Терористи в реклама! Не го приемам!!!

  • 9 419
  • 165
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 21 506
давате ли си сметка, че прекарваме пред телевизора 14 пълни години от живота си??!?!?!

После да се върне в темата и да видим дали ще ръси пак същите бисери.  Tired

 Ами защо прекарвате? Като ви притеснява, не прекарвайте. Сега е модно да не гледаш телевизия и доста хора не гледат въобще. Как може да смяташ, че нещо ти промива мозъка, и да седиш да го гледаш?

  Аз може и повече години да прекарвам, тъй като обичам телевизия, а колкото до рекламите - те много удобно са ги направили на блокове, пише си Реклама, предупреждават, тоест, звука се увеличава, така че и за дете не е проблем да ги разкара моментално. А любимите ми канали пък реклами нямат изобщЕ.


Сарказмът е напълно излишен - изобщо не ме засяга. Ще пиша за това, което ми е направило впечатление. Моето мнение за рекламата го има в началото на темата, то е непроменено. Споделих за писмото точно заради другите момичета, които също са писали на СЕМ  Peace

   Пет пари не давам за тая реклама и не ме възмущава, но приветствам факта, че си писала до оторизирания орган. Така трябва. И ето, получила си отговор, работят хората.

# 151
  • София
  • Мнения: 17 301
Аз искам да се оплача от Листопад, че промива мозъците на възрастните хора, и смятат, че трябва да се държат като Али Раза...ама ако пиша на СЕМ, а те на БТВ, дали от медията ще преклонят глава и ще спрат сериал, който им носи милиони левове приходи...хм Rolling Eyes

Ами пиши и виж.
Авторката не седи да мрънка кое как я дразни, а действа - за което я поздравявам.
Пък ти си иронизирай колкото си искаш.

# 152
  • Мнения: 273
Аз искам да се оплача от Листопад, че промива мозъците на възрастните хора, и смятат, че трябва да се държат като Али Раза...ама ако пиша на СЕМ, а те на БТВ, дали от медията ще преклонят глава и ще спрат сериал, който им носи милиони левове приходи...хм Rolling Eyes

Ами пиши и виж.
Авторката не седи да мрънка кое как я дразни, а действа - за което я поздравявам.
Пък ти си иронизирай колкото си искаш.

Сега се наемам и аз да пиша  smile3523 ,че вече  Ill вдигнах
Winter Kat и аз протестирам за Листопад,но шанс няма да се спре,да видим тогава колко работят институциите

 newsm65

# 153
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ирис, Бояна, телевизията не се гледа само от умници. Както и не е показател умник ли си или не ако не гледаш телевизия.
14 години е статистика.

Телевизия има от повече от 50 години, тя отдавна е станала модел за подражание, отдавна влияе на хората по определени начини- телевизията е авторитет!
Сега, аз разбирам, че Бояна, Ирис и още няколко са надраснали влиянието й, но това не се е случило с милиони други хора. Точно тук е проблемът в чистотата на предавания и реклами- насилието се прокарва като нещо нормално, а това се гледа от хора с различен коефициент на интелигентност и морал.

Бояна, ти като психолог би трябвало да си запозната с Експериметът Милигрим, очудваш ме!

# 154
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз искам да се оплача от Листопад, че промива мозъците на възрастните хора, и смятат, че трябва да се държат като Али Раза...ама ако пиша на СЕМ, а те на БТВ, дали от медията ще преклонят глава и ще спрат сериал, който им носи милиони левове приходи...хм Rolling Eyes

Ами пиши и виж.
Авторката не седи да мрънка кое как я дразни, а действа - за което я поздравявам.
Пък ти си иронизирай колкото си искаш.
Ооох, душичка златна. Аз ще ти кажа какъв е отговора "Тъй като сериалът "Листопад" не нарушава правилата на СЕМ, то няма причина да бъде свалян от екран"...
И да, ще си иронизирам колкото си искам.

# 155
  • София
  • Мнения: 17 301
А, иронизирай, никой не ти отрича правото да го правиш.

# 156
  • Мнения: 273
Аз искам да се оплача от Листопад, че промива мозъците на възрастните хора, и смятат, че трябва да се държат като Али Раза...ама ако пиша на СЕМ, а те на БТВ, дали от медията ще преклонят глава и ще спрат сериал, който им носи милиони левове приходи...хм Rolling Eyes

Ами пиши и виж.
Авторката не седи да мрънка кое как я дразни, а действа - за което я поздравявам.
Пък ти си иронизирай колкото си искаш.
Ооох, душичка златна. Аз ще ти кажа какъв е отговора "Тъй като сериалът "Листопад" не нарушава правилата на СЕМ, то няма причина да бъде свалян от екран"...
И да, ще си иронизирам колкото си искам.

Права си

# 157
  • Мнения: 21 506
Телевизия има от повече от 50 години, тя отдавна е станала модел за подражание, отдавна влияе на хората по определени начини- телевизията е авторитет!
Сега, аз разбирам, че Бояна, Ирис и още няколко са надраснали влиянието й, но това не се е случило с милиони други хора. Точно тук е проблемът в чистотата на предавания и реклами- насилието се прокарва като нещо нормално, а това се гледа от хора с различен коефициент на интелигентност и морал.


   Разбира се, нали затова има и регулаторни органи. Моята търпимост към хуморески е извънредно висока, включително и на агресивен черен хумор, но когато средната граница е прекрачена - ето, хората се възмущават, протестират и оторизираните лица вземат мерки.

# 158
  • София
  • Мнения: 12 174
Бояна, ти като психолог би трябвало да си запозната с Експериметът Милигрим, очудваш ме!
Социолог съм, а не психолог и да, запозната съм с екперимента, но и с това, че човек прави избор. Какъвто и мозък да си, колкото и позитивна натура да си, колкото и СЕМ да си върши работа стоенето за повече от час дневно пред телевизора е пряк път към много психологически и други проблеми. Не казвам, че по телевизията трябва безконтролно да се излъчва какво ли не, но това вече е факт и нищо не може да се направи. Щом детските програми във всички страни са пълни с агресия, обидни думи и тн. за другото няма надежда.

# 159
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Бояна, съвкупно разбирам, че просто "няма надежда". А защо? То тогава за нищо няма надежда...
Да, ама не- за теб има надежда да интегрираме братята роми, а няма надежда телевизията да се изчисти от злоупотребяващи реклами.
Знам, знам- пак ще има с какво да ми отговориш.
Идеята  ми тук е не да се надпираме, а наистина да се вникне в проблема.
Телевизията е авторитет и това е факт. Както част от хората писали в тази тема решението е "цък" на копчето на тв, така за други е начин на поведение. Не случайно намесих ромите.

Ако не те мързи, изгледай филма, за който постнах 3 линка.
Поздрави- както винаги   bouquet

# 160
  • София
  • Мнения: 12 174
Бояна, съвкупно разбирам, че просто "няма надежда". А защо? То тогава за нищо няма надежда...
Да, ама не- за теб има надежда да интегрираме братята роми, а няма надежда телевизията да се изчисти от злоупотребяващи реклами.
Знам, знам- пак ще има с какво да ми отговориш.
Идеята  ми тук е не да се надпираме, а наистина да се вникне в проблема.
Телевизията е авторитет и това е факт. Както част от хората писали в тази тема решението е "цък" на копчето на тв, така за други е начин на поведение. Не случайно намесих ромите.
Ромите не са създадени, за да опростачават останалите хора, а телевизията е. Нито бробата с бикове, нито кеча, нито бокса могат да станат полезни за гледане, ако ще и Бог да е председател на СЕМ, защото те са създадени, за да печялят от първичните страсти на зритуля. С телевизията е същото. Може да бъде и полезна, както и викането на мач, но всичко зависи от дозата.  едно е да викнеш веднъж месечно, а друго да пътуваш с ултрасите из страната, нали?

У нас телевизията, за съжаление, е по- вредна не с тъпите реклами и с върлуващата простотия, а с манипулираната информация, с постоянно вихрещите се платени политически кампании. Включително За и Против циганите и други проблеми. Ако съм готова да воювам за нещо в името на драгия зрител и съм го правила реално, то е за по- чиста и обективна информация. От простотията сам може да се спаси, може да спаси и нас, като спре да я гледа, за да не ни кара да му я произвеждаме.

Та не подценявам повода за потрес в темата, но ми се струва, че тази енергия е нужна другаде. И знам, че расистите ще ме следвате и плюете до гроб, дано това да направи празниците ви по- светли. Като казах светлина се сетих, че сега е Ханука, та светла и честита на празнуващите!

# 161
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Първия абзац го игнорирам.

Втория- нали за същото говоря и аз?!

Третия- за мен ли се отнася? Нищо расистко не виждам тук....а ако знаеш колко мили и приятни са ми вече- няма да повярваш!

Както и да е, зациклихме май.

# 162
  • Мнения: 17 546
Снощи в работата колегите гледат някакъв български филм и аз отбелязвам по някоя реплика, защото не съм глуха все пак. Та в този филм играе Татяна Лолова и тя каза нещо, което впрочем с пълна сила важеше и за този тъп филм: Винаги ще се намери някой идиот, който да направи нещо, което да покажат по телевизията, но и винаги ще се намери още по-голям идиот, който ще го хареса.

# 163
  • Мнения: 21 506
  Именно. Всяка идиотщина си има адресат. А идиотията е понятие субективно. За някого може идиотщина да е Монти Пайтън, за друг Улицата, за трети - чалгата.
  Телевизията е най-комерсиалното и еклектично нещо, в нея има всичко за всеки. Човек трябва да си развива избирателните способности, това е.

   Разбира се, има и правила, и оторизирани органи да ги следят, има и възможност възмутения драг зрител да сигнализира... точно както е направила и нашата съфорумка.
 
 

Последна редакция: пт, 23 дек 2011, 09:16 от Iris04

# 164
  • Мнения: 17 546
Получих това от СЕМ:

Общи условия

Активация на акаунт