Терористи в реклама! Не го приемам!!!

  • 9 418
  • 165
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 788
Абе, чак за чудене няма.
Ясно е, че една скандална реклама продава.
Само че, не всички могат да правят като Бенетон, например.
И на някои не им се получава. Пример - повечето бг-реклами. Но има време, може и да се научат постепенно...

# 31
  • Мнения: 17 546
В същия смисъл може утре да сложат и един пироман, който да се хили и да вика"Участвайте в коледната томбола, иначе на всеки час ще паля по една кола-свещичка на елхичката..."
Ами точно затова е малоумна и недопустима според мен! Close

# 32
  • София
  • Мнения: 2 840
Да, тероризмът сам по себе си не е забавен, дори да е профанизиран, както в случая.
Има хора, за които образите на тез' юнаци директно внушават болка, а това е недопустимо.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 595
Грозна,глупава и агресивна реклама!
Запомня се,но изпълва с отвращение и гняв.

# 34
  • Мнения: 179
В същия смисъл може утре да сложат и един пироман, който да се хили и да вика"Участвайте в коледната томбола, иначе на всеки час ще паля по една кола-свещичка на елхичката..."
Ами точно затова е малоумна и недопустима според мен! Close
... и все пак не може да се сравнява паленето на коли с убийството на хора, нали? Тоест, съгласна съм с Бижу, но тук говорим за още по-голяма идиотщина.
Не проумявам как на някой това може да му е смешно, забавно и т.н., и въпреки че съм се нагледала на тъпи реклами, това за мен минава абсолютно всички граници.

# 35
  • Мнения: 972
Е, чак потресаваща не е, но за мен попада в категория - тъпанарщини.
Толкова плоско, че не може да бъде дори смешно.


А какво ли им е например на близките на онези шофьори,които терористите обезглавиха,докато гледат тази реклама?! Защото аз все за тях се сещам като я видя...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз също сигнализирах СЕМ за тази реклама. Недопустимо е насилието и престъпленията (в какъвто и да било вид) да се използват за такива цели (всъщност, за каквито и да било цели). Грозно е и е нередно.

# 37
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 439
те Хенди май са майстори на отблъскващата реклама, сега върви още един техен клип с двама боксьори. Интересно коя рекламна агенция им дава идеите и ги реализира.

# 38
  • Мнения: 519
Разбирам отвращението Ви, от целият пакет реклами на "Хенди", тази вероятно е най-слабата откъм идея.
Понякога се търси ефект, отвъд резона. За СЕМ мнението ми е, че са орган, който ни пилее парите.
Самите телевизии трябва да имат някакъв предварителен скрийнинг, но те отдавна гледат само да лапат кинти. Да не говорим, че позиционират рекламите според измислените си рейтинги, а не според това, кога е редно да се излъчват агресивни реклами.
За "Пълна лудница" въобще не съм съгласна. Вярно е, малко се поизтъркаха, но отразяват вярно доста страни от манталитета, и са забавни. Самият факт, че реплики от сериала се превърнаха във виц, говори сам по себе си за гледаемостта.

P.S. Радвам се, че рекламата започна да буди някаква реакция. И момичета, ползвайте си дистанционното по предназначение. Wink

# 39
  • Мнения: 9 990
Мен, пък ме разсмя. Не гледам ТВ канали, които излъчват реклами от години. Наскоро попаднах на рекламен блок и се потресох, защото продължават да излъчват реклами от преди пет години. Ако мислите, че като сте гледали тези реклами милиони пъти за тези пет години сте пострадали малко и лигавщината на Хенди ви застрашава, явно нещата са много зле. И защо, за Бога, разрешавате на децата си да гледат реклами?

Примерна ситуация : прибираме се вкъщи отнякъде.Домашните са в кухнята,всеки прави нещо.Телевизорът работи.Влизаме и попадаме на рекламите.
Не го оставяйте да работи, когато не го гледате- вредно е по много причини. Пускайте телевизора, когато гледате нещо, а преди самите реклами има заставка реклама и като я видите можете да го спрете. рекламните блокове са по 5 минути и като изтекат ще си догледате каквото гледате. Ако чакате някой да спре рекламите или да ги направи неагресивни по- скоро ще дочакате да няма телевизия.

Не е сериозно, да седиш да чакаш заставки и да предполагаш коя точно релкама ще пуснат и въобще, акта на гледане на нещо по тв е за разпускане, а не е напрегнато очакване и дебнене на реклами. ooooh!
Това само по повод препоръката-дебни и спирай когато наближат рекламите.Обикновено в рамките на едно предаване за реклама се спира Много пъти, не веднъж.
Инак аз си налагам някакъв контрол, кога успешен, кога не съвсем, изградила съм си защитна стена за реклами и прочее, гледам да предам това и на децата ми-хем да знаят, че същестъвува, хем да го игнорират, за да не се налага параноично да седя с дистанционно в ръка и да цъкам обезумяла на едно предаване по 10 пъти.

# 40
  • Мнения: 519
Поздрав за всички от екипа на DDB Sofia..това е криейтива зад клиповете на Хенди.

Ето нещо, което май още не е пускано



Сори, но на мен ми хареса Peace

# 41
  • Мнения: 17 546
За "Пълна лудница" въобще не съм съгласна. Вярно е, малко се поизтъркаха, но отразяват вярно доста страни от манталитета, и са забавни. Самият факт, че реплики от сериала се превърнаха във виц, говори сам по себе си за гледаемостта.
Не ми се иска да познавам никой, на когото това произведение му харесва! Sick

# 42
  • Мнения: 9 990
нито ми хареса, нито не ми хареса.Както писах, не си спирам телевизорите, за да знам какво има тук и там, но пък не се впечатлявам от такива неща, дето трябва да навеят желание за покупка-т.е. на мен лично не ми действат, съответно не изпитвам чувства към тях от сорта-харесва ми/не ми.
Във връзка с терористите-вече следва да има някаква граница.Ако това, постнатото последно тук е тъпо и дори не запомних какво казва жената, то маскиран, заплашващ да екзекутира нещо си, навява Истинна картина  и да...напомня за мъжете, обезглавени ритоално по ТВ преди време.Което минава допустимите граници.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 840
Тези с врачката са много добри. Laughing

# 44
  • Мнения: 68
Твърдо вярвам, че когато нещо не ти харесва, когато те кара да чувстваш неприятно, когато много други хора, бидейки родители, реагират като теб, е нужно да реагираш и да отстояваш мнение.Реклами,предавания,книги,обществен живот,образование.

Не съм срещала момчета да се целуват и Слава Богу! Не смятам, че едно детайлно показано раждане на билборд би било образователно или пък орална любов, например.Вероятно аз съм инфантилна и старомодна, може би.

Съгласна съм с Бижу.
И ще повторя заглавието на темата "Терористи в реклама!Не го приемам!!!"

Общи условия

Активация на акаунт