Пелени и гащички за многократна употреба 7

  • 28 506
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 146
Григ a какви кавъри ползваш?

# 691
  • Мнения: 3 988
Григ a какви кавъри ползваш?

Грешен въпрос.  Wink Прифолдите са по-важни от кавърите.  Peace Те са попиващите.

джиДайпърс преди ме кефиха много, но вече не толкова. За мен има доста по-добри пелени от тях.

Протичания не сме имали с никакви пелени, без значение марка, система и т.н.

# 692
  • Мнения: 5
На нас пък продължават да протичат ама аз тъпо и упорито не се предавам. Снощи седя 4 часа с една пелена, но бяхме навън, и гърба му пак беше мокър. Общо взето ако на 2 часа го преобувам няма протичане, но ако се замотам и мине повечко време - тогава явно се събира повече урина от няколко напишквания и се достига капацитета на попиване на подложките...
Сега съм решила да си поръчам прифолди на Swaddlebees (но нямаше налични) и някакви квадратни пелени за оригами сгъване, да ги видим тези методи как ще ни се отразят Simple Smile

# 693
  • Мнения: 228
Здравейте вече и от мен практикуваща с бебе с пелени от 2 дена.
Най-накрая, и дупето порасна и други премеждия минаха та мога да си ги ползвам пелените. За съжаление не всички мога да ползвам от сега, има някои които ще са за по-нататък - големички са още. Мисля, че най -удобни за момента са ми пелените-джоб на FuzziBunz и Wonderoo, но ми трябва още малко време да преценя. Имам и една на Natures Baby  и от нея съм доволна.
От пелените + гащички нещо засега не съм очарована - стават твърде обемни на и без това малкото дупе. Може би по-нататък ще ги преоткрия, но ги ползвам, че иначе не ми стигат.
Днес като беше хубаво времето пуснах 2 перални, за да смогна, но така не става. Цяла седмица ще вали, няма да мога да наваксам.
Имам 2 питания:
1. Какви stay dry liners ползвате? Има ли някъде в БГ да си взема за по-бързо? Търсих из сайтовете, които знам, но не намерих. Иначе си харесах във funkymonkey Totsbot i Kangacare - някакви отзиви?
2. Знам, че е обсъждано, но ... едно е да четеш, друго като ти дойде на главата, поне при мен, та - как процедирате с нааканите пелени - позапирате ли ги преди да ги сложите в коша/пералнята?

# 694
  • Мнения: X
Най-доволна съм от тези stay-dry liners: http://www.babybots.co.uk/little_lamb_liners.htm

Имам и тези, но са малко тесни: http://www.babybots.co.uk/rumparooz_washable_liner.htm

От тези на Totsbots http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/info_557.html не съм доволна, пелените ми протичаха от тях.

Прави ми впечатление, че някои от вас, които се оплакват от протичане, оставят бебето по 3-4 часа с една и съща пелена. За мен това е прекалено много време. 4 часа (през деня) съм го оставяла в краен случай, ако сме се забавили непредвидено навън и не е имало къде да го преобуя. Дори с памперс не съм го оставяла повече от 2 часа.

# 695
  • Мнения: 549
Цитат
позапирате ли ги преди да ги сложите в коша/пералнята?
Обезателно

# 696
  • Мнения: 2 719
miniemouse,

Има ли движение с Джи-то?
Някой поръчвал ли си ги е онлайн, от кои сайтове? Предстои ми май да си купя следващия размер.

# 697
  • Мнения: X
Има ги тук: http://www.iherb.com/search?kw=g-diapers
Доставката до България е $6 + 20% ДДС, идват за 10-14 дни на митница.
Има тема за iherb в подфорума, откъдето можеш да си вземеш код за $5 отстъпка от първата поръчка.

И тук: http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/gNappies_System.html

Аз дебнах търговете в английския ибей и си купих 2 бр. нови за около 15 паунда.

Подложките са ми от амазон.

# 698
  • Мнения: 2 719
Оф...доста по-скъпи са в английските сайтове отколкото в Щатите, моите ги взех по 2 броя за 28.99 долара:(
С ДДС-то и таксите...много ще станат:(

# 699
  • София
  • Мнения: 2 082
Момичета, и с двамата ползвам Fuzzi Bunz, тези които са си на размери. Не ми протичат, дори през нощта, много съм доволна  Peace Нооо нещо не ми се озпира добре а*ото Sad Накисвам ги в Mio Fresh, Mio non bio. Някакви идеи  newsm78 Четох назад, Алексче е споменала белината, кото използва, но когато се опитах да си поръчам, доставката ми излезе страшно скъпа ... Моля препоръчайте ми нещо, което лесно и бързо може да се купи....

