Коледен дух ни завладя за радост на Септемврийските деца!

  • 36 088
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 18
Аз се чувствам доста отпаднала тези дни. И на мен ми се вие свят, освен това имам болки в коленете. Покрай тях се сетих как Тара ни съветваше да пием калций по време на бременност, ама кой да слуша.

Аааа, ще се сетите да слушате Тара, ама късно  Laughing Това ме подсети, че не съм ви казала какво научих племенника в събота (нали пак си спа при мен) - на въпроса "Кой е шефа?" отговаря "Ои" (Лори) Хахахахах И бях забравила да кажа на брат ми, защото той като го е взел в неделя, мен ме нямаше в къщи и вчера му звъня за нещо и се сещам и му викам "Я, питай Явката кой е шефа" И той го пита и чувам в далечината гласчето му, което вика с всичка сила "Оииии". И брат ми се смее, а аз му викам "Виждаш ли, ти за 30 години не разбра кой е шефа, а невръстното ти дете още 2 годинки няма и е ориентирано в обстановката"  hahaha hahaha hahaha

На мен виенето на свят и умората са ми от недоспиването тия дни. Аз нали съм свикнала да спя поне по 8 часа на нощ (дори и съвсем като новороден, Емо си ми ги е давал тия часове) и сега, заради ученето съм намалила съня до по 5-6 часа и ми се е насъбрало.

# 676
  • Мнения: 270
jaded голям сън-аз си лягам в 10 и ставам в 6 /с едно будене/ама пак съм благодарна щото може и без хич.сега имам един въпрос ,пак много сложен.моето бебе се обърна от гръб по корем на 3м и23дена но до днешна дата може би 3,4 пъти пак самостоятелно,притеснявам се че не го прави всеки ден и не и идва на акъла, че може да се обръща,чака ме да и подам пръст и да се завърти,забелязвам ,че и като я сложа по корем ,тя съответно си вдига главата и зяпа ,но от два три дена си забива главата и си опъва ръцете напред все едно иска да пълзи .трябва ли да се притеснявам и вашите бебета как са в това отношение.

# 677
  • Мнения: 18
Тара, Влади е също копие на татко си, какво е това нещо, той пък само брадата от мен е взел,  Mr. Greenсилни гени имат нашите мъже, а говорят, че момчетата на майките си приличали.

Хаха, да, остава ни да се надяваме на казаното от Валери, че като порастнат ще заприличат на нас, а сега само временно приличат на бащите си  Laughing Всъщност има още едно нещо, което е взел от мен - пръстите (и на ръцете и на краката), което е супер, защото на баща му не са хубави. Не, че нещо им има, ама мойте са много по-хубави и правилни от неговите и съм доволна, че Емо баш това е взел от мен  Laughing За другото съм съгласна да е негово, защото той има хубаво мъжко тяло (което стриктно е оформил и поддържа с всеки ден фитнес Shocked, вече 10 години се чудя как е възможно някой всяка сутрин да става и да отива на фитнес  и болен и уморен и всичко  newsm78, много семе различни в това отношение), а и в лице е красавец. Само една мечта имам откакто се помня  да имам момченце с къдрава коса. И баща му на Емо естествено къдрав съм си го избрала  Laughing Брат ми също е много къдрав, а и други има в родата, та дано е взел тоя ген. Много харесвам къдрави тъмнокоси и тъмнооки мъже, направо краката ми се подгъват пред такава гледка  Joy

Иначе си много права - те с какви темпове растат милите бебоци, как да стане без кризи това....  душичките ни златни  Hug

# 678
  • Мнения: 27
Здравейте и от мен!! Относно Памперсите да споделя моя опит. На пазара има фалшификат на Памперс, опаковката е като на Памперс, но вместо Памперс, пише Прима, гледам и по - добър фалшификат са направили пише Памперс прима, а вместо актив бейби, актив бебек, проверете тези които имате дали са от фалшивите. Иначе аз съм доволна от белите памперс, ползвам ги вечер основно, защото са мекички и повече време стои на дупето, иначе през деня сега сменям Хъджис с Либеро.
  Искам да попитам нещо, тъй като нашата педиатърка нищо не казва на консултациите, само мълчи и преслушва, от кой месец бебето трябва да се слага да стъпва на крачета, до колкото знам 4 месец вече трябва да има опора на крачетата ?

# 679
  • Мнения: 92
Видях че половината въпроси съм ги изпуснала.
Болничен съм получила на пети януари за дните от 1 -17 декември вчера Ренка ми подаде декларацията за останалите (Мерси мила) Heart Eyes 
Деница викат че прилича на мен и много на Емо като бебе. Ще видим те децата се променят постоянно.Иначе и двамата са с тъмно кафяви очи и дълги мигли нашата коса няма но мигли поне се намират.
И на мен тези дни ми се увеличи косопада и се чудя дали да пия нещо за подсилване .
Тара  то и аз искам такава готина шефка като тебе  ! Hug
Добре дошли на новите мами!

# 680
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Много съм доволна от днешния ден - направихме си дълга разходка на слънце, много добре ми се отрази. Мисля, че от слизането и качването на стълбите с Ади на ръце (добре опакована) свалих поне 1 кг. А със свалянето и качването на количката от багажника на колата още поне половин кг  Tired Като отключвах вратата на връщане имах чувството, че ще припадна, така се задъхах. Напоследък и аз се чувствам много отпаднала и имам болки в коленете. Пия калмацин от скоро, но още не съм усетила промяна. При мен недоспиването е фактор номер едно за умората.

По въпроса за приликите и при мен Ади прилича изцяло на баща си. Всеки ми го казва. А като я гушна и застанем пред огледалото и аз установява, че на пръв поглед нямаме нищо общо. Аз съм блондинка, а тя е брюнетка  Laughing Много се радвам, че прилича на баща си  Heart Eyes Като сбърчи вежди или се усмихне все едно гледам мъжа ми. Като се замисля бебетата на познатите ми са копие на бащите си. Явно мъжете имат много силни гени.

Тара, ще ти викаме вече Шефката  Laughing

А за стъпване на крачетата не съм чувала. Д-р Драганов (ортопедът при който ходихме) ни забрани всякакви своеволия като сядане преди 6-тия месец и държане за ръцете с цел прохождане. Аз съм съгласна с неговото мнение по тези въпроси.

# 681
  • София
  • Мнения: 6
Интересно нещо е майчинството  Crazy  Толкова много обичаам съня, дори кучето си научих да спи до късно, за да не се налага да ставам в 7ч например. Просто ми е мъка събуждането сутрин.
А сега например Никола от около седмица не ме е оставял да спя повече от 2-3 часа нощем - заспива мн трудно с рев, но не онзи жалния със сълзичките, а направо пищене до посиняване, след което се буди на всеки два часа, последната нощ дори на всеки час и се успокоява само, докато суче. Сученето продължава дълго, а той не иска да е легнал на леглото до мен като преди, тябва да е легнал върху ръката ми задължително, опитам ли се да я измъкна, познайте какво следва.  ShockedДа не говорим, че и с кърменето и през деня имаме проблеми - зор си е докато изредим всички пози и засуче като хората. Не за да се оплаквам го пиша, а просто не мога да се начудя откъде идват тези сили - след една такава нощ все пак следва цял един ден с него, обикаляне навън два-три часа, маймунджелъци, разнасяне и т.н чак до 11-12-1 вечерта и после отначало.  Simple Smile Та интересно нещо е майчината любов, а съм сигурна, че можем и много повече. И все пак дано отмине скоро този рев и неспокоен сън, че следват зъбките, от сега съм почнала да ги мисля   newsm78

# 682
  • София
  • Мнения: 71
dennip спокойно мила, и ние сме имали такива моменти с наша Рада, дето не спираше да се дере......ей като се сетя точно, когато съм най-най-изнемощяла и спяща, или когато най-много бързам за някъде и тя започва да реве.
Какво стана с теб тогава, предполагам щом си родила на 15.09 не си раждала при нашата докторка, защото помня че тя замина на 12.09 в чужбина??? Как мина при теб раждането???
Иначе ние днес "ПИЙНАХМЕ" Ротарикса и почнаха маймунджолъците, аз скокнах с Рада до Кокаляне, и тя не спа почти през целия ден, за сметка на сега ....... иначе очаквам тежка нощ, от към коремни болки, зелено слузесто ако и подобни екстри!
Валери, да ти кажа и на мен ми е минавало през главата, че ме болят краката от килограмите, ма сега отслабвам и пак си ме болят......иначе и при мен виенето на свят иде от недоспиването и ужасната умора.
И да се оплача, неизвестно защо на мен пак ми почнаха мъките с циреите, за едно денонощие 7. Сега от рано ги подхванах с разни неща, но според дерматоложката, ги активирам на нервна почва newsm78 newsm78 newsm78 не се сещам сега пък за какво съм се нервирала, оф нямам сили, толкова са ми омръзнали. А докато ми избият два дена не знаех къде се намирам от вътрешно напрежение, поне вече като ми става така знам какво ще ми се случи, а докато разбера, аууууууууууу полудявах
За памперсите, НЕ, МОИТЕ КАТЕГОРИЧНО НЕ СА ОТ ФАЛШИВИТЕ, но пак са същите говна на Памперс, просто това е фирма, която някой налива пари за реклама и точат здраво.....днес съм си направила есперимент на масата с един натурален сок от касис, който не пия...поливах на 10-15 мин и на третото поливане отдолу на салфетката под памперса вече имаше мокро червено!!!!!!! Това от петзвездните акита...как не ги снимах да му се не види! Аз приключих с Памперс, както приключих и с млеката Бор-Чвор след като намерих хлебарка в прясното им мляко!

