Коледен дух ни завладя за радост на Септемврийските деца!

  • 36 074
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 940
По повод последното, което ви споделих, да ви напиша вчера сестра ми какъв разговор ми препредаде  Embarassed
Питала една нейна по-възрастна колежка, кога ще се връща някаква друга на работа от майчинство. И тя и казала "тия съвременните майки са големи квачки. Стоят си по няколко години с децата, адаптират ги на ясла и градина, като първо ги водят за минута, после за две, та докато стигнат до половин ден с адски мъки как така изоставят децата си. Все едно Исус гледат Grinning"

# 691
  • София
  • Мнения: 71
Добро Утро!!!!!

Валери това с гледането  на Исус...уаууууу  Shocked Shocked Shocked Shocked Егаси тетките:-))))
На мен вчера шефа ми пак ми звъни и пак все същия въпрос задава, имам чувството че му е скучно на тоя човек, защото само аз съм му опозиция и някак си без мен губи явна представа за нещата. И пак: Ти коооогааа възнамеряваш да се връщаш на работа, да "адвокатстваш" на еди кой си:-))) А аз винаги имам мнение по въпроса за даден казус и никога не се свеня и не премълчавам за разлика от масовите невестулки, с които той е обграден! Преди да родя, живота ми се въртеше около работата, даже докато почивах аз пак работех-от плажа, от пистата....сега е различно, всичко се върти около малкото човече и като гледам как всеки ден се променя и открива нови способности, които притежава, и като си представя, че това мога да го изпусна и веднага забравям за работата.
Реваксинацията на Ротарикс-а, която направихме вчера беше понесена мнооооого по-леко от предишния прием, тогава детето се скапа от рев и болки в корема, сега някак си просто се подриска веднъж и с това приключи, никакъв друг дискомфорт, ееее трудно заспа снощи, но това си го практикува със или без ваксината.
Jaded  искренно ти завидях за сутрешното поспиване, наша Рада като се събуди сутрин най-късно в 7 и започват едни песни, крясъци и игри, тогава е най-активна, направо ако има крила ще хвръкне, толкова рита на шезлонга, че той не спира да се люшка, камо ли да я сложа да си легнем....а мама пие кафе до нея и с примрял глас и повтарям:"Много, ама много ми се спи, пожали меееее" А тя ми се смее ли смеее.....все едно:Кви ми ги говориш....айде води ме навън!
За болежките ми няма да ви говоря.......то е направо неописуемо, днес мисля да диря един билкар в Железница. Всичко друго опитах и не става!

# 692
  • Мнения: 644
По повод последното, което ви споделих, да ви напиша вчера сестра ми какъв разговор ми препредаде  Embarassed
Питала една нейна по-възрастна колежка, кога ще се връща някаква друга на работа от майчинство. И тя и казала "тия съвременните майки са големи квачки. Стоят си по няколко години с децата, адаптират ги на ясла и градина, като първо ги водят за минута, после за две, та докато стигнат до половин ден с адски мъки как така изоставят децата си. Все едно Исус гледат Grinning"

 hahaha

Аз пък честно казано в моя кръг познати и колеги наблюдавам точно обратното. Масово на 6 месечна възраст бебетата се тръшкат на бабите, включително и на такива, живеещи в провинцията и се връщат на работа все едно нямат деца. Имам колежки от университета, чиито деца дори посещават ДГ в градовете на бабите и дядовците  Laughing А родителите ходят да виждат "детенце" събота и неделя. Другите са по - умерени. Но хора с всякакви разбирания.
Аз лично детето си на бабоглед не възнамерявам да оставям. Честно казано, предпочитам да плащам на бавачка, ако ми се наложи, но не и да разчитам на бабите. Не че им нямам доверие, просто си имам разни съображения.

Моята работа позволява доста гъвкавост по отношение на работното място - трябва ми само служебния компютър и достъп до служебната поща, понякога и някоя друга папка с документи. Пет месеца от бременността, в които трябваше да лежа, изкарах работейки от вкъщи.
И сега поработвам, но не така ефективно - не може да се разчита на моята реакция за случаи, в които работата е от днес за вчера  Grinning
И въпреки, че шефовете и колегите са много толерантни и никой за нищо не ми дава зор, все пак изпитвам известни угризения на съвестта - реално отстъствам от работа вече почти 10 месеца Laughing
Не знам как ще се организираме - мъжът ми работи на смени, понякога през работната за останалите хора седмица почива и работи събота и неделя, та имаме варианти да се редуваме в бебегледането, мога и с мен да го водя - има достатъчно народ в офиса с неизяснени трудови функции, които могат да го забавляват за известно време, мога и от вкъщи да работя понякога. По - притеснен ми е моментът с храненето, но когато му дойде времето, ще го мислим.

Аз също съм изтощена - будя се с главоболие и световъртеж, изобщо не успявам да се наспивам, при все, че Андрей заспива около 20-21 ч най - късно и спи до към 7-8 сутринта. Обаче просто ми разказва играта с нощните кърмения. Даже установих, че колкото по - близо спи до мен, толкова повече иска да суче и вече не съм сигурна, че е гладен, а сякаш просто иска да се убеди, че съм там. Тая нощ ще си разменим местата с таткото, да видим как ще е с буденията.
През деня е абсурд да си почина - ако мъжът ми е почивка, го изкарва на сутрешна разходка, а аз подреждам, чистя, готвя и отхвърлям колкото мога домакинска работа, после идва ред на служебната и то станало обяд. После е мой ред да излизам с дребното и като се приберем, след два часа е време за баня и денят е свършил.
А ако съм сама направо ми разказва играта.
Не помня от кога не съм спала цяла нощ. Последните месеци от бременността бяха тежки - горе долу на всеки два часа ставах до wc-то, та сигурно половин година безсъние се събира  Whistling

Евита, дано билкарят ти помогне, то твоето направо е някакъв ужас  Hug

Ох, бягам, че вече не издържам на мрънкането  ooooh!

# 693
  • София
  • Мнения: 6
Евитка, така е да, замина за чужбина, аз не успях да родя, когато трябваше и в голям филм се бях вкарала първо, защото, знаеш, тя е страхотен лекар и човек и й имах пълно доверие и освен това бях страшно притеснена, защото на Никола навсякъде му излизаше прекалено голяма главата на ехограф. Само тя ме успокояваше и уверяваше, че вс ще е ок и ще си родя нормално. Да не изпадам в подробности какви неща ми бяха наговорили и как ме бяха наплашили. Наистина трудно протече раждането, имам доста шевове, ама много много, още изпитвам доста голям дискомфорт, но важното е, че резултатът е повече от прекрасен  Heart Eyes И съвсем съразмерен  Simple Smile
Тази нощ мина по същия начин - имам чувството, че кърмя по цяла нощ  Whistling Поне като че ли отминава кризата със засукването и няма такива драми. Слагам го да спи в неговото си легло, което е съвсем близо до нашето и досега си спеше съвсем спокойно там. Най-много след час и половина започва да мрънка. Аз съм почти убедена, че не е гладен, но по никакъв друг начин не се успокоява. Ако реша да го оставя да спи там, значи да ставам поне 7-8 пъти да го взимам при мен и пак да го връщам заспал. Затова отново избрах да спи при нас, както първите седмици, когато имаше колики.  Laughing
Не знам аз ли нещо не правя като хората, като ви чета всички бебоци заспиват преди 10ч. Никола преди 11 никога не е заспивал дълбоко, има някаква дрямка за половин час в 9-10, но после задължително трябва да пее и щурее, да яде и чак тогава се унася в дългия сън. Който в последно време не е никак дълъг, де  Simple Smile

# 694
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
dennip не се притеснявай , вие пак сте добре Peace.Моята мома към 12 - 12.30 след полунощ се отпуска и заспива дълбоко.Преди това време, не става.
Опитвах баня , мляко , люлеене , пеене и каквото се сетиш и не и не.

# 695
  • Мнения: 9
Ох, момичета и при нас е същото положение, няма спане, само мрънкане, рев, будене на всеки час Confused
Евитка и моите думи сутринта бяха точно такива, и аз с една чаша чай за кърмачки се молех на детето си да ме пожали поне за малко, че много ми се спи, да, да, ама не, какво му става не знам, събуди се окончателно в 6 часа и това е ooooh!

Ама да ме пита и мен някой, като jaded, защо като бебка си легне в 20.30 часа ,аз вися на компа до 1 часа Rolling Eyes
И аз се будя тотално изтощена , нямам сили да се мръдна, добре че съпруга ми поне я взема през деня да се гледат за 2 часа , аз да поспя малко. Много мразя да спя през деня, но вчера си легнах в 10.30 сутринта, а днес в 9.30 и заспивам моментално. Нощните кърмения ми разказват играта Tired

Кокетка, кога излизаш с Андрей след обед? Вчера мръзнах 2 часа по улиците, сам самичка, никой друг с количка нямаше навън, ама да се реванширам на тати, че сутринта той гледа бебка.
Днес пак ще обикалям люлинските улици, ако ще бродиш и ти пиши да се уговорим  Grinning

# 696
  • Мнения: 21
Ние си лягаме в 22, ама дали ще заспим друг въпрос. Но в този час трябва и двете да сме с пижамите и в спалнята, ако сме в хола не спира да мрънка. И като се хоризонтираме вече според зависи, някой път суче и заспива директно дългия сън. Друг път първо един час се правя на маймуна, чета, пея песни, а тя ми се киска, докато се умори и тогава суче и заспива, много зависи как сме изкарали деня преди това.

За работата не ми се мисли просто. Отсега ме тормози мисълта как ще я оставя и ще се върна да работя. Но нямам никакъв избор, с мъжа ми сме абсолютно равнопоставени по отношение на издържането на семейството и без единия доход сме за никъде. А и с предстоящето ни местене е още по-критично... Планът ми е няколко месеца (докато мине и следващата зима) да я гледат майка ми с помощта на леля ми и/или баща ми разбира се, че тя сама не може, а после ще я пусна на ясла. Какво да се прави, нямам възможност за друго, а много ми се иска да можех да прекарам повече време с нея. Кариерата ми няма да избяга, нито работата, имах един професор в университета, той така казваше "Работата, колеги, не е заек да избяга." Единственото, което донякъде ме успокоява е, че аз съм по цял ден по магазините и това позволява някаква сравнителна свобода, но това при положение, че всичко ми се подреди както съм си го пожелала и ме върнат в София. Че ако ме пратят пак някъде другаде, жална ми майка...

Ох след малко ще ходя на зъбар, детенце пак ще тормози татко си Simple Smile Но поне днес има слънце и ще могат да се разхождат, докато мен ме чоплят.

И мен ме изморява нощното кърмене, събуждането при всяко мрънкане, задавяне, смяната на памперса в ранни зори... А снощи да ви кажа ядохме риба и преди да легна бях толкова жадна, че изпих литър и половина вода... И в 4 през нощта, когато ни беше среднощното хранене, направо гърдите щяха да ми се пръснат, както в началото в болницата. Добре че малката прахосмукачка е станала спец в моето "изсмукване" за нула време, та ме облекчи...

Ох оставям ви, че сега милото като си е вкъщи, трябва и обяд да да правя... До скоро!

# 697
  • Мнения: 2 169
Привет Simple Smile
Да се включа и аз към отбора на недоспалите. Ситуацията е горе - долу същата, както при повечето от вас - спим малко, будим се често, кърмим се по няколко пъти на нощ...Добре поне, че през деня спи доста - на няколко пъти по час и половина - два, че да имам време и аз да посвърша едно - друго. И да си поспя, де Simple Smile
На работа изобщо не смятам да се връщам, преди Иван да е станал минимум на 2 години. Не искам да го оставям на свекърва ми, или да наемаме жена да ни го гледа. Да ни е жив и здрав таткото, с неговите доходи се оправяме засега.
jaded, дано да не те боли този път  Hug

# 698
  • Мнения: 0
Пипи, все забравям да ти пратя виртуални прегръдки. Всеки би могъл да се окаже в твоето положение, но не всеки би имал силите да се справи. Разбирам, че ти ще ги откриеш в себе си. И все пак още звучи в мен онзи твой вик - Бебе Захари е здраав - прочетох го, но го осъзнах все едно съм го чула. И много се надявам след десетина дена да го "чуя" пак Hug А бебе Захари съм сигурна, че ти излъчва по 100 усмивки на ден и така ти благодари, че го има и че си до него.

Отдавна искам да подхвана въпроса за пелените, но не беше удобно да вмирисвам темата по празниците. Доскоро бяхме на 3-ка на памперс и уж сме в средата на посочените килограми / 6 500 кг е /, а всеки път акото беше размазано по гърба. А не си го складира по ден, два - обезговнява се по 3-4 пъти на ден. Та вече сме в отбора на големите дупета, опаковани с 4-ка. Появи се нов проблем - миришат ми - на химия. Сега пробвам с Либеро и детенце сякаш разбра, че се провежда експеримент и ака три пъти тази сутрин  ooooh! Дано да не ми е болно опитното зайче. И след тези перипетии ми се възвърна идеята, която ме глождеше още от бременността, за пелените за многократна употреба. Има ли майка, която ги използва? Ако си признае някой, изсипвам въпросите!

Аз работя вечер по няколко часа на фона на бебешки рев. Нищо чудно ако в такава обстановка чукна на някой заплата от 100 000 лв. - жалко само, че аз липсвам от ведомостта Wink Но пък татко и бебе трябва да имат време да свикнат един с друг. Ако работата пречеше например да извеждам бебето на разходка, веднага я отказвам.

И в тази връзка нали знаете, че можете на прехвърлите майчинството на бащата - от 6-месечна възраст на бебето до 1 годинка. Интересно ми е дали напрактика се използва това право Mr. Green

# 699
  • София
  • Мнения: 1 789
 Hug

От два дни ме боли зъб ужасно, зъболекарката "едвам" ме вмести днес в графика и. Отидох 30 минути по-рано дори, щото и бях първа пациентка и се надявах да е дошла по-рано и д аслага лекарство на тоя зъб, че полудях. А тя даже и закъсня  Sick, умряяяяях от студ. Така зверски се намръзнах и днес разходката на Вики се отлага, че още не мога да се стопля като хората  Sick.

После ще пиша пак, че пищиме  Laughing

# 700
  • Мнения: 18
Ехоооо, вие вече по зъболекари (Джадет, стискам палци този път да мине без болки и мъки  Praynig), по разходки, по задачи, а ние с Емо спим  Laughing Той заспива различно вечер - между 10 и 12, зависи как му е протекъл деня, колко сме били навън, съответно колко е спал, но сутрин сме поспаливи. Днес се събуди за малко от 8:30 до 9:00, в което време сменихме парперса и измукахме нослето и като се гушнахме пак... даже аз заспах преди него, щото той беше огладнял и сука доста  Laughing И се събудихме в 12:30  Laughing Деня свършил вече, ние спим  Laughing Ама сега ще излизаме. Не ми пука за ученето, искам да поспи навън, на въздух. Пък и аз да видя малко свят  Laughing

Като ви слушам колко много се будите нощем... ми той и Емо суче нощем много, ама аз не се будя, лягам в поза, в която той само като си завърти главата и зърното му цопва в устата и така нито той, нито аз се будим. Защо не пробвате и вие да си намерите такива пози, защото с толкова много будене, дори като часове много да спите, то не е ефективен сън.

За болките в коленете - момичета, пийте глюкозамин. Това е най-доброто, което човек може да пие за ставите си и по принцип всеки човек трябва да го пие от време на време, ако иска до по-дълбока възраст да се движи добре. Така че, пробвайте и съм почти 100% сигурна, че ще има ефект. Това от доктори го знам, не е народна медицина. И по-добре сега глюкозамин, да поддържа ставите здрави, отколкот след години, да трябва инжекции с хиалуронова киселина (те са супер ефективни, но са болезнени и скъпи) Ето да прочетете за глюкозамина обща информация какво представлява http://www.bb-team.org/articles/881_glyukozamin-glikozamin.

Аз не съм решила кога ще се връщам на работа и дали ще се върна на тази работа или ще правя нещо друго, но във всеки случай, предпочитам Емо да го гледат баби, на второ мято гледачки и на трето ясла. За градина съм ок, но да е по-голямо детето, като мъничко не искам да го давам. Единствено, ако племенника ми се задържи в настоящата си градина, бих го дала с него, защото двамата все пак е много по-добре, отколкото сам. Но най-ми се иска в семейна среда да си е поне до 3 годинки.

# 701
  • Мнения: 152
Здравейте и от мен, и аз съм от недоспалите, малката се буди хиляда пъти тази нощ, докато и дам бибата и пак заспиваше..
А за пелените аз съм доволна от Памперс и Хъджис..

