Подсъзнанието може всичко 46 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 62 847
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
   Направо да се зачуди човек защо ли ги затварят убйците , да си ходкат на воля опростени и оневинени може би   .....

Да простим или не в такива случаи е все тая , човека няма да върнем  Tired но можем да спасим друг ..... наказвайки/задържайки виновника  Rolling Eyes той нека е прибран ба топло пък нека му прощават  Whistling




   Някои просто бъркат прошката с примирението  Sunglasses Като живот е отнет по насилствен начин с времето се примиряваш предполагам  Rolling Eyes  не чустваш  гняв нищо ..... една празнота от липсата на човека  и едно нищо  , времето лекува ...... Това за мен не е прошка а приемане/примирение   Wink



Всъщност всеки си преценява има хора цял живот им минава в търпение и любов към изденици опити да ги променят   Wink Кой колко , как си може и иска . ИЗБОР   Peace

   





Една хубава тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=629110.0 Grinning





Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 03:38 от Desss

# 16
# 17
  • Мнения: 8
И аз се записвам за темата.
Иначе за прошката , наскоро прочетох една доста силна и интригуваща книга "Колибата" - Уилям Йънг .

# 18
  • Мнения: 13 512
Наказанието и прошката са различни неща. нека законът да го накаже за това, което е извършил. от нас се иска да простим- не да приемем за правилно, а въпреки всичко да простим и да оставим да си тръгне без гняв и омраза, защото в крайна сметка тези чувства вредят само и единствено на нас,те няма да стигнат до този, за когото са предназначени. По същия начин трябва и той да може да си прости това, което е направил, дори да е най-лошото!

# 19
  • Мнения: 287
С пожелание за повече позитивизъм в новата тема!
Прошка, примирение, наказание...
Помните ли четирите споразумения, едно от тях гласеше - "Не приемай нищо лично". Прощава този, който обвинява.
За да не се трупа карма, е редно да не се обвинява. Мисля. Thinking

И накрая, правейки извод от моят личен практически опит, бих искала да ви кажа, че според мен, няма по-добра и по-лесна техника за справяне с която и да било ситуация в живота от обикновенната, простичката, но истинска и безусловна Любов!
Само ме научи, Любляна. Научи ме как да я изпитвам тази безусловна любов и как да я възпитавам у себе си, защото май не мога.

# 20
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Наказанието и прошката са различни неща. нека законът да го накаже за това, което е извършил. от нас се иска да простим- не да приемем за правилно, а въпреки всичко да простим и да оставим да си тръгне без гняв и омраза, защото в крайна сметка тези чувства вредят само и единствено на нас,те няма да стигнат до този, за когото са предназначени. По същия начин трябва и той да може да си прости това, което е направил, дори да е най-лошото!
Да не ти се случва най-лошото и да се иска да прощаваш!Аз не бих могла, въпреки  желанието ми!

# 21
  • Мнения: 3 118
БЛАГОДАРЯ!

# 22
  • Мнения: 10 687
В контекста на темата за наказанието и прошката бих искала да ви препоръчам този филм:

"Трябва да поговорим за Кевин"

# 23
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Дес Благодаря.   bouquet Джия Heart Eyes Нека за всеки да има Коледно чудо.
 Вземаме дванадесетте месеца от годината и хубаво ги почистваме от завист, ненавист, огорчения, корист, инат, егоизъм, равнодушие. Всеки месец го разрязваме на три равни части. При това внимателно спазваме пропорциите, така че всеки ден да бъде запълнен с работа не повече от една трета, а останалите две трети да са запълнени с радост, хумор и веселие. Добавяме три пълни /с връх/ лъжици оптимизъм, голямо количество вяра, лъжичка търпение, няколко зърна търпимост и накрая щипка вежливост и порядъчност по отношение на всички и най-вече към ближния. Цялата получена смес заливаме догоре с ЛЮБОВ! Сега, когато ястието е готово, го украсяваме с листенца от цветя, доброта и внимание. Поднасяме ежедневно с гарнитура от топли думи и сърдечни усмивки, сгряващи сърцето и душата.

Приятен апетит!

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 10:13 от Syn

# 24
  • Мнения: 1 422
Момичета, всяка от нас е достойна за чудо. Всяка!!



Добро утро! Честита нова тема! И нека има благодат в живота на всеки човек!!!!!

# 25
  • Мнения: 218
Заявихте ли желанията си за днешния ден, или ще оставите той да бъде управляван от вчерашните Ви мисли? newsm51
Днес ще ми се случат всички най- хубави неща.
Днес ще бъдат осъществени всичките ми желания.
Навсякъде ще ме следват чудеса и вълшебства.
Пожелавам си най-хубавия ден!
Благодарих от сърце за всичко прекрасно в моя живот newsm76
Днес така започна моя ден, заявих какво искам да ми се случи и едно от желанията вече е изпълнено, а беше доста сложно за изпълнение (но аз това не си го мислех Laughing) просто исках то да се сбъдне и то се сбъдна с такава лекота Two Hearts
Мечтайте, защото по Коледа всички мечти се сбъдват и се оглеждайте за своето коледно чудо, защото по Коледа стават чудеса!

# 26
  • София
  • Мнения: 966
Добро утро и от мен.
Благодаря за новата тема и линкове.

# 27
  • Мнения: 2 495
Специални благодарности за Десс за положения труд и новите неща, които е сложила!  bouquet

# 28
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Благодаря на Дес за новата тема, благодаря за линковете и доброто й начало  txtloves newsm51


И, тъй  като Любляна е цитирала в поста си Джойс Майер / Joyce Meyer (и представа си нямах коя е преди Вивалди да напише цяла тема с линкове за нея), искам да ви предложа нещо от нея, което ми се струва много подходящо

Цитат
Ако досега не сте се наслаждавали истински на живота си,  сега е време да започнете!
Вярвам,  че животът трябва да бъде едно тържество. Твърде много хора не само че не празнуват живота си,  но дори не му се радват. Често казвам,  че много хора пътуват към небето,  но единици се наслаждават на пътешествието. В продължение на години аз бях от последните.
Бог ме научи как да се наслаждавам на живота. Той ми показа,  че даденият ни живот ни е даден,  за да му се наслаждаваме. В Йоан 10:10 се казва,  че "Исус е дошъл,  за да имаме живот и да му се наслаждаваме,  и той да бъде изобилен (твърде много,  преливащ)" според Разширения превод на Библията .
Насладата от живота не зависи от обстоятелствата. Това е отношение на сърцето,  решение да се насладите на живота,  защото всички неща,  дори малките,  видимо незначителните,  са част от "голямата картина" на живота.
Когато най-сетне осъзнах,  че не се наслаждавам на живота си,  трябваше да взема качествено решение да открия какво не беше на ред и да го поправя. Това изискваше да науча нови начини,  по които да се справям със ситуациите.
След като установих,  че светът няма да се промени,  реших,  че това,  което трябва да се промени,  трябва да е начинът,  по който аз гледам на "лимоните" в живота. Бях чувала,  че или лимоните могат да ни вкиснат,  или можем да си направим лимонада от тях. Моето решение да ги използвам за лимонада,  вместо да им позволя да ме вкиснат,  изискваше да открия баланса в работните ми навици.
Трябваше да променя и отношението си спрямо хората. Открих,  че една от причините да не се радвам на живота,  беше,  че не се радвах на повечето хора в живота си. Бях се опитвала да ги променя,  за да ми се струват приятни,  вместо да ги приема такива,  каквито са,  и да им се наслаждавам .





За даниела_ Безусловна любов  Two Hearts Two Hearts Two Hearts

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 12:12 от Lenny_Pld ॐ (With love)

# 29
  • Мнения: 922
Благодаря за новата тема и bouquet

И аз днес като се събудих бях изпълнена с благодарност за хубавите неща около мен. Благодарение на Вас отново виждам онези дребни неща които ми носят щастие и радост.
 Хубав ден и много коледно настроение на всички!

Общи условия

Активация на акаунт