Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 615
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 571
Папаверин пиех първата бременност от 5 г.с до самия ден предираждането.Не съм имала болка или контракция.
Сега пия всичко друго без него,но си имам контракции+болки

# 616
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен.Да ви се оплача-малкия ми принц онзи ден цял ден кашля и през нощта дишаше странно и вчера след цял ден ходене по доктори и болници стигнаха до извода,че има бронхиална астма Rolling EyesНаправо е ужасно,от днес започваме лекарства и помпичка....Не го пожелавам на никой,дано се оправи,казват,че след 6 месеца може и да отмине PraynigА иначе бебчето е добре,ритка си,утре съм на изследвания за кръв,а другия вторник на 3Д и така.Оплаках се,извинявам се.Лек ден на всички  bouquet

# 617
  • под дъгата
  • Мнения: 89
♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯) Подкарвай народните илачи и хомеопатията. Мен беше започнало да ме боли гърло-2 вечера компреси с извара,много мед,чай и бях готова.Бързо оздравяване!
Аз на консултации ходя на всеки 2 седмици.От самото начало е така.Не всеки път се пгледам е док,но със сестрата слушаме тонове,кръвно,кг-както казвам аз мерки и теглилки Joy
 На 27.01 ще издадат 1-ия болничен и казаха ще назначат пълни изследвания-на гладно + влагалищен секрет.
Инак болки нямам,нямала съм дано и да нямам и всичко мине ок до края Praynig
Добре дошли на новите мами  bouquet
И да е леко бременеето на всички ни до финала!Дръжте се мамчета,не остана! Hug Hug

# 618
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен,

˙·•● milkinis ●•·˙, аз пия магнезии, защото десния крак много ми се схващаше, а и до скоро бебчо беше разположен хоризонтално и доки го изписа за да предотвратим евентуални контракции докато се намести.

Аз тъкмо се връщам от преглед и този път бях при докторката, която реших да ме изражда.
Питах  за болките долу, тъй като ми е доста трудно да ходя и да се обръщам в леглото - каза, че е нормално. Случвало се често когато бебето е с главата надолу, защото натежавало и се получава притискане, а и при нас главата се движи с две седмици напред.  За първи път научих и грамажа на бебчо -1700гр.

Толкова от мен засега, лек и успешен ден на всички.  animal085

# 619
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Благодаря за подкрепата момичета   bouquet
 bebefon4e, много неприятно със сигурност..аз като малка също съм имала астма. И нашите са ме завели на почивка в Сандански и съм оздравяла. Опитайте лятото да се разходите до там и дано помогне  Hug

Аз тази сутрин като се събудих се чувствах много по-добре....и после пак старата песен. Все едно изведнъж ми се запуши пак носа и започнах да кихам, че и кашлям  Tired Само кашлица ми липсваше, ейй кво ми стана бе... yahoo_49

Утре май ще отидем да видим за креватчето и да го поръчаме...ама кой знае. Сложното е, че парите за бебчо са при лелята на мъжа ми, за да не се изкушаваме да харчим от тях. И сега освен ходенето до м-на, трябва да се предвиди и визита до там.. Абе нямам думи!

# 620
  • Мнения: 1 183
bebefon4e много е гадно да ти е болно детенцето!

˙·•● milkinis ●•·˙според мен едва ли е било от хапчето, просто си се преуморила според мен - в такива случаи оставяй готвенето и къпането на таткото и ти лягай, че можеш да си направиш по-голям проблем.

И аз хем ми се ще вече да минава времето и да раждам и после като вика малкия палавник, какви ги върши и се започвам да се чудя как ще се справям. Ама ще се справяме няма как.
Бръм, аз хем съм на антибиотик и снощи пак бях със страхотни болки в гърлото, сега уж съм по-добре. Направо ми писнаааа.

Моята тапа беше точно едно прозрачно слузесто, и започна да пада към 18 часа, към 21,00 часа падна вече едно доста голямо парче и тогава чак ми стана ясно че е тя. За раждането при мен започна с болка в кръста, по-скоро сериозно схващане на кръста, към 18,00 часа - аз го отдадох на това че доста бях походила през деня. Излязохме на разходка с мъжа ми, после вечеряхме даже със свекърите и аз имах едни такива присвивания ниско долу, комбинирано с болката в кръста. Към 22,00 се качих и обаче присвиванията се засилиха на 10-15 мин. Сетих се докторката ми беше казала, ако се чудя дали са ми фалшиви контракциите да се изкъпя да изпия едно ношпа и да легна, ако се спрат значи са били фалшиви. И аз вече към 23,30 си легнах обаче присвиванията станаха на по-малко от 5 мин. Хайде станах аз и багажа и в болницата. Оказа се, че съм 4 см. разкритие вече, а аз все си мислех, че ще ме върнат. Истината че до края контракциите ми не бяха такива със стягане на корема, а със болки в кръста и присвиване долу. Приеха ме в 1,00 часа и родих 4,10. Не са ми слагали никакви системи за ускоряване на раждането. Обаче родих с епидурална упойка и смея да кажа, че много се радвам че я избрах тая упойка. Много ми облекчи раждането. Така че този път се надявам пак да мине така бързо и сравнително леко раждането. А пиклата още не се обърнала/поне на 23,12 не беше/ и сега взе да ме притеснява това. Уж има още време ама ще видим.

# 621
  • София
  • Мнения: 187
Здравейте мами! И тук да се оплача...вчера бях на преглед в Токуда и лекарят, който ме следеше там  при прегледа установи околоплодни води на долна граница, което адски ме притесни, тъй като преди месец лежах в болница, точно поради съмнение за изтичане на води, тъй като имах някакво силно течение ( като подмокряне) правиха ми тестове и се оказа, че не са води. Но сега при това което ми каза, ме хвана шубето.  Cry
 Интересното е че тази лекарката която си ми следи бременността от самото начало, миналата седмица нищо не ми каза за нивото на водите, каза просто че има.
Сега другата седмица ще ходя пак на преглед в Токуда, да ме видели на по добър ехограф и в петък ще отида и при моята, за да ме погледне и тя и да си каже мнението.
Дано всичко е наред с беба!!! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig  Толкова силно я искам  и всеки ден се моля да е жива и здрава!!!
Моля ви и тук за едни стиснати палчета!!! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 622
  • Europe
  • Мнения: 548
Не се притенсявай mims83 ще родиш една прекрасна малка принцеска.  Нормално е, вече сме към края и шубето ни подгонва всички от най-малкото нещо. Всяка жена го има поне мъничко вътре в себе си това притеснение, ако ще да и е 10-то раждане. Аз уж миналата година родих, ама този път страхът ми е по-голям и всички около мен го забелязват. Днес мъжа ми направо ми го каза - че този път съм много по неуверена и страхлива. А пък аз се оправдах, че предишният път не съм знаела за какво иде реч, а сега като знам и направо ми иде да избягам и някой друг да си го ражда .... на мен не ми се участва нещо ....  Joy Само после да си ми дадат бебчето  Laughing

(Имах мн. дълго и трудно раждане - близо 4 дни. Но пък си струваше. Родих прекрасно сладко бебче, сега вече е малко палаво момченце, да ми е жив и здрав)

Ох, сега сериозно. Как си мечтая само този път да родя бързо и леко. И при мен втвърдяването на корема е през няколко часа, по 5-6 пъти на ден поне. Но аз не се спирам като предния път, до последно работя, шофирам, търча напред назад ..... пък ще видим.

Поправям се, вече не трябва да казвам, че съм родила миналата година, още не съм свикнала че сме 2012-та. Правилното е - по-миналата година. Господи, как лети само времето ....

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 12:08 от aleina

# 623
  • Мнения: 772
Момичета,и аз днес съм на 4Д въпреки,че малко съм позакъсняла понеже съм в 32г.с.Но все пак ще отида и утре ще ви кажа резулататите от прегледа.Дано всичко е наред.Радвам се за всички,чиито прегледи са минали добре,а на тези на които предстаят пожелавам успех!

# 624
  • Мнения: 80
Мисля,че не си позакъсняла на мен ми казаха от 28 до 32 седмица може да се отиде Thinking Разкажи после как е минало,че и аз се чудя да ходя ли ...има ли смисъл?

# 625
  • Мнения: 772
Iv Marinova,задължително ще пиша какво е станало.Ти на втората ФМ беше ли?

# 626
  • Мнения: 40
Днес мисля да си пия хапченцата чинно както ми е наредила докторицата, пък ще видим ще има ли някаква разлика от вчера и най-вече някакъв ефект. Вярно, че съм на работа, но пък седя на бюро и не се натоварвам.
Забравих да кажа че вчера на прегледа му видяха пишлето за пореден път /той се кри сумати време, а сега го показва при първа възможност  Laughing/ и също видя, че вече се е завъртял с главата надолу. Водите били достатъчно и не виждала нищо притеснително, освен чувствителната матка за която ми каза.

Бебефонче, дано детенце ти се оправи възможно най-скоро, защото знам колко е гадно и тежко да ти е болна рожбата!  Praynig

mims, имаш и едни стиснати палчета от мен  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed  сигурна съм че всичко ще е наред.  Hug

Иначе за раждането, определено според мен на тези които са раждали вече веднъж им е по-притеснено от първия път, точно защото вече знаят какво ги очаква! При мен е същата история. Но и това ще мине, няма начин да си седят вътре бебчовците вечно!  Laughing

# 627
  • Europe
  • Мнения: 548
Milkinis на теб по-тежко ли ти е сега с второто бебе. Помня, че заедно бременеехме миналата година с първите си рожби?

Аз или съм забравила или този път май найстина ми е много по-тежко, по-тромава съм, всичко ми е трудно и уморително, само пъшкам и охкам, едва вървя, трудно ставам и лягам, абеееее писна ми вече ..... ама и не бързам да идва бебето, защото ме е шубе повече от предишния път.   Embarassed

# 628
  • Мнения: 571
Аз лично ще ходя на 3Д и преди раждането.Така най-точно ще определим с доки когае подходящото време да се роди бебко.Без този преглед няма да сме наясно нито с кг нито с развитието му Peace Не се води ФМ.В моя случай с тези 2 седмици разминаване на термин по ПРМ и коригиран термин си е много важно да следим всичко.На мен ми пише след втората ФМ-Контрола 31-33 г.с./това по коригиран термин 8.4/ След това вече спрямо това как са нешата.Ако добутаме до 33 седмица вече според док няма страшно за малкия.Ще видим днес какво ще ми каже Praynig Нямам търпение вече да става 4 и да тръгвам към него Embarassed

# 629
  • Мнения: 40
aleina, МНОГО ПО-ТЕЖКО МИ Е СЕГА!!! От самото начало, повръщането ми разкара играта. И с Пламен повръщах, но това е направо несравнимо. Болките в корема, кръста и отдолу започнаха много по-рано, а с Пламен ги имах към края вече на 8-я - 9-я месец. Като мърдаше Пламен беше приятно, имаше лек дискомфорт но приятно, а сега всяко мърдане ме боли доста. Общо взето както се чувствах с Пламен в 9 месец, сега изпитвам същото в 7-я месец и не ми се мисли какво ще е до края. Определено ми е по-тегаво от първия път.

Общи условия

Активация на акаунт