Открадната и източена карта на UniCreditBulbanк - какво мога да направя?

  • 23 071
  • 220
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 300
Е нали снощи това ти писах като първо нещо за вършене, при това мен ако питаш искай не само разпечатка, а и справка за всички действия- справка за салдо, грешни пинове.

# 31
  • Мнения: 46 511
Аз пак ще питам - в конкретно този магазин, плащала ли си на каса скоро?

Това със служебния вход и извеждането на крадците през него, за мен е вътрешна работа на служителите. Всякакви хора съм виждала, с деца, бременни и т.н., никой не излиза от др. място, освен през зоната на касите, просто му дават предимство.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 481

V Pay е картата.
Няма застраховка, вадих я през април и много ясно си спомням, че не са ми предлагали подобна опция.
Жалбата в полицията е пусната 30 мин след кражбата. Тази сутрин подадох Оспорване на трансакцията в банката, незнам какво ще стане...предполагам, че ще твърдят,че пина е бил в портмонето. Аз пък знам и ще твърдя, че никога, никъде и по никакъв повод не съм го записвала дори...обаче аз срещу банката, как ви се струва, а Tired?
За връзките  - и аз пуснах една - две и да ви кажа - ама изобщо не ме е срам Crossing Arms.

Нека се опитат да докажат, че си написала пина върху картата, бих заплашила, че ще ги съдя за клевета.

Цитат
Това със служебния вход и извеждането на крадците през него, за мен е вътрешна работа на служителите. Всякакви хора съм виждала, с деца, бременни и т.н., никой не излиза от др. място, освен през зоната на касите, просто му дават предимство.


И моите наблюдения са същите.

# 33
  • Мнения: 4 300
Little evil, по принцип доказва този, който има какво да докаже. В случая ако от картата са изтеглени пари и е използван ПИН код този, който трябва да доказва, че това е неправомерно е потребителката.
Не се сърди човече дава добра идея, изобщо цялата работа е много мътна. За мен тези хора не са я избрали случайно, а са знаели всичко.

пп. V pay са с чип.

Последна редакция: пн, 12 дек 2011, 14:04 от Рокси

# 34
  • София
  • Мнения: 2 481
Little evil, по принцип доказва този, който има какво да докаже. В случая ако от картата са изтеглени пари и е използван ПИН код този, който трябва да доказва, че това е неправомерно е потребителката.
Не се сърди човече дава добра идея, изобщо цялата работа е много мътна. За мен тези хора не са я избрали случайно, а са знаели всичко.

пп. V pay са с чип.

Вероятно си права...за съжаление.

# 35
  • Мнения: 4 892
Права е Рокси. Пари/транзакции/ направени с ПИН трудно се оспорват.

Пак ти казвам - от полицията да искат история на картата. Има си начин да се виждят не само успешните транзакции, но и опити за такива. Всичко се регистрира. Да се поискат от банката.

Последна редакция: пн, 12 дек 2011, 14:49 от NinoTino

# 36
  • Мнения: 345
Не съм сигурна, но повечето банкомати нямат ли камери? Те не, че крадците ще се покажат, но може да се е записало нещо, което да помогне на разследването.

# 37
  • Мнения: 417
Аз пък мисля,че има шанс да ти възстановят парите.
На две колежки им бяха източили пари от картите.Получили са смс за теглене от банкомат,при все че не са.И на двете им ги възстановиха.Копирали са им пиноветеот банкоматите,на които са теглили последният път.
За банка ДСК става въпрос.Успех Peace

# 38
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Много съжалявам за това,което ти се е случило.Абсолютно същото преживях преди 2 години и не искам да те разочаровам ,но нещата си останаха в моя загуба и толкова.Даже на мен от банката в началото ми казаха,че не е теглено от сметката и едва след време когато си получих баланса се оказа,че 1 минута след разговора ми с картов център са изтеглени парите.Пазих си и разпечатката на телефона за да установяване точното време на обаждането и след това,колкото и да ме е срам и връзки на мн.високо ниво в полицията използвах и нищо банката каза-не-сигурно сте държали ПИН записан върху картата.Как можех да обясня ,че не е вярно?Още повече,че тегленето е извършено след моето обаждане.
Почти аналогичен случай и при мен, за съжаление! Sad Успех!

# 39
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз пак ще питам - в конкретно този магазин, плащала ли си на каса скоро?


Не, никога, винаги плащам в брой.
Това със служебния вход и извеждането на крадците през него, за мен е вътрешна работа на служителите. Всякакви хора съм виждала, с деца, бременни и т.н., никой не излиза от др. място, освен през зоната на касите, просто му дават предимство.

Затова попитах дали мога да имам претенции към Кауфланд.

Рокси, мъжът ми ей сега е бил в банката - не можели да дадат подобна разпечатка на вкарваните пинове. Може ли фактът, че мога да докажа, че физически не съм била в момента пред онзи банкомат и не съм аз тази, която е теглила парите да послужи като доказателство в моя полза Rolling Eyes?

Впрочем пред полицията днес е било панаир от обрани вчера хора.

# 40
  • Мнения: 4 668
Много гадно  Confused Мариета , съжалявам за това , което се е случило ... Още сега ще си извадя кредитната карта от портфейла ...
За съжаление и аз мисля , че има замесени от Кауфланд  Confused

# 41
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Може ли фактът, че мога да докажа, че физически не съм била в момента пред онзи банкомат и не съм аз тази, която е теглила парите да послужи като доказателство в моя полза Rolling Eyes?
И свидетели би трябвало да имаш, а и записът от камерата! Има шанс да се докаже, че е престъпление и банката да ти върне пари. Може да съм оптимист, ама от личен опит говоря-  на нас ни източиха парите от разплащателна сметка, оспорихме транзакциите в банката, икономическа полиция се зае със случая. Банката ни възстанови 2/3 от парите. Сагата продължава, но поне постигнахме някакъв успех. Не успяхме да оборим няколко транзакции!
Дано успееш!
 

# 42
  • София
  • Мнения: 146
Много неприятна случка.
Аз си мисля обаче друго - като се плаща с креднита карта не се изисква ПИН код, а само лична карта. Та в тази връзка ясно ли е, че парите са изтеглени от банкомат или може да се допусне варианта парите да са дръпнати през касата на кауфланд примерно. Би трябвало трансакцията да може да се посочи с точност от къде е.

# 43
  • Мнения: 4 300
Добре де, мъжът ти в качеството си на какъв се е опитал да получи информация за твоята карта? Не би трябвало да му предоставят никаква. Винаги подавайте лично писмени искания, за да имате черно на бяло реакцията на отсрещната страна. Нино Тино казва, че полицията ще ги изиска, сигурно е права.
А това какво е доказателство- не мисля, че ако се стигне до съд записът от камерата може да бъде официално такова, нито че не си ти. В крайна сметка може да си си дала картата на някой и да си му казала пин-а. Не казвам, че си, казвам какво е възможно.

# 44
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аз си мисля обаче друго - като се плаща с креднита карта не се изисква ПИН код, а само лична карта.

Това не е така  Peace Винаги са искали ПИН код, а последния път, като пазарувах в Кауфланд, вече ми изискаха и ЛК. Допреди няколко месеца не се изискваше ЛК.
Вероятност да ти възстановят парите ИМА.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт