Парфюмни размисли и страсти - 146

  • 35 979
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • при морето
  • Мнения: 911
Днес се радвам на Accord Oud by Byredo.Кожа във връхните нотки още + blackberry,ром,и любимото пачули в базата.Разбира се и ууд,но не е много и не удря като ритник в стомаха.Мега силен и траен.На мъжа ми му миришел на варено жито,което значи на хубаво. hahaha
Пристигна ми и Datura noir by Serge Lutens,но съм така поразена от Byredo,че дори не съм си пръснала от Lutens.Много футуристичен и хубав този Акорд ууд,много!

# 676
  • София
  • Мнения: 295
Accord Oud by Byredo го разходих вчера на коледно парти. Невероятен! Със сигурност бях различна  Peace

# 677
  • при морето
  • Мнения: 911
Accord Oud by Byredo го разходих вчера на коледно парти. Невероятен! Със сигурност бях различна  Peace
Нали,нали! PeaceИ траеше ли ти,tdaneva?

# 678
  • София
  • Мнения: 295
Accord Oud by Byredo го разходих вчера на коледно парти. Невероятен! Със сигурност бях различна  Peace
Нали,нали! PeaceИ траеше ли ти,tdaneva?
За мен е траен и забележим! Няколко колежки попитаха с какво съм, но беше малко трудно за обяснение.

# 679
  • Мнения: 0
Днес  получих  4 пробички, за което съм много благодарна!    bouquet
Вече пробвах Osez Moi Chantal Thomass и The Iceberg Fragrance  на кожа.
Честно да си призная osez moi ме разочарова. Вече 3 часа китката ми мирише само и единствено на ванилия, примесена с лека бадемова горчивина. Нищо друго не излиза наяве. Стоях на топло, излязох на студено - никаква промяна Sad  Ароматът оставя шлейф, силен е и за огромно мое съжаление не се развива според очакванията ми.
Почти бях забравила стара моя любов Iceberg Fluid , а сега си го припомних чрез очарователния аромат Fragrance. Разкошен, топъл и нежен, с меката сладост на круша и опияняващият полъх на божур, които изпъкват на кожата ми и направо ме карат да се чувствам като богиня! След три часа на китката, като че започвам да долавям лек полъх на мъжки парфюм, но вдишвайки по-дълбоко, крушата отново изпъква. Стои добре за сезона според мен.
Когато се уверя, че тези два аромата са изчезнали от кожата ми, ще пробвам  Shalimar и ap maitresse gold edition на китка. На прима виста мога да кажа, че и двата са многообещаващи. maitresse ми се струва типично зимен аромат и ми навява спомени за първия път, когато той ме впечатли (дълга история). Към Гарлен също няма как да не тая надежди, имайки предвид, че Инсоленс ми е един от любимите аромати!
Знам, че тук има почитателки на тези двата, да видим дали и аз ще се присъединя Simple Smile

# 680
  • София
  • Мнения: 421
Winter fairy, щом си харесала Accord Oud , непременно трябва да пробваш и  Oud Immortal - за мен е още по-прекрасен

# 681
  • Мнения: 348
Аз отивам на сравнително топло (11-14 градуса) и мисля да взема с мен Miss Charming, защото в студа тук не се разкри въобще, а трябва да я разуча хубаво, Jasmin Noir, защото дочувам, че в по-топло време също е много интересен, Романтина, защото съм сигурна, че слънцето ще я направи особено искряща и приятна и може би J`adore...Чудя се все пак дали не взема Среднощната и Екстремната отмъстителка за всеки случай...малко роза и пачули никога не са излишни. Стискайте ми палци да успея да ударя някой парфюмен джакпот на летището

като зеницата на очите си си пазя 2 мл. от Черния Кашмир и сърце не ми дава да ги изпръскам, ако го засека някъде-мой е!!!

# 682
  • София
  • Мнения: 849
Елица, вчера си ги взех, но и в нашата пощта бяха затрупани от пратки. Защо не провериш на място  Peace

вече проверявах.. на 20-ти.. но беше твърде възпитано явно  Mr. Green

днес вече ще яхна метлата.. и или ще намерят пакета или да му мислят  #Cussing out

Аз отивам на сравнително топло (11-14 градуса) и мисля да взема с мен Miss Charming, защото в студа тук не се разкри въобще, а трябва да я разуча хубаво, Jasmin Noir, защото дочувам, че в по-топло време също е много интересен, Романтина, защото съм сигурна, че слънцето ще я направи особено искряща и приятна и може би J`adore...Чудя се все пак дали не взема Среднощната и Екстремната отмъстителка за всеки случай...малко роза и пачули никога не са излишни. Стискайте ми палци да успея да ударя някой парфюмен джакпот на летището

от мен съвет - колкото повече, толкова повече  Hug вземи няколко малки виалчета, за да имаш избор  Hug аз срам не срам, дори когато ходя за 2 дни до Брюксел нося поне 6-7 виалчета (3-4мл)  Embarassed

Последна редакция: пт, 23 дек 2011, 12:00 от Elitsa_z

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 422
Току що си получих коледния подарък  Calamity J. Juliette Has A Gun 100мл. newsm44 newsm44
Много щастлива и обилно полята с него седя си блаженно newsm03
Французите за една седмица ми го пратиха,браво на тях. Simple Smile
Пожелавам на всички весело изкарване на празниците!
 Close-mas:

# 684
  • Мнения: 2 172
Похвал,похвал...от днес съм горд собственик на Трусарди Инсайд  Heart Eyes
Чудесен!"Моят" аромат.Цял ден се опиянявам то него,а обикалях на доста места  Crazy
Вече съм щастлива  Grinning

# 685
  • Мнения: 868
Ролята на гените винаги ми е била интересна (и мисля, че е доста голяма)--от болести до някои безобидни прояви на поведение. Ето една кратка статия за това как гените могат да влияят на какви парфюмни ноти харесваме:

http://www.myhealthnewsdaily.com/2041-eau-de-dna-genes-determine … e-preference.html

Тези дни нося по-сериозно Parfumerie Generale Cadjmere. Мисля, че бързо става любимият ми от тази къща. Сериозен е, тъмен, без цветя върху кожата. Има мекост, но и хапката на подправка, както и стабилизиращо присъствие на дървеса. Върху мене издържа цял ден. От типа "интелектуални" парфюми е, които не е влияят толкова на първо-сигналната ни система крещейки, "Аз съм тука и искам да ме видите!"  Поне при мене наистина предизвиква парфюмни размисли, а е и труден за анализ  Simple Smile
 
Весела Коледа на всички и весели празници!  Аз съм тази, която чака гости тази година, и съм се запасила с ароматни свещи (главно аромат "Коледна бисквитка" и "лешниково кафе"), джинджифил, и форми за изрязване на джинджифилови човечета.

Моят Коледен парфюм ще бъде по традиция Амбре Наргиле.

# 686
  • Мнения: 2 677
Днес се запознавам с Beyond Love by Kilian - ако таквоз нещо има отвъд любовта, не ми трябва да ходя там  Crossing Arms Сега разбирам всички, които не обичат тубероза - ако това е лепкавата гадост, която преобладава в аромата... Определено не е за мен  Naughty
Утре вечер ще съм домакиня на събиране на родата и идея си нямам с какво да се напръскам... Нарочила съм едно Бърбъри Брит Ред за коледен парфюм, не върви с Хипнотичната отрова, че ще се самоудуша сигурно...

# 687
  • Мнения: 17 546
Аз избрах NU, дано не избия народа около себе си... Crazy И отивам на танци. dancing

# 688
  • Козлодуй
  • Мнения: 758
Честито на всички с нови придобивки!
Моят подарък от дядо Коледа не е парфюмен,а "от мен за мен" е някъде по трасето.Утре вечер съм на работа,настроението ми е далеч от коледно и нямам идея с кой аромат да го подобря.
Хубаво изкарване,Бижутка Hug
Весели празници,момичета Heart Eyes

# 689
  • Мнения: 868
Лунен сън, всеки път като видя твоя левент, искам да ти кажа, че ми е безкрайно симпатичен и има страхотно излъчване!  Как ти даде да му сложиш шапчица??  Един от моите котешки старци прилича на него, само че е с бяло таксидо  Heart Eyes)

И моят голям (не-парфюмен) подарък е от мене за мене и е "по трасето" вече 2-ра седмица. Днес ми се обадиха да ми кажат, че трябвало да стигне тука до края на месеца, сякаш по кораб пътува. Поне са вежливи и се обаждат да кажат, че разбират моя "скептицизъм," но правят всичко възможно  Crazy  Опитах се да държа добре, че Коледа идва...

Последна редакция: пт, 23 дек 2011, 19:20 от Pixie

Общи условия

Активация на акаунт