Пелени и гащички за многократна употреба 7

  • 28 505
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 44
Благодаря Алексче за информацията.  Hug
Ще ги тестваме. Бебка за сега върви фина дама, но знае ли се, като се роди Crazy
Те сега и поединичните кавъри са намалени на 5 паунда, а вълнените на 8.


# 676
  • Мнения: 5
Ами при нас протича не от крачетата, а от кръста. Позлвам основно кавъри с прифолди, джобовете по-рядко. Но според мен малкия пишка по-обилно и затова, иначе размерите на ластиците ги нагласям според килограмите. Нашият пък е едро бебе, вече е малко над 6кг на 2 месеца, но се роди почти 4 и хапва здраво Simple Smile Абе ще му хванем цаката, но до тогава яко пране на дрешки пада Simple Smile

# 677
  • Мнения: X
Благодаря Алексче за информацията.  Hug
Ще ги тестваме. Бебка за сега върви фина дама, но знае ли се, като се роди Crazy
Те сега и поединичните кавъри са намалени на 5 паунда, а вълнените на 8.




Обърках се, сайтът е http://www.green-me.co.uk/cloth_nappy_packs_details.php?product= … eehinds_pul_wraps  Crazy

# 678
  • Мнения: 146
И на мен ми протичат и не мога да разбера каква е причината. Сменям максимум на 3 часа и гръбчето му винаги е мокро. Даже вече се чудя дали да не се откажа и да си останем на био разградими еднократни. Tired
И ние сме на 2 месеца и ни протичат пелените, но горе в частта точно под ластика (с gDiapers S размер сме). При нас със сигурност не е от слаби крачета, имаме си яки кълчици. По скоро може би е от това, че ги ползвам с "хоум мейд" подложки. По големият проблем от протичането, понеже то не е толкова често.. е това че мокрим конопените подложки за нула време и слагам по 2, но става доста обемно а и пак не издържат дълго. И така се оказахме с недостиг на подложки и не сме изцяло на многократни дефакто... Сега е време да минем на М размер, та бих ви помолила да саподелите от кои размерни кавъри и джобове сте доволни а и подложки към тях също.
А към Алексче имам въпрос - как са gDipers-a със техните подложки? Не искам да се отказвам от тях, особено пък през лятото, но категорично не са удобни за през нощта.
Също така, тези baby beehinds могат ли да се ползват със shaped nappye?

Забравих да спомена за протичането отзад към кръста... Случва ми се с еднократните пелени когато стигнахме горната граница на посочените килограми, възможно е и при вас да е подобен проблема...

 Peace

Последна редакция: пн, 02 апр 2012, 05:23 от miniemouse

# 679
  • Мнения: X
minimouse, същият проблем, който описваш, е и с техните подложки - протичат горе под ластика. Просто урината изтича, преди да попие в подложката. Пробвах ги два пъти в разстояние на 2 месеца, пробвах и с други подложки - все същото. Имах голямо желание да ги ползвам, но нещо не се получава при нас. Ще ги вкарам в употреба през лятото вкъщи, когато ще може да стои само по тях и ще съхнат по-бързо. Мнението ми за подложките им е, че не си заслужават високата цена, не представляват нищо особено - тънка конопена подложка с флийс от страната на дупето.
Честно казано, на твое място бих се ориентирала към някакви други пелени за следващия размер, щом имате проблема с протичането. На мен много ми допаднаха джобовете нa Fuzzi bunz и Charlie banana.
 
Нямам опит с fitted, но не виждам защо да не могат да се ползват с тези кавъри.

# 680
  • Мнения: 146
Благодаря Алексче! Хм, значи повредата не е в моя телевизор тъй да се каже... Жалко, защото са ми супер симпатични... Може би ще взема само 1-2 М размер "за разкош"...
За сега като че ли се ориентирам към Motherease Airflow, може би също тези кавъри Вaby beehinds, основно заради цената и нелошите препоръки и няколко джоба Fuzzi bunz, само дето ме притеснява това че са само с копчета имам предвид тези размерните. Имам предубеждения към уан сайз пелените... Нещо ме е страх от много обем  Crazy
Ще се радвам и на други препоръки ...  Party

# 681
  • Мнения: X
Моите Fuzzi bunz са размер М, в момента са на най-тясното закопчаване и са ок, тях ги ползвам през нощта. Едноразмерните BM също не са прекалено обемни според мен.

# 682
  • Мнения: 2 719
Аз също съм с G-diapers, с техните подложки. При нас не е имало досега проблем. Не знам защо. протичали са 2 пъти само, когато ги е слагала бабата на Ния. Ние сме още с размер S. Понякога цялата подложка е подгизнала отдолу, но не е протичала. Аз ги сгъвам по средата.

# 683
  • Мнения: 146
Thinking Хеликаза, какво имаш предвид под "Аз ги сгъвам по средата."
Може и тук да се крие разковничето, знае ли човек...
 Peace

# 684
  • Мнения: 2 719
Ами подложката е една идея по-дълга от това, в което трябва да я напъхам. Ако се напъха просто става на вълнички по краищата. Аз и правя едно прихлупване по средата, така, че да се намести хубаво. Ако е момченце, май отпред трябва да е прихлупването, за момиченце-по средата. Разбра ли се или да хващам фотоапарата?

# 685
  • Мнения: 146
Разбрано Simple Smile Благодаря!  Peace

# 686
  • Мнения: 2 343
Чета, че обсъждате протичане. Ние вече окончателно сме с еднократен през нощта, комбинация от всякакви подложки не спасява от прогизване нощем и се примирих. Снощи се наложи да спи с многократен и прогизна още в 1 часа  Crazy

# 687
  • Мнения: 146
Хеликаза, благодаря! Ти ми даде надежда.. експериментирах сега с твоя начин... И от 3 опита - първи леееко пропуснал, и 2 сухи, при условие че съм ги държала по минимум 2 часа, което е повече отколкото си позволявам иначе от страх да не пропуснат гащите. Хубавото тука е, че пишото си остава само отпред на сгънатото - имам момченце... а иначе се лее по цялата пелена. Не знам дали не съм имала късмета на начинаещия, но ще продължавам с опитите и ще докладвам. Мисля си и друго, че при момиченца е малко по-трудно по този начин пелената да пропусне горе към ластика, а при момченца дори и така сгъната двойно отпред ако постои по-дълго време пак има вероятност да пропусне...

 Hug

# 688
  • Мнения: 2 719
Радвам се, че съм помогнала(дано!). Аз всъщност съм много неориентирана в многократните пелени, но от това, което успявам да схвана за останалите, Джи дайпърс са едни от най-лесните за употреба. Направо много, много ги харесвам. Даже в момента обмислям как да се сдобия с повече подложки и скоро и със следващия размер, надявам се. Дори не знам откъде го знам това за сгъването.... Rolling Eyes

За през нощта-винаги ползвам еднократен, мисля си, че един памперс на ден, не е голяма драма.

# 689
  • Мнения: 343
Откакто направи кълки, вече не му протичат пелените. Инцидентно се е случвало ако спи по много през деня, но само при крачетата пелени джоб да протекат, прифолд с кавър не ми е текъл Peace

И аз мислех да взема 1-2 Джи-та "за разкош", радвам се, че ги обсъдихте Wink Иначе досега едноразмерните пелени не ми харесваха как му стоят, сега пак са доста набрани, ама е по-друго. Слагам само по една конопена подложка за през деня и не е много обемно.

Общи условия

Активация на акаунт