Постпостмодерен поглед върху приказките

  • 51 980
  • 1 356
  •   1
Отговори
# 1 305
  • София
  • Мнения: 6 219
айде, айде! И млякото е бяло...

# 1 306
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Ване, сигурно не четеш достатъчно! И млякото
вече не е полезно, съвсем си се нарежда сред
опасностите  Mr. Green И белият хляб също. Имаше
и друго, но пусто секвойно, изскочи ми отново
от ума.

# 1 307
  • София
  • Мнения: 6 219
Не, не чета! Явно...

# 1 308
  • Мнения: 3 736
Ей, аз казах ли ви, че открих Приказката, от която почна сичката тая работа с ППМ? За Вълка, който се опитал да крадне от горския ЦУМ и го изгонили, вместо да го нахранят с коприва? Ми тя е страотна, да ви кажа. Mr. Green Никаква толерантност към престъпността, тъй, я!

Колега,
Скрит текст:
бедтайм сторитата са за Чук и Пук, отскоро и Киплинг. Виж, ако ме питаш какви сериали е гледала с майка си...  Blush

# 1 309
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Майките, Ир, каквото и да правят, все може
да оплескат филма  hahaha или приказката.
Не от тях зависи. Изглежда, че само коприва-
та е константа, всичко останало е според раз-
положението на звездите  Mr. Green

# 1 310
  • София
  • Мнения: 38 523
Ей, аз казах ли ви, че открих Приказката, от която почна сичката тая работа с ППМ? За Вълка, който се опитал да крадне от горския ЦУМ и го изгонили, вместо да го нахранят с коприва? Ми тя е страотна, да ви кажа. Mr. Green Никаква толерантност към престъпността, тъй, я!

Колега,
Скрит текст:
бедтайм сторитата са за Чук и Пук, отскоро и Киплинг. Виж, ако ме питаш какви сериали е гледала с майка си...  Blush

Е дай я де!

# 1 311
  • Мнения: 429
Книжката е Горската Аптека!

Ставаше въпрос и за картинката също, а не само за текста!  Wink

Мерят го с камъни, удрят го със сопи, бодат го с бодли, дерат му и му кълват очите с нокти и клюнове.
Ето рисунката от страниците на книжката!
За съжаление вече знам, че един родител, който възпитава и отглежда детето си в България, няма как да разбере смисъла на онази дискусия!

https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/37426 … f&oe=563E86FA

# 1 312
# 1 313
  • Мнения: 3 784
Аз (и не само) не само разбирам(е) смисъла на "онази" дискусия, но и разбирам(е) защо участниците в "онази" не могат да разберат тази. Можем само да се съжаляваме едни други и толкова.  Laughing

Последна редакция: нд, 23 авг 2015, 03:10 от Буря през август

# 1 314
  • Мнения: 3 736
Лоана, каква сте принцеса! hahaha

О, тази илюстрация е много ценна, благодаря, Джени.   Peace Забелязахте текста, нали? Те лекували Вълчан, а той явно се е отнесъл неблагодарно. Нулева толерантност, да.

Аженте, трябва да я снимам, че да я покажа, ама ще, обещавам! Илюстрациите са много хубави, в интерес на истината.  Simple Smile

ПП В един канадски новинарски сайт се зачетох веднъж в коментари под статия. Оплакваха се хора, че младото поколение за нищо го не бивало, точно като тук... Това сериозно, иронията не е от мен.

# 1 315
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Лоана, каква сте принцеса! hahaha

Драга ми Ира, де да бях прицеса.
Алиса! В страната на чудесата, де-
то картинките говорят повече, от-
колкото им се полага и всички ос-
тават неразбрани. Или са по опре-
деление неразбираеми  Mr. Green

# 1 316
  • Мнения: 429
Забелязахте текста, нали? Те лекували Вълчан, а той явно се е отнесъл неблагодарно. Нулева толерантност, да.

В случая го лекували от коремобол с отвара от коприва! Гладен бил горкият вълк! Искал да изяде костенурката!  Laughing

# 1 317
  • София
  • Мнения: 6 219
загубени сме!

# 1 318
  • Мнения: 7 171
Забелязахте текста, нали? Те лекували Вълчан, а той явно се е отнесъл неблагодарно. Нулева толерантност, да.

В случая го лекували от коремобол с отвара от коприва! Гладен бил горкият вълк! Искал да изяде костенурката!  Laughing


Че тя копривата полезна! Има слабително действие. Ако горкият вълк се е задръстил от черупката на костенурката, копривата ще му облекчи коремобола!

# 1 319
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Е, периодът "коприва всекиму" (не според потребностите,
а направо пряко природата му) отмина отдавна  Laughing - в зора-
та на ППМ. Всичката полезност огледахме и оценихме. По
достойнство, смея да отбележа. И с любов към вълците -
злосторници (или не, те просто проявиха нежелателно по-
ведение). И колкото е по-нежелателно - толкова повече
коприва. Това под лозунга на Мечо Пух. И няколко думи
в заключение - от този тренд се пръкнаха и крилете на
братята на Елза, но това е една друга бира ... упс, при-
казка  Mr. Green Архаика, казах ви. Трябва нещо по-лъмбър
да се пръква  Joy

Общи условия

Активация на акаунт