Пелени и гащички за многократна употреба 7

  • 28 516
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5
maita, и аз имам същите stay-dry като на Алексче - на Little lamb и Rumparooz. От вторите не съм доволна, освен че са по-тясни, са ми на петна  Blush Това и от прането и сушенето зависи, знам...но тези на Little lamb са ми снежно бели, а всички ги пера при едни условия. Много са хубави и ще поръчвам още Simple Smile
Алексче, усетих се аз, че може би протича заради дългата пауза без да сменям. Като съм вкъщи ги сменям по-често, но навън не ми е толкова удобно. Вече се коригирах и сменям на 2 часа. Поради други причини трябва и да яде на 2 часа, така че това ме устройва. Днес нямам протекла пелена  Peace

# 706
  • София
  • Мнения: 5 295
И у дома акото е "радиоактивно" - пробвах без да понатъркам със сапун - ми не се изпира и тва е  Mr. Green

# 707
  • София
  • Мнения: 129
Аз започнах да слагам, по-големите подложки и протичанията драстично намаляха.  Peace
Относно Stay-dry liners имам на Rumparoz и не ги ползвам. Много са тесни и се набират. Ако някои иска, мога да му ги подаря, да ги пробва преди да си купува, за да види дали има смисъл от тях. Само два са ползвани,другите са чисто нови. За сега, за да е сухо дупето ползвам само джобовете, а кавърите със конопените прифолди, по съвет на мъжа ми ще ги оставя за момента в който трябва да се учим без пелени, за да усеща мокрото. Хубав ден момичета!  bouquet

# 708
  • Мнения: 228
Здравейте отново Simple Smile
На моето момченце нещо не му харесват пелените, започва да реве като почна да му ги слагам. Явно в сравнение с памперсите му стягат и доста роптае. Имали ли сте такъв проблем? Днес сме с памперси - нямаше проблем. Засега редувам - през деня пелени, нощем памперси, защото си мислех, че някои са му големи, а те си му стават много добре даже.
Освен това някои от пелените се му доста впити по краката и гръбчето, а се и притеснявам, че и тестисите са притиснати, за да са по мярка - имам една Пополини, размер S и на Fuzzi Bunz нагласено на 2ра и 3та позиция /а 4та позиция е максимума  newsm78/. Другите, които имам са малко по-добре - Wonderoo, Mother Touch, Natures Baby. Той дори е малко слабичък спрямо бебетата на неговата възраст, в момента е около 5-5,200 предполагам.
Гледах предната тема, върнах се да чета, че доста неща съм забравила. Та имаше предложения за сгъване на прифолд като превръзка и слагане в кавър. Моите прифолди обаче са доста дебелички и по-скоро твърди, не знам как ще му се харесат. А и са малко по-дълги от стандартните подложки, мисля, че няма как да ги подгъна, ще стане съвсем дебело. Пробвах сгънати като гащички с нипа-напи, но или аз нещо не успявам или са малки.
Всичките ми пелени са едноразмерни с изключение на Пополини, които са С.

# 709
  • Мнения: 1 691
Здравейте отново Simple Smile
На моето момченце нещо не му харесват пелените, започва да реве като почна да му ги слагам. Явно в сравнение с памперсите му стягат и доста роптае. Имали ли сте такъв проблем?

Гледах предната тема, върнах се да чета, че доста неща съм забравила. Та имаше предложения за сгъване на прифолд като превръзка и слагане в кавър. Моите прифолди обаче са доста дебелички и по-скоро твърди, не знам как ще му се харесат. А и са малко по-дълги от стандартните подложки, мисля, че няма как да ги подгъна, ще стане съвсем дебело. Пробвах сгънати като гащички с нипа-напи, но или аз нещо не успявам или са малки.
Моята мома изобщо не хареса джобовете, които й купих (от китайските бяха, нямам база за сравнение с други), започваше рев и недоволничене в момента, в който се опитвах да ги сложа. Дори и само с една подложка вътре страшно много й надуваха дупето - ставаше като мравка. Освен това ми се будеше n-пъти на нощ и мирясваше едва когато махах пелената. При това в никакъв случай не й бяха стегнати, закопчавах ги по-скоро хлабаво... но явно наистина й причиняваха някакъв дискомфорт. Дотогава карахме с кавъри и пелена сгъната на превръзка вътре и после си се върнахме изцяло на тази система: най-малко обем на дупето, само естествени материи (за сметка рядко на някои минимални протичания колкото да се навлажнят дрешките) и без ластици и копчета, които да стягат на крачетата Peace

# 710
  • Мнения: 549
Значи моят син е най-готиното (бивше) бебе на света - каквото и да му сложа, все е доволен. Почти година бяхме на памучна пелена с кавър, протичаше си постоянно, защото той пишка много, беше много надуто и обемно, защото издържаше цял час само ако сложа много дебел слой пелени. И пак си беше перманентно доволен.
Китайските джобове ги ползвам само с хартия (от онази за акото), защото иначе дупето му става алено за половин час допир с изкуствена материя.
Между другото, и с памперс, и с памучни пелени, и всякак се подсича често - и с миене, и без миене, с и без хигиенни кърпи. И то като се сменя всеки час. За 4 часа (например, като спи), е мокър до ушите.

# 711
  • Мнения: 228
Здравейте Simple Smile
Аз да се похваля - вече сме само на многократни. Проба-грешка-успех - това е решението. Повечето пъти е сухичък. С джобовете съм много доволна - особено ФБ, преди малко видях, че грешно съм сложила копчетата на кръста и пак ще пробвам. Ако не, ще отслабя на крачетата още, че много се впиват. Ползвам ги засега с микрофибърните им подложки, доволна съм. Добавям понякога и бамбукова, ако е за през нощта.
Учудващо Mommyss touch ми харесаха, дебелички са, но много хубаво пасват около дупето с лепките, а и попиват добре.
Подариха ми и 2 Тотсбот, сега ги пера и нямам търпение да ги пробвам, изглеждат много меки и удобни. Сега се сетих, че за да добият макс. попиваемост трябва да се изперат няколко пъти, ама няма да чакам Wink
Проблемът с недоволството на малкия онзи ден беше генерален - просто беше кисел и превъзбуден от излизането. Той и сега недоволства ако не е в настроение, а и аз съм "виновна" защото още експериментирам и не съм добила съвсем рутина в нагласянето на лепките и копчетата. Но и ако не е на кеф и с памперсите протестира.
Остава да си купя и стей драй лайнерс , както и конопени подложки и засега сме добре.

Последна редакция: нд, 08 апр 2012, 15:50 от maita5

# 712
  • Мнения: X
Fall, моето бебе е също толкова невъзмутимо и непретенциозно.  Mr. Green

Споделям, че си купих тези конопени буустери, понеже за през нощта и за навън един инсърт понякога е малко, а два са много.

# 713
  • Мнения: 228
Алексче, ти си беше взела и от тази марка и инсърти, нали? Бустерите много по-дебели ли са?

# 714
  • Мнения: X
Не, със същата дебелина са. Аз си поръчах S, защото инсъртите им са доста големи, но май М щеше да е по-добре (за джобове FB и BM)...  newsm78 Здраве да е.
Интересното е, че инсъртите им са уж само един размер, а втория път, като поръчвах от тях, дойдоха с около 2 см по-къси.  Crazy

# 715
  • Мнения: 228
Алексче, има ли разлика между бустер и инсърт?

# 716
  • Мнения: X
Специално тези на easypeasy се различават по формата и размерите:

инсърти:


буустъри:



Вторите се добавят за по-добро попиване; разбира се, може да се сложат и просто два инсърта в джоба.
От други марки не съм се интересувала, всичките са ми такива.

# 717
  • Мнения: 23
Привет момичета,

Отдавна не съм се включвала... Ние се справяме доста добре с ЕБХ, през деня почти нямаме пропуск на пиш, а ако в пелена не сме имали много отдавна, винаги е в легенчето. Та при мен се появи проблема, че немога дори половин пералня да събера за 3-4 дена. А това стоене на пелени в кофата по повече от 4 дни, макар и само напишкани ме притеснява, незнам как да постъпя ... дайте мнения, моля  Thinking

Относно петната от ако по пелените и ние когато имахме единственото което помагаше беше предварително препиране с домашен сапун  Peace Даже най-упоритите петна се махат.
Stay-dry liners и моите са Little Lamb, много, ама много съм доволна. Нощем беболин е с TotsBots, Bamboozle S-t-r-e-t-c-h, вътре слагам конопен буустър като на Алексче (easypeasy) и най-отгоре откъм дупето stay-dry liner и така сме от 20,30-21,00 до 06,00-07,00 ч. сутрин. Дупето е сухичко, няма протичания, няма зачервяване! Stay-dry liners слагам и когато ще ходим на по дълга разходка и знам, че няма да мога да го изпишкам или да го сменя.
  bouquet Хубав ден на всички

# 718
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!

Може ли да ме посъветвате, какви подложки да взема за пелени Fuzzi Bunz One Size? Това добре ли е като вариант?

И един малко странен въпрос, но в магазина откъдето купих пелените, продавачката ми каза, че много майки не сменяли гащичките винаги след ако, а само сменяли горната подложка. На мен ми се вижда странно и не мога да си представя да не ги сменя. Вие как процедирате?

# 719
  • Мнения: X
Бих ти препоръчала да си вземеш направо конопените, защото имат най-добри попиващи свойства от всички видове подложки и можеш да ги ползваш без никакви притеснения и за навън, и за през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт