В Канада сняг се сипе на парцали, вино иmа, нека вали! - 50

  • 41 875
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 753
Момичета, една позната от Щатите се интересува как законово е уредено майчинството в КАнада и ме помоли да й пратя официални сайтове. Всъщност и аз самата не съм много наясно - всяка провинция сама за себе си ли регламентира нещата или има и постановки, които са валидни за цяла Канада?
За квебек ще й пратя линк към rqap, но ще ми е полезно, ако ме насочите към такива от други провинции или федерални?

# 61
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Камбанка за всички останали провинции действа тази схема http://www.servicecanada.gc.ca/eng/sc/ei/benefits/maternityparental.shtml

# 62
  • Мнения: 3 932
Сърдечни благодарности на Shemet, November rain и Tarilimom за невероятните картички   bouquet  Даmян се възmути най-искрено, че всички картички били за mен  Mr. Green, но благодарение на Тарик и Илиас и тяхната прекрасна картичка спасихmе настроението  coolcool

Mоmичета, абе вие гледате ли бг. сериали, ние сmе се зоmбирали яко вкъщи  dontknow

# 63
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
И аз благодаря на МaНЕВрата   Hug, November rain  Hug и Раян Hug за картичките   bouquet

МaНЕВрата , кой сериал гледате? И толкоз ли е завладяващ?  Wink

# 64
  • Мнения: 18
Mоmичета, абе вие гледате ли бг. сериали, ние сmе се зоmбирали яко вкъщи  dontknow
Ние гледаме "Столичани в повече" и "7 часа разлика". Столичаните го гледаме и четиримата и се смеем до сълзи на моменти.

# 65
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И ние днес получихме картички от Tarilimom - много благодарим  Hug - Мартин си прибра неговата и на бебо половина и едвам го изнудих да я видя.

МaНЕВрата и ние сме от зомбираните ама сега покрай коликите на бебо прекъснахме гледането - не смогвам даже да ги сваля за по-натам.

# 66
  • Мнения: 5 713
Гледаме бг сериали, когато можем, 5 на брой: Стъклен дом, Под прикритие, Домашен арест, Столичани в повече и 7-те часа.  Laughing Има и един Етажна собственост...

# 67
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Леле, Вери вие само пред телевизора седите  hahaha

Я, кажете съвсем сериозно от къде ги сваляте, че и аз бих се посмяла  Laughing То само Столичаните ли са смешни?  ... Ама изобщо не съм запозната значи  ooooh!
То и на някой игрален филм не бих се разсърдила..

# 68
  • Мнения: 5 713
Ами седя! Върша си и работата, особено като дават СД.  Laughing
Столичани в повече е смешно-иронизиращ сериал. Домашен арест е комедия тип Двама мъже и половина. Wink
Обикновено сериите ги има в youtube. Иначе на сайта на съответната телевизия или онлайн бг тв.

Ама това са ми само бг сериалите. Имам и други.  Joy

А игрален филм- за български ли питаш? Има много нови...

# 69
  • Мнения: 753
Май само аз не гледам бг-телевизия Thinking Нищо не гледаме, не се сещам просто, въпреки че и аз бих се посмяла добре на някоя забавна комедия.
Обаче иначе сапунките по американските телевизии не ги пропускам Laughing гледам в 12:30 да съм си в нас да не пропусна Young and restless и Дързост и красота, но това е с образователна цел, тренирам си английския, да не си помислите друго Mr. Green А, и вечер гледам всички кримки сериали. Гледам е много силно казано, но телевизора стои пуснат на съответния канал, пак с образователна цел Laughing
И шегата настрана, но ако искате хубави, образователни и смислени детски филмчета на английски за препоръчвам с две ръце Mountain lake-канала, образователни игри с героите от филмчетата има на www.pbskids.org

И аз много благодаря за картичките, да не изброявам всичките да не пропусна някой.
Мамамия, браво на баткото, страхотно е надписал картичката и то на български, много ме впечатли!
И Калоян много се зарадва на тези за него и бебето, веднага си ги прибра Simple Smile

# 70
  • Мнения: 3 743
При нас имаше някакво забавяне с пощата и засега сме получили две картички, но пък и аз и най-вече Диди сме много щастливи и ви благодарим от сърце Hug

камбанка и ние не гледаме бг телевизия, то май никаква телевизия не гледаме. Телевизорът само прашясва, и Диди като беше бебе, беше така Peace Аз най-вече слушам френско радио вкъщи и гледам някои от емисиите онлайн. Иначе пускам на Диди бг детски филмчета, приказки да гледа не повече от 30 мин на ден с образователна цел Flutter

шемет, не намаляха ли вече коликите ви. Дано скоро да ги израстете. Тод май успя леко да го мине този период, но пък напоследък, особено тази нощ яде на 1 час  Tired Дано скоро да си увеличи дажбата, защото иначе ще взема една кутия АМ, вечер в 20ч да се дохранваме Blush
В този ред на мисли коя формула бихте ми препоръчали? Гледах на Енфамил Thickened заради рефлуксът, който има Тод, но не ми хареса, че има оризово нишесте и сега се чудя дали да не взема Similac Advance или някое друго Thinking

# 71
  • Мнения: 5 713
Аааа ние бг тв не гледаме, даже никаква тв.
Но разни уж избрани сериали - бг и чужди да, в удобно време. Стъклен дом, например, изпростя, заприлича на сапунка, но по принцип обичам бг театъра и киното. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 51
И ние гледаме бг сериалчетата, а и новините задължително.

Mamamia, наскоро ни препоръчаха " Стъпки в пясъка"...има го в YouTube. А и сега се сещам за "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде". И двете филмчета са български...много добри. Гледахме ги с голямо удоволствие. Иначе най-често теглим от MasterTB. Не ти благодарих са съветите, които ми даде за брака....извини ме! Все още събираме информация и след НГ ще действаме.

Момичета, много ви се радвам, направо възхищавам на инициативата ви с картичките.....чак съжалявам, че и аз не се включих. Всичките сте толкова заети, а отделихте време да надписвате и изпращате картички. Но по споделените емоции, виждам че си е заслужавало.
Весели празници!

# 73
  • Мнения: 3 932
Гледаме бг сериали, когато можем, 5 на брой: Стъклен дом, Под прикритие, Домашен арест, Столичани в повече и 7-те часа.  Laughing Има и един Етажна собственост...

Ха-ха и ние така, но без Д. арест, него си го пазя за после, че mи идват в повечко, взех вече да ги пооmесваm. Етажната собственост не я гледаmе, то все едно нашта панелка в Надежда са сниmали - и ние си иmахmе бивш военен, дежурната клюкарка, даже и доmоуправителя беше подобен, саmо че ние си иmахmе и един крадец на 1-я етаж. Ако в някоя серия протече покрива или се срути козирката, да знаете, че верно е била нашта  newsm53

Аз от бг филmите последно гледах LOVE.NET и много ми хареса. Дърпам оттук - deepseek.net

# 74
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Mamamia благодаря за чудесните картички - голямо браво на Владко за надписването на български!!!

Общи условия

Активация на акаунт