането.Стискам палчета за ФМ
dania_09 , до колкото ми стана ясно за нормално раждане 1500лв. + 500лв. за неонатологичен екип, а за секцио 1500 лв. + 600 за неонатолози. Ако искаш вип стая и придружител още парички, а за епидурална 300лв. и присъствие на тати 200лв.
И аз не разбрах защо им е талон № 7 но тяхна политика. Мисля че за друго не се плаща.

# 685
  • Мнения: 42

Относно хапването, в събота ходих в Хепи и ядох суши и сега само това ми е в главата. Купих си продукти и ще си правя вкъщи. Днес това ще ми е вечерята.

Desi82 някъде бях чела, че по време на бременност трябва да се избягват сушито, дроба, синьото сирене, яйца алангле, не доизпечени меса... и още нещо имаше, но се сещам..

Приятна и слънчева разходка на имащите възможност за нея Simple Smile
Селин е права + фъстъци. Много алергенна храна са  Peace

# 686
  • София/Правец
  • Мнения: 130
За сушито и аз знам, че е противопоказно! То по принцип не знам дали може да му се има доверия тук, че е прясно и т.н., но особено за бременни е забранено! Всичко полу-сурово и меките сирена! Не, че сега не трябва нищо да се яде, но поне с повишено внимание! Simple Smile

siem, аз май се отказвам от Токуда за сега... Нямам нито познат специалист, ното позната раждала там...

# 687
  • Мнения: 3
За сушито и аз знам, че е противопоказно! То по принцип не знам дали може да му се има доверия тук, че е прясно и т.н., но особено за бременни е забранено! Всичко полу-сурово и меките сирена! Не, че сега не трябва нищо да се яде, но поне с повишено внимание! Simple Smile

siem, аз май се отказвам от Токуда за сега... Нямам нито познат специалист, ното позната раждала там...
Токущо звънях на информацията обаче в АГ никой не вдигна, но няма да се откажа и като науча нещо ще споделя  Laughing

# 688
  • Мнения: 145
Дидка-Питка, съвсем нормално е да нямаш сили. Моя близка, която хич не е скатавка, като забременя нямаше сили за нищо вкъщи. Мъжът й се научи да готви и чисти. А преди и след това не се спираше, у тях е като в аптека направо. Самата аз осъзнавам, че ако ходех на работа много трудно щях да си върша всичките домакински неща и вероятно щях само да готвя (и то когато не ми е зле), а да оставя чистенето на мъжа ми.

# 689
  • Мнения: 56

Относно хапването, в събота ходих в Хепи и ядох суши и сега само това ми е в главата. Купих си продукти и ще си правя вкъщи. Днес това ще ми е вечерята.

Desi82 някъде бях чела, че по време на бременност трябва да се избягват сушито, дроба, синьото сирене, яйца алангле, не доизпечени меса... и още нещо имаше, но се сещам..

Приятна и слънчева разходка на имащите възможност за нея Simple Smile

Да, и аз така знам, затова предпочитам вегетарианско!  Grinning

И момичета, като си говорите за дипломиране и аз да се похваля, че на 16.12 т.е. другата седмица е и моето дипломиране. Тогава ще ми връчат официално дипломата за Магистър по туризъм в ИУ-Варна. На 9.09 ми беше държавния изпит, който взех много успешно и май тогава сме заченали нашето бебче! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт