Парфюмни размисли и страсти - 146

  • 35 978
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 348
Опитах новият коледен аромат на Ив Роше днес- портокал и канела...Ами доста приятен, честно казано! Върху моята кожа първо започват портокаловите корички-доста ``шумни `` в началото, но бързо утихват до приятна свежест, канелата носи топлина и уют, определено е ядивна и сладка...даже се чудь дали не ми прилича повече на сладко и тръпчиво какао, отколкото на канела, има го в началото онзи арочат на бонбони Черноморец, после ароматът става леко пикантен и напомня онези любими шоколадови топчета с пипер...

# 691
  • Мнения: 813
Току що получих благата вест че приятелка парфюманка е получила въпросните проби на байчо Килиан тук  у Филибе Laughingи ще имам възможност да ги пробвам и аз.
Весела Коледа на всички и честити нови аромати Peace
Днес преоткривам за кой ли път коко , прекрасно ми е с него и май за коледа той ще е моя аромат.

# 692
  • Враца
  • Мнения: 2 667
мойте Килиан ги няма , Няма ги и в пощата Sad

# 693
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Момичета, искам да пожелая на всички ви весело посрещане на празниците, да сме здрави и щастливи, обичани и всеки ден да откриваме нови парфюмни предизвикателства!
Аз получих вчера моите парфюмни подаръци - Отмъстителната - още един флакон и Hermessence Iris Ukiyoé  Heart Eyes Ирис Укиоé този път път го определям като много хубав, явно сега му е времето, лятото не ме впечатли. Не го намирам типичен ирис, не ми е сапунен и пудрен, а по-скоро зелен, звънлив и възвишен. Няма нищо общо с Hiris Hermes, който харесвам, но ми идва твърде сапунен, чак започва да ми се  Sick от чистота. Усещам добре и портокаловия цвят, който заобля свежестта на ириса, не е крещящ и е съчетан чудесно с хубав цитрус, мандарина според мен. Чудно се разви днес, в студеното време, много съм доволна, че не го разкарах предварително, както направих с друг представител от серията. Носи ми пролетно настроение и усещане за чистота и надежда.
На Коледа смятам да заложа на Nuits Enchantees Laura Mercier  Heart Eyes, толкова го обичам и си го пазя за специални поводи. Прави ме завършена този аромат, носи ми голяма радост.
На всички с нови ароматни придобивки - честито, и да не забравяме принципа - колкото повече, толкова повече Mr. Green

# 694
  • Мнения: 2 677
Съвсем съм се бъгнала напоследък - запомнила съм, че сините сливи и прасковите са в Cruel Intentions и ги търся там, а те били в Liaisons Dangereuses  ooooh! Клето слабопаметно същество! Май трябва да си водя записки като ви чета  Blush
Весели празници на всички!  santa2

# 695
  • при морето
  • Мнения: 911
И аз да пожелая Весели Коледни празници на всички!
Очертават  се снежни,макар че тук все още се чуди дали да завали.Буквално прогизнахме от дъжд,спира,почва и духа свирепо.
Ковачева,честити парфюмни радости!
И аз днес се чудех с кой парфюм да съм на Коледа,и на мен ми е в главата Nuits Enchantees by Laura Mersier-звънливо ми е с него,с тази кристална сладост!
Иначе днес тествам Gypsy Water by Byredo и май ми хареса в началото,но само в началото.Интересен,различен,но след час отслабна,стана ефирен и немощен.Иска ми се да пробвам Pulp i Immortel,някой няма ли ги да ми прати нюню да ги пробвам.Ще се реванширам подобаващо! Blush

# 696
  • Мнения: 2 435
Весело посрещане на празниците,момичета! Hug
Не съм измислила парфюм за Бъдни вечер,но на връх Коледа смятам да се потопя в разучаване отново и разносване на Tobaco Vanille na Tom Ford/  bouquet на една мила дама/,още повече че ще сме сами с ЛМ Heart Eyes заради лошото време гостите отпаднаха.


Зимна,изискан е тамяна на Циганската вода.

# 697
  • при морето
  • Мнения: 911
Силви,възможно е.Аз усещам цитруси и амбър,а  и пипера,който му придава топлина,тамяна ми е много слабичък,рахитичен ми стои.

# 698
  • Козлодуй
  • Мнения: 758
Лунен сън, всеки път като видя твоя левент, искам да ти кажа, че ми е безкрайно симпатичен и има страхотно излъчване!  Как ти даде да му сложиш шапчица??  Един от моите котешки старци прилича на него, само че е с бяло таксидо  Heart Eyes)

И моят голям (не-парфюмен) подарък е от мене за мене и е "по трасето" вече 2-ра седмица. Днес ми се обадиха да ми кажат, че трябвало да стигне тука до края на месеца, сякаш по кораб пътува. Поне са вежливи и се обаждат да кажат, че разбират моя "скептицизъм," но правят всичко възможно  Crazy  Опитах се да държа добре, че Коледа идва...
Благодаря,Пикси Heart Eyes Той е един много интелигентен котарак,доста своенравен,но явно беше решил да ми направи кефа и стоя с шапка за цели 3 снимки Grinning
Моят "от мен" подарък е парфюмен(всъщност са два Mr. Green )  и то от фрагранснет,затова съм леко на тръни.Не можах да дочакам да минат празниците,а трябваше.Надявам се да пристигнат благополучно fingerscrossed При това и двата са насляпо...

# 699
  • при морето
  • Мнения: 911
Сънчо,сподели! Laughing
Аз досега търсих в сайтовете Еликсира,но няма и няма. Sad
Пелагия споменаваше за магазин във Варна,но дали чете тук... ooooh!

# 700
  • Германия
  • Мнения: 71

Ами ако живеех във времето на О. Хенри? Ами ако бях чак толкова бедна, че да продам косата си за купя на любимия съпруг верижка за единствения му часовник за да го зарадвам за Коледа? Ами ако той беше продал тайно часовника за да ми купи гребенчета за косата, която обожава? Ами ако нямаше ароматна, а проста свещ на масата? Ако миришех на единствената си рокля, изпрана вчера в ледена вода вместо на парфюм? Ако трябваше да изгладя богаташки, парфюмирани дрехи за да имам пари за една цепеница в камината на Бъдни вечер? А аз се присягам през пищните витрини и поръчвам лъскав подарък. И се грея на лумкащ огън, не на дима от един бъдник. Празнувам в украсен дом, не в бедна новела. Мая се с какво да се парфюмирам и избирам дълго за да ми подхожда чак на цвета на бието по подгъва на тоалета ми. Броя си сбъднатите мечти, не стотинките. Преброявам приятелите си, които са в ума ми, не километрите между нас. И ви изпращам от моята Коледа, която ухае на най-хубавите ми пожелания и на обикновена обич, не на цветен шипър.

# 701
  • Козлодуй
  • Мнения: 758
Пих си кафето тази сутрин с няколко невероятни статии от Аромастилницата.В повечето случаи(естествено не на 100%,но предполагам е нормално) сякаш са изразени моите усещания,но с много повече и по-красиво и точно наредени думи.
Зимна, ако не си чела за Циганската вода (аз не бях), прочети го.
Не за пръв път го казвам,но си просто уникална, Нат Hug Търсих за 21 на CoSTUME NATIONAL,той е единият,поръчан на сляпо.Има описание само за прекрасният Scent Intense,обаче(Scent Sheer не познавам,а и след прочетеното нямам желание да се запознаем Grinning ).Така че може ли да си поръчам? Flutter Също и за Mon Parfum Cheri, par Camille Annick Goutal.

# 702
# 703
  • Мнения: X
Ехо, мацки, привет!  Hug

Наталка, искам да ти благодаря за топлото и уникално коледно пожелание. Както винаги си невероятна и правиш всичко по специален, неповторим начин.  dancing
За срещата в началото на февруари съм много, много желаеща, но все още скептична относно присъствие.  Отдавна искам да се запознаем на живо.  Hug

Чета ви и набелязвам за пробване - Back to Black, Ambre Narguile, Noir de Noir. Звучат интригуващи, дори когато не са ви харесали.

Аз нямам придобивки, само предишните парфюмни желания. При всяко излизане си отварям гардероба с палтото и вдъхвам с пълни гърди аромата на един шал, напоен с Ботега Венета, преди около три седмици. Толкова е прекрасен, че задължително ще го имам. Flutter Crazy

Пожелавам на всички ви прекрасни, топли и спокойни коледни и новогодишни празници. Бъдете здрави и не спирайте да пишете и да ме радвате, както досега.

Последна редакция: сб, 24 дек 2011, 15:16 от Анонимен

# 704
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Весели празници, парфюмни дружки. Повече сбъднати парфюмни мечти през новата година. Hug

Общи условия

Активация на акаунт