Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 783
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 8
Благодаря за съветите! Утре отивам да обиколя банките и ще видя какво ще стане. БНП Париба ме заинтригуваха с условията си при отпускане на ипотечен кредит. Някой може ли да изкаже мнения и впечатления, тъй като не съм запозната?
БНП Париба за сефте чувам да отпускат ипотечни кредити.
Може би имаш предвид БНП Париба Лични Финанси, това са бившите JET и те са специализирани в потребителското кредитиране.

Рали, с тези 504 лв. колко души трябва да се гледате? Честно казано на този доход кредит с максимум 50 лв. месечна вноска ми се вижда реалистичен и то ако нямаш дете...
Грешката е моя потребителски имам предвид, не ипотечен! Пишат, че е с фиксирана лихва за целия период, което ме успокоява, но не знам дали може да им се вярва. Да кажем, че съм още малка или поне така ми се иска.. Simple Smile. Ще правя 24, живея с родите ми, а искам да съм самостоятелна. Що се отнася до дохода на толкова ме осигуряват, а реално заплата ми е друга. Вноска от 400-500лв се надявам, че бих могла да си позволя да покривам.

# 631
  • Мнения: 5 646
Мен лично Париба много ме разочароваха /относно стоки на изплащане/ при предсрочно прекратяване на договора. Не ги препоръчвам особено, но ти си решаваш.

# 632
  • Мнения: 7 001
За съжаление в момента едва ли някой ще признае бележка, че получаваш повече, най-вероятно ще гледат само осигурителната сума. Така стана с моя приятел, но все пак при нас беше ипотечен, може при потребителските да е друго.

# 633
  • Мнения: 2 286
На нас ни гледаха само осигурителния доход, казаха, че не признават деклариране на по-висок доход. И за ипотечния, и за потребителския.

# 634
  • София
  • Мнения: 176
Сега ми попадна пред погледа тази тема, прегледах само последните 2 стр. Ако вече е обсъждано, моля за извинение. ОББ имат доста изгоден ипотечен кредит в момента - 6.20% лихва. Дадоха ми оферта преди 2 седмици, с помощта на която успях да предоговоря условията на ипотечния кредит, който в момента изплащам към друга банка и най-общо казано намалих срока от 11 на 10 години и месечната вноска с 3 евро Simple Smile
Колкото и да не ги харесвам ОББ, не мога да не призная, че офертата им си струва.

# 635
  • Мнения: 4 393
Сега ми попадна пред погледа тази тема, прегледах само последните 2 стр. Ако вече е обсъждано, моля за извинение. ОББ имат доста изгоден ипотечен кредит в момента - 6.20% лихва. Дадоха ми оферта преди 2 седмици, с помощта на която успях да предоговоря условията на ипотечния кредит, който в момента изплащам към друга банка и най-общо казано намалих срока от 11 на 10 години и месечната вноска с 3 евро Simple Smile
Колкото и да не ги харесвам ОББ, не мога да не призная, че офертата им си струва.


От ОББ не съм никак доволна, сега ще си закрия и дебитната карта при тях и след 9 години вярна и търпелива "служба" при тях, ще забравя, че съществуват.
Напоследък си сменят персонала в клона като носни кърпички и назначават кой от кой по-некомпетентен, че и нагъл.
Писнаха ми, достатъчно ми беше.

# 636
  • Мнения: 646
Благодаря за съветите! Утре отивам да обиколя банките и ще видя какво ще стане. БНП Париба ме заинтригуваха с условията си при отпускане на ипотечен кредит. Някой може ли да изкаже мнения и впечатления, тъй като не съм запозната?
БНП Париба за сефте чувам да отпускат ипотечни кредити.
Може би имаш предвид БНП Париба Лични Финанси, това са бившите JET и те са специализирани в потребителското кредитиране.

Рали, с тези 504 лв. колко души трябва да се гледате? Честно казано на този доход кредит с максимум 50 лв. месечна вноска ми се вижда реалистичен и то ако нямаш дете...
Грешката е моя потребителски имам предвид, не ипотечен! Пишат, че е с фиксирана лихва за целия период, което ме успокоява, но не знам дали може да им се вярва. Да кажем, че съм още малка или поне така ми се иска.. Simple Smile. Ще правя 24, живея с родите ми, а искам да съм самостоятелна. Що се отнася до дохода на толкова ме осигуряват, а реално заплата ми е друга. Вноска от 400-500лв се надявам, че бих могла да си позволя да покривам.
Ти може и да можеш да плащаш по толкова, но няма как да го докажеш. Пък нямаш и самоучастие. А когато трябва да намаляват реални заплати - най-лесно е да пипнат неофициалните. По-скоро спестявай 2-3 години, по-лесно ще ти дадат кредит, когато имаш самоучастие.

БНП Лични финанси - с резерви съм.

# 637
  • Мнения: 11
Колко човека сте в домакинството ? Деца под 18 год. ?
Други кредити ? (в това число КК, Овърдрафти, Стоки на изплащане,)

взимаш си осигурителния доход

550 лв. - 22% = 429 лв (нето ) х 60% = 257,40 лв.

До толкова могат да ти бъдат вноските месечно.
Хващаш един телефон НОКИА , отиваш на калкулатора, с левия бутон най горе избираш калкулатор заеми. Вкарваш искания кредит, срока за който банката ще ти отпусне максимално кредита, лихвата която са ти обявили на годишна база и на последното поле цъкваш с централното копче за да изкараш вноската.

На този доход можеш да вземеш около 30 000 лв жилищен кредит за 30 години с вноска 193,58 лв. ( ако оценкта на имота позволява ) И с остатъка от 63,82 лв. можеш да вземеш потребителски кредит за 10 години около 4300 лв. (тъкмо колкото да си покриеш разходите по прехвърлянето и административната такса по жилищния )

# 638
  • Мнения: 8
Колко човека сте в домакинството ? Деца под 18 год. ?
Други кредити ? (в това число КК, Овърдрафти, Стоки на изплащане,)

взимаш си осигурителния доход

550 лв. - 22% = 429 лв (нето ) х 60% = 257,40 лв.

До толкова могат да ти бъдат вноските месечно.
Хващаш един телефон НОКИА , отиваш на калкулатора, с левия бутон най горе избираш калкулатор заеми. Вкарваш искания кредит, срока за който банката ще ти отпусне максимално кредита, лихвата която са ти обявили на годишна база и на последното поле цъкваш с централното копче за да изкараш вноската.

На този доход можеш да вземеш около 30 000 лв жилищен кредит за 30 години с вноска 193,58 лв. ( ако оценкта на имота позволява ) И с остатъка от 63,82 лв. можеш да вземеш потребителски кредит за 10 години около 4300 лв. (тъкмо колкото да си покриеш разходите по прехвърлянето и административната такса по жилищния )

Благодаря за инфото!
Живея с родите ми и брат ми, който е под 18г. Имам кредитна карта от 3г. в ЦКБ - 1000лв.
Сега си чакам сл. бележка от фирмата и ще видим. Ходих до Експресбанк и мисля, че офертата им е добра - кредит със срок на изплащане до 20г., с фиксирана лихва за целия период 6.85% и без такса за предсрочно погасяване след 3-та година! Simple Smile

# 639
  • Мнения: 5 178
нещо не си разбрала, лихвата на експреса не е фиксирана за целия период, а само за първите 3 или 5 години

# 640
  • Мнения: 84
Ако не греша няма банка, която да предлага фиксирана лихва за целия период на изплащане на ипотечния кредит.

# 641
  • Мнения: 8
Изрично питах, тъй като и аз се учудих, но шефа на банката каза категорично, че е фиксирана 6.85%, ако периода на кредита не надвишава 20г.
А на сайта.... http://www.sgeb.bg/bg/housing-loan-promo.html
Освен на Вас на никой друг не вярвам! :s

Последна редакция: вт, 04 юни 2013, 16:19 от rali6996

# 642
  • Мнения: 5 178
Виж детайлна информация - пише си "Променлива годишна лихва в лева и евро"
ако се връзваш на това
6.85% в лева или евро за кредити със срок на изплащане до 20 години - ами никъде не пише, че е фиксирана, по скоро практиката е ако срока е по-дълъг и първоначалната лихва да е по-висока, та ако е до 20 год това е първоначалната лихва
Експреса никога не съм ги харесвала с тези йезуитски описания и подвеждания  #Cussing out #2gunfire

Ма няма подвеждания, ей я таблицата само, че през 5 линка
до 20 год един , до 30 год друг ПЛАВАЩ лихвен %

 *При превод на дохода по сметка в Societe Generale Експресбанк. Годишен лихвeн процент валиден от 01.03.2013г. до 31.05.2013г.

Лихвеният процент по вашия жилищен кредит представлява сбор от Базисния лихвен процент на Банката, наричан БЛПSGEB, във валутата на кредита и надбавката, посочена в договора ви за кредит.
 
Вследствие на това лихвеният процент по вашия кредит е динамичен за периода на действие на договора и ако БЛПSGEB се увеличи или намали с повече от два пункта от размера му в деня на сключване на договора за кредит, то лихвеният процент съответно ще се промени.
 
Актуализирането на Базисните лихвени проценти се извършва от Банката в началото на всеки месец. Може да получите информация за текущия им размер във всеки офис на Банката.


Да не говорим, че се бъзикат до 31.05.2013 е този процент, т.е дори не ти го обещават Simple Smile
http://www.sgeb.bg/bg/housing-loan-for-purchase-of-property-individuals.html

# 643
  • Мнения: 4 393
Изрично питах, тъй като и аз се учудих, но шефа на банката каза категорично, че е фиксирана 6.85%, ако периода на кредита не надвишава 20г.
А на сайта.... http://www.sgeb.bg/bg/housing-loan-promo.html
Освен на Вас на никой друг не вярвам! :s


Искай си преференциални  Laughing условия. При тази промоция, на мен ми дадоха 6,7 % в лв.
Но не е фиксирана тази лихва, не вярвам да намериш фиксирана за такъв голям период.

# 644
  • София
  • Мнения: 38 837
Според мен няма какво да ги гледате тия "рекламни лихви".
Питайте си за цялата сума за всичките години и вижте как стоят реално нещата.
За мен са си 10% на година. Все така излиза накрая, след всички сметки.
Т.е. - ако взимате кредит за 10 години връщате 100% лихва. Т.е. - взимате 10 000, връщате 20 000.
Ние навремето взехме едни 20 000, уж лихвата беше 6,8, а ще си върнем 45 000 за 25 години.

Общи условия

Активация на акаунт