Получихте ли Коледна премия?

  • 9 127
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 841
просто да споменете малко по конкретно какво работите,за да можем да се ориентираме в обстановката

Да ти кажа, тази информация няма да ти помогне никак. Сходни фирми в един и същи бранш са на светлинни години една от друга... Познавам успешни фирми в закъсали като цяло браншове, и закъсали фирми в успешни браншове... Толкова е субективно всичко - въпрос е и на управление, и на фирмена политика, и на какво ли още не...
Не мисля, че може да се изведе някаква тенденция от стотина мнения тук (дори ако предположим, че ти отговорят сто човека, в което се съмнявам).

# 76
  • Мнения: 1 446
Аз работя в сферата на продажбите. Само продуктът ни е по-интересен и труден за "продаване".

Исках да кажа,че тази година имахме много добри постъпления, като надминахме в пъти бюджета,който бяхме поставили в края на миналата година, и затова са решили да ни зарадват, като освен полагащите ни се бонуси (процент от продажбите), ни раздадоха и премии. Не знам какво не е ясно.

# 77
  • Мнения: 5 539
Лошото е, че във фирми, които съвсем не са закъсали, коледните премии, както и изобщо ДМС са тема-табу.
А вие нещо подарихте ли на шефовете си по повод на празника? Mr. Green

# 78
  • Мнения: 1 446
Не,нищо, щото не очаквахме да дадат премии.  Joy

Ама те са си раздали и за тях де, пък и все пак ние сме бачкали много,за да докараме тези финансови успехи.

# 79
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
А вие нещо подарихте ли на шефовете си по повод на празника? Mr. Green
Да.

# 80
  • Мнения: 1 668
LemonDesi  , ужасно злобно изказване. Питах нещо с усмивка, в което не виждам нищо, с което да съм те обидила и засегнала.

# 81
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
По-спокойно, ако обичаш.
Не знам ти на какво точно се усмихваш,
по-скоро звучиш пренебрежително към околните, но това не е мой проблем, всъщност.
Ако не забелязваш, и аз на няколко пъти съм се усмихнала в изказването си, та чак пък за ужасно злобно не го намирам. Просто не ти е по вкуса  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 630
Всичко си зависи от шефовете според мен.Моя близка работи в голям хранителен магазин,шефовете имат около 15 магазина.На Нова година са работили до 21 часа,на 01.01.от 10 цял ден.Не са получили и по един шоколад #2gunfire.За мен това е неуважение към персонала.Предпогам  е нямало да се охарчат много ако им бяха дали по една бутилка вино поне,или дори картичка с пожелания и малка сума вътре.

# 83
  • Мнения: X
дебеланка, зависи главно от шефовете, но и от персонала - също.
В някои моменти от живота някои хора сме готови на всичко за да почнем каквато и да е работа на каквато и да е "цена", на много от нас се е случвало .... Още на интервюто се кълнем че всичко ще правим и всичко ще изпълняваме, и нямаме никакви претенции и т.н - познато ли ви е.... на мен - да - понякога просто нямаме избор. Е, някои работодатели назначават само такива хора. Преди години имах шеф, който на мои "капризи" отговаряше, че познава лично 2 милиона българи които ръка ще му целуват за да имат моята работа, така че да си затварям устата....  Sick ooooh!

# 84
  • Мнения: 1 446
А на моя мъж например им дадоха подаръци, не коледни премии. Което пак е някакъв жест.

Изобщо мотивацията на персонала е доста разтеглуиво понятие, което се изразява не само чрез материални облаги.

И все пак днес дойдох на работа с усмивка, така,че смело мога да заява,че съм по-мотивирана.

# 85
  • Мнения: 685
Аз в момента не работя, а само мъжът ми. Той не получи нищо, ако не броим коледното парти. Заплатата му е достатъчно голяма, не се оплакваме, но дори 10% премия щеше да бъде достатъчна. Това е начинът да покажеш на един служител, че го уважаваш и цениш неговата работа. Особено като се знае, че печалбата е в милиони. Crazy

# 86
  • Мнения: 243
Нямахме коледен бонус. Организираха ни коледно парти, което изцяло поеха.
Заплатата ни е обвързана с личните постижения, затова колкото повече се постарая, толкова по-голям бонус вземам всеки месец. За съжаление работата доста намаля  Rolling Eyes
Но идвам с желание на работа Wink

# 87
  • Мнения: 169
Аз също подарих на Директора и на зам. Директора по една вазичка от Джъмбо. Е, не е много, но пък е уважение и изненда.  Laughing

# 88
  • Мнения: 634
Аз съм в платен отпуск след майчинството и не съм получила нищо, някои от колегите за заслеги са получили по 50 лв.Имало е и Коледно парти, на което не бях поканена.
Мъжа ми получи традиционно 14 заплата, и ваучер на стойност 100лв.Всъщност всички служители получават 14 заплата и подарък- календар, хубаво червено вино, тефтер, химикал и чаша.

# 89
  • Мнения: 3 419
Е,да,то в големите градове традиционно има международни компании и седалища на големи фирми и въпреки кризата ето,че можело..Аз съм доволна,че все пак получих нещо,но нямам нищо против да работя за повече пари и да получавам такива приятно финансови,материални( и не само,например "банкет") стимули.

Общи условия

Активация на акаунт