Имат ли бедните интернет?

  • 7 739
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 210
Аз пък от тук разбирам, че интернет и мобилен телефон са символ на финансово благоденствие.

# 46
  • Мнения: 1 788
Ами не знам, аз я разбрах по друг начин темата.
Дали, ако си притиснат финансово, би предпочел да продължиш да плащаш за интернет или не.
Може и аз да бъркам...

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 15:34 от Nekomusume

# 47
  • Мнения: 24 467
Всякакви хора- всякакви приоритети. Преди време една маца беше заявила, че ще седи гладна цяла седмица, ако е нужно, но нови обувки ще има и толкоз!

# 48
  • Мнения: 7 947
Tова ми е въпросът. Мислите ли, че бедните намират пари за нет? Как гледате на това?

Еми не знам колко беден ставаш с 10лв на месец ...
Ако си беден, защото нямаш работа в момента - без нет - трудно ще намериш, така че дори може да е необходимост. Също така това може да е единственото забавление на чо век, застопорен вкъщи.

# 49
  • Мнения: 75
Възможно е. Просто ми прави впечатление, че темите, които Палада пуска винаги са с потенциал за скандал. А може би така са и замислени, не знам.
Скандалите се правят винаги от повече от един човек, та без да подценявам Палада не смятам, че тя провокира хората да се карат, ако го правят е, защото имат нужда.

О, не, далеч съм от идеята да я обвинявам за каквото и да било. Просто има теми, които само като отвориш и си казваш: "О, тук ще стане страшно!", нали знаеш? Grinning Това имах предвид.

Това изобщо не е вярно! Една тълпичка тук още от първите ми постинги се заяждат с мен и искат темите ми да са панаирджийски. Съвсем кротка жена съм!!!


Темата не е за мен; не е и за жената, която не можела да напълни хладилника за коледа и ми иска заеми, които не връща. Темата е за всички, които имат интернет и мобилни телефони, а искат друг да им даде за хляб и дрехи. .Темата се занимава също и с пресони като хлапето, което нямало пари за рокля и веднага пуска тема в бегемама за „идейки”. Мислех да и кажа да си спре нета и ще ги събере парите до май, ама нали ще кажат пак, че съм злобна и спамя, замълчах.

# 50
  • Мнения: 7 947
Е, Палада - кое ти е точно кроткото? Обиждаш наред, пък и тия препинателни знаци...все едно само викаш. То ако това е спокойното, представям си - какво е да си ядосана  Wink

Познавам едно момче инвалид, много зле финансово е семейството, но нет имат - защото момчето иначе???

# 51
  • Мнения: 10 547
Истински бедните не знаят що е то интернет, вярвай ми.

# 52
  • Мнения: 1 788
Аз пък познавам момиче, чието семейство плащаше само една кабелна телевизия, защото за родителите й пенсионери нямаше друг начин за развлечение.
Момичето беше студентка и до скоро нямаше мобилен телефон, нито интернет. Ходеше на зали при нужда, за най-необходимото, свързано със следването й.
Като завърши и започна работа, чак тогава успя да си купи компютър, да си пусне интернет у дома и да си вземе мобилен телефон, който ползва за връзка с възрастните си родители при нужда.
Примери - много...

# 53
  • Мнения: 7 947
Истински бедните не знаят що е то интернет, вярвай ми.

Между другото - като съм чела благотворителния - и аз съм се питала - пускат теми жени - помогнете ми с каквото можете - в същото време имат комп и нет... Thinking

