Бременни майки в чужбина - 40 тема

  • 25 000
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 472
Здравейте момичета,
аз отдавна не съм писала, но се сетих нещо за стимулиране на бебето да излиза.
Аз и двете си деца съм ги преносвала с една седмица. Докторите ми казваха да правя следното:
горещи душове, е не да се попарите, но колкото по-горещо да търпите и другото е
нес кафе+ кока кола смесено , но на малки глътки
Ако ли пък нищо  не помогне така или иначе ще ви вземат в болницата и те вече си знаят работата. Няма страшно, горе главата на тези, на които им предстои тия дни!

Иначе вчера бях на консултация- добре е юнакът, вече прави някакви опити да се завърта, но още не е на 100% надолу с главата. Кръвното ми е малко ниско, но по-добре ниско, отколкото високо.Това е.

# 691
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

asyalein, а ти този чай сама ли си го правиш или го намираш готов? аз имам съставките по отделно, ама колко се слага имаш ли представа?

намерих рецептата в нета: 1 пръчка канела, 10 карамфилчета, 2 шушулки кардамон и малко парче джинджифил - аз слагам около 5-6 резенчета. това го варя в около 1 - 1.5 л. вода за около 2-3 мин. и оставям 10 мин. да се запари.
после го пия през целия ден като се сетя. снощи изпих около половин литър и имах леки контракции.
днес съм изпила по-малко, че взимах вана и после съм заспала  Crazy нощем не мога да спя и цял ден съм много уморена, сега пак едвам гледам  Tired, а исках да се разходя малко....

_Didkata_ , много неприятно  Confused
ама за жалост лошотията е навсякъде ooooh! стискам палци всичко да се обърне в положителна енергия и ти да не се нервиш заради идиоти  Hug

a_tita , благодаря за съвета.
кафе не пия по принцип, ама може да се трогна в неделя да си направя едно. кола въобще не консумирам Rolling Eyes
знам, че тук правят вагинални компреси с кафе, ако имаш контракции, а шийката на матката не се отваря в хода на раждането - явно кофеинът отпуска мускулатурата Thinking

# 692
  • Мнения: 505
Здравейте и от мен,

Didkata, ама как само ми е познато всичко което разправяш. Не че ми се е случвало, но покрай всичките ми клиенти българи се нагледах на злоба, лошотия, завист и т.н. Както в нашата мила държава казват: Не е важно дали аз съм зле, важното е комшията да е по зле.
Май сме единственото племе на тази земя дето толкова много завижда и иска да прави мръсно. Затова и честно казано, колкото по малко приятели българи, по добре...

Ние лично си имаме приятели бг но избягвам по всякакъв начин да прави бизнес с тях. Мога да помогна, но само това...от там всеки по неговата пътечка, що се отнася до работа.

ElisavetaK, радвам се че си се справила дори и моментно с подутите крака. Постискай още малко зъбки, не остана...скоро ще видим и вашето бебче....

Asyalein, стискам палци да родиш по най лесния начин. Дано да не се налага секцио и да си родиш нормално както ти си искаш.

Аз ще се приготвям и отиваме на рожден ден на девер ми.

Приятна вечер ви желая на всички.

# 693
  • Мнения: 7
asyalein хайде миличка,не остана,как се вълнувам заедно с теб ако знаеш...ей сегичка ще се накани бебока да дойде,ти спокойно...стискам палци да мине както ти си искаш,че и по-леко  Hug Praynig
bruxelles1 аз направо не мога да повярвам,че това ми се случи на мен,става въпрос за на мъжа ми най-добър приятел от дете...нямам думи,преди няколко месеца решиха да дойдат и ние им помогнахме да се устроят тук...повече наистина няма да вярвам в доброто у хората...изкриви ми се мирогледа  hahaha
Хайде бебета,идвайте...нямам търпение да свърши тази година и да започне Новата,специална за всички нас,които чакаме нови членове в семействата си...едно ми е такова приповдигнато настроението и днес цял ден си говоря с бебка,как ще бъде добър човек и колко много ще се обичаме...Утре е ден за равносметка,надявам се Новата година да е по-добра,по-усмихната и по-радостна за всички ви,и по-успешна от старата... Hug...Цунки за всички бебинца и коременеца Heart Eyes

# 694
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Привет, дами!

Честито ви Рождество Христово! Много здраве и късмет на вас и семействата ви! Прекрасни бебета и една по-добра и успешна година за всички!

При нас беше доста натоварено откъм социални събития тези дни, порядъчно хапнахме, аз бях и на консултация, вече съм +9 кг, бебето е с главата надолу, кръвната ми картина и урина са добри и така. Почнах да ходя на 2 седмици вече, а от средата на януари всяка седмица.

Трябваше да заминаваме на ски днес, но мъжът ми канселира, че там се очертава да е по-студено времето, около -10, а тук над 0, пътищата не са цветущи, на 4 часа е оттук и решихме да не рискуваме. Догодина, живот и здраве! Тази на гости, с приятели, а ски курорти по-близки има около нас много!

Приятно прекарване на новогодишната нощ и до скоро!

# 695
  • Folkestone, UK
  • Мнения: 8
Комбинацията кола с нес кафе е убийствена - умната с тази смес! Това беше единственото нещо, което ме държеше будна с денонощия, когато имах експедиции и нямах време да спя последната седмица преди такава (Спях по час някъде на нощ). Направо зомбира комбинацията.
Аз все още кашляща бях заведена на културно мероприятие тази вечер - на детски театър, както се оказа Simple Smile. На мъжа ми на един приятел сестра му игра зеленчуковата фея, та трябваше да я видим. Голямо шоу за 3 - 4 годишните беше, а аз направо си представих как мъжа ми ще води бебчо след някоя и друга година на такива места, че и даже ще припява в унисон с останалите. Оказа се, че феята е с термин две седмици преди мен Simple Smile
Отивам в леглото сега и само се моля да мога да поспя, че утре и вдругиден съм сама на работа - без колежка и ще трябва да работя почти двойно часове, а незнам с моето боледуване как ще издържа, ама...ако усетя, че не става...бебчо е по - важен от всичко останало.
Стискам палци за тези на финалната линия, а на всички  Hug и много празнично настроение!

# 696
  • Мнения: 2
asyalein знам, че е за обръщане на бебето, аз се обърках след бързото прочитане, за да ви изчета и да наваксам с написаното от вас съм те разбрала погрешно, а всъщност се е отнасяло за това, че главичката не е слязла в таза ... Успех утре на прегледа и дано раждането мине така, както искаш, но и най-безопасно и за теб и за бебето. Hug
Аз започнах да пия amoxicillin, но незнам дали ще го изпия през всичките 10 дни, закоито ми е даден. Днес си говорих с моя приятелка, която е медицинско лице и работеше преди две години при гинеколог, каза че принципно се дава до 7 дни ... Дано инфекцията се оправи през това време.

Didkata съжалявам да чуя поредната история между българи в чужбина. Ей какви хорица сме, вместо да си помагаме, да сме сплотени, ние точно обратното. Направи ми впечатление, като че ли другите нации - сърби, македонци, руснаци, поляци и т.н. са доста по задружни, помагат си, когато има нужда ... Ние с мъжа ми също сме имали проблеми с българи, не са ни била чак толкова близки както на вас. Със сигурност всичко се връща на този свят, има Един, който си гледа отгоре.

# 697
  • София
  • Мнения: 204
Добро утро, маминки!
Минавам, за да пожелая весело посрещане на Новата Година!
... и ...

Много здраве аз желая
и така да ви е до безкрая!
Любов и щастие, късмет,
всичко да ви е наред!

# 698
  • Мнения: 278
Добро утро и от мен, момичета! Simple Smile

Приготвяте ли се за празненството довечера? Аз мисля, че ние ще си изкараме една спокойна Нова Година, ще видим.

asyalein, от мен също много спокойствие и дано всичко мине така както ти искаш.  Hug

Прасковетка, честито ви момченце! Супер, представям си колко сте щастливи.  Heart Eyes Успех с мисленето на име и приготовленията на стаята. Ние също за сега само избираме мебели и плануваме кое как, а сигурно малко по-нататък ще почнем да ги взимаме (най-вероятно от ИКЕА, че ни е много наблизо). Бях чела някъде, че ако се взимат нови мебели, то те трябва да се сглобят няколко седмици преди бебчето да е там, за да могат да се проветрят...към 6-7 седмици мисля.

Аз вчера се запознах с още едно момиче, чийто термин е 4 седмици по-напред от моя. Пихме кафе и ми беше много приятно през цялото време да говоря само за бебешки неща, без да имам чувстовото, че на събеседника му става скучно.  Heart Eyes Уговорихме се да ходим заедно на бейби базар и на някои информационни мероприятия от болницата, в която мисля да раждам. Има едно за обезболяващите по време на раждането, какви са възможностите, ако нещо не върви така както трябва. Е, аз естествено се надявам всичко да върви като по вода, но 2 часа допълнителна информация няма да ми навредят.  Simple Smile

И да ви попитам нещо... искам всички играчки, които ще даваме на бебчо да ги изпера предварително. За плюшените играчки е ясно в пералнята, ами другите, които са такива шумолящи и с някакви твърди неща по тях? Някой има ли опит?

Хайде това е от мен за сега! Лек ден на всички и се наслаждавайте на вечерта.  Hug

# 699
  • Мнения: 191
Здравейте мами!
Отдавна не съм писала, минавам само да ви пожелая Страхотна Нова Година!   Hug

Аз нямам новини за положителен тест за бременност все още, но се надявам много скоро да нахлуя тук с тази новина! Simple Smile  newsm26 newsm26 newsm26

Засега само ви прегръщам!  Hug

# 700
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Аз нямам новини за положителен тест за бременност все още, но се надявам много скоро да нахлуя тук с тази новина! Simple Smile  newsm26 newsm26 newsm26

сигурна съм, че през новата година ще се случи
Heart Eyes

днес бях на запис на тоновете в болницата. гиньо дума не продума за секцио Mr. Green
иначе всичко било наред. всеки 2ри ден ще ходя за запис, че съм след термина...
накрая си призна, че е в отпуска в началото на година и друг ще го замества Whistling

после се мотахме малко из града - ми аз не мога да вървя вече Rolling Eyes
рамото ми се опита 2-3 пъти да излезе от ставата Shocked, едната бедрена става също... все едно се разпадам ooooh!
явно тялото се подготвя за събитието.

днес няма да приготвям кой знае какво - ще правим раклет и ще изкараме тиха вечер...

пожелавам да всички ви весело посрещане на новата година!!!

# 701
  • Мнения: 343
накрая си призна, че е в отпуска в началото на година и друг ще го замества Whistling

Ето къде било разковничето Wink

Весело посрещане на новата година, момичета. Бъдете здрави и щастливи!

# 702
  • Мнения: 0
asyalein, спокойна нова година изкарай, всичко ще си дойде на мястото.

нас цялата къща ни е налегнал мързел, приготвяме семпла вечеря и ще го ударим на почивка и шампанско (тези които могат да го удрят де, аз ще редувам с вода)

пожелавам ви много щастлива и радостна Нова година, лека и красива бременност, здрави бебета и раждания като песен!

хубава новогодишна нощ!

# 703
  • Мнения: 7
Така,весело посрещане на Новата 2012 момичета,много здраве и да е спорна годината,който каквото му е на сърце и душа да си го има,здраве и любов,а парите все ще ги изхарчим Hug Hug
И ние ще сме си вкъщи...последна нова година сами... Mr. Green...Аз замесих питка,и баница с късметчета ще правя и сърмички,това е...по нашенски да се угоим...и диванчето е на близко после да полегнем и се надявам да издържим да я посрещнем новата година будни  Joy...Няма да слушаме химна,и хоро може би няма да играем..ама ще ядем грозде(тук се ядат 12 гроздови зрънца в 12те последни секунди от старата година и на всяко зрънце трябва да си пожелаеш нещо...та сега мисля желанията,че после няма време  Joy)Хайде асиа,елисавета...догодина ще е...нова година,нов късмет... Heart Eyes Hug и НАЗДРАВЕ с по глътка за много здраве  Heart Eyes Grinning

# 704
  • Мнения: 2 472
Пожелавам на всички вас:

Общи условия

Активация на акаунт