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 14:17 от iwelina_welinowa

# 702
  • Мнения: 0
Днес всеки е с различна програма и задължения. Днес не съм разхождала Ади, защтото си поспива повече от обикновено. Аз се разходих до ДМ да й купя храна, че напоследък много бързо свършва  Misc Baby Bottle  Grinning  Определено днес не ми е ден - чувствам се толкова отпаднала и с главоболие. Може би едно кафенце малко ще ме ободри. А още по-хубаво би било ако беше хубаво времето и да направим една среща навън с бебоците, да си изпием заедно кафето на сладки приказки. Ех, малко трябва да почакаме да мине зима.

А на мен въобще не ми се мисли за работа! След като се дипломирах, забременях и тепърва ще трябва да си търся работа  ooooh! А това със сигурност ще ми отнеме доста време.

Evita, извинявай за любопитството, но ти юрист ли си ? Питам, защото завърших право и може да съм ти колежка по образование  Grinning

# 703
  • София
  • Мнения: 71
Ето ни и нас!


След като изкарах едва час навън и почти замръзнах си се прибрахме пак, малката през цялото време спа за сметка на сега. Не заспива по никакъв начин!
Таренцеее големи сте поспаланковци с твоя син:-)) Чак не мога да си представя първо: как детето ще спи до цицата ми и аз ще мога спокойно да се унеса????? newsm78 и второ: как само ще се прикмечи до цицата ми да засуче само, ей те тая гимнастика при нас е неизпълнима. Малката се кърми САМО в една поза-люлка и то върху възглавница за кърмене, поради кръстните проблеми на мама.
За спането в едно легълце аз от доста време съм казала, че няма как да се случи в нашето фемили, защото умирам от ужас ако това малко създание е между две грамадилища каквито сме с мъжо. Дори и долепяне на легълцето не желая да практикувам пак по същата причина, на братовчед ми детето пролазваше и се озоваваше под дупето на майка си най-редовно!
И ние като Jaded си лягаме около 22-22.30 но заспиване тогава се брои на пръстите на едната ми ръка, снощи е заспала в 1.30 и то с пускане на бял шум, а аз по едно време ми идеше да й залепя устата и ръцете с тиксо. Още повече откачам от това че бащата спи на фона на мрънкането на детето....това мен много ме изнервя. Иска ми се да му шибна един тупаник така както си спи.
bella 666 не, аз не съм юрист, Кокетка е юрист, аз съм икономист с няколко специалности една от които може да се каже, че е с юридическа насоченост, но така и не намерих време за право. А и много ме дразни изпита по история, която аз ненавиждам. Но за сметка на това съм осъдила собственоръчно две юридически лица до момента.... Close Close Close А ти ли беше споменала, че си някъде около Стамболийски???? Защото и аз съм в района и можем да се шматкаме заедно!
Ох сега скачам да сготвя нещо и малко да поошетам къщата, че май малката заспа. А как ми се спи и на мен, но няма кой.....сама съм!
Дид къде си??????/ Кренвирша ли разхождаш и покрай него и зета Гого! Simple Smile))))

# 704
  • Мнения: 18
.... по едно време ми идеше да й залепя устата и ръцете с тиксо....

 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

..... А и много ме дразни изпита по история, която аз ненавиждам....
Дид къде си??????/ Кренвирша ли разхождаш и покрай него и зета Гого! Simple Smile))))

Е, след тия две изказвания, ще видиш сега Ддика, какво ще те направи  Joy Joy Joy

.... А още по-хубаво би било ако беше хубаво времето и да направим една среща навън с бебоците, да си изпием заедно кафето на сладки приказки.... 

Ние току-що се прибрахме от една кратка разходка (около час) и съм монтирала Емо на балкона, да спи още поне час  Praynig, че да мога да поуча малко. Ама докато се разхождахме само за вас си мислех и реших, че утре като е топло времето (около 8 градуса трябва да е), можем да направим една обща разходка около обед? Какво ще кажеш? Евитка, е добре дошла и тя с нас. Което ме подсеща да питам, ама ти защо си умряла от студ днес? Доста по-топличко е от предишни дни, а ти си все навън... да не се разболяваш нещо?

Общи условия

Активация на акаунт