Имали ли сте такава приятелка ?

  • 18 260
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
В този случай единствено проблема са консервативните разбирания на родителите.
Такива хора не приемат новостите - като се започне от епилация на цяло тяло, гримове, прически, по-хубаво облекло, секса явно е за тях нещо, което може да омърси дъщеря им /щом бащата счита, че на голяма възраст трябва да не позволява на дъщеря си да го гледа/ и като се сложи това, че тези теми са табу изобщо в семейството, та какви да са разсъжденията и на дъщерята.
Като се включи и това, че момичето няма социални контакти с приятелки, да се подвижи в друга среда, да види как те се държат в различни ситуации, как се обличат, какви разбирания имат за нещата /всеки със своето виждане разбира се и да отсее своето/, та така малко - по малко може би ще придобие смелост и сама да започне да променя нещата.Според мен тя осъзнава донякъде, че нещо не е както трябва, но и трябва някакъв ориентир от външния свят.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не, нямам, не искам и да имам.
Такива хора имат невероятната способност да натоварват всички с проблемите си. В повечето случаи, които дори не искат да решат. Поне не истински. Удобна патерица са им.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 349
Не, нямам, не искам и да имам.
Такива хора имат невероятната способност да натоварват всички с проблемите си. В повечето случаи, които дори не искат да решат. Поне не истински. Удобна патерица са им.

Те и други обичат да натоварват. И го правят много успешно - енергийни въмпири.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не отричам.
Обаче аз не се имам за Дон Кихот и нямам намерение да се боря за изгубени каузи.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 349
Не отричам.
Обаче аз не се имам за Дон Кихот и нямам намерение да се боря за изгубени каузи.

Винаги ли когато си се порила, финалът е бил положителен?

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Никога не съм се порила и всъщност не разбирам въпроса ти.
Не отричам.
Обаче аз не се имам за Дон Кихот и нямам намерение да се боря за изгубени каузи.

Винаги ли когато си се порила, финалът е бил положителен?


# 66
  • София
  • Мнения: 4 349
Никога не съм се порила и всъщност не разбирам въпроса ти.
Не отричам.
Обаче аз не се имам за Дон Кихот и нямам намерение да се боря за изгубени каузи.

Винаги ли когато си се порила, финалът е бил положителен?




порила = борила! Не е лесно да се правят две неща едновременно! Стъклен дом е по ТВто

# 67
  • Мнения: 293
Имам такава позната.
Съученичка ми беше.
Живееше в много беднота,семейството и никога нямаха пари за тетрадки,а камоли за екскурзии и лагери.Виждах я ,че и се свива душата,когато учителката ни казваше за поредната тетрадка , която трябва да купим или за поредното събирне на пари за екскурзия.Много от класа ни не и обръщаха и внимание. Но аз при всяка възможност стоях при нея,говорех и и когато имах възможност и помагах.
Животът ни раздели но наскоро отново ни срещна.
В първия момент се зарадвах,после се стреснах като видях,че при нея нещата не са поели към по-добро.Разведена с дете / бившият и мъж е на път да и вземе и детето,защото тя няма пари да спонсорира адвокати/ , биел я е , тя без зъби,с куп здравословни проблеми и вулгарен речник. Но живее с друг мъж / силно казано мъж/ отново в огромна беднота и мизерия ...

Става ми много мъчно всеки път когато си помисля за нея.Помагам и винаги с каквото мога.
Понякога ми звъни да ми иска 10 лв до еди си кога .... Страшно е.
Когато се обади просто да се видим, също не отказвам, излизаме, тя не спира да говори, а аз просто я изслушвам ...
Това е,което мога да направя но го правя, защото виждам,че тя има нужда .
Съветът ми е да помагаш винаги когато можеш и има с какво и как.

# 68
  • Мнения: 5 710
Аз познавах едно много свито момиче, което и до ден днешен е странна птица, родителите й не  разрешаваха да се подстригва и съответно на 15 имаше коса дълга до коленете, което сплиташе в руска плитка ( сещате се) и премяташе през рамо напред , като някоя девушка. Комбинацията с болезнена срамежливост караше останалите да й се подиграват ( къде скришно, къде не) .. представям си какво е преживяла! Свързахме се наскоро ч/з фейсбук и забелязах, че обича самотните разходки сред природата, осиновила е кучета, котки , снима залези .. нищо лошо, но откъм социални умения не мисля, че е напреднала особено

Иначе отложеният във времето сексуален живот плс подобни качества съм напълно убедена, че могат серизно да навредят на психиката. Имах близка приятелка, на 36г е в момента и е хомосексуална девственица. Пълно куку е. Умствено и емоционално се намира някъде м/у 9 и 10ти клас. И понеже това са й най-щастливите спомени живее изцяло в тях.- времето, когат нямаше нужда да сме възрастни, всички избори бяха пред нас  и бяхме относително безполови.  Ужасно е, аз като Богинята не мисля, че мога да помогна с каквото и да е, някои хора имат просто нужда от специализирана помощ.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 744
  Ужасно е, аз като Богинята не мисля, че мога да помогна с каквото и да е, някои хора имат просто нужда от специализирана помощ.
Точно така. Именно затова помощта се нарича специализирана, защото се дава от специалист.
Иначе на хора, които са ОСЪЗНАЛИ проблема си и протягат ръка за помощ - винаги съм готова да помогна. Защото те вече са свършили основната работа - поискали са помощ.
"Можеш насила да закараш коня до водата, но не можеш насила да го накараш да пие".

# 70
  • Мнения: 5 710
Според мен те дори да поискат от 'теб" ( общо го казвам) помощ, ти не можеш да я дадеш, защото всеки от нас излиза от личната си гледна точка на съответен жизнен емоционален и тн опит. Не сме способни да погледнем един проблем от всички страни, както би го направил един специалист, не сме способни и да степенуваме и оценяваме проблема ориентирано към решаване.
На един алкохолик не е достатъчно да му кажеш " ми не пий"., защото ти самия не пиеш и недоумяваш как е възможно това да е проблем за някого.
Не мисля, че авторката или аз мжем да постигнем нещо, когато става дуима за ситуации, в които са прекрачени някои граници

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Съгласна съм.
Но ако ситуацията не е така запусната и не говорим за някаква психопатия, напълно е възможно и с неспециализирана помощ човек да "дойде на себе си". Естествено, няма да е лесно. Но аз бих помогнала само и единствено, ако отсрещната страна го желае истински и полага усилие да се промени.
Най-много се дразня от една порода патици, които само реват: "Ах, грозна съм. Никой не иска да общува с мен. Не знам как да се държа. Не мога да задържа един мъж. Ах, какво да правя? и т.н, и т.н"
На всяко мое предложение отговорът започва с "но, ама, не мисля.." Тоест реално, целта на въпросната е не толкова търсене на решение, а мрънкане, оплакване и убеждаване колко прекрасна е тя и как светът е несправедлив.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 209
Нямам и не съм имала такава приятелка.
Общо взето може да е много благородно човек да иска да помогне някак, обаче - уви - е абсолютно невъзможно, когато човекът отсреща е на 28 и очевидно той (в случая - тя) не иска да направи нищо по въпроса.
Начинът, по който е описана самата жена - облича се и говори архаично, няма социални контакти - ме кара да мисля, че тя самата съвсем съзнателно се държи и изглежда така, защото безумно я е страх някой случайно да не вземе да я хареса и представете си да ѝ се наложи да прави секс примерно.
Че ѝ е сбъркано семейството няма спор; но пък и тя самата си е избрала да бъде послушна.
Друга на нейно място би избягала от дома си на 18.
Абе искам да кажа, че от една възраст нагоре човек сам си взима решенията и си прави избора.
И можеш да му помогнеш ако той сам иска да си помогне, както са писали преди мене.
Всички останали гледни точки са наивни. Чудеса не винаги стават.
И - "примирете се, че животът понякога е несправедлив".

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ред, аплаузи.

# 74
  • Мнения: 11 958
Аз пак да попитам какво означава "говори архаично"?

/Ние у нас така си говорим с изрази от детски приказки и възрожденски пиеси, но е на майтап, като понякога неусетно пренасяме изразите си и в разговорния език с други хора.Но очевидно  за друго се говори в темата/

Общи условия

Активация на акаунт