Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 778
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • York
  • Мнения: 826
 Лейди, Неприятна ситуацията с блистера. Предполагам си я овладяла вече  Wink
Аз наскоро се опитах да се цедя - дори не помня и по какъв повод беше. С помпата нищо не се получи, а на ръка успях да изцедя около 20 мл някъде Laughing

# 256
  • Мнения: 228
Хора, доста по-добре е. То се спука като го натиснах, стисках, стисках, болки много ... Изтече каквото имаше и като подсуших какво да видя - цяла дупка станала... Сега е много по-добре, леко ме наболява като слиза млякото. Иначе като суче детето е добре работата. Той така и не се научи да суче правилно, но важното е, че суче. А мястото, на което беше излезнало това чудо беше в основата на зърното. Точно там, където обикновено му е долната устничка /пак казвам, не захапва правилно/.  Hug Hug Hug
Мама Цоцоланке, много лошо е било при теб! Хубаво, че е минало. А и кърмене само от едната гърда си е геройство!   bouquet

# 257
  • Мнения: 1 350
Хора,май успяхме Embarassed
Трети ден не е сукал,снощи даже си спа при мен и на 2,3 пъти се разбуди да си иска ,но го гушнах и категорично отказах.Заспа с малко рев и това беше.Общо 2 нощи беше отделен от мен.Е,сега пак понякога ми рови в сутиена ,но му обяснявам и с приказки става работата.
Гърдите ми са добре ,не съм ги барала изобщо.
Но да ви споделя ,че той се справя много по-добре отколкото аз  Confused
Сякаш съм половин човек ,след като вече не кърмя Confused

# 258
  • Мнения: 570
Здравейте, от известно време се каня да влезна в темата и да ви питам нещо. Моят син е още малък и май не мога да се причисля към дългокърмещите все още Simple Smile До скоро се приспивахме през деня само в количката, а вечер и през нощта на гърда. От около 2 седмици се приспиваме предимно на спалнята - на гърда, тъй като вече е голям и май е крайно време да се отучим от количката. Притеснявам се дали няма да го науча така и за напред да остане само така. Много бих искала да го науча да заспива сам, но спи толкова неспокойно, не може да се отпусне сам в леглото  Rolling Eyes Може би аз му го причиних като го успивах в количката, която постоянно се люлее  Rolling Eyes Та въпроса ми е как заспиват вашите бебета. Това, че заспива на гърда трябва ли да ме притеснява и докато е време да го променяме, макар че, не знам как бих могла  Rolling Eyes Също така, бебето ми има горни зъби и искам да попитам има ли проблем, че заспива на гърда. По скоро, някой имал ли е проблем с емайла на зъбите от дългия контакт с млякото? Предварително благодаря за вниманието  Hug

# 259
  • Варна
  • Мнения: 709
Експертите по кърмене ще кажат, че със зъбите проблем няма. С малкото се приспивахме само на цица до 9 месец. После реших да наложа строги мерки и започнах да го оставям буден в леглото, когато му е ред да заспива. Така след две мин. рев заспиваше. Но някак постепенно отново върнахме порочната практика с цица за сън. И така до скоро. Иначе от година и половина, две съм го оставяла да го приспива друг и е заспивал без проблем.

# 260
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Когато се приспивахме на гърда, мислех, че това никога няма да има край, но факт е, че започна да не заспива, докато я кърмя. Слагах я будна в леглото и оставах при нея докато заспи. Все още лягам с нея, но от няколко вечери я оставям на светната нощна лампа и заспива сама.

# 261
  • Варна
  • Мнения: 709
Кейт страхотно ви се е получило. При нас с баткото просто към годинката го оставяхме в леглото, казвах лека нощ и той с заспиваше. Към втората година започна да се страхува от шумове и започнахме да оставяме нощна лампа. С малчо обаче не е така. От една страна са вече двамата в стая и много трудно се укротяват да спят. Пречат си. Ако ме няма в стаята малчо не заспива. Даже се събужда през нощта и ме издирва.

# 262
  • София
  • Мнения: 735
Габче все още заспива на гърда, с изключение на случаите, когато сме навън с количка. Т.е. и следобеден сън, и нощен минава през цокане. Ако е много уморена вечер цока, пуска, обръща се и заспива. Но ако не е каталясала, следва игра, пак цокне, пак игра (в кревата) и така докато не дойде моментът....
За зъбите - и аз не съм имала проблем. Скоро ходих на зъболекар (даже при две), едната ме следи от години, не намира промяна в емайла  Peace Храни се пълноценно и не би следвало да има проблем Simple Smile

# 263
  • Мнения: 228
Моето момче до завчера цокаше по 100 пъти на ден, вчера със зор 3 пъти ... е, лигава работа, изнервям се вече. И така си кара постоянно - няколко дни яко цок, после 3-4 пъти. Тъкмо започнат да се пълнят гърдите и той не иска ... налага се да цедя ... вашите правят ли така?

# 264
  • Мнения: 8 962
peiota , честно казано и аз понякога съм се изнервяла и ми е дотежавало приспиването на гърда. Сега обаче като погледна назад го оценявам като предимство. Вършело ми е страхотна работа в периоди на неспокойство било поради никнене на зъбки, тръгване на ясла и изобщо. Пробвала съм на няколко пъти да се приспиваме по друг начин, но моето кърмаче беше особено пристрастено към сукането и направо изпадаше в истерии. Предпочетох да не си късам нервите и да ни си стресирам детето. Според мен приспиването на гърда е абсолютно характерна и неизменна част от кърменето. Отпадне ли сукането преди сън, би било редно да приемем, че сме тръгнали по пътя на отбиването. Моята дъщеря започна да пропуска сукане преди сън малко преди да навърши три годинки и това беше началото на естественото ни отбиване. Така че най-добре да си прецениш за себе си колко време имаш планове да кърмиш детето си.

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
peiota,  utro добре го е казала. И моята все заспиваше на гърда и то до 3 годинки. След това започна да пропуска( да заспива докато суче) и заспиваше в креватчето си. Пък да пропуска сукане преди сън започна след 4г.  Сега се случва понякога за обедния сън да заспи на гърдата и аз го предпочитам, оставям я заспала и зная колко е спала.

Лейди, съчуствам ти. Не ми се е случвало преди, когато се пълнеха повече гърдите, но си представям.  Hug
 

# 266
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
peiota, приспиването на гърда е съвсем нормално и естествено. Няма поводи за притеснения!  Hug
Моя син също заспива на гърда. Имаше един период, в който отказваше да заспи след като е сукал, уж за приспиване. Тогава приспиванията си бяха истински кошмар. ooooh!

# 267
  • Мнения: 570
Много благодаря за отговорите  Hug
Утро, аз май разсъждавам като теб, но чат пат ме хваща параноята, че не е правилно. А и получавам подмятания, че съм го научила постоянно да е с цица в уста и сама съм си причинила многото нощни будения (които от скоро са вече само 2 Simple Smile ) Понеже Наско е изключително кърмен, без никакви режими, според някои близки съм го разглезила  Flutter НО пък от друга страна си казвам, че това е най-естественото нещо за едно бебе...просто не бях сигурна до каква възраст е естествено и от кога би трябвало да се променят нещата, именно за това се допитах до вас  Hug
Не съм мислила до кога ще се кърмим, знам със сигурност, че искам да е поне до годинка. Да не прозвуча като не на място, но не знам как дете на 2, 3 или 4 години се отбива, изглежда ми доста трудно  Flutter

# 268
  • Мнения: 228
peiota, аз оцених това, че заспива на гърда в момента, в който баща му започна да го приспива на ръце. После дребосъка искаше това и от мен ... ама той тежи сигурно вече към 11-12 кг., да обикалям с него 30-40мин. докато заспи си е жив кошмар ... Та хич не го мисли дали е правилно или не - ти се водиш по детето все пак, не си измисляш глупости ... Така и ти си добре, и детето е спокойно.  Hug

# 269
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
peiota, колкото е по-малко детето, е по-трудно, смятам аз. И преди съм писала.. аз седмица-две преди  4я РД започнах да говоря, че е голяма вече, а големите не сучат... и разбира. До преди това хич и не съм си помисля за спиране, както и не си представам да беше разбрала, тъй като си е пристрастена явно, освен, че беше по-малка. Simple Smile  И моята е изключително кърмена и без режимна  Wink  като до 7навършени  месеца друго не е вкусвала, тогава захраних, а вода( сок и доста по-късно) не  пиеше много дълго - до около 2г някъде.
Та естествено е, докато на теб и кърмачето ви е добре (особено като е толкова малко то)  и заради това, няма как "Да не прозвуча като не на място", защото пък нашето естествено( на мен и моята щерка) си го определяме ние.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт