Страхът от раждането?????

  • 2 275
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 645
Мен не ме беше страх,даже бях много спокойна,въпреки че исках раждането да Започне от само себе си, а не да ми го придизвикват чрез система(преносвах)
Непрекъснато четях статии,гледах едно предаване по RTL,мамите как раждат,разпитвах непрекъснато за самото раждане,и винаги исках да е с подробности.Имах и голямо довери и в лекаря си,(което напълно се оправда)това също ми носеше голямо успокоение.

# 31
  • Мнения: 1 493
Не се страхувай, мисли си за хубавото бебе, което ще дойде. Страхът поражда паника, а тя може само да навреди. Успокой се всичко ще бъде наред ! Прогони лошите мисли от главата си и не дърпай дявола за опашката! Успех !
 Hug Praynig Peace

# 32
  • Мнения: 515
аз родих нормално. първо раждане ми е.

моите страхове бяха свързани с болката и с контракциите, сестра ми роди 45 дни преди мен и нейните думи ми действаха най-успокояващо :" боли, но е за кратко и знаеш че след това ще те отпусне до следващата". освен това сега като се върна назад с всяка контракция свикваш с болката защото в началото са по-слаби и постепенно се усилват, такаче имаш време да свикнеш)

освен това през цялото време исках да знам колко още остава до раждането и сякаш като знаех още колко настройвах се и ми ставаше по-спокойно.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 397

моите страхове бяха свързани с болката и с контракциите, сестра ми роди 45 дни преди мен и нейните думи ми действаха най-успокояващо :" боли, но е за кратко и знаеш че след това ще те отпусне до следващата". освен това сега като се върна назад с всяка контракция свикваш с болката защото в началото са по-слаби и постепенно се усилват, такаче имаш време да свикнеш)


Между другото това дето болките при раждане са поносими и се свиква и това, че те отпуска  и може поне за момент да си отдъхнеш е абсолютно вярно. Преди време ме боля ухо. Повярвайте ми предпочитам да раждам отколкото тази ужасна НЕПРЕСТАННА болка. Беше най-ужасното нещо досега в живота ми. А раждането си беше най-голяма радост Simple Smile

# 34
  • Мнения: 14 133
Аз пък с нетърпение чаках да вляза в последните седмици, в които бебчо вече може да се ражда, защото карах патологична от всякъде бременност.Пък и медицината е толкова напреднала- има упойки.

# 35
  • Мнения: 505
ne se pritesniavai mila. Sega te e srah , no samo sled sedmica dve niama da ima6 turpenie muni4eto da izleze. 6tom si re6ila sekcio dobre . az sum ragdala normalno i triabva da ti kaga 4e biah kusmetliika za6toto rodih za 10 min.  :DNo vsi4ki koito poznavam ragdali sus sekcio kazvat 4e za 3-4 dni bolkata ot razreza ot6umiava i ve4e mogat sami da se grigat za decata si. Dokolkoto ot neizvestnoto- ne se trevoi! Misli pozitivno taka 6te pomogne6 i na beb4o. Ako e imalo problem dosega lekarite da sa zabeliazali. Predpolagam kakvo ti minava prez glavata i az biah taka samo predi 50 dni. Kakvo li moge da mu e, dobre li e i t. n. No sega vsi4ko e zabraveno i ostava samo radostta ot poiavata na bebo. Gelaia tiuspeh i ne se trevogi! Vsi4ko stava mnogo burzo, osobeno pri sekcioto.No pomisli za estestveno ravdane po-dobre e za teb i deteto,(ako nima6 drugi problemi razbirase) Simple Smile

# 36
  • Мнения: 816
Много се страхувах от второто раждане, защото първото ми беше много тежко, завършилло с форцепс, но на края, (преносих) се успокоих и ми беше много леко второто раждане, дори си се смеех:)

# 37
  • Мнения: 2 784
Мен пък ме беше страх да не кажат в последният момент- секцио. Но като поседях 2 дни в болницата, защото преносвах, като слушах как викат момичетата в родилна зала, а секциото ги вкарват усмихнати, а ги вадят на системи и не знаещи на кой свят са, разбрах, че лесно раждане няма. Родих нормално, бързо, за 4 часа, в момента, в който извадиха бебето, забравих за родилните болки. Мисля, че природата си го е измислила достатъчно добре и стига да няма медицински причини, секцио не е необходимо. Но всеки си решава сам. Нормално е да те е страх, но всичко минава и се забравя веднага щом гушнеш детенцето си.
Успех!!! Hug

# 38
  • Мнения: 1 735
Мен пък ме беше страх да не кажат в последният момент- секцио. Но като поседях 2 дни в болницата, защото преносвах, като слушах как викат момичетата в родилна зала, а секциото ги вкарват усмихнати, а ги вадят на системи и не знаещи на кой свят са, разбрах, че лесно раждане няма. Родих нормално, бързо, за 4 часа, в момента, в който извадиха бебето, забравих за родилните болки. Мисля, че природата си го е измислила достатъчно добре и стига да няма медицински причини, секцио не е необходимо. Но всеки си решава сам. Нормално е да те е страх, но всичко минава и се забравя веднага щом гушнеш детенцето си.
Успех!!! Hug
  202uu   bouquet

# 39
  • Мнения: 2 381
Датата за секциото ми е 10.01.По-скоро нямам търпение да се срещна с моята принцеса.Страх не изпитвам, а се вълнувам.

# 40
  • Мнения: 3 336
Датата за секциото ми е 10.01.По-скоро нямам търпение да се срещна с моята принцеса.Страх не изпитвам, а се вълнувам.

Дейзи, къде ще раждаш? Аз съм в Св. София, може да се засечем, ако и ти си там?
Моето секцио е на 11.01 при Др Джонгова.
Мен пък също ме тресе шубето, всяка нощ сънувам едни филми, не ви е работа #Cussing out

# 41
  • Мнения: 2 381
Дейзи, къде ще раждаш? Аз съм в Св. София, може да се засечем, ако и ти си там?
Моето секцио е на 11.01 при Др Джонгова.
Не, няма да съм в София.Аз ще раждам в Майчин дом във Варна.
А на теб искам и тук да ти честитя!!Да са ти живи и здрави дечицата!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт