Имат ли бедните интернет?

  • 7 743
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Аз пък не мога да разбера каква необходимост чак ще е интернетът за някой, който не го ползва за полезни неща, а само за развлечение.
Филмите, чатовете, музиката, всичко това не е необходимост, а по-скоро развлечение. Така че за хора, които ползват интернет само за подобни неща, не виждам какъв е проблемът да са без него.
Върпос на приоритети.

Пак се сещам за притчата за Султана, Везира и положението на народа.

Решава Султана да провери как живее народът му, праща Везира да проучи.
 - Не е добре народът, Султане, много работи, след като плати данъците, му остават грошове, за да купи храна, добитък, семе, в кръчмата ходи само по празници.
 - Добре е, добре е народът, Везире, вдигай данъците!
След време:
- Не е добре народът, Султане, само работи, едва си плаща данъците и храната, сили няма да се забавлява!
- А, не е толкова зле положението, Везире, вдигай данъците!
След още време:
- Добре е народът, Султане, само по кръчмите виси и се забавлява, чудна работа!
- Е, сега я втасахме, Везире, зле е положението, сваляй данъците!

Така, горе-долу, и с бедността, нета и мобилните.
Мъдър султан!

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 565
Мисля, че интернет нямат само неграмотните. А беден или богат, каквото и да означава това, не е решаващо за сърфирането Wink

# 32
  • гр.София
  • Мнения: 4 158
 Палада,ти не си ли в Чужбина? Как  е там? Имат ли бедните Интернет?
 Че бедните в България не само Интернет имат,ами и собствени жилища.
 

# 33
  • Мнения: 76
Ne samo, 4e romite imat internet, no i zavurzvat virtualni priqtelstva, koito prerastvat v brak. Za primer moga da dam ediniq ni rabotnik- rom,koito ojeni sina si minalata sedmica. Sina mu se zapoznal s nastoq6tata si jena v internet, pi6eli si po skype i nai-nakraq re6ili da se vzemat vupreki, 4e tq jiveela v drug grad Simple Smile Po-zabavnoto e tova,4e toi vsu6tnost e negramoten, no negovata snaha mu pomagala i pi6ela vmesto nego Simple Smile
A, ina4e az kato seriozno zaribena v internet izkarah cqla godina bez takuv -prosto jiveeh na mqsto, kudeto ne moje6e da se prekara. Ne mi lipsvaha igri4kite i 4atovete, kolkoto se 4uvstvah neinformiraana. Po-to4no se 4uvstvah otkusnata ot sveta. Ta az sega i hap4eta ne piq bez da potursq info v neta. Ako trqbva da pestq i da cepq stotinkata na dve oba4e bih se li6ila ot internet bez da se zamislq.
Sorry za latinicata,prez telefona sum.

# 34
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 869
Палада, отсега трупаш точки за номинация за провокатор за догодина? Wink

По темата - изобщо не ме интересува кой за какво харчи парите си и защо си е купил телефон, като не му стигат парите за друго. Би било добре и на други да не им влиза в работата.

# 35
  • Мнения: 22 036
Палада,ти не си ли в Чужбина? Как  е там? Имат ли бедните Интернет?
 Че бедните в България не само Интернет имат,ами и собствени жилища.
 
А точно, тук сме направо вързали та цъфнали  Laughing.
Австралия уж е по-по -най, ама интернета хич го няма.
В България имах достъп до къде, къде по-добри услуги. За зената, няма смисъл да говоря.

# 36
  • Мнения: 735
Ползвайки интернет и компютър по над 8 часа всеки ден, последното нещо, което ми се прави, когато се прибера вкъщи, е пак да гледам компютър.
Май не се водя бедна, но предпочитам 10-те - 20-те лв месечно за домашен интернет да ги оползотворявам за някое и друго виждане с приятели и пиене на кафета..

# 37
  • София
  • Мнения: 12 174
Палада, отсега трупаш точки за номинация за провокатор за догодина? Wink

По темата - изобщо не ме интересува кой за какво харчи парите си и защо си е купил телефон, като не му стигат парите за друго. Би било добре и на други да не им влиза в работата.
Доколкото видях от един пост по- назад става въпрос за моблите за финансова помощ тук и на други места из нета. Тези дни едно момиче в Клюкарника събираше пари за рокля за бала /или търсеше някой да и даде рокля/. Така разбирам темата, но може и да съм в грешка, знам ли.

# 38
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 869
Възможно е. Просто ми прави впечатление, че темите, които Палада пуска винаги са с потенциал за скандал. А може би така са и замислени, не знам.

# 39
  • гр.София
  • Мнения: 4 158
 
предпочитам 10-те - 20-те лв месечно за домашен интернет да ги оползотворявам за някое и друго виждане с приятели и пиене на кафета..
Мда,едно излизане на кафе срещу цял месец Интернет Laughing
 А нашият Интернет сме платили миналия декември,за 12 месеца напред.
 И ако през това време закъсам финансово- ще се получи на свинче-звънче.

 Палада се ядосва,че й искат заем.  Но ето,давам пример,че е възможно човек да закъса,а да си има Интернет.
 Толкова е лично,че не виждам,какво правило ще изведем с тази тема.
 
 
 

# 40
  • София
  • Мнения: 12 174
Възможно е. Просто ми прави впечатление, че темите, които Палада пуска винаги са с потенциал за скандал. А може би така са и замислени, не знам.
Скандалите се правят винаги от повече от един човек, та без да подценявам Палада не смятам, че тя провокира хората да се карат, ако го правят е, защото имат нужда.

   Но ето,давам пример,че е възможно човек да закъса,а да си има Интернет.
 Толкова е лично,че не виждам,какво правило ще изведем с тази тема.
Не знам, но е добър повод да се замислим кога и защо помагаме. За момичето с балната рокля, признавам и аз си зададох подобни въпроси.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А компютър колко имат?

# 42
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 869
Възможно е. Просто ми прави впечатление, че темите, които Палада пуска винаги са с потенциал за скандал. А може би така са и замислени, не знам.
Скандалите се правят винаги от повече от един човек, та без да подценявам Палада не смятам, че тя провокира хората да се карат, ако го правят е, защото имат нужда.

О, не, далеч съм от идеята да я обвинявам за каквото и да било. Просто има теми, които само като отвориш и си казваш: "О, тук ще стане страшно!", нали знаеш? Grinning Това имах предвид.

Все пак ми се струва нередно гледането в чуждата купичка. Ако имаш съмнения, подмини молбата, откажи, но не задълбавай в това кое било необходимост и кое прищявка.  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 12 174
Все пак ми се струва нередно гледането в чуждата купичка. Ако имаш съмнения, подмини молбата, откажи, но не задълбавай в това кое било необходимост и кое прищявка.  Peace
От една страна е така, но от друга и аз се питам до каква степен е редно прищевките просто да се подминават. В предишен пост разаках за такъв случай и продължавам да се питам правилно ли постъпих, защото за много каузи се събират пари, а когато едни 30- 40 000 евро се съберат за нечия прищявка, те няма да достигат за нещо, което жизненоважно. Наистина, не знам кое е правилно в случая, затова и писах в тази тема.

# 44
  • Мнения: 4 841
От една страна е така, но от друга и аз се питам до каква степен е редно прищевките просто да се подминават

Да, и аз така възприех темата, затова и писах. Нямам абсолютно никакви претенции към това кой как си харчи парите, до момента, до който не започне да занимава другите с това.

Общи условия

Активация на акаунт