Коледен дух ни завладя за радост на Септемврийските деца!

  • 36 070
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2
Диди, много е вероятно да сме се видяли някъде по коридорите на Майчин дом Simple Smile Много ще се радвам да се запознаем, а и да срещнем малките мъници, родени на една и съща дата...

Момичета, аз също се чувствам доста изтощена и вечно недоспала. Макс беше с ужасни колики от 10-тия ден и три месеца постоянно се гушкахме и дондуркахме. В момента, в който свърши това чудо, започнаха зъбите. Долните два дори са се очертали във венеца. И тъй като не мога да го гледам как се мъчи, скимти и си изяжда ръцете, му давам Дентокинд от две седмици вече. С него нещата се поуспокойха доста, но пак има дни, в който много плаче и спи супер неспокойно  Sad

В дните, когато всичко е наред, няма от какво да се оплача - заспива към 20:00 - 20:30 и се събужда да яде в 2 и след това към 6, след което спим до 9. Така нямам търпение да се показват тези зъби вече...Дали ще има някаква пауза преди да започнат следващите???
Мамите с пораснали деца - как може да се познае кога зъбите вече са готови да избият?

# 706
  • Мнения: 354
Леле, какво ми става. Уж нещата влизат в ритъм, а аз ставам все по-неорганизирана. Втори ден не сме излизали, ходим само до детската градина за баткото.
Също си патя от недоспиване, което сама си причинявам, Маги + останалото домочадие заспива в 10 и аз тогава започвам да ползвам времето за себе си Wink. Чета , гледам филми , рисувам, абе доста неща. Ако направо си легна , някакси не ми стига деня, имим нужда от това време.
Никога не спя и на обяд , а Маги си п оспива, бих могла да се огкъртя с нея Wink.
anniaikiСъщо се ослушвам за споделен опит с многократни памперси WinkИ без това всички видове ни пропускат и миришат на химия.
Мишчица, ДжадедСтискам палци за успешно и бързо оправяне на зъбките. Мен ме боли един, но още не мога да стигна, а и ме е страх Embarassed.
Благодаря , че някой напомни за катранения шампоан, веднага ще приложа, че мога гнездо за цялото семейство да завъртя от моя косопад. Rolling Eyes
Е хайде, че бате ни чака в градината да си го вземем.


Поздрави! Hug

# 707
  • Мнения: 5 940
Сега видях, че съм писала, че Емо вече  вика на Тара шеф Laughing Оглупявам прогресивно.
Ние днес излизахме рано сутринта, когато беше най-студено. чакам Боби да яде към пет и нещо и ще сме пак навън.
Тара, четох за тази добавка като се рових в нета да търся причини за болежките. Благодаря.

# 708
  • Мнения: 18
Сега видях, че съм писала, че Емо вече  вика на Тара шеф Laughing Оглупявам прогресивно.

 Laughing Не се притеснявай, първо разбрах какво си имала предвид и второ аз също говоря глупости непрекъснато, ама това е от умората и от това, че акъла ни е все в бебоците и всичко останало се работи на някакво паралелно второ ниво в мозъка  Laughing Аз напоследък няколко пъти се хващам, че казвам как отивам да изяме една филийка, намазана с хляб  Laughing

Радвам се, че си попаднала и ти на глюкозамина. Мойто гадже, откакто ни го каза чичо доктор това, че е супер полезен и пази ставите от износване, редовно пие, заради това, че спортува всеки ден и ти гарантирам, че няма никакъв страничен ефект. Ако болката ти е причинена от нещо друго и глюкозамина не ти я излекува, то в никакъв случай няма да ти навреди.

# 709
  • Мнения: 0
Evita, аз съм съседка на Тара. Аз съм с две ръце за обща разходка утре, ако времето го позволява  newsm10  Ние се храним към 12.30ч и обикновено след това веднага излизаме.

Evita, не се съмнявам в твоите способности по съдилищата. Явно си много оправна  Laughing А изпита по история наистина е много гаден. Само като си спомня... Sick


# 710
  • Мнения: 21
Ето ме и мен с една нова пломба, остават още 4. Наш татко днес се скапа от разходки, че онзи зъб дето ми го умъртвяваха, още го лекуваме и общо 3 часа седях на стола... Детенце е било повече от послушно, ама тя като е навън, се чувства спокойна. Виж него го болят краката и кръста, ама то така е като иначе по цял ден е само в колата Simple Smile Отделно са го награбили пак бабките по улицата и беше леко депресиран Simple Smile Ама нека малко да изпита от моето ежедневие Simple Smile

Ех, Тара, така ми се иска да можех и аз да се включа в разходките, много ми беше хубаво предния път, още си го спомням с кеф... Ама хайде, че прозвучах като оставена любовница  Joy

За памперсите за многократна употреба и аз се чудех, ама като знам ние понякога какви бомби пускаме, няма памперс на света, който да може да удържи Simple Smile Та се отказах. Иначе май Q-T знае повече по въпроса.

neci, много хубаво го каза: време за себе си. Май точно това са и за мен късните часове вечер. Може да се занимавам с някаква пълна глупост, но си е само за мен...

Мен коленете ме боляха, докато бях бременна и бях сигурна, че е от килограмите. Сега, откакто родих, много ме боли "опашката", направо едвам сядам понякога... Не ми стигат гъзарите, ами и това.

Оставям ви, че малката заспа и ще взема да й изрежа ноктите, че само се драска. А те растат скорострелно... Голям тормоз е за мен това мероприятие, а гледам скоро и на краката трябва да й ги режа... Аз лично моите нокти, откак се помня, ги пиля и с ножичка ми е много трудно да боравя... Ама съдба, нямам избор, ще режа...

# 711
  • Мнения: 18
Ех, Тара, така ми се иска да можех и аз да се включа в разходките, много ми беше хубаво предния път, още си го спомням с кеф... Ама хайде, че прозвучах като оставена любовница  Joy

 Laughing това с изоставената любовница ме разсмя  Laughing ама верно беше много готина разходка. Но нищо, ти нали си идваш пролетта, така че ще се разхождаме много тогава  Hug

Бела, ние излизаме към 12 - 12:30 и утре трябва да ходя до данъчното, да си подам ддс-то, така че точно като свършим и вие ще сте готови за разходка. Аз имам и още една задача около обед, която, обаче, чак сутринта ще разбера по кое време ще е и ще ти звънна да се разберем по-точно. Но със сигурност искам да изляза утре с Емо, защото времето ще  е хубаво, а пък и вечерта съм на презентация на курсовата работа и имам нужда преди това да си "проветря" главата  Laughing

# 712
  • София
  • Мнения: 71
Ей най-накрая и аз се вредих да драсна!!!

Таренце, Бела, чудничко, само да спомена, че днес се чух по телефона и с Мама Пипи и може и тя заедно с бебе Захари да се включи в общата ни майчина разходка. Тъй-като тя живее в района на Стамболийски предлагам да е някъде по средата, аз мога да дойда и на луната, за мен растоянията в София не са проблем, почти мога да спринтирам с количката, моля дайте идеи за място....иначе и тя храни Захари по това време, както и аз Рада госпожина също!'ю
Jaded не тъжи мила, ти пък си имаш повече слънце в тоя град от където и да е в страната, а и на пролет идваш тук, така че спокич.
Да ви призная намерих една мацка-приятелка гледчка на деца, тя е на моя приятелка близка и я познавам и знам , че гледа доста деца и хората много я търсят. Тъй-като аз и на козметик не мога да отида без детето, наистина няма кой да я загледа за час реших да проббвам с тая мацка другата седмица докато съм на козметик, после друг ден ще оида на фризьор и така да видим как ще й се отрази на Радето за 2-3 часа без мама!
Нещо люлинските мами ги НЕМА.....
Рада току-що заспа разбира се с мрън-мрън и напъване все едно ще .....
хайде имам по още теми да пиша, но сега изветрях.......

# 713
  • Мнения: 1 056
Да, да, тук са люлинските мами Mr. Green Днес  Мамуля, Кокетка и аз бродихме в Люлин след което застанахме до църквата като на пост и си бъбрихме ,а мрънчовци доволно спаха близо 2 часа  LaughingТе доволни, ние измръзнали  Mr. Green
Евитка,нещо негативизъм долавям относно предмета История  Thinking Mr. Green Перонски не така с лошо мацко  
....
 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

..... А и много ме дразни изпита по история, която аз ненавиждам....
Дид къде си??????/ Кренвирша ли разхождаш и покрай него и зета Гого! Simple Smile))))


Е, след тия две изказвания, ще видиш сега Ддика, какво ще те направи  Joy Joy Joy

Добре,че Тара пише дипломна работа и изобщо не виси тук във форума  hahaha Надявам се снААта да обича историята повече от майка си ДЖЕЛЕЗНАТА лейди  Mr. Green
И утре като спринтираш да не пукнеш гума  hahaha Joy




# 714
  • София
  • Мнения: 71
ДИД, мани майтапа, ма днес гледах че предна лява е мека, нашите нали са истински, като на кола и се помпат, та трЕбва да мина през вулканизатор:-)))))
Да ти кажа за Историята, не я обичам заради даскалицата.....направи така, че никой от класа не кандидатства с този предмет.....а иначе знам че съм родена да бъда юрист, ноооо..........и икономист не ми е зле, даже супер.....
ох заспивам....че щерка ми спи, а трябва и аз с нея.........

# 715
  • Мнения: 18
Евка, хм, идея за място  newsm78 Градинката пред Централна баня е много спокойна, чистичка и готина, може там. Другият вариант е онази малката градинка на ъгъла на Стамболийски и Ботев - тя също е доста поддържана и спретната, нищо че е малка. И третият вариант, който ми хрумва е ние с Бела да слезем в долната част на Витошка, при съдебнята палата и вие да се домъкнете там и да правим кръгчета по Витошка, че поне няма коли и е асфалт.

Ама аз ще си знам програмата със сигурност утре до 10 часа и ще ти звънна най-късно в 11, като преди това ще се чуя с Бела, да се разбера и с нея. А ти поемаш да организираш Пипи. Аз трябва чак в 5 да тръгвам за университета, така че ако тази вечер си довърша презентацията, ще мога чак до 4 да се мотая по улиците.

Само да видим колко ще пиша тази вечер, щото по закона за всеобщата гадост, Емо точно тази вечер реши да не заспива и да мрънка. Ей, чак преди 5 минути заспа върху мен (иначе го бях оставила още в 10 в леглото на баба му, да се гушкат, тя докато гледа филми, но той, въпреки, че всяка вечер заспива при нея, точно днес не пожела, та ходих да го гушкам и да ми лежи върху корема и да суче) и чак сега почвам вечерно-нощния труд  Laughing

# 716
  • Мнения: 5 940
Добро утро Hug
Благородно завиждам на групичките по квартално спане и бъбрене в градинките.
Кокетка, аз винаги съм се чудела на тези, дето едва ли не след раждането дават децата на бабите. Та те изпускат най-хубавите години, да гледат детето как расте, как се променя. Радост, която не може да се върне. Не бих дала бебето на място , далеч от мен. Та аз Иво още не съм го пращала с приспиване никъде другаде Embarassed То и моята не е особено читава, ама пък дадеш шестмесечно бебе в друг град, акъла не ми го побира.
Но ако нямахме възможност и трябваше да се връщам на работа, бих предпочела бабите или близки роднини да гледат детето пред ясла, естествено в рамките на същия град или най-добре същата къща. При нас обаче това е невъзможноо, защото всички още работят. Вариантът с детегледачка е също по-добър от ясла, поне за мен. Но моите деца не са такива, че да позволят непознат да ги гледа. Има майки, които казват, че яслата не е толкова лошо място. И имат аргументи.
Нали ви бях споделяла, че мъжът ми беше със счупена ръка... Та за периода престана той да къпе детето, в резултат на което нямаше кой да се занимава с пишката, щото аз пишки не съм виждала и много ме е страх Laughing. И сега, когато му махнаха гипса, възстанови дейностите по вечерния тоалет. Такова чудо се беше насъбрало.... Цяла мастна торбичка. Доста вчера го поизмъчи, но махна всичко. Боби беше малко кисел, защото и леко потече кръв, но дано да не се събира пак така, че е ужасно...
Борис май отказва нощното хранене. Вече седмица яде само към четири, след като последно е хапнал в осем-девет вечерта. Буди се към един, два, но да го взема при мен, отказва да пие мляко или ако пие са десетина-двайсет милилитра.
Много вика това дете. Вика от радост, вика за внимание, вика, защото му се вика.
На всички с болни зъби, желая бързо да минават. И да грейват в хубави усмивки, та да разсмиват бебоците.

# 717
  • Мнения: 644
Домочадието още спи, аз, обаче, нали съм свикнала да ме будят около осем и съм на крак вече  Crazy

Валери, много ме разсмя с това, дето "пишки не си виждала"  hahaha

И аз не ги разбирам с бързото мятане на децата, дори едната ми колежка трудно забременя, имаха проблеми - много чакано дете беше. Но всеки преценява за себе си.
Аз подхождам доста егоистично и ревниво спрямо Андрей - не желая да изпускам и един негов час, точно поради тая причина не искам и да го оставям за други хора Embarassed
Изключение правя само за баща му  Laughing
Дали ще ми мине - не знам. Дано - все пак ще се налага да работя, в началото почасово, после по цял ден.
Нашите баби и те работят и е много сложно с тях - майка ми ще каже - Ей, точно в тоя ден ли си решила, аз мога в сряда, примерно, свекърва ми няма да ми откаже - тя е по - сговорчива от майка ми, но и тя ще трябва да прави разни лупинги да обръща смени и прочие. На всичкото отгоре и двете изобщо не ме зачитат - правят си каквото искат, най - вече майка ми.
Та, на този етап предпочитам детето ми да го гледа чужд човек, който поради факта, че му плащам, ще изпълнява това, което съм казала.
Друг е въпросът дали Андрей ще даде друг да го гледа, дори и бабите.
Все се надявам, че с баща му ще успяваме да балансираме работния график и винаги единия от нас да е на разположение.

Преди да родя, яслата ми се струваше добра идея, някак 7-8 месечните бебета ми изглеждаха доста големи и оправни, сега обаче се смея на собствената си глупост  Laughing

Евита, да знаеш, че ще ти търся бавачката  Laughing

Андрей и той непрекъснато вика, само докато спи мълчи  Laughing

Ох, чувам, че реве, явно се е усетил, че ме няма. Дотук беше със спокойствието  Laughing

Хубав ден, момичета  Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 71
Кокетка, никакви грижи, аз за тази мацка от доста време се точа, защото знам че гледа децата предимно на лекари (за мен това е голям показател), та като имаш нужда свиркай ще ти дам координати и ще си говорите.
И аз преди да родя си мислех доста сериозно за ясла, но сега някак си тази идея бавно, но сигурно ми се изпарява. Имам все-повече и повече доводи против и или ще е гледачка или ще е частна с много малко деца в група!

valerie Рада отказа нощното хранене на 25 ден, най-вероятно защото е на смесено хранене и АМ, я засища повечко. Но за сметка на това нощните игри и крясъци са ни едни от любимите! Joy Joy

Сетих се снощи и аз какво още щях да пиша и аз като Аниаки  ми е интересно за пелените за многократна употреба, не че ще тръгна да пера, гладя и повивам, но ми е любопитно как се процедира, доволни ли са мамите, които ги употребяват  newsm78 Иначе ми се струва голяма хамалогия, това като с рязането на дърва всяка есен и влаченето им в сайван, а после от сайвана до мястото на горене и всичко това съпроводено с боклук и прашоляк, та аз този момент го разреших с парно с пелети, което само си дозира и определя температурата по къшата благодарение на компютър, инвестиция която изплащахме три години с мъж ми! Не знам зашо отплеснах на тема парно, а дааа за пелените,пишете който ги ползва!

Мишчица ти какво направи с твоя зъб, гледам че Jaded бавно но славно напредва, ох стискам ви палци, като се сетя че мен ме чака операция за поставяне на имплант и ми се свива душата!

Изчезвам да шетам!



# 719
  • Мнения: 354
Evita_PeronskiАз имам монтиран един имплант, само че е мини или нещо такова. 
 Отидох да ми поставят имплант, обаче след меренето на коста се оказа, че е мн. тънка за да бъде забит дебел ствол за истински имплант, трябваше да се прави една операция за удебеляване на коста и втола за побиване на стволчето Shocked .Щеше да се оскъпи още повече и да се проточи във времето до незнам си колко. За това док. ми предложи миниимплант. Според мен щифт се казва. Титаниев е. Правят ти упойка и го навиват директно в коста, без операции и мн. бързо. Веднага завиват и предварително подготвено зъбче. И струваше на половина /около 600лв./
Отгоре в статиите има по темета, която ни вълнува точно. "Кой замества мама"
Така ми се е свило сърцето с това гледане се чуудя как ще стане. Но, първо нека стане с моето учене, пък после ще го измисля някак  Rolling Eyes
И двете не баби са на пешеходно разстояние до нас, но...работят. Едната прекалено много работи-бизнесдама Wink. Та ще ми се наложи да търся някой да гледа Маги като/ако започна лекции. Много ми е важно да уча сега , това ми е последния шанс... Ужасно ми се иска за си сменя работата, знам колко е важно работата ти да те радва и да те удовлетворява, а при мен далеч не е така.
Евита имате перфектната парно-система и аз бих постъпила така, въпреки сериозната стойност на тази "глезотия" я намирам страшно практична и чиста-абсолютно си заслужава.
Момичета споделете вашите открития в домакинството разни трикчета/иди/бързи рецепти, които спестяват време.
Може да ги отбелязваме със зелено, ако искате. Накрая може да ги сглобим и да издадем наръчник на съвременната майка-робот Joy
Започвам първа . Ще споделя няколко идейки от моя опит, не ми се смейте, ако ги ползвате от години, за мен се скорошни "открития"
1. Една хитринка за лесно миене или изобщо не миене на тавички. Винаги, каквото и да пека постилам хартия за печене. Откакто съм я открила не се спирам да я използвам и да се радвам на чистите тави, които понякога и с капчица не са изцапани.
2. Боб чорба може да се замразява.
3. Уредът сушилня. Похвал, похвал. Не простираш, не събираш и почти не гладиш!


Като се затопли времето ще дотътря и Маги на Софийска среща. Много ще ми е драго да си пообщуваме на живо.
 Hug
Хайде лейдис, хубав ден от нас! Hug

Последна редакция: пт, 13 яну 2012, 12:59 от neci

Общи условия

Активация на акаунт