АВГУСТинчето дивее, на мама хич не й се смее

  • 35 664
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 68
значи ако е бактериална няма да се повлияе от температуропонижаващите,така ли? сега мерих пак и е 37,2.мисля ,че е ок.
Бактериалните инфекции трудно минават без антибиотик. Аз се борих 1 месец с моите буби в носа, докато накрая не ми изписаха антибиотик. При децата не бива да се рискува. Но да се дава АБ на сляпо също не е добре. Бактериалните инфекции се установяват с микробиологично изследване. Иначе може АБ да е резистентен на съответната бактерия и човек да се трови, а АБ да не помага.

# 706
  • Мнения: 10

За температура мога да препоръчам ефералган свещички, при нас вършат по-добра работа от панадол и нурофен.

свещичките "ефералган" не са ли за по-малки бебета?  newsm78
За възрастта на нашиче човечета са свещички: Ефералган 150мг ( 6-24месеца),Панадол 125мг.( 3месеца-3 години),Нурофен 60мг(за деца да 12кг).Нурофенът не знам дали го има в момента,губи ми се връзката с наличността. По-добре като цяло  да не ни се налага нищо да ползваме,но все пак за информация. Ето и едно хомеопатично - http://apteka.framar.bg/30000822/%D0%B2%D0%B8%D0%B1%D1%83%D1%80% … -12#axzz1l7TZ2Iyn Не че подценявам хомеопатията,но за остри състояния малко ще ме е шубе да разчитам само на нея...Подкрепям и поседния пост на Tyriseta
red shoe,права си за Маша и аз се заразих вчера се смях супер много на една серия ,в която прави каша.Голяма зарибявка е и много готино са направени новите серии.Като истински са нещата,страхотна графика:)

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 23:14 от Лунен сън

# 707
  • Мнения: 4 202
Ей, момичета, сериите Маша и мечокът станаха голям хит вкъщи, направо гледа и не мига, супер е забавно.

# 708
  • Ямбол
  • Мнения: 1 665
Ред шу, Бори, Всички вкъщи сме фенове на Маша. Маги сутрин като се събуди, първата й работа е да ревне "Мечооооо" и ляга до мен и чака да й пусна филмче. Аз много харесвам епизода с варенето на сладкото...
Бори, мерси за информацията, това хомеопатичното май и нашара педиатърка го спомеваше последния път.
И, простете невежеството ми, но за какво е Изопринозинът? За имунната система ли?

# 709
  • Мнения: 202
Ей, момичета, сериите Маша и мечокът станаха голям хит вкъщи, направо гледа и не мига, супер е забавно.
аз днес се родих- около 20 мин гледахме 2мата серии  Hug Не знам кой се зариби повече-аз или малкия.

Бори , нашия първи епизод беше с Маша и кашата и се влюбих във филмчето;)

П.П взех днес изпита Simple Smile даже ги скъсах.. реших почти всички задачи:) а беше в 3 части от сериозните изпити:) Сега смятам близките седмици да ги изкарам лежерно с филми на компа.Гледам един по един тези дето грабната награди на Златен Глобус

Този пост го направих с безброй правописни грешки, ама направо заспивам.Да знаете да не ми ги броите.  А през деня Ивелин ревнува като сядам на компа, 3 пъти почнах да пиша днес и го изтрива той

# 710
  • в рaя
  • Мнения: 233
Благодаря ви, момичета! Агнеса, за мен виното са няколко глътки вечер, ама за човек, който не вкусва алкохол от години си е баш отпускащо. Дано поне доктора и екипа си понесат последствията!

Днес и аз ще пробвам с Маша и мечока, звучи интересно.
Марина, браво за изпита! Аз май няма да завърша тази година ... имам един месец за писане на магистърска теза, а дори не съм започнала. И от университета, и ние подходихме доста несериозно, защото те ни дадоха темите едва средата на януари, а такова нещо не се пише за 1 месец! А и напоследък изобщо не мога да си събера мислите, че да пиша такова нещо. Сега предстои защита на стажа на16-ти.
Велма, как е малкия?

# 711
  • София
  • Мнения: 1 480
А Маша дават ли ги някъде по ТВ? Аз опитах с компа, но не се получи - интересува го да цъка по копчетата, а не да гледа ooooh!

# 712
  • Мнения: 676
Къде го дават това филмче, има ли го в нета?
И мен ме зарибихте  Joy

# 713
  • Мнения: 4 202
В Ю Тюб  Peace

# 714
  • Мнения: 10
Наде,пращам ти веднага:)))
Маринка ,много се радвам за изпита,супер много!Айде сега дишай спокойно:)
Майола Бени,Изопринозинът е за повишаване на имунната защита да при вирусни инфекции,грип и разни такива,целта уж е да се мине по-леко и безболезнени  проблема,но пак е според зависи.Айде още една вметка за нещо ,което и родители са ми похвалили-Umcalor http://apteka.framar.bg/30011099/#axzz1l7TZ2Iyn С цел да се избегне антибиотика,но аз лично не съм го ползвала-пу-пу не ми се е налагало.
Миме,пази се миличка.Много са трудни такива моменти,но пък и жените трябва да пазим живота в нас(не е лесна задача)! Hug

# 715
  • Мнения: 91
ами странна работа.свалихме вчера температурата до около 37,но изведнъж към 20 се оклума и вдигна 38,2.дадохме панадол бебе и я смъкна,но заспа чак в 00:30.продължих да му давам през 4 аса,въпреки ,че не е вдигал,за да има ефект.не знам колко е правилно ,но поне няколко пъти да го пие.Обаче се появиха сополи ,които го мъчат,а кашлицата изчезна.За сега в резултат имаме и 2 кучешки зъба.Мисля ,че и те допринасят за положението.аз днес съм на работа и го оставих на дядо му .дано да не вдига Т и да се разминем.

# 716
  • Мнения: 60
Умкалор аз давах сега при последното ѝ боледуване, но не знам дали точно от него се оправи. Защото аз го започнах след първата седмица боледуване и не мога да преценя дали то имаше ефект или просто вече си ѝ беше дошло времето да се оправи... Но и на мен доста са ми го хвалили, но било добре да се почне веднага щом се забележи някакво разболяване, а не като мен след една седмица.
А това детско за Маша - само в youtube ли го има, защото аз на компютъра не мога да ѝ пусна нищо, тя също иска само да натиска, но не и да гледа. Само на телевизора ще стане, ако има някъде да се свали, кажете.

# 717
  • Мнения: 68
Умкалор аз давах сега при последното ѝ боледуване, но не знам дали точно от него се оправи. Защото аз го започнах след първата седмица боледуване и не мога да преценя дали то имаше ефект или просто вече си ѝ беше дошло времето да се оправи... Но и на мен доста са ми го хвалили, но било добре да се почне веднага щом се забележи някакво разболяване, а не като мен след една седмица.
А това детско за Маша - само в youtube ли го има, защото аз на компютъра не мога да ѝ пусна нищо, тя също иска само да натиска, но не и да гледа. Само на телевизора ще стане, ако има някъде да се свали, кажете.

Аз до сега каката съм я лекувала при лоша кашлица само с Умкалор, тя до 5г не знаеше какво е АБ. Тъкмо ме подсети за него, че тя от 1 седмица кашля, след 3 дена ски на Витоша.

Давам ви един линк с който можете да сваляте от youtube и ако имате dvd  да пускате на малките да гледат на телевизора. Аз много нещо съм насваляла така и съм записала на диск или през usb-to пак на dvd пускам:
http://www.youtube.com/watch?v=kROemCVsWA0

# 718
  • Мнения: 4 202
Tyriseta, mersi za информацията, веднага ще пробвам да сваля нещо.
Аз ползвам youtube downloader, но някои клипове са защитени и не могат да се свалят, вчера пробвах с Маша и не стана  Peace

# 719
  • Мнения: 4 841
Умкалор и аз съм давала. Бяха ни го изписали, като се сополивеше леко при никненето на едно от зъбчетата. При някакъв симптом веднага започвам с него, но сега свърши и трябва да купя ново.

Марина поздравления за изпита. На мен взе да ми липсва ученето нещо. Аз напоследък си търся всякакви други занимания освен бавене на дете  Crazy малкия ми прави много бели и съм адски изнервена. Сега и с проблемното заспиване пък съвсем. Приспивам го в количката и после го местя Crazy в чувала му в леглото. Като бебе не беше такова трудно приспиването  ooooh! моя мъж снощи измисли нова заключваща система за шкафовете и сега няма как да ги отваря. Обаче незнам как ще успее да се справи с леглото му.

Маша и аз бях пуснала една серия, но аз си я гледах накрая. Ще го пробвам пак, но ще измисля някое по недостъпно място за компютъра или ще се пробвам наистина с DVD (само това ми липсва сега в нас).

Велма дано наистина да е било от зъбките. Лекарите не препоръчват продължително използване на панадол понеже "замазвал" симптомите (каквото и да означава това).

Общи условия

Активация на акаунт