# 700
  • Мнения: 343
Мини, най-обикновени ПУЛ са ми кавърите, на Thursties и Bummis. Много ми се иска да опитам вълнен, ама все нещо не му идва ред да поръчам.

Аз вече преобувам преди кърмене и преди спане, което ще рече по 2 пъти на един цикъл за хранене. Понеже спря да ака постоянно дори и през нощта почнах да се ослушвам за смяната, слагам stay-dry liners Whistling

endira, опитай да ги простреш на слънце, чудно се избелват. Нашите прифолди бяха станали на петна с това непрекъснато акане и само от едно простиране на слънце всичко изчезна Peace

# 701
  • Мнения: 146
Хеликаза Вчера от 4 един пропусна но пак малко, но този който пропусна дефакто съм го държала почти 3 часа, защото Дани беше заспал в слинга и не исках да го будя. Всъщност аз не знаех че е пропуснал тогава де... просто си спеше сладко, сладко детето и...
Абе ще продължа с наблюденията тази седмица.. имам надежда...  Flutter
А мисля за през нощта да взема Fuzzi Bunz. Как ви се струва цена от около 5 евро за употребявани Fuzzi Bunz? Както твърди жената в много добро състояние и без петна... до сега имах задръжки към употребявани пелени, но тя продава 15 което май си е ок дори за изцяло преминаване на джобове, е аз все пак и някой кавър бих си взела дори и в този случай или въобще допълнително разни, които са ми просто симпатични  Wink

Благодаря Григ ! И аз бях любопитна за вълнен и имаше няколко добри оферти, но мен ме спира това ланолизиране...   Rolling Eyes
Аз пък го сменям след хранене, защото ние тогава ги пълним пелените , дори понякога по време на хранене  Laughing

 Peace

# 702
  • Мнения: 228
Алексче, благодаря Simple Smile

# 703
  • Мнения: X
Момичета, и с двамата ползвам Fuzzi Bunz, тези които са си на размери. Не ми протичат, дори през нощта, много съм доволна  Peace Нооо нещо не ми се озпира добре а*ото Sad Накисвам ги в Mio Fresh, Mio non bio. Някакви идеи  newsm78 Четох назад, Алексче е споменала белината, кото използва, но когато се опитах да си поръчам, доставката ми излезе страшно скъпа ... Моля препоръчайте ми нещо, което лесно и бързо може да се купи....

Извинявам се за спама, но ако си се опитала да поръчаш оттук: http://www.iherb.com/Bio-Kleen-Oxygen-Bleach-Plus-32-oz-907-g/22290, трябва да избереш International Air Mail, доставката е $6. Всичко ми се изпра с нея. От БГ не съм взимала белини досега.

За употребяваните пелени и аз имам задръжки; знам, че използването им е много разпространено, но на мен все пак ми се струва нехигиенично.  Embarassed


За нищо. Simple Smile

# 704
  • Мнения: 173
Момичета, и с двамата ползвам Fuzzi Bunz, тези които са си на размери. Не ми протичат, дори през нощта, много съм доволна  Peace Нооо нещо не ми се озпира добре а*ото Sad Накисвам ги в Mio Fresh, Mio non bio. Някакви идеи  newsm78 Четох назад, Алексче е споменала белината, кото използва, но когато се опитах да си поръчам, доставката ми излезе страшно скъпа ... Моля препоръчайте ми нещо, което лесно и бързо може да се купи....

Ендира, аз бях взела някакъв сапун за петна, пак оставаха петна(аз пера и след това в сушилнята, на слънце не мога, защото ми се северен апартамента).

В крайна сметка майка ми надделя и ме накара да пробвам домашен бабешки сапун. И аз съсм с Fuzzi Bunz. Изплаквам акото от джоба със студена вода и хубаво натърквам парчето и джоба със домашния бабешки сапун. После си изпирам нормално. Избелиха се прекрасно и ми изчезнаха старите петна. Предполагам, че по пазарите можеш да си купиш такъв. Ние имаме цял чувал, да взема да го пусна в продавалника Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт