"Парите следват детето" 2

  • 46 428
  • 1 165
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: X
Зависи какво финансира държавата.
При случай, че държавата не финансира частните училища, частни болници и т.н. може да си дете и да не получаваш нищо т.е. зависи от закона.
в много частни лечебни заведения важат направления, пътеки и прочие държавни пари от нашите данъци.

Разказваха ми как действат с парите от европрограмите в едно държавно (аз не правя разлика м/у общинско и държавно и още какви др. има) у-ще - 800 деца са в по няколко кръжока  Laughing 99% от тях сигурно въобще и не го знаят този факт, а директорката лапа и с двете ръце.

# 1 156
  • Мнения: 784
Извини ме, но тук нещо не ми стана ясно. Говорим за субсидията в ЧДГ.

# 1 157
  • Мнения: 3 993
Днес има информация в медиите, че вчера депутатите са приели текстовете от Закона за предучилищното и училищно образование, с които са одобрили държавната субсидия за частните училища и градини:

http://www.mediapool.bg/депутатите-одобриха-държавната-субсидия-за-частни-училища-и-градини-news202623.html

http://www.segabg.com/article.php?id=635824

Може да сте го коментирали вече, но не открих нова тема.

# 1 158
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Чудесна новина, браво.

# 1 159
  • Мнения: 1 502
Дано да стане реалност още от тази година, за да паднат малко таксите. Много ми се иска да мога да  си позволя чоу, но, ...

# 1 160
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Някъде се коментираше, че това ще е сред основните задачи на новия министър.
А, дано се приеме не само закона, ами и онези текстове, които са толкова важни за хора като мен.

# 1 161
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Някъде се коментираше, че това ще е сред основните задачи на новия министър.
А, дано се приеме не само закона, ами и онези текстове, които са толкова важни за хора като мен.


Това си е мечта на Игнатов

# 1 162
  • Мнения: 784
Не се надявайте....И този закон както и много други се "подхвърли"....за да си измият ръцете гербаджиите, а те са на ясно, че не биха могли да го внедрят. Но с удоволствие ще оплюят следващото правителство, че не го прилагат...........! Бойкова му работа. Вече има много запитвания към ЧДГ дали "ще паднат таксите"......НЕ НЯМА ДА ПАДНАТ! Този закон може да се приеме най-рано през 2016г................!!!!! И тогава таксите ще са същите за ЧДГ, а съответния родител "получава 1300 лв/примерно/ и ги дава там, където иска детето му да учи - ЧДГ, ДГ....само че в ЧДГ ще трябва да доплаща. Но това скоро няма да стане, вярвайте ми! Това си беше предизборна партенка!

# 1 163
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Не се надявайте....И този закон както и много други се "подхвърли"....за да си измият ръцете гербаджиите, а те са на ясно, че не биха могли да го внедрят. Но с удоволствие ще оплюят следващото правителство, че не го прилагат...........! Бойкова му работа. Вече има много запитвания към ЧДГ дали "ще паднат таксите"......НЕ НЯМА ДА ПАДНАТ! Този закон може да се приеме най-рано през 2016г................!!!!! И тогава таксите ще са същите за ЧДГ, а съответния родител "получава 1300 лв/примерно/ и ги дава там, където иска детето му да учи - ЧДГ, ДГ....само че в ЧДГ ще трябва да доплаща. Но това скоро няма да стане, вярвайте ми! Това си беше предизборна партенка!


Не че съм голям оптимист, но и не мога да разбера кое те кара така категорично и непоклатимо да твърдиш, че  "Този закон може да се приеме най-рано през 2016г................!!!!! "? Как го сметна?

# 1 164
  • София
  • Мнения: 35 276
Така си казаха хората - гледане, преразглеждане, гласуване- отпускане 2016 -та.

# 1 165
  • Мнения: 784
Именно. Не аз си го измислям това 2016г., а просто така е заложено- разглеждане, гласуване, залагане в бюджета и т.н.т.....за 2016г. А дали ще стане....."кой ще ни каже"!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт