Пелени и гащички за многократна употреба 7

  • 28 523
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 549
Повечето се продават на руло, от което късаш като салфетка или тоалетна хартия. Слага се най-отгоре, хартията е много мека и пропуска течности само в една посока. С акото ефекта е, че задържа почти всичко ако не е много течно, или само твърдата част. Вземаш "салфетката" и я хвърляш, с всичките злата и шоколадчета вътре. Улеснява прането.

# 661
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Солей, честито  Hug

# 662
  • София
  • Мнения: 5 303
geni_66, ползвам "хартиени" подложки и съм доволна. Определено улесняват и за мен лично си струват парите  Peace
Ароматът на акото на кърмаче обикновено е съвсем приемлив. Доколкото знам обаче за изкуствено хранените бебета е съвсем друго и понякога това е след споменаваните недостатъци на АМ  Mr. Green

# 663
  • Мнения: 965
Благодаря ви, момичета  Hug. Ще се радвам и ако още някой сподели за третирането на пелената в оня случай.

Имам още въпроси.... newsm78

Вчера ми пристигнаха подложки на FB, които обаче са зашити 1+1 за единия край. Така ли се слагат двете или трябва да ги разшия? И видях, че на етикета пише 55% лен и 45% памук. Това ок ли е да се допира до кожата /че досега са коментирани чистите материи/ ?

Имаше и мами с китайски тук - получих и една Babyland. Джоб е, но материята отвътре е полиестер. Как ги слагате на бебетата - подложката вътре в джоба или...?

  bouquet

# 664
  • Мнения: 1 691
И видях, че на етикета пише 55% лен и 45% памук. Това ок ли е да се допира до кожата /че досега са коментирани чистите материи/ ?

Абсолютно ОК са - това си прави 100% естествен материал.

Аз само да се оплача какъв съм карък Wink При едно принудително преподреждане на разни стари багажи в къщата на нашите открих цял куп бархетени пеленки от едно време... Страхотни! И да взема да ги открия чак сега, когато на практика сме на етап приключване с пелените ooooh! Единственото, което ми хрумна, е да почвам да навивам мъжо за трето Whistling

# 665
  • Мнения: 5
Мата Космата, това направо си е знак от съдбата, че още не си приключила с пелените и бебетата Simple Smile
На мен продължават да ми протичат масово пелените, много рядко някоя да не пропусне. Общо взето е доста обилно пикаещо бебе и трябва да слагам по 2 конопени подложки, за да попият, но става много обемно и твърдо. И все още акането е на всяка смяна, но слагам това - http://www.babybots.co.uk/little_lamb_liners.htm, хем обират акото, хем много лесно се перат дори на ръка и не остават петна, хем държат сухо на дупето. Толкова съм доволна, че ще си поръчам още бройки Simple Smile И така, вече започнахме да израстваме кавърите и прифолдите size 1, така че пак ще се поръчва.

# 666
  • София
  • Мнения: 129
И на мен ми протичат и не мога да разбера каква е причината. Сменям максимум на 3 часа и гръбчето му винаги е мокро. Даже вече се чудя дали да не се откажа и да си останем на био разградими еднократни. Tired

# 667
  • Мнения: X
Вие ме разбихте. Simple Smile Simple Smile По колко килограма са бебетата ви? Моят е 7 кг. и изкарва с един конопен инсърт от 23 до 8-9 сутринта (през нощта не сменям пелени), само веднъж беше протекло, и то защото спа до 11. На разходка също изкарва по 3-4 часа с един инсърт (по-дълго не съм пробвала да го оставям). По-големи прифолди няма да купувам засега. Изобщо винаги, когато е имало протичане, е било от лошо поставена пелена. Джобовете ми са Fuzzi bunz и Bumgenius.

На Little Lamb наистина са много хубави подложките, аз имам 20 бр. и съжалявам, че купувах и на други марки. Основното им предимство е, че са на реснички и "улавят" урината, докато с гладки stay-dry подложки редовно ми се случваше да има изтичане отстрани през "крачола".

Последна редакция: сб, 31 мар 2012, 17:05 от Анонимен

# 668
  • София
  • Мнения: 129
Ползвам три варианта и трите ми изпускат. Едните са кавъри на Румпарууз с конопен прифолд, а другите са джобове на Румпарууз (с конопени подложки) и на Фъзи Бънз (с микрофибърни подложки). Малкия е около 5,5-6 кг., и слагам малките подложки, сега ще пробвам и големите, но си мисля, ако ми пропускат от това, като порасне какво ще слагам? Thinking

# 669
  • Мнения: 1 889
Виждам, че и на двете ви бебетата са по около 2 мес. Да не би просто да им е по-широко около краченцата и оттам да протича?  Thinking
Аз почнах с многократните малкия като беше на около 4мес. В началото също малко ми протичаха, но после като стана на около 6,7 нямаше никакви проблеми. Сега продължава да е с многократните. С китайския вариант сме. През деня слагам микрофибърни, а през нощта конопените на LittleLamb. Екстра си е. Има и друго, че вече почти не се напишква в гащите. Пелената е суха почти всяка сутрин след 10-часов сън, за акане да не говорим. От месеци не е имал пропуск. Обаче като се напишка, пелената издържа, а пишка със сигурност много по-голямо количество отколкото едно двумесечно.

# 670
  • Мнения: X
Виждам, че и на двете ви бебетата са по около 2 мес. Да не би просто да им е по-широко около краченцата и оттам да протича?  Thinking

И аз бих предположила нещо такова.

# 671
  • Мнения: 14
Хайде и аз да се присъединя към вас Simple Smile
От 2 дни сме с пелени ФъзиБънз (3 в 1) . За сега нямам никакви оплаквания, дупето е сухо, не пропускат, дано да е все така Simple Smile

# 672
  • Мнения: 44
Добър вечер!

Имам питане за кавърите на baby beehinds. Има ли доволни (назад четох, че има и се ползват, но нищо повече) и какво можете да ми кажете за размерите. Понеже не мога да преценя дали само small или и medium да купим за начало. И въобще как стоят тези размери на новородено и как израстват, small-a става ли и за по-голямо бебе например или само 1-2 месеца и заминава?!



# 673
  • Мнения: X
Аз ги ползвам и съм доволна от тях, добре прилягат, не пропускат. Мисля, че small за начало ще бъдат добре и ще се ползват поне 2-3 м., освен ако бебето не е извънредно едро. Ние ползваме medium от 4-месечна възраст, в началото му бяха малко големи и мисля, че няма да се наложи да купувам следващия размер, но моето бебе върви малко по-дребно (в момента е 7 кг). Small не сме ползвали, защото започнахме да ползваме многократни от третия месец, но имам S от вълнените кавъри и тогава още му бяха ок. Във всеки случай цената в babykind.co.uk. e повече от добра. Даже ако имах сега второ бебе, бих си купила още един комплект от 6 бр. размер S.
Единственият недостатък, който им открих, е, че центрофугата им разнищва ластиците, което не се отразява на функцията им, но не е приятно за гледане. Хванах му цаката, като започнах да ги вадя от пералнята преди центрофугирането.

# 674
  • София
  • Мнения: 5 303
И при мен разните ФБ и този тип пропускаха - точно край крачетата - и просто ги зарязах. С Бамбино Мио и Мадър'с ийз нямам този проблем - само дето последните са ОГРОМНИ и навън не излизам с тях, че не й става друго, освен най-широките ромпърчета  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт