Терористи в реклама! Не го приемам!!!

  • 9 405
  • 165
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 343
Вероятно сте гледали рекламата на Хенди с терористите в действие. За съжаление я гледат и нашите деца. За мен е недопустимо в реклама главни действащи лица да са разгневени, въоръжени, с треперещи устни, с маски на главите терористи!!!

Живеем в свят пълен с насилие! Ученици убиват приятелите си, изчезват деца, палят се коли ... Нужно ли е да заливаме децата и себе си с още насилие и то от реклама? Възпитателно ли е? Трябва ли да дебна в рекламните паузи, за да сменя канала навреме, за да НЕ види невръстното ми дете един страшен, озъбен, маскиран ЛОШ човек?

За мен отговорите са категорично НЕ!!! Затова подадох сигнал на СЕМ за въпросната реклама. http://www.cem.bg/cat.php?id=135

Ако и вие споделяте написаното от мен подайте сигнал! Предполагам, че ако са повече на брой по-бързо ще има реакция.

И за край, вече в различен дух от горенаписаното  ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! Желая ви топла, прекрасна Коледа с любимите ви хора!

# 1
  • Мнения: 662
И на мен ми се видя дебилна, най-малкото.
Веднага се сетих за двамата български шофьори, които бяха отвлечени от терористи преди години и после ги обезглавиха.


п.п. всички реклами на handy са ужасно тъпоумни, според мен

# 2
  • Мнения: 4 841
Линк за тези, които не гледат телевизия?


Намерих в vbox някаква 30 секундна простотия, където някакъв се дере "Казах ви, ще продължим да убиваме по един лап топ на всеки час..."  - това ли е??? Чак не ми се вярва, че някой може да го излъчи това... Ако е това, де.

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 23:56 от BirdsFlu

# 3
  • Мнения: 945
Дай линк, де Grinning, ама да не е към vbox, че не го отварям.

# 4
  • Мнения: 4 841
Дай линк, де Grinning, ама да не е към vbox, че не го отварям.

Не намирам никъде нищо друго, а това е прекалено идиотско, за да е същото  newsm78 Няма как да коментирам, ако не знам за какво става въпрос...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
BirdsFlu, същата е.
Безподобна олигофрения.
Аз не знам бг рекламодателите, подиграват ли се с нас ?
За толкова плиткоумни и прости ли ни вземат, та да си
мислят, че подобна реклама би ме накарала да се загледам,
да не говорим да купя нещо  ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 7 805
Рекламата е на Хенди.
Невероятна простотия.
 Sick
http://spasilaptop.com/

# 7
  • Мнения: 4 841
BirdsFlu, същата е.
Безподобна олигофрения.

Е тук просто си "глътвам граматиката"   censored

Ще пиша до СЕМ, но моля да ми дадете малко по-подробна информация - по коя телевизия я излъчват,  и в кой часови пояс?

# 8
  • Мнения: 945
Рекламата е на Хенди.
Невероятна простотия.
 Sick
http://spasilaptop.com/

Мерси! Наистина е много тъпо, кой ги измисля тези реклами, незнам Rolling Eyes
И това се върти по нац.телевизия?

# 9
  • Мнения: 2 343
За същата реклама става дума.

Ето какво писах на СЕМ:

Пиша ви по повод реклама на Хенди, в която участват актьори преоблечени и държащи се като терористи.За мен е недопустимо в реклама главни действащи лица да са разгневени, въоръжени, с треперещи устни, с маски на главите терористи!!!

В целия свят много хора загубиха близките си, домовете си, живота си заради терористични актове. Огромен икономически и човешки ресурс е впрегнат в борбата с тероризма. Морално и социално неприемливо е да се излъчва реклама, която разчита терористи да продават под заплаха определен продукт.

Моля, спрете от излъчване тази реклама!

# 10
  • Мнения: 5
Отвратителна реклама, сменям канала винаги, като я видя. И се чудя кой идиот взе пари за това...че и в най-гледаното време. Хипер противно е !

# 11
  • Мнения: 17 546
И на мен ми се видя дебилна, най-малкото.
Веднага се сетих за двамата български шофьори, които бяха отвлечени от терористи преди години и после ги обезглавиха.


п.п. всички реклами на handy са ужасно тъпоумни, според мен
Синовете ми първо това отбелязаха като видяха рекламата! Rolling Eyes

Защо малоумието завладява ефира!? Предавания, поведение на водещи, реклами... Всичко е такава дива идиотщина... Излиза, че тези хора наистина имат потребителите за малоумни. Кракът ми няма да стъпи в Хенди! Naughty До сега ми бяха неприятни заради това, че лъжат клиентите, а сега съвсем.

ПП. Аз бях далеч по-конкретна Crossing Arms : "Много моля, обърнете сериозно внимание на безумните реклами и предавания, които заливат ефира! На първо място смятам, че отдавна трябваше да се самосезирате по повод безумието, наречено "Пълна лудница", което трови ефира от доста време. А поводът да пиша това, е отвратителната реклама на Handy с двамата терористи, заради която сметнах, че вече е време някой да ви обърне внимание! Хора, за какво ви плащат? До сега беше редно да сте спрели тези безумни "творби". Благодаря, че прочетохте бележката ми. Дано и реагирате вече."

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 01:07 от Бижy

# 12
  • Мнения: 1 788
Е, чак потресаваща не е, но за мен попада в категория - тъпанарщини.
Толкова плоско, че не може да бъде дори смешно.

# 13
  • Мнения: 179
Е, тук вече не мога да си замълча! Просто съм отвратена от тази реклама, не знам кой болен мозък го е измислил това. Колко "забавно", няма що. Това е гавра и подигравка със смъртта на много хора. И аз, като повечето от вас, се сетих за екзекутираните български шофьори и се запитах как ли се чувстват семействата им, виждайки тази простотия? Поне си сверих часовника, че не само аз разсъждавам така, благодаря ви!
П.П. Подадох сигнал до СЕМ на линка от първия пост  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 10 325
Не бях попадала на нея. Що ли ми трябваше и да отварям линка.  ooooh!
Идеята на тази творба е просто точно потреасаваща, Некосуме.

# 15
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Не знам кой е одобрил заснемането на тая идиотска реклама?! ooooh! Супер,супер тъпа и просташка!Като я видях за първи път направо останах като гръмната,не само заради терористите,ами въобще замисъла,толкова идиотска,ужасна е!Все се надявах,че ще я спрат след първите пускания. Crossing Arms

# 16
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Тъпа,просташка,нескопосана.......

# 17
  • Мнения: 68
Низка, безотговорна, абсолютно недомислена "реклама" при настоящата напрегната обстановка в световен мащаб /последната случка в Белгия/, хора страдат и умират при терористични атаки, цели нации попадат в траур, веднага тази "реклама" да бъде спряна!!Това е гавра с болката и страданието на хиляди хора, пряко засегнати от тероризма, включително и българи!

# 18
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Е, ся за всяка помийна реклама ли ще се пуска отделна тема? Предлагам една обща възмутителна и вътре потреси, коментари,  писма, обръщения, сигнали - всичко.

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 09:15 от Акаша

# 19
  • Мнения: 68
Току-що виждам, че има подобна тема, може да я видите.Но тази  р-ма специално засяга нещо повече, тя не е просто гнусна и противна, това според мен е директно нарушаване на човешки права, гавра!

# 20
  • София
  • Мнения: 12 101
Мен, пък ме разсмя. Не гледам ТВ канали, които излъчват реклами от години. Наскоро попаднах на рекламен блок и се потресох, защото продължават да излъчват реклами от преди пет години. Ако мислите, че като сте гледали тези реклами милиони пъти за тези пет години сте пострадали малко и лигавщината на Хенди ви застрашава, явно нещата са много зле. И защо, за Бога, разрешавате на децата си да гледат реклами?

# 21
  • Мнения: X
Верно голяма тъпотия. Хубаво, че не гледам телевизия.  ooooh!

# 22
  • София
  • Мнения: 7 805
Ние тук се възмущаваме, а хората си я харесват...
Facebook - 1,612 people like this
... кефят се
http://strangera.com/2011/12/05/spasi-laptop/ - коментарите
... и "спасяват" лаптопи
http://handybg.com/view_news.php?id=262.

Мен би ме било срам името ми да се мъдри в такъв списък редом с подобна идиотщина, ама на хората не им пука.
Нали е аванта - юру-у-ш, че не останаха!
Пфу!
 Sick

# 23
  • Мнения: 68
Мен, пък ме разсмя. Не гледам ТВ канали, които излъчват реклами от години. Наскоро попаднах на рекламен блок и се потресох, защото продължават да излъчват реклами от преди пет години. Ако мислите, че като сте гледали тези реклами милиони пъти за тези пет години сте пострадали малко и лигавщината на Хенди ви застрашава, явно нещата са много зле. И защо, за Бога, разрешавате на децата си да гледат реклами?

Примерна ситуация : прибираме се вкъщи отнякъде.Домашните са в кухнята,всеки прави нещо.Телевизорът работи.Влизаме и попадаме на рекламите.Не съм наредила децата на столчетата в очакване да започнат рекламите.А мен не ме разсмя, казвам защо - за съжаление точно същата асоциация направих с отвлечените българи и ми стана гадно.Така се случи при мен.Телевизия иначе почти не гледаме, просто няма кога, дори през почивните дни сме ангажирани.Но това няма значение, ефирът трябва да се прочисти от глупости и ако това е начинът - все повече хора да са ангажирани като коментират,подават жалби /ако си заслужава и се налага/ и реагират адекватно,то да го правим тогава.Друг е въпросът, че всеки има различна гледна точка и се аргументира според собствените си представи и чувства при подобна ситуация.

И наистина, рекламите нападат дори по средата на хубав детски/или семеен/ филм /,каквито вече рядко има/, няма как да дебна кога почват и свършват, че да опазя децата.Затова е речено, че телевизията е обществена медия, предполага се, че нарочно или не, всякакви възрасти гледат телевизия, поне в нормалните часове на деня и "нормалните" уж програми.Но за децата, определено колкото по-малко телевизия, толкова по-добре.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 101
Мен, пък ме разсмя. Не гледам ТВ канали, които излъчват реклами от години. Наскоро попаднах на рекламен блок и се потресох, защото продължават да излъчват реклами от преди пет години. Ако мислите, че като сте гледали тези реклами милиони пъти за тези пет години сте пострадали малко и лигавщината на Хенди ви застрашава, явно нещата са много зле. И защо, за Бога, разрешавате на децата си да гледат реклами?

Примерна ситуация : прибираме се вкъщи отнякъде.Домашните са в кухнята,всеки прави нещо.Телевизорът работи.Влизаме и попадаме на рекламите.
Не го оставяйте да работи, когато не го гледате- вредно е по много причини. Пускайте телевизора, когато гледате нещо, а преди самите реклами има заставка реклама и като я видите можете да го спрете. рекламните блокове са по 5 минути и като изтекат ще си догледате каквото гледате. Ако чакате някой да спре рекламите или да ги направи неагресивни по- скоро ще дочакате да няма телевизия.

# 25
  • Мнения: 68
Не съм се изразила добре.Имам предвид, че прибирайки се, заварваме домашните /свекърва и т.н./, които работят в кухнята например,домакинстват или каквото щете и ТВ работи.Една обикновена позната ситуация в български дом вечер. И пак да кажа, че  това няма никакво значение кой гледа и какво.Просто трябва по-строг контрол върху подобни неща.Трябва като граждани да реагираме, когато според нас  подобни реклами /или някакво предаване/ мине моралната граница.Мисълта ми е, че просто да изключим телевизора не е решението.Разбира се, на фона на сериозните проблеми в страната, това едва ли е най-главният, но...Мисля, че трябва да се реагира.

# 26
  • Мнения: 0
Самата реклама и на мен не ми харесва,като идея и като цяло всъщност...само края с танца ме разсмива  hahaha

# 27
  • Мнения: 4 841
.Затова е речено, че телевизията е обществена медия

Да направим само едно малко уточнение - обществена телевизия по смисъла на закона е само и единствено БНТ (с трите си програми - БНТ1, БНТ2 и БНТ САТ). Тя е и телевизията, която се придържа максимално към морала, етиката и добрите нрави. Твърдя го, защото от години следя програмите им. И там има "изцепки", но се броят на пръстите на едната ръка, освен това веднага се взимат мерки, и има реално наказани за допуснатите гафове.

Всички останали телевизии, независимо дали са си сложили титли "национални", "световни", "вселенски" и каквото си искат още, по същество са частни, комерсиални телевизии, чиято цел и функция не е да отговаря на изискванията за обществена медия.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе, тая реклама е лигня някаква.
Аз лично не се потрисам от нея, но пък и не зная доколко е подходяща.
В същия смисъл може утре да сложат и един пироман, който да се хили и да вика"Участвайте в коледната томбола, иначе на всеки час ще паля по една кола-свещичка на елхичката..."

В тази реклама ме кефи първото изречение, че ще убиват по един лаптоп на всеки час.... hahaha

# 29
  • Мнения: 68
Започвам да си задавам въпроса какви хора правят въобще рекламите, какви студенти са били, откъде черпят опита си, както и какъв вкус и ерудиция имат тези, дето харесват рекламите на продуктите си и така всички, замесени в тази работа.Носеща на много хора много пари.Което ми напомня колко би било хубаво, ако всеки беше добър специалист в работата и професията си, ако всеки полага старание и усилие, за да оправдае годините учене например,особено в такъв бизнес като рекламния, но тука темата се измества в много посоки, затова ще спра.

# 30
  • Мнения: 1 788
Абе, чак за чудене няма.
Ясно е, че една скандална реклама продава.
Само че, не всички могат да правят като Бенетон, например.
И на някои не им се получава. Пример - повечето бг-реклами. Но има време, може и да се научат постепенно...

# 31
  • Мнения: 17 546
В същия смисъл може утре да сложат и един пироман, който да се хили и да вика"Участвайте в коледната томбола, иначе на всеки час ще паля по една кола-свещичка на елхичката..."
Ами точно затова е малоумна и недопустима според мен! Close

# 32
  • София
  • Мнения: 2 840
Да, тероризмът сам по себе си не е забавен, дори да е профанизиран, както в случая.
Има хора, за които образите на тез' юнаци директно внушават болка, а това е недопустимо.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Грозна,глупава и агресивна реклама!
Запомня се,но изпълва с отвращение и гняв.

# 34
  • Мнения: 179
В същия смисъл може утре да сложат и един пироман, който да се хили и да вика"Участвайте в коледната томбола, иначе на всеки час ще паля по една кола-свещичка на елхичката..."
Ами точно затова е малоумна и недопустима според мен! Close
... и все пак не може да се сравнява паленето на коли с убийството на хора, нали? Тоест, съгласна съм с Бижу, но тук говорим за още по-голяма идиотщина.
Не проумявам как на някой това може да му е смешно, забавно и т.н., и въпреки че съм се нагледала на тъпи реклами, това за мен минава абсолютно всички граници.

# 35
  • Мнения: 972
Е, чак потресаваща не е, но за мен попада в категория - тъпанарщини.
Толкова плоско, че не може да бъде дори смешно.


А какво ли им е например на близките на онези шофьори,които терористите обезглавиха,докато гледат тази реклама?! Защото аз все за тях се сещам като я видя...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз също сигнализирах СЕМ за тази реклама. Недопустимо е насилието и престъпленията (в какъвто и да било вид) да се използват за такива цели (всъщност, за каквито и да било цели). Грозно е и е нередно.

# 37
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
те Хенди май са майстори на отблъскващата реклама, сега върви още един техен клип с двама боксьори. Интересно коя рекламна агенция им дава идеите и ги реализира.

# 38
  • Мнения: 517
Разбирам отвращението Ви, от целият пакет реклами на "Хенди", тази вероятно е най-слабата откъм идея.
Понякога се търси ефект, отвъд резона. За СЕМ мнението ми е, че са орган, който ни пилее парите.
Самите телевизии трябва да имат някакъв предварителен скрийнинг, но те отдавна гледат само да лапат кинти. Да не говорим, че позиционират рекламите според измислените си рейтинги, а не според това, кога е редно да се излъчват агресивни реклами.
За "Пълна лудница" въобще не съм съгласна. Вярно е, малко се поизтъркаха, но отразяват вярно доста страни от манталитета, и са забавни. Самият факт, че реплики от сериала се превърнаха във виц, говори сам по себе си за гледаемостта.

P.S. Радвам се, че рекламата започна да буди някаква реакция. И момичета, ползвайте си дистанционното по предназначение. Wink

# 39
  • Мнения: 9 990
Мен, пък ме разсмя. Не гледам ТВ канали, които излъчват реклами от години. Наскоро попаднах на рекламен блок и се потресох, защото продължават да излъчват реклами от преди пет години. Ако мислите, че като сте гледали тези реклами милиони пъти за тези пет години сте пострадали малко и лигавщината на Хенди ви застрашава, явно нещата са много зле. И защо, за Бога, разрешавате на децата си да гледат реклами?

Примерна ситуация : прибираме се вкъщи отнякъде.Домашните са в кухнята,всеки прави нещо.Телевизорът работи.Влизаме и попадаме на рекламите.
Не го оставяйте да работи, когато не го гледате- вредно е по много причини. Пускайте телевизора, когато гледате нещо, а преди самите реклами има заставка реклама и като я видите можете да го спрете. рекламните блокове са по 5 минути и като изтекат ще си догледате каквото гледате. Ако чакате някой да спре рекламите или да ги направи неагресивни по- скоро ще дочакате да няма телевизия.

Не е сериозно, да седиш да чакаш заставки и да предполагаш коя точно релкама ще пуснат и въобще, акта на гледане на нещо по тв е за разпускане, а не е напрегнато очакване и дебнене на реклами. ooooh!
Това само по повод препоръката-дебни и спирай когато наближат рекламите.Обикновено в рамките на едно предаване за реклама се спира Много пъти, не веднъж.
Инак аз си налагам някакъв контрол, кога успешен, кога не съвсем, изградила съм си защитна стена за реклами и прочее, гледам да предам това и на децата ми-хем да знаят, че същестъвува, хем да го игнорират, за да не се налага параноично да седя с дистанционно в ръка и да цъкам обезумяла на едно предаване по 10 пъти.

# 40
  • Мнения: 517
Поздрав за всички от екипа на DDB Sofia..това е криейтива зад клиповете на Хенди.

Ето нещо, което май още не е пускано



Сори, но на мен ми хареса Peace

# 41
  • Мнения: 17 546
За "Пълна лудница" въобще не съм съгласна. Вярно е, малко се поизтъркаха, но отразяват вярно доста страни от манталитета, и са забавни. Самият факт, че реплики от сериала се превърнаха във виц, говори сам по себе си за гледаемостта.
Не ми се иска да познавам никой, на когото това произведение му харесва! Sick

# 42
  • Мнения: 9 990
нито ми хареса, нито не ми хареса.Както писах, не си спирам телевизорите, за да знам какво има тук и там, но пък не се впечатлявам от такива неща, дето трябва да навеят желание за покупка-т.е. на мен лично не ми действат, съответно не изпитвам чувства към тях от сорта-харесва ми/не ми.
Във връзка с терористите-вече следва да има някаква граница.Ако това, постнатото последно тук е тъпо и дори не запомних какво казва жената, то маскиран, заплашващ да екзекутира нещо си, навява Истинна картина  и да...напомня за мъжете, обезглавени ритоално по ТВ преди време.Което минава допустимите граници.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 840
Тези с врачката са много добри. Laughing

# 44
  • Мнения: 68
Твърдо вярвам, че когато нещо не ти харесва, когато те кара да чувстваш неприятно, когато много други хора, бидейки родители, реагират като теб, е нужно да реагираш и да отстояваш мнение.Реклами,предавания,книги,обществен живот,образование.

Не съм срещала момчета да се целуват и Слава Богу! Не смятам, че едно детайлно показано раждане на билборд би било образователно или пък орална любов, например.Вероятно аз съм инфантилна и старомодна, може би.

Съгласна съм с Бижу.
И ще повторя заглавието на темата "Терористи в реклама!Не го приемам!!!"

# 45
  • София
  • Мнения: 39 759
Дъщеря ми изобщо не обръща внимание на рекламите, само на някои де. Възроптах един ден за въпросната реклама и тя ми каза "тъпа е". Това е и моето мнение.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 840
Моят син пък се хили на танцуващите терористи, смешно му е. Но да не забравяме, че аз съм от онези престъпни майки, които са допуснали детето им да познава играта каунтер страйк. Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 310
Радвам се, че виждам такава тема.
И за мен рекламата е голяма простотия.

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 14:21 от Пипи Дългото чорапче

# 48
  • Мнения: 17 546
Клоне, айде не се прави и ти на каквато не си(или пък си?!)! На всички ни децата са играли на Кънтър страйк(шъ мъ прощавате за лошия английски!), обаче някои могат да преценят дали една реклама е идиотска или не, пък други се забавляват с Пълна лудница и "смешни" терористи!

# 49
  • Мнения: 1 310
Да - "Пълна лудница" също ми е гадно и не го гледам. Peace
Но чувайки, колко хора ми говорят на дООООбре... Crazy, ми става ясно колко е популярна тази простотия. Sick

# 50
  • Мнения: 9 990
Моят син пък се хили на танцуващите терористи, смешно му е. Но да не забравяме, че аз съм от онези престъпни майки, които са допуснали детето им да познава играта каунтер страйк. Mr. Green

Синът ти се хили, 'щото никой негов близък не е бил действително обезглавен.Не за друго.Дали синовете на обезглавените се хилят е спорно.

# 51
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Да - "Пълна лудница" също ми е гадно и не го гледам. Peace
Но чувайки, колко хора ми говорят на дООООбре... Crazy, ми става ясно колко е популярна тази простотия. Sick
В началото,предаването беше интересно,може би замисълът е да осмее този вид поведение,обаче ефекта е поразителен,всички се превърнаха в БекъмЪ
Рекламата с терористите е адски противна!имайки в предвид,колко невинни хора са загинали!-Направо ме отвращава,как някои може да я измисли,пък друг (възрастен) да и се радва

# 52
  • София
  • Мнения: 15 460
  А пък внука се зарадва, давали  Кънтър страйк по телевизията. Извинявам се, ако съм го написала грешно.

# 53
  • Мнения: 9 990
Който има бегла представа от играта следва да направи и разликата, че двамата от рекламата нямат нищо общо с играта.Не го докарват.Толкова и децата знаят какво точно дават очевино.Вземете им обяснете.

# 54
  • Мнения: 62
Рекламите не са, за да ви забавляват или пък възпитават, недай си боже безценните ви деца или вас.
Те са за да накарат НЯКОЙ да купува. Ок, явно не вас, вие сте твърде хай за техния таргет, изглежда. Превключваш и си свиркаш, поглеждаш календара, виждаш коя година сме, сещаш се в какви времена живеем и ако толкова те е еня за наследника ти, обясняваш му хубаво каква е разликата между реалност и реклама, терорист и лаптоп и готово.

Рекламата не съм я гледал, както и никаква телевизия - тъкмо по причина да ме дразни до лудост с тъпотиите си. Ама мине се не мине време и някой възмутен. Ало, не гледай бе, некой да те е вързал, да ти е казал гледай, купувай, убивай???
Все ви взъмущават тия неща и все ги гледате, въх, как става?

# 55
  • Мнения: X
Поздрав за всички от екипа на DDB Sofia..това е криейтива зад клиповете на Хенди.

Това прозвуча като да са ни теглили една ....  Mr. Green

# 56
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Понякога се чудя дали някой няма да дойде да ме глоби.
Гледането на телевизия задължително ли е станало?

Хич не ме дразнят рекламите.
Нямат тази възможност.

# 57
  • Мнения: 17 546
Вие па какви сте извисени... все сте над тези неща! balloon

# 58
  • Мнения: 3 405
изхвърлете телевизора (може да ми го дадете на мен, аз гледам реклами)

# 59
  • Мнения: 62
Вие па какви сте извисени... все сте над тези неща! balloon
Аха.
Доста по-лесно се живее.
Но вие гледайте, а после ревете как ВСИЧКО трябва да се забрани, щото било тъпо и невъзпитателно. Така де, много по-лесно е да пищите срещу медийните гиганти и рекламната политика (която, с риск да ви изумя, никъде по света не развива тенденцията да възпитава у човека само най-финни възприятия!!! О УЖАС) , отколкото да изгасите шибаната радост на домочанието, наречено телевизор.

Мда. Кво ли е да си овца, предстаам си  bowuu

# 60
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Вие па какви сте извисени... все сте над тези неща! balloon

Не съм над тях.
Както не съм над хипохондрията, да речем.
Или Стокхолмският синдром.

# 61
  • Мнения: 17 546
Пич, у нас аз ТВ не гледам! Обаче, представяш ли си, у дома има четирима мъже. Те гледат САМО спортни телевизии (и аз нито искан, нито намирам за необходимо да им забранявам това), а там има реклами. Трябва да съм абсолютно глуха и сляпа като пън, за да не видя какво дават, сещаш ли се? И хайде не ми се прави на вечната опозиция и много разбиращ, щото и ти не растеш в саксия, и ни си чул, ни видял! Като се прибере сина ти от детска градина и ти зададе въпроса "Тате, кога ше ми купиш тампон" да съм некъде да те видя какво ще му отговориш! Защото, не се притеснявай, има от къде да ги научат простотиите и твоите деца, даже а да нямаш телевизори у вас.

Хипохондрия и стокхолмски синдром не се сещам във връзка с какво, Реза, но иначе ми е приятно да си говорим.

# 62
  • Мнения: 62
Имам син и не може да ме притесни с думата тампон. С нищо не може. Той си е нормален човек, преди беше нормален малък човек и това е. И псувни, и мръсни вицове е слушал, не му се е отворило трето ухо или нещо такова, нито пък е изверг с една стая порно колекция  Laughing
Просто всички много се шашкате да не би децата ви да узнаят нещо, което според вас е табу от заобикалящия ни свят. А техните мозъчета са така чисти, че приемат и обработват в пъти по адекватно от нашите информация за секс, тампони и тн. за тях не е нещо велико и срамно, както за повечето истерични майки.
Аз съм избрал от малък да казва истинските имена на нещата. Ако ще и да са лайна или пък цици. И кво?
Живи здрави и щастливи сме към днешна дата. Е, верно, не се кискаше с останалите си съученици в часовете по биология като каже някой ЗЪРНО, ама айде. Други кефове си е имал.

# 63
  • Мнения: 17 546
Ми те децата са такива, защото родителите са такива, каквито са! Живи и здрави да сте, радвам се, че не ви познавам. И не защото наричаш нещата с истинските им имена! Можеш ли да си представиш, че и аз го правя?! А заради начина, по който го правиш.

# 64
  • Мнения: 2
Извинявам се за сухия "запис",но това е ,защото искам да следя мненията на Dave Lombardo . Blush


По темата-рекламата е тъпа.

# 65
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
А заради начина, по който го правиш.

Какъв дует биха били с Марадона, опаркаланкааааааааа

По темата и аз - рекламата е зловеща и вредна.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 609
Просто всички много се шашкате да не би децата ви да узнаят нещо, което според вас е табу от заобикалящия ни свят.

Според мен не става дума за това дали децата ни ще разберат, че съществува тероризъм и какво, аджеба, е това явление по-конкретно. Не става дума и за възпитание - много ясно, че един нормален човек няма да чака телевизията, хеле пък рекламите, да му възпитават детето и да го учат на ценности, на правилно и неправилно и т.н. Става дума за това, че да си правиш майтап (с каквато и да била цел) с едно такова явление, каквото е тероризмът, е неуместно и нередно. А "Ами не гледай ТВ/реклами, щом не те кефи" за мен не е решение. То е като да ми кажат "Не ходи на пазара, ако не искаш да те ошушкат джебчийки", "Не карай кола, ако не искаш да те блъсне някой пиян", "Не си купувай кола, щом те е страх да не ти я подпалят". Това просто не е решение, решението е джебчийките да ги прибират в затвора, пияните шофьори, подпалвачите и т.н. престъпници - също, а като си пусна ТВ-то, да не гледам как някой си прави гаргара с такива проблеми като тероризма.

# 67
  • София
  • Мнения: 17 281
Това, че тази реклама ми е гнусна, няма нищо общо с децата ми. Те не са я гледали, поне у дома.
Рекламата просто си е нечистоплътна, обидна и откровено противна.

# 68
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Дали не е и подсъдна? Душенето като начин да получиш нещо?

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 372
Току-що виждам, че има подобна тема, може да я видите.Но тази  р-ма специално засяга нещо повече, тя не е просто гнусна и противна, това според мен е директно нарушаване на човешки права, гавра!
Рекламата безспорно е плоска и глупава. Никак не е забавна. Но къде видя "нарушаване на човешките ти права", че при това директно Laughing?

# 70
  • Мнения: 5 710
рЕКЛАмите са изключително затъпели, тази на Хенди я видях веднъж, но това, което е с боцването на Хепи е просто ... най-голямото възможно падение.


Засичам и отвратителни реплики, например в един сериал героинята на Татяна Лолова сравни продавачките/магазинерки с кафемашини. Дъщеря й казва " а да знаеш как продавачката ни гледа.." нещо такова, а Лолова отговаря " че какво ми пука как ме гледа магазинерката, ти като  взимаш кафе пука ли ти как те гледа машината, докато си слагаш захар". това беше 'облечено" в кръшен смях зад кадър.

Такова нещо лично за мен е е графа 'голяма простия', но по някаква причина тези неща минават за смешни

# 71
  • Мнения: 517
Като Ви чета как сте се настървили, направо се чудя дали това не е проблем №1 на нацията. И се сещам за онези, които имат по-различни проблеми, особено пък сега в кризата, и ми става едно смешничко.

Бижу, убедена съм, че ако направят сценарий за комедийно шоу по Шекспир, ти ще си една от най-големите му почитателки.
Сега сериозно, няма как всичко да е елитарно, извисено и т.н. Трябва да има по нещо и за простолюдието, хора като мен, които гледат на живота с усмивка, и се стараят да открият позитивното. Като гледам грачещи и недоволни хора има бол. Laughing

И ще се повторя- ползвайте си дистанционното по предназначение. Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 2 840
Клоне, айде не се прави и ти на каквато не си(или пък си?!)! На всички ни децата са играли на Кънтър страйк(шъ мъ прощавате за лошия английски!), обаче някои могат да преценят дали една реклама е идиотска или не, пък други се забавляват с Пълна лудница и "смешни" терористи!

Е, ок, де, аз не съм казала, че моето дете е умно. Може би си е тъпичко и затова му е смешно. Сега какво, да го върна в родилното ли? Mr. Green

# 73
  • Мнения: 517
Не само него, връщай се и ти в ембрионалната поза. Mr. Green

# 74
  • Мнения: 5
Привет и от мен  Simple SmileМоята дъщеря е почти на 3 години и всеки път,когато пуснат тази реклама следва писък и сгушване в някой от нас,цялата трепери.Милата много я е страх,аз обяснявам,че това са хора и имат маски,но тя не възприема.Казва ми "Страх ме е от стаята на Хенди" Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 17 546
Бижу, убедена съм, че ако направят сценарий за комедийно шоу по Шекспир, ти ще си една от най-големите му почитателки.
Смарти, разбирам, много ти личи, че детската ти мечта е One woman show и на местна почва си я реализирала. Хубаво е човек да си сбъдва мечтите на тази възраст. Ти, безспорно, си истинско шоу! Но Слави Трифонов отдавна е открит, а Лари Кинг и Опра се оттеглиха и закриха продукциите им, и за медийна изява нямаш шанс. Дерзай все пак, старанието ти е похвално и заслужава уважение.

# 76
  • Мнения: 17 546
Е, ок, де, аз не съм казала, че моето дете е умно. Може би си е тъпичко и затова му е смешно. Сега какво, да го върна в родилното ли? Mr. Green
Не, не го връщай, то вина няма, че му е смешно. Гледай да успееш напред да го подкараш. Peace

# 77
  • София
  • Мнения: 2 840
А вие помните ли онзи филм на Чарли Чаплин "Великият диктатор"?
Профанизирането на злото е смешно. Не отблъскващо. Не шокиращо.
Има доста примери в тази посока - сериозни художествени произведения, много над една обикновена реклама, която като естетика е несравнима с тях. Мисълта ми е, че похватът не е непознат.
И аз не бих седнала да се потрисам от хора, които, гледайки "Великият диктатор", се смеят, защото Хитлер е избил милиони хора. Още по-малко се потрисам от автора на филма и избрания от него маниер да осмее нещо уродливо.

НЕ, не съм във възторг от рекламата, нито я сравнявам с филма на Чарли Чаплин, просто давам пример, защото мисля, че нещата се преекспонират.
На мен рекламата леко ми простее, посланието не ми е особено ясно, не схващам каква е тая томбола и защо избиват компютри и мисля, че това всъщност е проблемът на тази реклама. Но пък фактът, че е впечатлила толкова хора, компенсира другите недостатъци чисто комерсиално. А целта на една реклама е това - да бъде забелязана и да продава.

Бижу, детето ми се смее на някакви хора, които се борят с някакъв компютър, а после се кълчотят.Несъответствието между претенция за "страшно излъчване" и "нелепо смешно"поведение е разпозната и съответно реакцията на художествния продукт е абсолютно адекватна. Това означава, че синът ми разбира от контекст, от ирония, от смешно като естетическа категория и може да прави интертекстуални връзки. Аз това го отчитам като напредък в интелектуалното му развитие и не мисля да го спирам.
Защото на един художествен продукт, дори от най-ниско ниво не бива да се гледа буквално, трябва да се "разчита".

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 19:05 от КЛОНКА

# 78
  • Мнения: 219
Не изчетох темата, но според мен сте се "заровили" в излишни спорове.
По темата искам да кажа, че аз лично намирам всички реклами на Хенди за тъпи в последно време/онзи с пясъка и онези двамата, които разливат боя/, просто не намирам никакъв смисъл в тях, но ако взема и за това да мисля....

# 79
  • Мнения: 1 788
..
Просто всички много се шашкате да не би децата ви да узнаят нещо, което според вас е табу от заобикалящия ни свят. А техните мозъчета са така чисти, че приемат и обработват в пъти по адекватно от нашите информация за секс, тампони и тн. за тях не е нещо велико и срамно, както за повечето истерични майки.
Аз съм избрал от малък да казва истинските имена на нещата. Ако ще и да са лайна или пък цици. И кво?
Живи здрави и щастливи сме към днешна дата. Е, верно, не се кискаше с останалите си съученици в часовете по биология като каже някой ЗЪРНО, ама айде. Други кефове си е имал.

 Peace Това мнение ми хареса.
Има и още нещо - не искам да си представям дори как се чувстват децата/роднините на убитите шофьори.
Обаче по тази логика трябва да свалим всички реклами - защото могат да бръкнат в болката на всеки един човек.
За дете, загубило майка си/баща си, как ли му действа рекламата за щастливата майка, приготвяща най-вкусната супа?
Мога да дам поне още 100 примера.
Хареса ми това:

А вие помните ли онзи филм на Чарли Чаплин "Великият диктатор"?
Профанизирането на злото е смешно. Не отблъскващо. Не шокиращо.
...
Но пак казвам - това, че съответните са бездарници и не са могли да направят реклама като хората, не означава нищо. Скандалните реклами продават от години, но не на всеки му се получават достатъчно оригинални. Който, колкото си може...

# 80
  • София
  • Мнения: 12 101
Честно казано потреса тук е за мен е неразбираем. Търпите невероятно слаби и манипулативни новини, ужасяващо и преобладаващо пошли, евтини и долнопробни ТВ програми, гледате ги, гледате и реклами със същото ниво и сега ви потриса някаква откровена, детинска лигавщина. Тази реклама все едно е по сценарий на дете в 4-ти клас. Дете, на което родителите му се гордеят, че гледа новини, апропо.

# 81
  • Мнения: 273
рекламата не е подходяща,но чак пък толкова остри реакции  newsm78 а никой не се възмущава,че всяка втора реклама е на лекарства и всяко дете може да си купи от аптеката това,което е видяло по телевизията.Това не е потресаващо,хванахте се за една реклама на лаптопи

# 82
  • Мнения: 5 710
Бояна, ако има тема за новините  и програмите, които търпим и тн също щяхме да се потресем.
Не разбирам, защо една такава простотия трябва да бъде отмината, защото има тонове други.

# 83
  • София
  • Мнения: 12 101
Бояна, ако има тема за новините  и програмите, които търпим и тн също щяхме да се потресем.
Не разбирам, защо една такава простотия трябва да бъде отмината, защото има тонове други.
О, изобщо не казвам това, нека има реакции, но на фона на останалото емоциите ми се струват пресилени. Не случайно не гледам повечето Тв канали, а толкова обичам телевизия, че съм прекарала най- хубавите си години в правенето и. То не са разчекнати плеймейтки, простотия след простотия, безумни реклами и най- вече вредно манипулирани новини и нищо от това не предизвиква теми, потрес и дискусии. Хората си гледат. Това ме учудва и го споделям. Убягва ми логиката.

# 84
  • Мнения: 4 841
То не са разчекнати плеймейтки, простотия след простотия, безумни реклами и най- вече вредно манипулирани новини и нищо от това не предизвиква теми, потрес и дискусии. Хората си гледат. Това ме учудва и го споделям. Убягва ми логиката.

Все повече хора НЕ гледат телевизия. Поне по моите наблюдения, това е една доста устойчива тенденция.

# 85
  • Мнения: 5 710
Според мен логиката е, че няма теми за тях, не че хората не забелязват и не са възмутени дори повече

# 86
  • София
  • Мнения: 12 101
Според мен логиката е, че няма теми за тях, не че хората не забелязват и не са възмутени дори повече
Възмутени са, но гледат. Права е BirdsFlu, че все повече хора спират да гледат, но мнозинството си гледа с кеф. Колкото и да няма пазар, ако мнозинството не гледа няма да има и пари, т.е. ще се наложат промени. Няма по- голяма санкция от негледането. Все едно да произведеш продукт и никой да не го купува.

А в случая с лигнята на Хенди възмущението ще е още по- голяма реклама, защото таргета им явно е в онази възрастова група, в която хората обичат да са в контра.

# 87
  • Мнения: 5 710
Всъщност каква е идеята -  " За бога братя, не купувайте"?
Медиите  по света са пълна отврат, качествените издания или предавания се търсят под лупа.
Общо взето който иска да научи нещо не го научава от телевизията, а след целенасочено търсене, отсяване.

Медиите в момента изобщо не изпълняват функциите си по определение ( информативна, образователна, възпитателна). Изпълняват една единствена функция и тя е да продават публика на рекламодателите си. И колкото по-тъпа, толкова по-добре.  Политическите изгоди са ясни, бизнеса е доволен, всичко е наред  Rolling Eyes

Проблемът, който аз съзирам е, че рекламите стават все по-тъпи. Извинявам се, че се повтарям, но това с боцването в Хепи е дъното просто. И се питам след като стават все повече тези рекалми, сигурно са съобразени с таргета, 'общата популация'. И се потрисам, да.

# 88
  • Мнения: 1 788
...И се питам след като стават все повече тези рекалми, сигурно са съобразени с таргета, 'общата популация'....
Peace
Така е и според мен.
Същото като с поп-фолка - слушаш го, защото ти се предлага или го слушаш, защото ти харесва.

# 89
  • София
  • Мнения: 12 101
Всъщност каква е идеята -  " За бога братя, не купувайте"?
Медиите  по света са пълна отврат, качествените издания или предавания се търсят под лупа.
Хайде да не са отврат медиите по света. Гледам достатъчно френски, испански и прочее телевизии, за да твърдя смело, че нашите канали са извънредно зле. В другите страни има и простотии, вярно е, но за баланс има достатъчно смислени програми, публицистика и тн. И всичко това е заснето и излъчено с несравнимо с нашето качество. Това важи и за много от руксите канали- недостижими са за нас. И всичко това се отнася за рекламите. Пак са със същата цел, но я постигат с други средства. Мизерятав бранш, който изисква пари води до извращения.

# 90
  • София
  • Мнения: 2 840
Първия път, когато 9-годишният ми син видя тази реклама, оцъкли очи и вика:"Мамо, какви са тези?". Аз погледнах небрежно и казах:"Откъде да ги зная, някаква тъпа реклама..." В следващите секунди те вече танцуваха, а той се хилеше, че изглеждат нелепо.
С това историята относно тази реклама за мен и сина ми приключи. Няма шок, няма възторг, няма нищо...
После обаче я видя пак, но беше подготвен, не задаваше въпрос, а забеляза и първата част, с "убийството" на компютъра. Дойде моментът да зацепи, че в тази реклама се подвизават едновременно терористи, познати от компютърните игри, и самите компютри - две неща, към които синът ми проявява интерес.
Последва въпрос за естеството на рекламата и дали Хенди раздават компютри. Ето тук вече аз почнах да се безпокоя, защото реклами, внушаващи, че някой нещо раздава, особено компютри, телефони и т.п. са моят кошмар - следват молби и увещания непременно да посетим Хенди и да си вземем лаптоп. Мрънкането е нееднократно. Налага ми се да обяснявам, че рекламата е подвеждаща, че не сме клиенти на Хенди, че няма да станем клиенти на Хенди, че Хенди могат да си го...нахендят Laughing
След всичко това синът ми остава с убеждението, че всички реклами лъжат. Не просто, че лъжат, ами и че едва ли не всичко, що се рекламира, е лъжа и евентуално е вредно. Благодарение на което в един момент може да спре да пие айрян, например. Или аз да почна да обяснявам, че някои реклами подвеждат, а други - не съвсем.

Това е моят личен проблем с рекламите.
И с тази - в частност.
Направена е да впечатли точно такива същества, които ще ти изпилят нервите, докато не участваш в томболата за лаптоп. ooooh!
И ако категорично откажеш, ще почнат да искат такъв, дори и да си имат...
Масово зомбиране, потребителска истерия, а ние сме в потрес от танцуващите терористи.

Не зная дали има тема за някакво прасе, което пък покъртило ФБ, както днес бях осведомена от потребител, чувстващ се длъжен да ме държи в течение на ФБ драмите, понеже поне тях не ги познавам.

# 91
  • Мнения: 2 018
липсата на реклама предполага друг начин на финансиране... не, че сега няма и такава практика  Tired

рекламите са едно от нещата, което ме отказва а гледам телевизия...само едното, защото другото е манипулацията.

# 92
  • Мнения: 2 710
Бояна, ако има тема за новините  и програмите, които търпим и тн също щяхме да се потресем.
Не разбирам, защо една такава простотия трябва да бъде отмината, защото има тонове други.
О, изобщо не казвам това, нека има реакции, но на фона на останалото емоциите ми се струват пресилени. Не случайно не гледам повечето Тв канали, а толкова обичам телевизия, че съм прекарала най- хубавите си години в правенето и. То не са разчекнати плеймейтки, простотия след простотия, безумни реклами и най- вече вредно манипулирани новини и нищо от това не предизвиква теми, потрес и дискусии. Хората си гледат. Това ме учудва и го споделям. Убягва ми логиката.

Бояна, явно голям ужас съм изпитала, когато даваха видеото с шофьорите, защото като видях рекламата, направо изстинах. Така ми подейства, все едно отново се случва. Няма нищо общо с оценка на рекламата доколко е тъпа или манипулативна.

Последна редакция: сб, 17 дек 2011, 01:03 от usmihni_mi_se

# 93
  • Мнения: 132
Изключително нелепа тематика за реклама....а тези които са я одобрили да се обесят на въжетата от рекламата Twisted Evil

# 94
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...стокхолмски синдром не се сещам във връзка с какво, Реза.

Боли ме, сърби ме, драго ми е.

Това е връзката.

Определено предпочитам да гледам Happy Tree Friends с детето си, при това нямам никакви угризения, че ще му се счупи психиката.

Шарен свят, какво да правиш Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 310
Ми те децата са такива, защото родителите са такива, каквито са! Живи и здрави да сте, радвам се, че не ви познавам. И не защото наричаш нещата с истинските им имена! Можеш ли да си представиш, че и аз го правя?! А заради начина, по който го правиш.
Бижу, I like it!   smile3501

# 96
  • Мнения: 329
Рекламата е откровено тъпа и лишена от всякаква оригиналност. И дотам. Не ми е по силите да разбера цялото това припадане и възмущение. Същата история, както с Муколизина - просто поредната тъпа реклама. Тук е България - циганска, абсурдна държава. Отдавна не се впечатлявам и възмущавам. Повечето ни предавания, филми, музика и изобщо цялата ни телевизия е леш. Рекламите, естествено, не правят изключение. Бояна много точно го е казала:

Честно казано потреса тук е за мен е неразбираем. Търпите невероятно слаби и манипулативни новини, ужасяващо и преобладаващо пошли, евтини и долнопробни ТВ програми, гледате ги, гледате и реклами със същото ниво и сега ви потриса някаква откровена, детинска лигавщина.


Имам син и не може да ме притесни с думата тампон. С нищо не може. Той си е нормален човек, преди беше нормален малък човек и това е. И псувни, и мръсни вицове е слушал, не му се е отворило трето ухо или нещо такова, нито пък е изверг с една стая порно колекция  Laughing
Просто всички много се шашкате да не би децата ви да узнаят нещо, което според вас е табу от заобикалящия ни свят. А техните мозъчета са така чисти, че приемат и обработват в пъти по адекватно от нашите информация за секс, тампони и тн. за тях не е нещо велико и срамно, както за повечето истерични майки.
Аз съм избрал от малък да казва истинските имена на нещата. Ако ще и да са лайна или пък цици. И кво?
Живи здрави и щастливи сме към днешна дата.

Отдавна не бях засичал толкова трезво и смислено мнение. Искрените ми поздравления на автора. Все още не съм станал баща, но бих искал един ден да успея да възпитам детето си по подобен начин. За мен няма нищо по-нездравословно и дори опасно от виреенето в стерилна среда под стъклен похлупак.

# 97
  • Мнения: 1 217
Много пошли, нелепи и глупави реклами има. Все повече тъпотия, все по-малко качествени неща ни заливат от екрана. За мен по-ненормалното е водещ се за " детски " телевизионен канал да промотира ужасни, урудливи чудовища - роботи, от които децата може да сънуват кошмари дълго време. дисни имат частично извинение, че правят и хубави предавания/приказки за деца, но по картуун нетмозък на нормално филмче за деца не съм попадала от много време.
Мира, уютна и вълшебна Коледа и на теб ! По-малко тъпи реклами, повече зимни приключения !  Nature Snowman

# 98
  • София
  • Мнения: 2 016
Терористите от рекламата не ме плашат, плашат ме хора на които щом нещо не им харесва искат да го забранят. Ако може на момента и завинаги.

# 99
  • Мнения: 8 999
Поредната тъпа реклама. Подминавам я с безразличие. Дори не си правя труда да разгадая, аджеба, тия какво искат аз да си купя. Децата ми реагират по същия начин. Не ми харесват изразните средтва, които използват, за да охарактеризират качествата й /"егати тъпата реклама"/, но съм доволна, че правилно са доловили "посланието й".
Нямам намерение нито да превъзпитавам БНТ, нито да поучавам СЕМ. Все ми е едно дали са тъпи или умни. Важното за мен е, че нито аз, нито децата ми се впечатляват от подобни елементарни опити за промиване на мозъци.
Това за мен е индикаор, който показва, че добре съм си свършила работата като родител и възпитател.
Амин.

# 100
  • Мнения: 9 990
Терористите от рекламата не ме плашат, плашат ме хора на които щом нещо не им харесва искат да го забранят. Ако може на момента и завинаги.

хохо, ама той цял свят се бори с теророзма и желае да го забрани и спре завинаги, само ниЙ тук чак на майтап го удряме,щото сме демократични и над тези неща, мдам.

# 101
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
хохо, ама той цял свят се бори с теророзма и желае да го забрани и спре завинаги, само ниЙ тук чак на майтап го удряме,щото сме демократични и над тези неща, мдам.

 Peace

# 102
  • София
  • Мнения: 337
Мястото за отправяне на жалби е Национален съвет  за саморегулация http://www.nss-bg.org/about_us.php. Занимават се с какви ли не глупости, но пропускат откровени простотии като тази реклама. Peace

# 103
  • Мнения: 459
Не съм гледала въпросната реклама, защото на рекламите веднага превключвам на друг канал. Но снощи бях възмутена от централните новини на една от телевизиите. Дадоха нагледно как се пали автомобил, така, че да изгори по-бързо.... ooooh! ooooh! ooooh! То си беше направо лекция за желаещи да станат пиромани. Sick Sick Sick Сега могат да възбудят интереса и на други откачалки, хем нагледно им обясниха как да го правят. #2gunfire

# 104
  • София
  • Мнения: 12 101
Не съм гледала въпросната реклама, защото на рекламите веднага превключвам на друг канал. Но снощи бях възмутена от централните новини на една от телевизиите. Дадоха нагледно как се пали автомобил, така, че да изгори по-бързо.... ooooh! ooooh! ooooh! То си беше направо лекция за желаещи да станат пиромани. Sick Sick Sick Сега могат да възбудят интереса и на други откачалки, хем нагледно им обясниха как да го правят. #2gunfire
Да, дори Бойко Борисов смята, че журналистите са виновни за палежите...

# 105
  • София
  • Мнения: 2 840
Не съм гледала въпросната реклама, защото на рекламите веднага превключвам на друг канал. Но снощи бях възмутена от централните новини на една от телевизиите. Дадоха нагледно как се пали автомобил, така, че да изгори по-бързо.... ooooh! ooooh! ooooh! То си беше направо лекция за желаещи да станат пиромани. Sick Sick Sick Сега могат да възбудят интереса и на други откачалки, хем нагледно им обясниха как да го правят. #2gunfire
Да, дори Бойко Борисов смята, че журналистите са виновни за палежите...


Че то това си е ясно. Laughing

# 106
  • София
  • Мнения: 12 101
Само се питам дали журналисти не са виновниците и са феномена на chemtrails. Ако видите журналисти, които да летят хаотично пишете тук.

# 107
  • Мнения: 1 788
Въобще не е вярно, че само ние тук обръщаме на майтап тероризма.
Самите американци, дори след трагедията на 11.09., имат толкова много шеги с тероризма - кои по-леки, кои по-политически, кои по-брутални...

# 108
  • София
  • Мнения: 2 840
Само се питам дали журналисти не са виновниците и са феномена на chemtrails. Ако видите журналисти, които да летят хаотично пишете тук.

Да не забравяме и дупките в Гватемала.

# 109
  • Мнения: 459
Извинете, но кому е нужно да се показва нагледно и в детайли как точно да се подпали автомобил, за да изгори по най-бързия начин?! ooooh! Изобщо не го смятам за нормално...абсолютен гаф си е това.

# 110
  • София
  • Мнения: 12 101
Извинете, но кому е нужно да се показва нагледно и в детайли как точно да се подпали автомобил, за да изгори по най-бързия начин?! ooooh! Изобщо не го смятам за нормално...абсолютен гаф си е това.
Както сочи историята по случая не Канна Рачева е научила пироманите как се палят коли. Вероятно е по- лесно да се сърдите на нея, а не на пироманите, защото тях не ги познавате, но все пак...

# 111
  • София
  • Мнения: 1 609
Въобще не е вярно, че само ние тук обръщаме на майтап тероризма.
Самите американци, дори след трагедията на 11.09., имат толкова много шеги с тероризма - кои по-леки, кои по-политически, кои по-брутални...


С това не съм съвсем съгласна. Работя в американска фирма със седалище в Ню Йорк, фирмата е имала  офиси в Световния Търговски Център преди атентатите и мога да кажа, че американските ни колеги са все още много чувствителни на тази тема, а съм сигурна, че не са само те. А за конкретната реклама - именно един от тези американски колеги, който в момента е тук по работа и е видял въпросната реклама, вчера ми изрази възмущението си по скайп. Със сигурност има и американци, които биха го обърнали на майтап и не биха имали нищо против шеги с тероризма и престъпността като цяло, но мисля, че са по-скоро малцинство - дори твърде на ощипани моми го играят. Помня, че скоро след атентатите (и дълго време след това) забелязах, че по MTV режат края на клипа към November Rain на Guns N' Roses - частта с ковчега и погребението. По-късно питах американски колеги защо и какво толкоз има, те ми казаха, че е заради напомнянето за смърт и след атаките на никого не му било приятно да гледа ковчези по телевизията. Което, според мен, беше малко прекалено.

# 112
  • Мнения: 459
Извинете, но кому е нужно да се показва нагледно и в детайли как точно да се подпали автомобил, за да изгори по най-бързия начин?! ooooh! Изобщо не го смятам за нормално...абсолютен гаф си е това.
Както сочи историята по случая не Канна Рачева е научила пироманите как се палят коли. Вероятно е по- лесно да се сърдите на нея, а не на пироманите, защото тях не ги познавате, но все пак...

Става въпрос за следното: тя може би научи и други как да палят....така че недей да извърташ думите ми. Понякога в стремежа си да възпроизведат новина, правят откровенни глупости.

# 113
  • София
  • Мнения: 12 101
Извинете, но кому е нужно да се показва нагледно и в детайли как точно да се подпали автомобил, за да изгори по най-бързия начин?! ooooh! Изобщо не го смятам за нормално...абсолютен гаф си е това.
Както сочи историята по случая не Канна Рачева е научила пироманите как се палят коли. Вероятно е по- лесно да се сърдите на нея, а не на пироманите, защото тях не ги познавате, но все пак...

Става въпрос за следното: тя може би научи и други как да палят....така че недей да извърташ думите ми. Понякога в стремежа си да възпроизведат новина, правят откровенни глупости.
Хайде, с наличието на всякаква информация в интернет точно от телевизията ще чакаш да ти обясни как се пали кола, ако си решил да го правиш. Ти обяви за глупост всички документални филми и репортажи, които се занимават с възстановки на извършени престъпления. Смяташ ли, че е вероятно тези медийни продукти научават престъпниците как да извършват престъпления или да потдикват хора, които не са престъпници да станат такива?

# 114
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Те тези, другите, добре че чакаха Канна Рачева да им покаже как се прави... Наистина ли вярвате в това, че един експеримент може да накара някого да опита да го повтори?

# 115
  • Мнения: 5 710
Преди години Мартин Карбовски показа нагледно как се слага хероин.
Тогава май нямаше мнения като 'ми к'во толкова".

# 116
  • Мнения: 459
Много ясно е, че престъпниците няма да се научат от новините, обаче някой тинейджър, чийто хормони са се разбушували, може да реши да се пробва....Нищо не е в състояние да ме разубеди, че това е невъзможно.

# 117
  • Мнения: 5 710
След филма Вчера ( който го помни) имаше случаи на постъпили в болницата поради 'клетва' с прерязване на вените. Така че има хора впечатлителни, със слаби нерви или любопитни, няма значение. Важното е, че не е легенда, че някои пробват видяното.
Както аз днес пробвах да сготвя омлет, както ми го показаха в предаване, някой може да реши да изпълни други 'рецепти" видяни по 'телевизора'.
Естествено съм далеч да обвинявам медиите за подобни случаи ( палежите, или наркоманиите), просто не са за подценяване и е глупаво да се убеждаваме, че не носят никакво влияние

# 118
  • Мнения: 4 300
Едно време ( а може и сега) редовно имаше и деца, обесени като Левски при игра.
Но едва ли ако го извадим от учебниците ще решим проблема. Не че проблемът на какво се смеем или какви реклами се правят е маловажен, но причинно следствената връзка не е репортаж-палеж според мен.

# 119
  • София
  • Мнения: 2 840
При такива ситуации - серийни убийства, отвличания, палежи и т.п., медиите работят и съгласуват действията си с полицията.
Ако полицията каже, че не бива да се показва по телевизията, защото има опсаност някаква, не показват.
Има си криминални психолози, които правят профил на извършителите. Ако се смята, че излъчването по телевизията ще помогне за откриването на престъпника, показват. Ако сега вземат, че рязко спрат да го отразяват в новините, човекът може да се изнерви и да почне да пали наред, че и да премине на сгради, да речем. Или обратното - ако го отразяват често, да се амбицира да е всеки ден в новините.
Като излъчиха репортажа с експериментите и после обявиха, че има имитатори, мисля, че го изнервят умишлено Laughing
Има си стратегии в такива случаи, така си мисля аз.

Не гледам новини напоследък, има ли нови случаи, да попитам.

# 120
  • Мнения: 136
Само се питам дали журналисти не са виновниците и са феномена на chemtrails. Ако видите журналисти, които да летят хаотично пишете тук.
За въпросното обвиняват Еленко . Бил разправял глупости . То човек на очите си ли да вярва , или на това , че Еленко бил луд ?!
Рекламата с терористите , няма по - голяма тъпотия ! Вече няма ли СЕМ ?

# 121
  • Мнения: 133
След филма Вчера ( който го помни) имаше случаи на постъпили в болницата поради 'клетва' с прерязване на вените. Така че има хора впечатлителни, със слаби нерви или любопитни, няма значение. Важното е, че не е легенда, че някои пробват видяното.
Както аз днес пробвах да сготвя омлет, както ми го показаха в предаване, някой може да реши да изпълни други 'рецепти" видяни по 'телевизора'.
Естествено съм далеч да обвинявам медиите за подобни случаи ( палежите, или наркоманиите), просто не са за подценяване и е глупаво да се убеждаваме, че не носят никакво влияние
  Аз пък мисля , че те носят част от вината за състоянието на Българина... телевизията си е средство за масова хипноза!  .......

# 122
  • Мнения: 3 695
Втрещих се като я изгледах от линковете ви!  #Crazy Голяма простотия! Кой тъпак я е измислил, кой я е пуснал по телевизиите! Нямам думи! Добре, че рядко гледаме телевизия, а реклами - хич.
Ще пиша и аз веднага до СЕМ. Къде ли са спали досега?  ooooh!

# 123
  • Мнения: 273
Какво толкова сте втрещени от една реклама  Close  хиляди глупости има по ТВ,които не са деца и още повече в нета,та стигнахме до няква малоумна реклама

# 124
  • Мнения: 21 445
 Тая реклама има потенциал да е смешна, но е просто лошо направена и е тъпа.

# 125
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
На мен пък всичките реклами на Хенди са ми смешни.
Много се вталясвате. Като не ви кефи-не гледайте телевизия. Прогнозирам голям спад в главоболията и мигрените при 90% от потребителките в бг-мамма.

# 126
  • София
  • Мнения: 2 840
Ох, гледах и някаква друга - "Стаята на Хенди" Joy
Смешна ми беше.
Някой трябва да ми спре телевизията, явно изпростявам яко вече hahaha
Че си и признавам Mr. Green

# 127
  • Мнения: 9 990
Чак да сме се втрещили, не сме.Аз принципно неглежирам всякакви реклами.Просто констатираме факта, че рекламата излиза извън границите на нормалното така да го наречем грубо.Нищо повече.И спя спокойно и гедам телевизия, не са ми накривили шапката от Хенди.Апропо, не им знам ни прИмоциите ни нищо на тез Хенди, какви са , що са...

# 128
  • Мнения: 3 695
Какво толкова сте втрещени от една реклама  Close  хиляди глупости има по ТВ,които не са деца и още повече в нета,та стигнахме до няква малоумна реклама
Ще се втрещявам колкото искам и от каквото искам, това си е мое право.  Naughty
А като има и други глупости по тв - да им се радвам ли, да им пляскам ли?  Thinking

# 129
  • Мнения: 273
Какво толкова сте втрещени от една реклама  Close  хиляди глупости има по ТВ,които не са деца и още повече в нета,та стигнахме до няква малоумна реклама
Ще се втрещявам колкото искам и от каквото искам, това си е мое право.  Naughty
А като има и други глупости по тв - да им се радвам ли, да им пляскам ли?  Thinking

Втрещявай се,твое право е  smile3508
А за другите глупости/явно не си ме разбрала/-от хиляди простотии една реклама взе да ви пречи.
Никой не пише до СЕМ за филмите с насилие и стрелба,В КОИТО СЪЩО ИМА ТЕРОРИСТИ,ОТВЛИЧАНЕ и т.н. и се излъчват през деня,гледат се от хиляди деца и подрастващи  #Crazy това май не пречи

# 130
  • Мнения: 273
На мен пък всичките реклами на Хенди са ми смешни.
Много се вталясвате. Като не ви кефи-не гледайте телевизия. Прогнозирам голям спад в главоболията и мигрените при 90% от потребителките в бг-мамма.

Абсолютно си права

# 131
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ооо рекламите на Хенди са възможно най-голямата простащина пускана някога (с идея за реклама). Не мога да ги изтърпя, затова и спирам звука или сменям канала. Толкова са плоски. Но честно казано и моите главоболия спряха   Mr. Green

# 132
  • Мнения: 5
Много ясно е, че престъпниците няма да се научат от новините, обаче някой тинейджър, чийто хормони са се разбушували, може да реши да се пробва....Нищо не е в състояние да ме разубеди, че това е невъзможно.
                202uu

# 133
  • Мнения: 273
Хенди има нова реклама с терористи,БЪРЗО НА ПРОТЕСТ ПРЕД СЕМ  hahaha hahaha hahaha

# 134
  • Мнения: 3 695
Чак на протест няма да отида, но бих сигнализирала на без/отговорниците за тази простития. Както сигнализирам и ако видя някоя друга нередност, която смятам, че би могла да се поправи.  Peace

# 135
  • Мнения: 273
И оправя ли се

# 136
  • Мнения: 3 695
Би могло и трябва! Peace

# 137
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Много ясно е, че престъпниците няма да се научат от новините, обаче някой тинейджър, чийто хормони са се разбушували, може да реши да се пробва....Нищо не е в състояние да ме разубеди, че това е невъзможно.
                202uu
Ооо, ма разбира се, че някой развълнуван тийн ще реши, че е време да нахлузи черна маска и да почне да души лаптопи Laughing Или смятате децата си за малоумни, или рекламите за прекалено влиятелни, което означава, че доста се вглъбявате в телевизията, след като седите и чакате да видите нещо нередно, за да подавате веднага сигнал в СЕМ...

# 138
  • Мнения: 517
Важното е емоция да има. Представям си другата година каква вълна от протести ще има, няколко кампании ще са бая разкрепостени.
В СЕМ май никога не са имали толкова работа Laughing

# 139
  • Мнения: 76
И на мен ми се видя дебилна, най-малкото.
Веднага се сетих за двамата български шофьори, които бяха отвлечени от терористи преди години и после ги обезглавиха.


п.п. всички реклами на handy са ужасно тъпоумни, според мен

 Peace

# 140
  • Мнения: 179
Днес получих писмо от СЕМ по повод подадения от мен сигнал срещу рекламата на Хенди. В него пишат, че (цитирам) "експертите в Съвета са се самосезирали и вече са образувани административнонаказателни производства срещу доставчиците на медийни услуги, които са допуснали излъчването на търговско съобщение в нарушение на чл. 77 от Закона за радиото и телевизията".
Доволна съм  Peace Радвам се, че писмото ми е взето под внимание, и че получих обратна връзка  Peace

# 141
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Сега можеш да вдигнеш купон по този случай и да поканиш всички съфорумки, които споделят мнението и проблема ти, и са писали писма до СЕМ. Победите трябва да се отпразнуват при всеки възможен случай Wink

# 142
  • Мнения: 234
Аз пък съм възмУтена от рекламите за лекарства Sick Пълна отврат!
"Всяка година от сърдечно съдови заболявания умират 200 000 българи -пийте тоз бълвоч" ooooh!,от инваркт нам колко си,от хепатит,от,от,от.....

Четох стъкмистика за 2010 година.За общата смъртост в страната/във връзка с отрицателният прираст на населението/ -100 000 и нещо починали.

Е,другите от статистиката на рекламата нещо не са ги отразили  Wink ooooh!

# 143
  • Мнения: 273
Днес получих писмо от СЕМ по повод подадения от мен сигнал срещу рекламата на Хенди. В него пишат, че (цитирам) "експертите в Съвета са се самосезирали и вече са образувани административнонаказателни производства срещу доставчиците на медийни услуги, които са допуснали излъчването на търговско съобщение в нарушение на чл. 77 от Закона за радиото и телевизията".
Доволна съм  Peace Радвам се, че писмото ми е взето под внимание, и че получих обратна връзка  Peace

Сега започни да пишеш и за други реклами,и филми,и предавания,и каквото ти падне  smile3534

# 144
  • Мнения: 179
Сарказмът е напълно излишен - изобщо не ме засяга. Ще пиша за това, което ми е направило впечатление. Моето мнение за рекламата го има в началото на темата, то е непроменено. Споделих за писмото точно заради другите момичета, които също са писали на СЕМ  Peace

# 145
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз искам да се оплача от Листопад, че промива мозъците на възрастните хора, и смятат, че трябва да се държат като Али Раза...ама ако пиша на СЕМ, а те на БТВ, дали от медията ще преклонят глава и ще спрат сериал, който им носи милиони левове приходи...хм Rolling Eyes

# 146
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Супернова, Peace

# 147
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Хора, телевизията действително промива мозъците. Що за глупост е съветът "като не ти харесва една реклама, просто смени канала", давате ли си сметка, че прекарваме пред телевизора 14 пълни години от живота си??!?!?!

http://waterway.blog.bg/video/2011/12/16/1-igra-na-smyrt-ili-meh … ocialen-ek.868041

http://waterway.blog.bg/video/2011/12/16/2-igra-na-smyrt-ili-meh … chinenieto.868059

http://waterway.blog.bg/video/2011/12/16/3-igra-na-smyrt-ili-meh … chinenieto.868084

Това са линкове към документален френски филм за връзката м/у телевизията и подчинението. Осъвременен филм на Експериментът Милигрим.

Ще се радвам поне един от "умниците" в тази тема да го изгледа.
После да се върне в темата и да видим дали ще ръси пак същите бисери.  Tired

# 148
  • София
  • Мнения: 12 101
Хора, телевизията действително промива мозъците. Що за глупост е съветът "като не ти харесва една реклама, просто смени канала", давате ли си сметка, че прекарваме пред телевизора 14 пълни години от живота си??!?!?!
Вие избирате колко години от живота си да прекарате пред телевизора. Умниците предпочитаме други занимания.

# 149
  • Мнения: 273
Сега ще има по-малко престъпници след спирането на рекламата,някой подрастващи ще се откажат да надянат черната маска  newsm20
Сега е време да протестира за рекламата на handy с боксьорите  Naughty ,може някой да си разбие носа  в пишеща машина,знае ли се

# 150
  • Мнения: 21 445
давате ли си сметка, че прекарваме пред телевизора 14 пълни години от живота си??!?!?!

После да се върне в темата и да видим дали ще ръси пак същите бисери.  Tired

 Ами защо прекарвате? Като ви притеснява, не прекарвайте. Сега е модно да не гледаш телевизия и доста хора не гледат въобще. Как може да смяташ, че нещо ти промива мозъка, и да седиш да го гледаш?

  Аз може и повече години да прекарвам, тъй като обичам телевизия, а колкото до рекламите - те много удобно са ги направили на блокове, пише си Реклама, предупреждават, тоест, звука се увеличава, така че и за дете не е проблем да ги разкара моментално. А любимите ми канали пък реклами нямат изобщЕ.


Сарказмът е напълно излишен - изобщо не ме засяга. Ще пиша за това, което ми е направило впечатление. Моето мнение за рекламата го има в началото на темата, то е непроменено. Споделих за писмото точно заради другите момичета, които също са писали на СЕМ  Peace

   Пет пари не давам за тая реклама и не ме възмущава, но приветствам факта, че си писала до оторизирания орган. Така трябва. И ето, получила си отговор, работят хората.

# 151
  • София
  • Мнения: 17 281
Аз искам да се оплача от Листопад, че промива мозъците на възрастните хора, и смятат, че трябва да се държат като Али Раза...ама ако пиша на СЕМ, а те на БТВ, дали от медията ще преклонят глава и ще спрат сериал, който им носи милиони левове приходи...хм Rolling Eyes

Ами пиши и виж.
Авторката не седи да мрънка кое как я дразни, а действа - за което я поздравявам.
Пък ти си иронизирай колкото си искаш.

# 152
  • Мнения: 273
Аз искам да се оплача от Листопад, че промива мозъците на възрастните хора, и смятат, че трябва да се държат като Али Раза...ама ако пиша на СЕМ, а те на БТВ, дали от медията ще преклонят глава и ще спрат сериал, който им носи милиони левове приходи...хм Rolling Eyes

Ами пиши и виж.
Авторката не седи да мрънка кое как я дразни, а действа - за което я поздравявам.
Пък ти си иронизирай колкото си искаш.

Сега се наемам и аз да пиша  smile3523 ,че вече  Ill вдигнах
Winter Kat и аз протестирам за Листопад,но шанс няма да се спре,да видим тогава колко работят институциите

 newsm65

# 153
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ирис, Бояна, телевизията не се гледа само от умници. Както и не е показател умник ли си или не ако не гледаш телевизия.
14 години е статистика.

Телевизия има от повече от 50 години, тя отдавна е станала модел за подражание, отдавна влияе на хората по определени начини- телевизията е авторитет!
Сега, аз разбирам, че Бояна, Ирис и още няколко са надраснали влиянието й, но това не се е случило с милиони други хора. Точно тук е проблемът в чистотата на предавания и реклами- насилието се прокарва като нещо нормално, а това се гледа от хора с различен коефициент на интелигентност и морал.

Бояна, ти като психолог би трябвало да си запозната с Експериметът Милигрим, очудваш ме!

# 154
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз искам да се оплача от Листопад, че промива мозъците на възрастните хора, и смятат, че трябва да се държат като Али Раза...ама ако пиша на СЕМ, а те на БТВ, дали от медията ще преклонят глава и ще спрат сериал, който им носи милиони левове приходи...хм Rolling Eyes

Ами пиши и виж.
Авторката не седи да мрънка кое как я дразни, а действа - за което я поздравявам.
Пък ти си иронизирай колкото си искаш.
Ооох, душичка златна. Аз ще ти кажа какъв е отговора "Тъй като сериалът "Листопад" не нарушава правилата на СЕМ, то няма причина да бъде свалян от екран"...
И да, ще си иронизирам колкото си искам.

# 155
  • София
  • Мнения: 17 281
А, иронизирай, никой не ти отрича правото да го правиш.

# 156
  • Мнения: 273
Аз искам да се оплача от Листопад, че промива мозъците на възрастните хора, и смятат, че трябва да се държат като Али Раза...ама ако пиша на СЕМ, а те на БТВ, дали от медията ще преклонят глава и ще спрат сериал, който им носи милиони левове приходи...хм Rolling Eyes

Ами пиши и виж.
Авторката не седи да мрънка кое как я дразни, а действа - за което я поздравявам.
Пък ти си иронизирай колкото си искаш.
Ооох, душичка златна. Аз ще ти кажа какъв е отговора "Тъй като сериалът "Листопад" не нарушава правилата на СЕМ, то няма причина да бъде свалян от екран"...
И да, ще си иронизирам колкото си искам.

Права си

# 157
  • Мнения: 21 445
Телевизия има от повече от 50 години, тя отдавна е станала модел за подражание, отдавна влияе на хората по определени начини- телевизията е авторитет!
Сега, аз разбирам, че Бояна, Ирис и още няколко са надраснали влиянието й, но това не се е случило с милиони други хора. Точно тук е проблемът в чистотата на предавания и реклами- насилието се прокарва като нещо нормално, а това се гледа от хора с различен коефициент на интелигентност и морал.


   Разбира се, нали затова има и регулаторни органи. Моята търпимост към хуморески е извънредно висока, включително и на агресивен черен хумор, но когато средната граница е прекрачена - ето, хората се възмущават, протестират и оторизираните лица вземат мерки.

# 158
  • София
  • Мнения: 12 101
Бояна, ти като психолог би трябвало да си запозната с Експериметът Милигрим, очудваш ме!
Социолог съм, а не психолог и да, запозната съм с екперимента, но и с това, че човек прави избор. Какъвто и мозък да си, колкото и позитивна натура да си, колкото и СЕМ да си върши работа стоенето за повече от час дневно пред телевизора е пряк път към много психологически и други проблеми. Не казвам, че по телевизията трябва безконтролно да се излъчва какво ли не, но това вече е факт и нищо не може да се направи. Щом детските програми във всички страни са пълни с агресия, обидни думи и тн. за другото няма надежда.

# 159
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Бояна, съвкупно разбирам, че просто "няма надежда". А защо? То тогава за нищо няма надежда...
Да, ама не- за теб има надежда да интегрираме братята роми, а няма надежда телевизията да се изчисти от злоупотребяващи реклами.
Знам, знам- пак ще има с какво да ми отговориш.
Идеята  ми тук е не да се надпираме, а наистина да се вникне в проблема.
Телевизията е авторитет и това е факт. Както част от хората писали в тази тема решението е "цък" на копчето на тв, така за други е начин на поведение. Не случайно намесих ромите.

Ако не те мързи, изгледай филма, за който постнах 3 линка.
Поздрави- както винаги   bouquet

# 160
  • София
  • Мнения: 12 101
Бояна, съвкупно разбирам, че просто "няма надежда". А защо? То тогава за нищо няма надежда...
Да, ама не- за теб има надежда да интегрираме братята роми, а няма надежда телевизията да се изчисти от злоупотребяващи реклами.
Знам, знам- пак ще има с какво да ми отговориш.
Идеята  ми тук е не да се надпираме, а наистина да се вникне в проблема.
Телевизията е авторитет и това е факт. Както част от хората писали в тази тема решението е "цък" на копчето на тв, така за други е начин на поведение. Не случайно намесих ромите.
Ромите не са създадени, за да опростачават останалите хора, а телевизията е. Нито бробата с бикове, нито кеча, нито бокса могат да станат полезни за гледане, ако ще и Бог да е председател на СЕМ, защото те са създадени, за да печялят от първичните страсти на зритуля. С телевизията е същото. Може да бъде и полезна, както и викането на мач, но всичко зависи от дозата.  едно е да викнеш веднъж месечно, а друго да пътуваш с ултрасите из страната, нали?

У нас телевизията, за съжаление, е по- вредна не с тъпите реклами и с върлуващата простотия, а с манипулираната информация, с постоянно вихрещите се платени политически кампании. Включително За и Против циганите и други проблеми. Ако съм готова да воювам за нещо в името на драгия зрител и съм го правила реално, то е за по- чиста и обективна информация. От простотията сам може да се спаси, може да спаси и нас, като спре да я гледа, за да не ни кара да му я произвеждаме.

Та не подценявам повода за потрес в темата, но ми се струва, че тази енергия е нужна другаде. И знам, че расистите ще ме следвате и плюете до гроб, дано това да направи празниците ви по- светли. Като казах светлина се сетих, че сега е Ханука, та светла и честита на празнуващите!

# 161
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Първия абзац го игнорирам.

Втория- нали за същото говоря и аз?!

Третия- за мен ли се отнася? Нищо расистко не виждам тук....а ако знаеш колко мили и приятни са ми вече- няма да повярваш!

Както и да е, зациклихме май.

# 162
  • Мнения: 17 546
Снощи в работата колегите гледат някакъв български филм и аз отбелязвам по някоя реплика, защото не съм глуха все пак. Та в този филм играе Татяна Лолова и тя каза нещо, което впрочем с пълна сила важеше и за този тъп филм: Винаги ще се намери някой идиот, който да направи нещо, което да покажат по телевизията, но и винаги ще се намери още по-голям идиот, който ще го хареса.

# 163
  • Мнения: 21 445
  Именно. Всяка идиотщина си има адресат. А идиотията е понятие субективно. За някого може идиотщина да е Монти Пайтън, за друг Улицата, за трети - чалгата.
  Телевизията е най-комерсиалното и еклектично нещо, в нея има всичко за всеки. Човек трябва да си развива избирателните способности, това е.

   Разбира се, има и правила, и оторизирани органи да ги следят, има и възможност възмутения драг зрител да сигнализира... точно както е направила и нашата съфорумка.
 
 

Последна редакция: пт, 23 дек 2011, 09:16 от Iris04

# 164
  • Мнения: 17 546
Получих това от СЕМ:

# 165
  • Мнения: 2 592
Аз искам да се оплача от Листопад, че промива мозъците на възрастните хора, и смятат, че трябва да се държат като Али Раза...ама ако пиша на СЕМ, а те на БТВ, дали от медията ще преклонят глава и ще спрат сериал, който им носи милиони левове приходи...хм Rolling Eyes

Ами оплачи се де. Вместо да се чудиш тук във форума какво би станало, направи нещо (оплачи се) и виж сама какво ще стане

Не разбирам сарказма на някои относно писмото от СЕМ. Подаден е сигнал, взето е отношение, има обратна връзка към подаващия сигнала. Поздравления за съфорумката, която е изразила позицията си пред СЕМ, а не мрънка просто във форума, оплаквайки се от Листопад  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт