В нас най-великото тайнство се крие и АВГУСТ мами ще бъдем и ние!

  • 28 947
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 070
Здравей, glpn, и благодаря за отговорът ти, виждам дори, че сме от един град Simple Smile. Точно от апаратурата най-вече се притеснявам - тази даже беше с пожълтяла пластмаса! А вие с gundie явно чакате девички - успех! Simple Smile
Ако лекарката ти се окаже права нищо чудно и ти да чакаш девичка, абе всичко е божа работа- второ раждане и 4 дни не се знае нищо Wink

# 61
  • Варна
  • Мнения: 7
Дева, лъвче - каквото дойде, само да се родят живи и здрави Simple Smile

# 62
  • Мнения: 1
 Simple Smile ЧЕСТИТА КОЛЕДА! С МАЛКО ЗАКЪСНЕНИЕ ПОЖЕЛАВАМ НА ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС ПОВЕЧЕ МЯСТО ЗА ДОБРОТА И ЛЮБОВ В СЪРЦАТА НИ, ПОВЕЧЕ ВЯРА В ДУШИТЕ НИ И ПОВЕЧЕ ЗДРАВЕ ЗА ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО.

# 63
  • Мнения: 1
Здрсвейте момичета ! Честита Коледа,пожелавам на всички много здраве, късмет,лека бременност и сладки августовски бебчета  Hug
Добре дошли на новите мами!
аз имам един доста специфичен проблем.... от около месец преди да забременея ми се появи едно много неприятно течение.На първият преглед споделих с доктора и реакцията му беше - ами ако толкова много те дразни си прави промивки с лайка или смрадлика,при което аз унемях. И сега се чудя какво да правя? ooooh!

# 64
  • Мнения: 10
Доста грубо... промивките решават "проблема" за твърде кратко време и за мен промивките са по-скоро козметично решение. Можел е поне да пусне изследвания, за да отхвърли някои възможности.
Когато бях бременна ми се появи към средата обилно бяло течение, но изследванията тогава не показаха нищо притеснително, но макар и при бременност предписват вагинални глобули.
Добре е да предприемеш някакви действия, ако мине време и нещата не се подобряват, защото при раждането (дори и при секцио) може да се предаде инфекция на бебето.

# 65
  • Мнения: 0
Момичета,как ви завиждам благородно!Моят син Иван ,ще навърши 3 месеца скоро,а вече желаем той да си има братче или сестричка!Как мислите,дали може да се случи чудо,въпреки,че той суче?

# 66
  • Мнения: 664
Честита Коледа на всички! Да сте живи, здрави и много щастливи заедно със семействата си!
Аз за сега си пия само фолиевата и си хапвам по-леки храни, но така или иначе след онова повръщане вече ми се ядат много малко неща. А месо не съм опитавала повече от две седмици сигурно. Но така ми е много добре. Вдругиден съм на лекар, че чакаме сърчице вече!

# 67
  • Добрич
  • Мнения: 22
Здравейте, бъдещи и настоящи мами  Hug

Честито рождество на всички! Бъдете здрави, обичани и много щастливи с любимите си хора!
Добре дошли на новите мами! Леко бременеене на всички ни! Simple Smile

за ЖК: с първата си бременност се записах в 12 седмица, в Майчин дом - Варна. Преди това се смята, че е рано за консултации.
Ивче, ползвала съм глобули точно заради такова бяло течение, но немога да си спомня точно как се казват. Добре ми подействаха, но резултатът траеше около месец, след което отново ми се появи течението.
Аз се влошавам всеки ден, освен адските болки в гърлото и хремата, днес имам и кашлица за разкош.  #Cussing out И понеже нали са почивни дни, никой от лекарите не си вдига телефона. Накрая от зор заман се уговорих с педиатъра на детето да ме погледне. Не ми се иска, но работата отива към антибиотик май  ooooh! Инъче си взех Биозин мама, имуностимулант. Големяма работа са го изкарали в листовката, дано да помогне. Някоя мама ползвала ли го е?

ПС: Педиатъра на сина ми дойде и ме прегледа в 23:50.  Shocked На това му казвам аз лекар!

# 68
  • Мнения: 81
Честита Коледа и от мен! Много топлина и радост да има в домовете ни!


Добре дошли на новите мами! Лека и безпроблемна!
За кафето незнам, защото не го обичам и никога не съм пила. Пушачка съм обаче, или по-точно бях. Но само като видях положителния тест и още докато бях в еуфория изпуших една цигара за последно. И наистина ми беше последната. Няколко дни ги мислех, но след седмица вече не се и сещах за тях. Дори ми е супер неприятно ако ми замирише на цигарен дим. И с първата бременност ги спрях веднага без проблем, но като родих нямах търпение да запаля пак. Сега много се надявам и ще опитам да не ги започвам повече. 
marley__ ,  бързо оздравяване ти пожелавам! Praynig И аз пия Биозин мама, но от няколко дни само и нямам наблюдения още. Сина ми често боледува и доктора затова ми го изписа. Дано се разминеш с АБ.   И евала на вашия доктор, да дойде по това време Peace

# 69
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен! Весела Коледа ! Не съм писала толкова време, защото изкарах един ужасен празник. На 24-и детенцето ми започна да повръща и до 25 беше като парцал. И след като се подобри малкия ме тръшна и мен. На 25 цяла нощ повръщах и на другия ден не можех да стана от леглото. Днес съм добре и веднага се включвам.  Мисля, че всичко, което е в рамките на разумното е полезно за бебето. Едно кафе на ден, позволявам си и малко вино, не се лишавам от нищо. Но то организма ми сам си показва.
Blondi благодаря за темичката. Мисля, че в предната бях писала, че термина ми е на 14.08.
Лек ден на всички момичета!

# 70
  • Мнения: 25
Ммм...даа за кафенцето разбрах- и аз не мога обаче без едно че проблема с ниското кръвно е ужасен. За витамините и аз нищо не вземам но се старая да ям максимално плодове и да пия фрещове , сурови ядки и т.н Обаче...за тестеното и празниците съм като вас момичета - не мога да устоя, страх ме е да се тегля, но като се гледам имам поне1 кило отгоре .Искрено се надявам поне до 13-14кг  да се спра до края на бременността.За ЖК мисля или тази седмица или другата да се записвам , че май ще искам болнични - не ми се ходи  на работа

# 71
  • Мнения: 25
mimis това вирус накъкъв нали - ужас ,дано сте се управили

# 72
  • Мнения: 566
Добро утро момичета
Честит Стефанов ден, на празнуващите
Как сте.
Аз съм леко болна, и не съм на работа от днес, после съм на лекар, за да ми каже какво мога да пия. Боли ме гърлото и носа нещо ми се бунтува.
За кафето, аз пия, но пия мляко с малко нес сутрин и след обяда пия 3 в 1, но него не всеки ден. Аз съм с мнооогоо ниско кръвно и затова го пия.
Приятен ден на всички

# 73
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен и Весела Коледа newsm03. Чета ви от дълго време и най-накрая реших да се присъединя. Не съм изпитвала потребност да пиша в някой форум и може да се каже, че съм на "ВИЕ" с bg-mama. Но сега ми е много интересно и полезно да чета вашите мнения и коментари.

Много се радвам и аз да се запиша в августувските мами. За сега само мога да се похваля с  EFP.  Направих си теста на 32-ден от цикъла. Наистина много рано, но някак си усещах, че съм бременна, а и нямахме търпение да разберем. На 15.12 с приятеля ми отидохме при гинеколожката, която работодателят ми беше избрал за профилактичните прегледи. Близо е до офиса и беше удобно. Учуди се, че толкова рано отивам. Но все пак ме прегледа на видеозон и си видях хубавата, малка, сладка точка. Толкова ми беше щастливо целия ден. newsm68

На мен ще ми е първа бременност. Не бих казала непланувана, а неочаквана. Започнахме да правим опити и се бяхме наплашили, че повечето ни познати опитват с месеци и дори години. Супер се радваме, че стана от първия път. Ще съм булка с коремче, но това въобще не секва радостта ни. Терминът ми е на 15.08.2012.

Много се вълнувам, много чета и разпитвам. На дневен ред е да избера гинеколог, който да ми следи бременността. Препоръчаха ми Петинка Цветкова, но ме притеснява, че има мнения, че имала много пациенти и претупва. Ще се радвам да чуя мнения и на други момичета от Варна.

Относно темите, които сте подхванали тук мога да добавя:
  • 1. И на мен гениколожката ми каза, че мога да пия кафе, но аз предпочитам да не го правя. Не вярвам да е толкова вредно, но не ми пречи и без. Четох, че е добре да се избягва кофеина - шоколад и чай също. Препоръчват чай от мента и джинджифил. Аз много обичам този от джинджифил. Препоръчва се при сутрешно гадене. Аз нямам, но го пия, защото е антиоксидант и има анти бактериални свойства. А и е страхотен имуностимулатор.
    2. Не пия витамини, а само фолиева киселина. Витамини можеби ще почна по-късно. За сега карам с чай от джинджифил. Бременни приятелки препоръчаха МАМАВИТ и тези другите, които сте коментирали тук...изкочиха ми от ума. Хапвам доста банани- обичам ги, а и са богати на B9. Кивито също.
    3. Внимавам много да не вдигам тежко, гледам да си почивам доста и да спя повечко. И без друго само ми се спи... Laughing

Май доста се улях. Пожелавам ви лека и приятна бременност и хубав ден   bouquet

# 74
  • До морето
  • Мнения: 7 092
Здравехте момичета и ВЕСЕЛА КОЛЕДА!!!! Бъдете здрави, усмихнати и обичани! Пожелавам на всички ни прекрасни, здрави, пухкави бебчета през август!  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт