В нас най-великото тайнство се крие и АВГУСТ мами ще бъдем и ние!

  • 28 955
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3
Добро утро и от мен,

Аз си пуснах отпуск чак до 8.1., така че ще си направя една по-дълга ваканция.
И аз като повечето от вас наблягам на тестените изделия. Не помня от кога не бях яла баничка, а сега ако може всеки ден бих си хапвала. Пък и всякакви други тестени изделия, особено ако са прясно изпечени...
Преди си хапвах месце с удоволствие, а сега не че не го ям, но не ме привлича много.
Само дето ме притеснява, че покрай тези празници само в къщи си стоя и тази липса на движение не знам как ще ми се отрази. Не смея да се претегля.
Кафето съм го заменила с фрешове - ободряват ме по-добре от кафето, а и са по-полезни. С две думи кафето изобщо не ми липсва, а преди редовно си го пийвах.

Относно женската консултация - мисля да се запиша към 10.01 - тогава по груби сметки ще съм в 10 - 11седмица.

Хубав ден на всички

# 76
  • Мнения: 21
Искам да попитам - вие като пиете фолиева киселина гади ли ви се след това? Преди да пия хапчето ми няма нищо, но след това ми става едно гадно, горчиво....  ooooh! смятам през първата седмица на новата година да отида на лекар.

# 77
  • Мнения: 81
ladysherry, добре дошла! С какъв ентусиазъм пишеш само Hug Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!
donika5, на мен не ми се отразява зле фолиевата , не съм и чувала на някой да му се гади от нея, но всеки организъм е различен. Най-добре питай , когато отидеш на лекар.
А за тестеното - и аз мога да живея само от банички Embarassed. Обожавам го във всякакви вариации. И при всички положения ще се отрази на килограмите ни, но се надявам да не е прекалено много Simple Smile
Хубав ден на всички!

# 78
  • Мнения: 393
Здравейте Simple Smile

Блонди, благодаря за отделеното време   bouquet

за кафето - пия си сутрин по едно кафенце с мляко за удоволствие
за алкохола - обожавам вкуса на бирата, но сега си позволявам безалкохолна бира и то рядко.
цигари - отказах ги 2 и 1/2 г. преди първата си бременност  Mr. Green
за храните - нямам предпочитания, освен, че наблягам на цитруси, но това си ми е обичайното състояние  Simple Smile
витамини - от няколко дена пия Пренатал (по предписание). Притеснява ме, че количеството фолиева киселина е доста, а и имам и някакъв спомен, че не е добре да се пият витамини до 3м., но защо не се сещам. Може и да имаше общо с костната система на бебето. Ако някой се сеща да каже, моля.
за килограмите - с първата си бременност качих точно 13 кг. след това свалих не само тях, но и още и то без да полагам специални усилия, но с тръгването на работа нещата се промениха и сега стартовото ми тегло е доста. Дано това да е в полза на по - малко качени през бременността килограми.
Добре дошли на новозаписалите се  Hug
Хубав ден на всички ви и без болести  Naughty

# 79
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте на всички! Аз сега се връщам от преглед, с трансвагинален ултразвук този път. Всичко си е на мястото и даже видяхме тупкащото сърчице!  Praynig Този път сме 6 г.с. +4 дни, което вече е по-близо до сметките на калкулатора Wink Притесняващото е само, че ми препоръчват да лежа през цялата бременност - заради проблемите с кръста, преживения мисет и възрастта (36) за първо раждане  Rolling Eyes Засега си взех болничен само за тази седмица и ще се консултирам с поне още един невролог и гинеколог, за да реша какво да правя. Има ли някоя друга мама с подобни проблеми?  Flutter

# 80
  • София
  • Мнения: 307
Честита Коледа бъдещи мамчета!

благодаря на мамчето, сътворило темата   bouquet

по темите - много се радвам това за по-малкото кг с втората бременност да е истина  Mr. Green
предния път качих 13 кг, и едни 5 още не съм свалила  Embarassed Така че ще се радвам този път ако са по-малко от 13  Praynig

за хапването - засега не съм забелязала да ям повече от обикновено, но аз и предния път качих най-много в 8-9 месец  Shocked Засега нямам гадене, но някои неща просто не ми се ядат. Наблягам на мандарини /пардон, дано на някой не му се дояде, но пък ако му се дояде, те са полезни  Wink/ и фрешове от ябълки, моркови, нар, цитруси и т.н.

