Бременни майки в чужбина - 40 тема

  • 25 008
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Folkestone, UK
  • Мнения: 8
asyalein - не се притеснявай от сега - имаш още достатъчно време. Не мисли постоянно за контракции или липсата на такива, както и другите мами ти писаха - разходки, но и релакс (особено ако имаш вана). Йогата може много да ти помогне - имам впредвид само техниките за дишане и самоконтрол. А това за секса се отнася по - скоро до оргазма. В тази ситуация наистина не може да се говори за кой знае какъв секс, но има жени, които раждат по време на оргазъм. Самият полов акт едва ли би помогнал по някакъв начин. Виж бебо на видеозона за да се поуспокоиш. Пълно е с преносени деца, а когато има необходимия контрол няма нищо опасно, за секцио и в последния момент да се наложи ( ако няма друг начин), пак няма да е късно. Наслади се на тези последни моменти на очакване Hug

# 676
  • Мнения: 26
здравейте момичета, аз съм майка в чужбина, но вече не съм бременна Simple Smile имате много хубав форум, малко почетох и ми се прииска да съм бременна отново Simple Smile исках всъщност да питам знае ли някоя от вас къде в интернет могат да се купят детски бг книжки с доставка в германия. ако знае някой ще съм много благодарна ..

# 677
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тити , жилището ни е на 3 етажа, всеки ден катеря стълби. скоро почистих навсякъде, пране мъкна и прочие... днес се мотах половин ден из града (до скоро росеше и не беше за разходки)...

B.B.  аз не съм се шашнала Simple Smile
дразня се, че е ей така се опитват да ми пробутат секцио без да има някаква медицинска причина Crossing Arms

momo_xxx, има няколко сайта, които доставят до ДЕ, не съм ги ползвала.
иначе можеш да попиташ в немската тема в Чужбинския, може някой да е поръчвал. Peace

# 678
  • Мнения: 0
Ася, и аз те мисля! И аз съм чувала че йогата (дишането) помагат - в моя клас вече няколко момичета така им се случва, сутринта са на йога, до вечерта са в болницата, раждайки  Peace Дано бебо реши скоро да излиза! Как върви избора на име? Решихте ли?

ББ, Диваненце - съчувствам ви за работата - кофти е когато работодателят не ти влиза в положението - затова никакви скрупули и лоялност - бебето е на първо място!

Григ, радвам се че теста ти за стреп е отрицателен!

Чибурашка - браво на бебето че се е обърнало Simple Smile

На мен днес ми казаха че глюкозата в урината била висока, и утре ще ми вземат нова урина и кръв, дано нямам ГД, че само това остана - толкова малко остана до появата на бебка...

# 679
  • Мнения: 12
Здравейте мили мамчета,

Калалили, на всекиму пожелавам послушно детенце като твоето Simple Smile  Дано успееш да си починеш малко, че това с безсънието си е кофти работа.

За книжки - и друг път съм препоръчвама www.hеlikon.bg, за всякакви български книги. Много съм доволна от тях и след няколко неуспешни опита с books.bg и не помня още кой сайт се радвам, че намерих Хеликон. Много са точни.

Това с гадните работодатели е много кофти работа. Аз имам една приятелка, шефката и беше зъболекарка, интелигентна жена, обаче няма деца. И когато приятелката ми забременя настана такава злоба и подхвърляния, накрая уволни приятелката ми за някаква глупост. Ама да е жива и здрава. Разбира се вашето е съвсем различно, това с кашоните си е опасно, дано наистина не ви се налага да седите там и търпите подобно отношение, че е рисковано и за вас и за дечицата.

Да се похваля, аз днес бях на доктор. Не мога да повярвам, че съм в 20та седмица и половината пътешествие с бебето в корема е минало ... направо се плаша колко бързо ще мине и другата половина, че и следващите 20 години след това ...

Та, нашият човек не даде никакви поводи за съмнения - размаха гордо "дрънкулните" и сестрата каза - от това повече няма накъде, мъжле ше бъде. Та, след още 20тина седмици, ако всичко е наред, ще се сдобием с един малък мъж. Всичко му е наред за сега - дробове, глава, гръбначен стълб, сърце, предсърдия, камери, ръчички, крачета, бъбречета - няма и никакви симптоми за генетични болести. Малкият ми помаха с ръчичка и каза "моля, оставете ме на мира и престанете да ме побутвате насам-натам". Плацентата също си е на място, има и достатъчно вода за бебо да плува.

Нашият татко си умря от кеф, такава усмивка извади и после не можа да я прибере. На мен ми беше все едно какво е, стига да е здраво, обаче той си искаше момченце - и такова си е направил Simple Smile

Сега да видим какво име ще му измислим и каква стаичка ще му спретнем. Така като го видя и аз много се ентусиазирам, забравям къде ме боли и колко килограма съм качила Simple Smile

Хайде, похвалих се, лека вечер от мен, мили тумбачета и до скоро Simple Smile

# 680
  • Мнения: 2
Kalalily радваме се, че ни посещаваш, макар и не чак толкова често Simple Smile Както е пожелала Прасковетка на всички да имаме такива послушни деца. Надявам се бебо да ти даде възможност да поспиш и починеш някоя нощ, да възстановиш сили.

Прасковетка честито мъжле  Hug

Чибурашка - браво, че бебето се е обърнало, дано така да остане докрая  Peace

asyalein  Hug - някоя мама беше казала преди, че измиването на пода на колене също помагало, ако имаш възможността можеш и това да пробваш.

Аз да споделя моя преглед от вторник. Бебка се развива добре, плацентата е добре, но въпреки това след 3 седмици отново на преглед и пак на 3D. От както имах проблем с плацентата все започнаха да ме следят на 3 седмици и все на ултрасаунд да ме гледат. Това са добрите новини. След това бях на зъболекар и ми изписаха антибиотик, който всъщност е пеницилин. Имате ли представа дали е добре да се взема? Аз трябва да го пия 10 дни по 2 хапчета на ден т.е. на 12 часа по 1. Имам инфекция на венците, която не ми е точно на мъдреците, но зъболекарката твърди, че идва оттам и искат да ми ги извадят и 4-те мъдреца. Чак днес успях да си взема антибиотика, но ще ичакам да споделите вашето мнение дали да го пия и въобще какво мислите за махането на мъдреците, все пак ще е с упойка, а било наложително, защото с антибиотика ще е временно задържане на инфекцията, която ми е по-силна на по-предни дъвкателни зъбки отгоре. Та си записах час на 18-ти януари за вадене на мъдреците, но ще има упойка, макар, че ще е в друга клиника пак си ме е шубе, а и с тази упойка незнам как стоят нещата. Зъболекарката каза, че нямало страшно щом съм във втори триместър ... Това всичко се случва във вторник, където екшъна не спира ... връщаме се с мъжа ми вкъщи, но аз усещам, че не се чувтсвам добре, хапваме и след 1-2 часа започва едно порвъщане ... всичко ме боелше, та така цял следобяд, презнощта неуспях да спя спокойно, на следващия ден се чувствах по-добре, но тогава започна мъжа ми. Бяхме пипнали някакъв еднодневен вирус. Той милия го изкара по-продължително и по-тежичко, че него го мъчи цял ден и цяла нощ, като имаше и вечерта температура. Днес бяхме "бомба" и двамата. Аз пак посетих зъболекарката да ми почистят зъбките и да ми направят по обстоен преглед, оказа се, че имам две кариесчета, за които ще се погрижат следващата седмица, не са били дълбоки, за това няма да се налага упойка.
B.B. и divanence скоро идва и посрещането на Новата година, така че оправяйте. Радвам се, че се чувствате по-добре, все така продължавайте!!!  Hug

# 681
  • Мнения: 4
Зайче,кутията ти е пълна и не мога да ти пиша на лични!Аз родих в тази болница,в която ще раждаш и ти.Ще се въздържа от подробности по самото раждане,но ще ти кажа,че това е най-добрата болница с най-големите професионалисти!(а аз повярвай ми съм се нагледала на болници в Лондон) и внимание ще ти обърнат също,не го мисли това.Там както писах и преди има акушерка българка,страхотна жена...тя участваше в раждането на моя син,та ако има нещо имам й номера веднага ще се обадя и за да не продължавам да спамя така темата,изпразни си кутията в лични,че да ти пиша там! Simple Smile
Б.Б. теб те помня м/д от миналата година и много се радвам,че отново си тук с радостна новина! Hug Пожелавам ти сега всичко да е наред и да гушкаш едно здраво и красиво бебче на финала!

# 682
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Oх,аз правата си ги знам,но те ме държат с нещо много важно.Имам причина да ги търпя.
Моята свекърва дойде да си търси работа тук(живее сега с нас),но както в повечето европейски държави достъпа на трудов пазар е затворен.Тук е един порочен кръг ако няма кой да ти помогне.Трябва да знаеш немски за да си намериш работодател да ти оформи документите.Трябва ти разрешително за работа,но без работодател който ще те вземе на работа не ти го дават.Курсовете интеграционните са скъпи.Ако имаш разрешително за престой са доста по-ефтини.За разрешително за престой ти трябва здравна осигуровка тук.Да си плащаш частна такава е доста скъпо.За  държавна ти трябва работодател.И така...всичко опира до това да си намериш работодател.
Моята шефка предложи да и направи документите за да си е законно и спокойно тук.И така аз се съгласих.Моята свекърва сега ходи на интензивен 6 месечен курс по немски,който даже е безплатен.
Забравих да спомена,че първия път като  ти издадат разрешително за работа е само за една година и то само и единствено за този работодател.След това си подаваш пак документите и ти дават постоянно за всякаква работа.Така,че имам още няколко месеца да търпя лошото и отношение.Тя просто в момента издевателства над мен.Знае,че аз ще си мълча.
Аз наистина съм и много благодарна за жеста(Да уточня,че  осигуровките си ги плаща свекървата де),но това не и дава право да се държи както си иска с мен и да търпя забележки от рода:
"Идват тук чужденците и правят деца и после се възползват от детските(макар,че аз градината не мога да си платя с тях)"
"Сегашните бременни така се лигавят...едно време до последно са били на нивата...и там даже са раждали"
Или...носи се сладкиш на колежката,а на мен не.А работим заедно.
Или...за какво ми е второ дете,нали си имам едно   Tired

Извинете,че ви натоварвам с моите проблеми.Аз май колита от тях си го докарах...
Но,като ви чета май доста са имали и имат подобни проблеми с работодателите  ooooh!

Иначе с бебето всичко е наред за сега.На 10.01 съм на доктор.Дано се види пола.Тук нали имам право само на 3 видеозона,си платих 100 евро допълнително да ме гледа всеки път.

# 683
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Прасковетка, честит ти мъж!!! Hug

megipo , на колене се лази, за да се обърне бебето Peace
моето е от 7я месец с главата надолу Peace

zai4e , ще погледна сега за йогата. името още не е измислено. намалихме избора до няколко имена, трябва да ги комбинираме и да изберем 2 от тях.
стискам палци изследванията да са ти добри Hug

divanence , много трудна ситуация.
определно мразя да завися от някого, но това, което твоята шефка прави е мобинг. препоръчвам ти да не си мълчиш. моят шеф също се опита да издевателства над мен, но му показах веднага зъби (разбира се, за него това беше голяма изненада) и след това не ме е закачил. е  спря да си говори с мен, ама какво по-хубаво от това  Joy сега съм във ведомостта за заплати без да се налага да бачкам и той много добре знае, че си плаща за голямата уста  Wink
мисля, че имаше начин да наемеш майка ти като детегледачка или нещо подобно - проучвала ли си в тази посока?

тази нощ спах лошо и имах време да обмисля какво да правя Simple Smile
ако утре гиньо пак спомене нещо за секцио, ще го накарам да ми даде писмено становище с всички медицински аргументи за едно секцио, след което ще ида за второ мнение.
на мъжа ми ще му стане лошо, защото знае колко съм твърдоглава и как се разправям Crazy

иначе си мисля, че гиньо иска да ми назначи секцио, защото при всеки преглед ме боли и той ми казва всеки  път, че след като долу съм толкова тясна няма да издържа нормално раждане. а и едно секцио е доста по-кратко от нормално раждане, та за него е просто по-удобно.
ама това е решение, което аз трябва да взема, а не той Crossing Arms

# 684
  • Deutschland
  • Мнения: 186
asyalein то почти не остана.След 2 месеца ще и пусна документите за постоянно разрешително.А за детегледачка няма как.Детето ми ходи на ясла от 5 месечен,а не искам да го спирам.Както и  да е.Аз вече и не и обръщам внимание.Пък и не мълча съвсем.Преди седмица заявих,че повече от 5 кила няма да вдигна и от тогава нищо тежко не съм мъкнала.
А ти пиеш ли чай от малинови листа?Знам,че те помагат.На мен моята хебаме ми ги даде с предната бременност и аз почнах 1 седмица преди термина да го пия.Родих точно на термин.Но и аз бих се запънала за секцио,освен ако няма наистина нужда.

# 685
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

А ти пиеш ли чай от малинови листа?

да, пия го.
явно действа, защото шийката на матката е омекнала. поне така пише в Мутерпаса Peace
сега пия чай от канела, кардамон, джинджифил и карамфилче  Crazy за контракции...
четах, че и червеното вино предизвиква контракции, довечера ще пробвам малко да пия  Mr. Green

# 686
  • Folkestone, UK
  • Мнения: 8
megipo - http://www.babycenter.com/404_is-it-safe-to-take-antibiotics-dur … gnancy_1362964.bc тук можеш да видиш за антибиотиците. Моят антибиотик е от групата на пеницилините, за които казват, че са безвредни за беб4овците (то няма безвредни лекарства де - едното оправят, ама поне две увреждат).
[bgerchy][/b] - и аз те помня с малкия Ален.  Simple Smile Надявам се всичко е наред при вас Hug
divanence - както често казвам - ние сме жени и на всичко отгоре българки, можем със всичко да се справим newsm10 гледай да не си го слагаш много навътре. И при нас като не ми се полага храна, а имаме готвачи и то точно до мястото, където гладим е кухнята. Ако има допълнителна порция, никога не ми се предлага на мен. Ако никой не я иска, се хвърля или се храни някое кученце, но не и бременната българка, ама майн... им. Знам какво ти е, стискай зъби за което не можеш да промениш! Hug
[asyalein - наздраве и дано действа Simple Smile
 Hug за всички и хубав ден, дано скоро да има ревящи и пухкави новини Simple Smile

# 687
  • Мнения: 7
Ехо...напоследък сме на оплакваща вълна,чакайте и аз да се включа тогава.Ние нали имаме бар,или по-точно имахме...Проблема е,че го купихме от българи,“приятели“...понеже не го прехвърлихме,за да си спестим едни 6000 евро,преди седмица се оказа,че въпросната “приятелка“ ми е намалила заплатата( аз си останах на трудов договор,заради по-изгодните помощи при майчинство...)без да ми каже,и понеже е титуляр на фирмата имам отказан достъп до документацията,с ясната идея,да ми направи гадно... #Cussing out,резултата е да взимам 500е по-малко на месец...нищо не мога да направя,освен да се лиша от някои от избраните за наша бебка аксесоари...ама кажете ми после,че всеки си получава заслуженото...моля се с 2 ръце да и се върне гадорията,вдигнах ръце,нямам нерви да се занимавам с тъпанари,пари се печелят и губят,живот и здраве,ще се оправим,само здраве и да се обичаме...а на нея да и приседнат 10 бона които си присвои дано и да и се върне тъпкано...лошо е да се кълне,ама да правиш гадно на някого,без дори да имаш облага от това какво е???Въпросната е толкова лош човек,нямам думи просто...Така,оплаках се и аз...Сега,леко раждане на чакащите мами,да мине както вие искате!!!По другите теми после ще пиша,че се ядосах само като се сетих,какви гадни хора познавам...Господи пази ме от приятелите,аз от враговете сам ще се опазя...вярна приказка,ама късно и повярвах аз,нищо...Бебковците да са живи и здрави,другото е бял кахър,нали така    Hug

# 688
  • Мнения: 0
прасковетка, честито момченце! наслаждавай се на тези моменти.

момичета, за йогата не знам, аз правя всеки ден, да не говорим за качване на стълби, домашна работа, даже ходя във фитнеса на elliptical от време на време за по 20-30 минути, действа ми супер освежаващо, но ни контракция ни чудо. чайове и билки още не съм пила.

вече така си свикнах с корема, изобщо не мога да си представя как ще тръгна да раждам. имам чувството че не става въпрос за мен... Confused

зайче, не се притеснявай за глюкозата, толкова напред в бременността нищо не може да стане.

аз, ура, ура, ура, намерих цаката на слонските ходила. снощи спах с огромна възглавница под краката и сутринта се събудих като балеринка. е не трая много дълго, но поне се успокоих че е обратимо.   Crazy

# 689
  • Мнения: 0

сега пия чай от канела, кардамон, джинджифил и карамфилче  Crazy за контракции...

asyalein, а ти този чай сама ли си го правиш или го намираш готов? аз имам съставките по отделно, ама колко се слага имаш ли представа?

Общи условия

Активация на акаунт