# 54
  • Мнения: 1 129
Всичко е много относително и не виждам смисъл да навлизате в спорове за толкова субективни неща.
Има семейства и семейства, бедност и бедност. Има нужда или необходимост от интернет, а има и неправилно подредени приоритети. Натъквала съм се и на единия и на другия тип. На хора, които нямат пари да си купят тоалетна хартия и си слагат вестници в тоалетната, но събират пари за интернет, на други, които успяват да се прикачат към wifi и си вършат работа без да плащат, макар и с ужасно качество на връзката, на трети които крадат от кабелния интернет на съседа, на четвърти, които едва кретат, но чрез интернет жената си урежда поръчки за бродериите, с които пък от друга страна изкарва парите си. Познавам и такива, които гладуват, за да платят интернета на детето, което плаче и казва "вие сте лоши родители. всички в моя клас имат интернет, само аз не". Наскоро имаше и такъв случай, ако си спомняте. За избягало дете, което се е скарало с майка си, понеже всички има компютър, а то не. И утре, когато това дете се прибере, а майка му си е изплакала очите, тя ще вземе на заем, за да пусне интернета, а от страни може някой да гледа и да си казва "Виж я тая, пари за хляб едвам има, интернет си пуснала"...Хора разни, свят широк. Нищо злобно няма в темата, просто е много индивидуално, което не винаги е еквивалент на скандално и провокативно.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 957
 А аз разбрах темата по-общо - защо има много хора с компютър, нет, мобилен, които имат затруднения с по-наложителни неща. Защото нетът е забавление, евтино и достъпно, а курсът по английски, например, не е. Да, ако не си плащаш нета година, година и половина ще събереш за курс по английски, но година и половина е много време - я камилата, я камиларя! Wink
Да, за рокля ще събере въпросното момиче, ако си спре нета, но и изобщо не ми мина през ума, че някой ще занимава обществеността с подобна драма.
Родители, събиращи дарения за лечение на болното си дете, за кауза, обикновено не могат да си позволят да се лишат от нет, защото огромна част от дейността се извършва именно чрез нета.
Млади, здрави и прави хора, които перманентно разчитат на заеми, за да си изхранят детето, но поддържат скъпа нет услуга + кабелна, изплащат телефони последен модел, няма да събудят съчувствието ми, да.
Но на хора, които временно са изпаднали в затруднение (за определен период), бих помогнала, без да им гледам телефоните и да им броя телевизорите. Но такива искат рядко и обикновено мира не намират, докато не си изплатят заемите.
С една дума - всеки случай е конкретен, нямам еднозначен отговор.

# 56
  • Мнения: 10 547
Темата е много щекотлива и провокативна, типично в стила на Палада или там, която се крие зад ника.

Плащам за кабелна+ интернет 20 лв. на месец. Това за една година прави 240 лв., та за тези пари не мога да си купя и един по-мащабен електроуред или сносен телефон.

Цените на интернет услугите у нас вече са достъпни за огромен процент от хората. Та, накратко- за много сме бедни, за малко не сме.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Истински бедните не знаят що е то интернет, вярвай ми.

Между другото - като съм чела благотворителния - и аз съм се питала - пускат теми жени - помогнете ми с каквото можете - в същото време имат комп и нет... Thinking
Бе то и аз периодично попоглеждам към благотворителния. Ми така де - искам нов ван, моя е старичък. Ама парите не ми стигат. Гледам хората даряват, ще ида да пусна и аз една тема в благотворителния.  Mr. Green
Очевидно имам нет и комп, ама пари за ван нямам.

А, да - и съм многодетна Mr. Green

# 58
  • Мнения: 4 841
Добре де, този мистичен "интернет" не тече от чешмата.
Трябва компютър. Периферни устройства. Поддръжка. Ъпгрейд. При необходимост - подмяна на части. Ако реши човек да си плаща програмите, а да не използва пиратски версии... Сметката отива доста над 10-20 лв на месец. Това ако машинката е стара. Ако е нова, съответно е доста по-скъпа - при всички случаи "интернета" не се изчерпва само с месечната такса.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
BirdsFlu не е така. Един комп Нта ръка за 100лв ти оправя ползването на нет. Естествено уина е краден. Мозилата пък е безплатна и така - хоп, компче за нет. Виж, за игри трябва по-сериозна инвестиция.

Общи условия

Активация на акаунт