кафе - не пия, но мисля че едно на ден не е фатално. Аз пък пия често кока-кола, с първата бременност задължително пиех по 1 стъклена бут на ден, че иначе кръвното ми съвсем го нямаше, сега съм я намалила от само себе си, по една на няколко дни, но ако ми се припие и по-често,  ще си пия с чиста съвест пък  Mr. Green

btw Laughing, споделям мнението на мамата, че някакси си втория път не си толкова стриктен. Първия път едва ли не дишах по препоръки, сакън нещо да не стане, а моята бременност си беше абсолютно нормална и без никакви проблеми. сега общо взето на моменти забравям, а и с това гюленце от 12 кг Hug, което си го гушкам постоянно, това да не вдигам тежко някакси няма как да си го спестя

виж за пушенето - съм твърдо против. спрях ги 1 м. Embarassed преди първата бременност, и все още не съм пропушила /е не, че не ми се иска, но се въздържах, а сега пък съвсем не бих запалила, после ще видим хиххи/

за алкохола - по принцип съм против, но все пак от няколко глътки не мисля че ще е проблем. По Коледа пих малко греяна ракийка Laughing

витамини - не съм пила при първата ми бременност, и мисля и сега да не пия, достатъчно е че и двата пъти започнах фолиевата киселина поне месец преди забременяването. Ще наблягам на фрешове

леле, в другата ми тема имахме конкурс "мара подробната"  Laughing, не го спечелих там, ама да не взема тук да го спечеля  Mr. Green

хубав ден от мен  bouquet

# 81
  • Мнения: 115
Привет момичета! Все още няма да се запивам официално в списъка на августовските мами, поради брои предиши спонтанни аборти. Ако този път ми е писано ще ставам мама към края на август. Около седмица гърдите ме боляха супер силнo, мислех си, че ще експлоадират, от снощи обаче напрежението в гърдите ми  е спаднало значително и това ме притеснява. Как е положението ри вас, постоянно ли ви болят гърдте?

Успешна бременност на всички!

# 82
  • Мнения: 7
Добро утро! Честит празник на  празнуващите!

За  килограмите,   Crazy хич не ги обичам. Преди да забременея с малкия, бях свалила 10кг. и започнах бременността си  от 52-53. Качих най-малко 20кг, като родих (секцио  по  спешност) свалих 6кг. Сега ме е страх да се премеря но съм поне 60-61кг., силно се надявам да не кача много.
С първата бременност качих първите три месеца 6кг, бях на легло заради зацапвания и пиех  утрогестан, още едно лекарство и но-шпа, беше ми страшно гадно и непрекъснато ми се ядеше а през  останалото време ми се спеше. Важното е, че накрая се появи нашия Божидар!

Една мама  с три месечно бебе питаше дали кърменето пречи да забременее, мисля че не ти пречи.

За гърдите -   аз моите не ги чувствам никак,  нито болезнени, нито подути.
Кафе пия по едно сутрин с мляко.
За яденето- за момента нямам никакви претенции и чувство на отвращение от някоя храна.
За пушенето-  последната цигара изпуших на 16.09.2010 когато си направих теста за бременност и установих, че ще  имаме бебе.
 marley__ бързо възстановяване! krtous стискам палци този път всичко да е наред.

# 83
  • Мнения: 109
Здравейте момичета Wink От няколко дни имам ужасно гадене и повръщане,май май няма да ми се размине и този път ooooh! Кафе - по 1 на ден пия,но от няколко дни и не ми се пие с това гадене. Пия само фолиева киселина- витамини с първата бременност към 5 месец започнах да пия,предполагам и сега ще е така. Нищо определено не ми се яде,нямам много апетит. Днес съм на лекар да видим какво е положението.
Хубав ден ви пожелавам. Hug

# 84
  • Мнения: 2 697
Най-после и аз да се включа по-активно в темата, след като порядъчно дълго само ви шпионирам Mr. Green Накратко - терминът ми е 27.08 (видях, че имам няколко сътерминички Wink), но още не съм ходила на чичо доктор, реших да го посетя втората седмица на януари - тогава ако има нещо, дай Боже, ще се види ясно. Имам една химическа бременност предния месец и ... все още се притеснявам много за тази, но може би ще я бъде - вчера на 9-ти ден закъснение вече имах еднакви по сила чертички на Sure check-a, като даже тестовата се появи преди контролната. Та дано! Понеже имахме съмнения с доктора ми за прогестеронов дефицит слагам капсули Утрогестан 3х2 и така се очертава да бъде до края на третия месец. Пия и фолиева киселина и това е всичко засега - мисля за витамини, но ще взема след като се види нещо на УЗ, живот и здраве.

Иначе неразположения засега нямам особени, много рядко имам болки при резки движения, миналата седмица болките бяха по-сериозни, сега поутихнаха. Гърдите (зърната) също ме боляха зверски, но попреминаха, слава Богу. Оообаче за сметка на липсата на симптоми забелязвам, че ми се очертава вече коремче (аз съм по принцип плоска като дъска в корема, сигурно затова) Blush, определено прилепнали дрехи вече не ми стоят особено добре... Направо не искам да се замислям на какво ще заприличам, ако продължавам така, но карай - важното е всичко да е наред със самата бременност, а за фигурата има време след това да се мисли Wink Гледам обаче да не прекалявам с храната, подбирам си я грижливо, отказах твърдия алкохол също - само отвреме на време си позволявам ниско алкохолна бира и половин чаша вино, за пушенето - не пуша по принцип. С кофеина имам известен проблем, защото кафе не пия, но пък обожавам кола Blush, няма как да я спра напълно, но се ограничих до чаша-две дневно. Преди няма да ви казвам по колко пиех Embarassed И така... това от мен засега Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 670
Около седмица гърдите ме боляха супер силнo, мислех си, че ще експлоадират, от снощи обаче напрежението в гърдите ми  е спаднало значително и това ме притеснява. Как е положението ри вас, постоянно ли ви болят гърдте?