# 683
  • Мнения: 1 056
Кой е шефа? smile3534
Добре дошли на новите мами  Hug Двете момченца  са родени на 15. 09 като моето шмекерче  LaughingRaikony ние с теб сме раждали заедно в Майчин дом  Mr. Green
Като говорите за зодии не ми се мисли как моя син само след 10 години ще ме прави да си говоря сама LaughingИма луна в Овен и съм заявила на Тара ,че ще се разбира с нея и ще го командировам тя да го строява  Mr. Green А асцендента му е Скорпион CrazyТова дете ще събира всички моми на квартала  Mr. GreenСкорпионите се славят с мноооого добра мъжественост newsm53
Днес беше много крив ден. От сутринта до 18 .00 беше буден, нито разходка, нито носене на ръце помагат вече . ooooh!
Все още нищо не ме боли ,то и как да ме боли като цяла бременност лежах на дивана и ядох пържоли  LaughingЗа килограмите съм си същата глиста даже ми се ще малко да загладя косъма  Mr. GreenНе знам при вас мами как е ,но Георги когато приключи с цоцането може да съм вечеряла преди това, след неговото ядене съм отново гладна като змей  #Crazy
Евитка, и твоите мъки не свършиха  HugДано скоро ги пребориш тия гадове  Peace

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 20:16 от diana_val4eva

# 684
  • Мнения: 18
Като говорите за зодии не ми се мисли как моя син само след 10 години ще ме прави да си говоря сама LaughingИма луна в Овен и съм заявила на Тара ,че ще се разбира с нея и ще го командировам тя да го строява  Mr. Green

Хахаха, при Тара, много ясно, нали тя за това е Шефа  Laughing А, честно да ви кажа, това го измислих, защото дядо му му казва на Явката: целия си се омазъл със сирене. Хайде да измием ръчичките. А, Явката заявява супер категорично: Не. И аз отивам до него и му казвам: Явка, искаш ли да ходим в банята да си измиеш ръчичките? И той казва ухилен до ушите: Да и ми подава ръка, да ходим заедно в банята. И на мен ми стана смешно и тогава измислих това с шефа  Laughing Иначе, по-правилно е да питам кой е Роба и отговора да е Ои, щото аз по цял ден дундуркам ту едното, ту другото, пея песни до посиняване, подскачам  и танцувам с Явката, абе роб отвсякъде  Laughing

Дидка, това за скорпионите е вярно  Laughing

Бела, само като чета за качване пеша и се изморявам  Laughing Ти си героиня  Hug Някой ден, ще дойда да те взема за разходка, че да видя как го правиш тоя номер, че аз след един етаж стълби, съм размазана пред нечия съседска врата  Laughing

Евитка, тия твойте мъки край нямат. Ама аз знам от къде са циреите този път - от ония лудия, дето те е уплашил.

Ние преди малко се върнахме от ортопед - втори преглед (той беше казал на 3 месеца да го водя, ама пропуснахме, покрай Коледа и болестите, та чак сега). Екстра е детето и следващия преглед ще е след като проходи. Иначе, о вчера до преди малко имаше температура от ваксината. Весел си е, смее се, ама не можеше да заспи, нервничко му беше и все нещо мърда, та предишната нощ доста накъсано спа. Но пък на обед върху мен поспа 3 часа  Laughing Важното е, че вече свали температурата и пак настана рай в къщи  Laughing

# 685
  • Мнения: 0
Хей, много пишете - докато ви изчета и таткото приспал малката, ама гладна  Embarassed Сега няма как да и се сърдя ако ме разиграва цяла нощ. Аз не че ставам по нощите да друсам, де. Ако след хранене е отворила очи и е неспокойна, я връчвам на татко й - все на него му е ред. Wink. Ако и това не помогне, я оставяме под въртележката, пускаме лампичките и как си играят с летящите пеперуди натъмно само те си знаят - ние спим. Като и омръзне започва да мрънка, гушвам я да хапне и заспиваме дружно.

За приликата - тъкмо ми стана интересно бебетата от форума на кой приличат и вие сте подхванали темата. Аз имам един племенник, който е мое копие / въпреки това е много красив / и не ми е мъчно, че Зорница ще продължи чертите на баща си. В нашия род, а аз имам голям род - баща ми има трима братя и една сестра - обаче сме с едни носове, като от калъп. Та този ген не съм и го спестила.

За обезщетението за бременност и раждане е още рано. Попълнили сте декларациите през декември, занесени са в НОИ в началото на януари / в най-добрия случай / и от тази дата започва да тече двуседмичния срок за превод.

Аааа, няма заспиване без маджа - изчезвам

# 686
  • Мнения: 0
Хай момичета,
аз съм изтощена newsm61.Мойто диване от два дена се обръща нонстоп от гръб по корем и обратно-за секунда не стои мирен и не мога да го оставя сам.Сутринта го оставих в креватчето му да отида до вц-то и той се обърнал по корем и едното краче се провряло между решетките и реввв ooooh!На всичкото отгоре от толкова въртележки днес на два пъти ми оповръща спалнята.На всичкото отгоре отказва да спи вкъщи,не иска да стои в шезлонга и това е -само навън в количката има спокойствие.
Колкото до приликите освен устата и брадичката,всичко друго е на баща му.Дано поне вземе моя характер,че баща му е голям чешит Laughing
Евитка дано скоро минават тея гадости Hug
Оплаках ви се,сега отивам да полегна

# 687
  • Мнения: 18
Надя, като ти прочетох поста и се замислих колко чакам момента, в който ще се върти нон-стоп, ще сяда, ще прави разни неща.... ама то май е по-добре да искам по-дълго да си остане кротък и лежащ  Laughing

# 688
  • Мнения: 21
климс, то детето ляга в 10, аз се кокоря до 12-1, да ме пита човек защо... Ама тя е почнала много неспокойно да спи. Откакто я преместих в кошара, която е прилепена до спалнята се буди с рев поне 3 пъти на нощ и се успокояваме, че няма страшно... Хем пак е плътно до мен, ама не можеш я излъга малката хитруша, усеща си, че е в друго легло Simple Smile Освен това имаме и още поне 3 събуждания за манджа и моят сън се накъсва, не мога да му хвана края. Най-любимото ми е сутрин в 6:30, когато баща й стане за работа, да стана, да й сменя памперса и след това двете да окупираме спалнята и да спим, да спим, поне до 10:30.

Ей го на: сега за какво се блещя, ами не лягам, иди че разбери. Неспокойно ми е: днес следобед изпадна в някаква истерия това дете, така не я бях чувала да плаче никога, направо ми изкара акъла. Сега само я дебна дали всичко й е наред: как диша, как изглежда, луда работа. Ама ще лягам, че утре ме чака пак зъболекар, трябва да събирам сили...

Лека!

# 689
  • Мнения: 5 940
Добро утро Hug
 jaded , много неприятно това с алергията. Дано наистина да е изчезнала или понамаляла Hug
И при нас ситуацията около несъвместното спане е същата от няколко дни. Буди се от време на време с плач и вече две нощи пак го взимам до мен. Иначе и при нас е прилепена кошарата до спалнята, а другият вариант-дървенето легло люлка е прилепено до дивана. Държа му ръката, галя го, но си иска бебока още повече скъсяване на дистанцията. А тъкмо се радвах, че няма да е така съвесем прилепен като брат му.
dennip, така си е. Майчинството изважда неподозирани сили и умения. Но умората си се трупа...
Na mama Misheto , аз също не се замислям още за връщане на работа, въпреки, че ако имах възможност да излизам за по няколко часа, за да свърша нещо, може би сега бих се възползвала. С брат му си стоях вкъщи, докато стана на 2г. 8 м., защото съм против яслите, а при него беше абсурдно да позволи друг да го гледа. И понеже съм постъпила така с едното дете, смятам и с другото да направя същото, защото и двете еднакво заслужават внимание. Тогава като се върнах на работа, попаднах в една особено сложна ситуация, от разговорите с майките в градинката и детското откриване на света, на най-голямата за онова време драма в държавата. И изживях голям стрес, но пък бързо влязох в час. Най-лошото е загубата на контакти. Но не е непоправимо.
Сега и като бела сподели, че има такива болки, се поуспокоих, че не съм изключение. Евита, вярно, че надали ще са от килограмите, щом по време на бременност съм ги нямала, а сега се появиха...
След цял ден, в който няма кой да ми каже като Емо на Ои, че съм шефа Laughing, а по-скоро обратното, вечер чакам като топъл хляб баща им. Лудвам на моменти, да си призная. Снощи дадох Боби малко на майка и излязохме по тъмното с Иво. С голямо дете си далеч по-свободен, говорите си , шматкате се. Поотпочинах си, но за час. Но като се върнах, така вече ми беше домъчняло за Борис, че не спрях цял час да го целувам Joy Ако знам въобще какво искам.....


 

Общи условия

Активация на акаунт