Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 756
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 8 952
Дарина, а защо се налага да изцеждаш? Бебето не суче ли от гърда? Нали знаеш, че количеството на изцеденото мляко не е показател за това колко мляко имаш?! Може да печетеш по въпроса в кърмаческия подфорум. Виждаш ми кърмаческия стаж долу - трябва да ти кажа, че никога не съм успявала да изцедя повече от 30-40мл. от двете гърди заедно. Според мен си имаш достатъчно кърма и няма нужда да се тъпчеш. Още повече, че до 7-мия месец лактацията би трябвало да се е урегуларала и изобщо организма ти да се е нагодил. Аз лично изпитвах някакъв глад първите 1-2 месеца и качих няколко кг., но от там нататък нещата от самосебе си се урегулираха. А и ти казваш, че не си гладна.... Иначе има темичка за 90-дневната диета за кърмачки - може да надникнеш там. Режимът е добър - не се гладува.
Колкото до коликите - захранено ли е бебето и с какво?

# 241
  • Мнения: 185
Ами бебо не иска да суче ако не потече веднага млякото , и през деня не суче повече от минута ... а това според мен е  крайно недостатъчно и за това се цедя , като дам след това шишето и него изцоква , колкото му дам никога не отказва и аз смятам че е гладен. Лактацията ми не се е регулирала , защото ходя постоянно с помпата и по цял ден ям , за да мога да изцеждам по 150  -160 мл . Аз ако спра да се тъпча така зверски без диета ще смъкна май Simple Smile))
Захранен е с пюре на обяд , колкото яде , понякога изяжда цяло бурканче  130 мг понякога не иска само 10 лъжички , колкото яде толкова , давам после мляко . След обед давам каша , но тук се изхитрих първо суче , после кашата ... и нея не харесва много , но не го и тъпча.... обаче суче от едната гърда  1 минутка , давам каша   после изяжда още 120 мл изцедено мляко .
И вечер мрънка и пръцка и какви ли капки не давам не става и не става , но този проблем го имахме и без захранването , и никой не може да ни помогне......
 #Crazy купих адаптирано мляко и дадох да видя , да не е от кърмата проблема , но бебо не го иска мръщи се и плюе и го хвърлих  Sick

Забравих да кажа ,че захраних малкия , за да мога да цедя кърмата , защото не смогвам иначе .
А така ми се иска да кърмя дълго време , а голяма кашотина направих.

Последна редакция: нд, 03 мар 2013, 05:40 от AnMary

# 242
  • Мнения: 9 486
newsm78 странно...да пропусна да се разпиша тук Laughing
На 19.01.2012г направих още 2г кърмачески стаж Laughing
+ предходния (2г и 9мес.)=4г. и 9мес...ама продължавааааам....ще направя петилетка hahaha

# 243
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Здравейте мили майчета, не знам дали съм за тук, но в темата която пиша все по малко останаха кърмещите майки (нищо че нямат годинка повечето бебчовци) и за това се записвам при вас  Hug
Мони от 9тия месец започнах само вечер за приспиване да го кърмя към 21ч. и сутрин към 5-6 когато се събуди, което си е пак за приспиване. Беше започнал по цяла нощ (буквално) да виси на гърдите ми, заспива, ако се отдръпна и се буди, та не издържах и го оставих да реве една нощ и свикна да се буди само в 5, което ме устройва. Така че ще продължаваме така докато той има нужда от това или аз имам възможност  Simple Smile

# 244
  • Мнения: 8 952
Дарина, малко си се вкарала в омагьосан кръг с това шише. Не е късно обаче да поправиш нещата. Бебо не иска да суче от гърда, защото млякото от шишето се пие по-лесно и бебетата бързо свикват така. С малко усилия и настояване от твоя страна смятам, че ще можеш да възобновиш кърменето без употребата на шишета. В противен случай трябва да си наясно, че вървите към отбиване, тъй като бебето скоро ще си предпочита изцяло шишето, а ти колко време ще издържиш да изцеждаш така. Много по-удобно е да се кърмите, както си му е реда.
Не пояснявашпюрето плодово ли е или зеленчуково. Ако е плодово е възможно да имате колики.  Иначе 7 месеца си е нормална възраст за захранване с пюре.

# 245
  • Мнения: 1 350
Хора ,аз одеве закарах малкия у майка ,уж да го отбивам вече Cry
Но откакто съм го оставила ,все ми се реве ,не мога да разбера ,защо така. Cry
Хем до преди един час ,бях сигурна ,че вземам правилното решение и че 100 % съм дотук ,но съм много разколебана ,много Cry
Стискайте ми палци всичко да мине добре.Смятам само за през нощта да я там  Confused

# 246
  • Мнения: 228
ДанчеHug Hug Hug Стана ми така мъчно като прочетох поста ти ... Всичко ще е ок!!! Щом си взела това решение, значи то е правилното! Успех!

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Данче и от мен имаш  Hug
Аз да ви споделя,че откакто реших,че повече няма да суче на обяд за преспиване малкия започна ден през ден изобщо да не спи на обяд. Изкарва си до вечерта без проблем,но аз до вечерта съм като изцеден лимон.А и нали в тази възраст е много важен съня на обяд.Вечер не спи повече от 11 часа.Когато реши,че ще спи мрънка много малко и заспива,даже не винаги се сеща да си поиска да суче.Но реши ли,че няма да спи няма и няма.А аз така се ядосвам.Всеки път съм на прага да му дам да си сукне и да заспи.Но понеже всички ме тормозят с това отбеване не искам да се връщам крачка назад.Сега суче вечер и през ноща 1-2 пъти.Искам да го отбия много плавно.До скоро гърдите ми се препълваха много,но сега са добре.Споделете при вас как седяха нещата с отпадане на кърменията за преспиване? Период ли е или просто ще се откаже от обедния сън малък?

# 248
  • Мнения: 72
Споделете при вас как седяха нещата с отпадане на кърменията за преспиване? Период ли е или просто ще се откаже от обедния сън малък?

И на мен това ми е проблемът - кърмене преди заспиване и нощното. Мисля, че вече нямам мляко с напредване на бременността, но малкия упорито си иска преди да заспи.

# 249
  • Мнения: 72
Споделете при вас как седяха нещата с отпадане на кърменията за преспиване? Период ли е или просто ще се откаже от обедния сън малък?

И на мен това ми е проблемът - кърмене преди заспиване и нощното. Мисля, че вече нямам мляко с напредване на бременността, но малкия упорито си иска преди да заспи.

# 250
  • Мнения: 1 350
Аз да споделя плахо ,че май има напредък.Снощи е минало мнгоо добре,будил се е 2 ,3 пъти и е плакал малко ,но поносимо е било.Днес пак ще направим така - през деня с мен ,само преспиване у баба ,пък да видим дали за 2 нощи няма да се отбием.
Той го понася изключително добре,днес само веднъж се сети за "цици" и то само защото ни чу да говорим за кърмене.Явно трябва да спрем да говорим за това за известно време. Rolling Eyes
Но на мен ми е много криво ,хем чувствам някакво облекчение,хем ми е тъжно Confused Не разбирам защо съм разколебана Rolling Eyes Снощи за пръв път от близо 2 години спах уж спокойно ,но не ми беше никак спокойно ,като малчо не е до мен.Дано да го преодолея Tired

# 251
  • Мнения: 85
Момичета,да споделя че вече почти от месец не се кърмим.Мина доста по-добре отколкото си предтсавях.Първо махнахме следобедното кърмене-имаше известна доза истерия 2-3 пъти,но бързо го разсейвахме.След 2 седмици махнах и сутрешното,като за да отвлека вниманието му го оставях да си приготвя сам бананов шейк(разбирайте мляко и бананов шейк на прах).Много съм доволна че нямаше голям стрес за него.А и аз нито се чувствах виновна,нито тъжна...дявола не е толкова черен колкото изглежда както се казва....успех на всички,решили да отбиват попорастнали бебета...

# 252
  • Варна
  • Мнения: 709
Танчето, като гледам сме почти на един хал с теб. Аз нямам мляко от около 1 месец, но на моя човек това не му пречи. В рамките на този месец махнехме нощните кърмения. Сутрешните изчезнаха преди 2-3 месеца. Не мога да съм точна, защото не съм си записала. Но без никакви кризи. Вечерното приспиване ни е малко зор, защото се пробвам да не му дам. Ноооооо...  Mr. Green Вече трети ден заспива вечер без цокане и без да си иска. Което значи, че три дни не е цокал. Тази вечер е при баба си и отново няма да цока. Убедена съм, че вървим към отбиване мнооого плавно и безболезнено.

# 253
  • Мнения: 228
Ууу, да се оплача аз ... имам блистер ли е, пъпка ли е, луда работа ... Обадих се на консултантката да ми каже какво да правя, че умирах от болка. Слава богу, сега май е по-добре работата. Обаче изцедих каквото успях от тази гърда и до утре мисля да не му я предлагам. Изкарах 70мл.  Laughing Не помня от кога не съм се цедила, беше ми интересно да видя колко ще изцедя, защото съм пред цикъл. Цели 70мл., хахаха ...

# 254
  • Мнения: 11 607
Блистера е много гадна и болезнена работа........Бях с такова чудо първата година от кърменето, цяло лято......Няма такава болка. Пиех тогава някакви витамини, но уви.......нищо не помага на това чудо......Моите лични наблюдения са - отива си от само себе си.......Всичко останало е временно и не решава проблема........Успех и дано намериш решение за облекчаване на болката. Аз така и не успявам да се цедя, кърмех и плачех.......А и аз само от една гърда кърмя, та ужаса и болката при мен бе на макс.........

Общи условия

Активация на акаунт