krtous, при  миналата ми (завършила неуспешно) бременност, гърдите ме боляха до последно и бяха доста уголемени, но сега имах болки само на зърната, които в момента даже са утихнали...Очевидно по симптомите само не може да се предвиди как ще се развият нещата, но от нас зависи единствено да вярваме и да се надяваме  Praynig Дано този път стане чудото!   bouquet

# 86
  • Мнения: 57
Весела коледа и от мен момичета! Много любов, радост и доброта да изпълнят сърцата и през август здрави сладки бебчета Simple Smile ! Честит имен ден и ако има празнуващи!

По темичките, първо да се пооплача - от петък /23/ съм с разстройство и празничните ми менюта включваха препечени филии и отвара от джоджен  Confused , покрай което съм доста отпаднала и основно лежа. Както преди не ми се ядеше кой знае колко сега заради "сухия" режим ми се яде какво ли не, ама то е сигурно, защото не мога  Crossing Arms
Кафе не пия от седмици - преди пиех не малко, ама напоследък не ми се и пие толкова, някое капучино за лиготийка може от време на време.
Алкохол не пия, защото седмиците преди да ме "изненада" новината, се беше случвало неведнъж да има поводи и като видях теста ми стана много гузно (направо си се поуплаших да си призная), сега гледам да не го мисля, но и се въздържам. За пушене - не пуша по принцип.
Фрешове много ми се пият, но точно в момента... Tired Изобщо нямам търпение да се разкара тази напаст, че да мога да се храня като хората и да имам повечко енергия.
За килограмите  Embarassed все се боря с едни 5 килограма и мислех да съм ги преборила преди да забременея, ама... сега се надявам, че наличието на повече пресни плодове и зеленчуци последните месеци ще "олекоти" нещата. Кога всъщност трябва да започна да се тегля, или на ЖК ще ги следят само?
Гърдите ми бяха подути и болезнени в началото, сега.. май не особено  newsm78 дали е проблем?
Такам... май и аз се класирах за "Мара подробна", но  Embarassed


# 87
  • Мнения: 4 070
Ирони, само да ти кажа, че първата ми бременност цялата си я изкарах с разстр., ако скоро не ти мине да знаеш,че към август ще мине Wink Мисля, че и за сега натам вървят нещата Shocked За алкохола и аз така и то два дни преди да разбера,че съм бременна(ама аз разбрах много рано) си бях пийнала и бях повръщала- явно организма ми се е защитавал, но и преди като бях бременна бях пила- всички лекари ми казваха, че трябвало да съм ипила огромно количество алкохол, но все пак и аз мисля, че поне в периода в които се формират органите не е никак редно, но да знаеш, че не е задължително да има проблем, ние разбираме срванително рано за бременностите си така че не се притеснявай Wink
Шехина , аз съм от сътерминичките- добре дошла, аз мисля на 3-4 януари да ида на преглед, но имам ранна О. и все си мисля, че дори и в карая на тая ще се види/чуе нещо, но да се презастраховам  Wink Peace

# 88
  • Мнения: 2 697
Шехина , аз съм от сътерминичките- добре дошла, аз мисля на 3-4 януари да ида на преглед, но имам ранна О. и все си мисля, че дори и в карая на тая ще се види/чуе нещо, но да се презастраховам  Wink Peace

О, мерси за посрещането, Gundie Hug То и аз всъщност се колебая кога да отида на доктор, нямам особено търпение, но пък и не искам да се вкарам в някой филм ако вземе нищо да не се види твърде рано. Ще го мисля, дано издържа до втората седмица на януари Peace

# 89
  • Мнения: 57
Ирони, само да ти кажа, че първата ми бременност цялата си я изкарах с разстр., ако скоро не ти мине да знаеш,че към август ще мине Wink


Gundie, недей така  #Crazy , ако съм в това състояние до края не знам как ще кача и килограм само на сухари. Аз по принцип си имам проблеми със стомашно-чревния тракт, та се надявам по-скоро да е от лоша комбинация на храни или простиване, понеже и преди ми се е случвало  newsm78 Дано  Praynig да мине...
За алкохола, както казах много се бях стреснала, пък и колко рано на 3-4 дена закъснение разбрах...
После лекарката като каза, че не е 7ма, а по-скоро около 6та г.с. (пропуснах да кажа, че ме гледаха с вагинален в токуда) се чудех да се успокоявам, че поне не е било в критичните седмици или да се притеснявам, че може да има забавяне заради това... Но най-важното е да сме спокойни и позитивни и да не стресираме бебчетата, та затова гледам да не си вкарвам филми вече...
Аз също мисля на 3-4 януари да отида, дано да чуя сърчице и да се поуспокоя... пък и да имам повод да изненадам бъдещите баби и дядовци  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт