Получихте ли Коледна премия?

  • 9 121
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 417
Искам да ви питам получихте ли коледни надбавки или работодателите ви се направиха на "умрели лисици"?

Последна редакция: пт, 30 дек 2011, 21:09 от Шушон

# 1
  • Мнения: 170
Рекламодателите ни newsm78
 Joy

# 2
  • Мнения: 6 417
Работодателите  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 170
Извинявай, не беше заяждане, беше закачка...а грешката беше забавна.... Hug

ПП По темата, коледни премии не съм получавала, защото няма кой да ми ги даде, нямам шеф, аз съм си такъв сама на себе си и каквото си изкарам - мое си е....а каквото не - пак на мой гръб, та така.... Wink

# 4
  • Мнения: 14 830
Е стават и грешки няма лошо. Лично на нас ни дадоха купони по 50 лв. Не са много ама пак е по хубаво от хич

# 5
  • Мнения: 5 539
Не, макар че си заслужаваме.
От една страна това демотивира, но от друга има и много хора, които не взеха дори заплати за декември.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Да. Втора опция. И подарък за сина ми за Коледа дадоха. Да са живи и здрави!

# 7
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Да,купони за храна +13-та заплата. :party:1+3 опция

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Да. Доволно, като се има предвид колко фирми и заплати не са дали.
И на банкет извън БГ ни заведоха. Догодина повече.  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 668
Не, не получавам Коледни добавки, защото шефа ми не е религиозен, аз също. Предния месец получих голяма премия  заради многото работа. Т.е. при нас дават пари по всяко време на годината ако сме работили здраво.

# 10
  • София
  • Мнения: 849
традиционно получихме.. дЕдовия  #Cussing out

нищо, де, то скоро и шефа ще го получи  Whistling

# 11
  • Мнения: 9 865
Не, само похвала и потупване по рамото, но за последния проект ми платиха точно преди Коледа, така че си ги изхарчих с кеф за празниците, а спокойно можеха да ме помоткат до януари.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз не, явно защото съм по майчинство, останалите са получили по 100 лв.

# 13
# 14
  • Мнения: 17 407
Суми, под 100 кинта ги броим за "не", нали?

# 15
  • Мнения: 4 469
Не за първи от път от 12 години насам, но взехме аванс за декември и заплата за ноември на 27.12, така че има светлина в тунела Mr. Green.
Всъщност сме изработили маса пари, но възложителите "забравят" да ги платят с месеци, така че и шефовете ми в чудо са се видяли....цъкащата бомба около болшинството от фирмите....

# 16
  • Мнения: X
За първа година не ни дадоха нищо допълнително по Коледа. И парти нямаше. Затова пък шефовете ни дадоха "свободно" от 23-ти и това няма да се брои към годишния отпуск . Или поне така казаха. Платиха ни и заплатите за декември, което трябваше да направят през януари.
Нищо не се е променило във фирмата за последната година, но този път така. Побългариха се и те.  Confused

# 17
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 679
Да, още една заплата  Simple Smile

# 18
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
 И при мен за Коледа 13-та заплата (8 500Е ) Wink . Обаче яко бачкане по празниците.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да.
Но отговорът ми го няма в анкетата.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 039
Не за съжаление и освен това оставам скоро без работа. Годината завършва лошо, дано през следващата имам доста късмет - ще ми е нужен.

# 21
  • Мнения: 6 993
Не, но не съм и очаквала, съответно не съм разочарована.
Получих обаче изненадващ страхотен личен подарък от фирмата за около 400 лв.

# 22
  • София
  • Мнения: 903
Да, 13-та заплата + още 200 лв. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 416
Абе хора в кои сектори работите,че и по 13-та заплата + още пари.....

# 24
  • София
  • Мнения: 4 258
Взех 13. заплата, премии/бонуси се дават по друго време и и не на всеки.

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Абе хора в кои сектори работите,че и по 13-та заплата + още пари.....
Аз работя в образованието, но това не означава, че всички в тази сфера са получили нещо. Зависи от ръководителя, от бюджета, изпълнението и управлението на средствата през годината.

# 26
  • Мнения: 4 841
Получих. Очаквано, винаги в края на годината има премии. Сумата не е обвързана със заплатата, а с личните постижения на всеки и с позицията, която заема - някои получават 100-200 лв, други - много повече. Важното е, че всеки получава според приноса си.

Работя в реална икономика, частен сектор.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 271
Не, но получих намаление на отпуската за 2012 г. След НГ очаквам и намаление на общия си доход.

Весело посрещане на новата година на всички Simple Smile

# 28
# 29
  • Мнения: 192
Аз съм още по майчинство, но мъжо.... Не са му дали още заплатата за октомври, та изобщо и не мислим за надбавки. Е*ана работа си е нашата мила родина...

# 30
  • София
  • Мнения: 23 098
Получих, но не съм доволна на фона на предишните си премии. За справка - предните години получавах премия в размер на малко повече от три заплати! А заплатата ми не е от малките. Та затова недоволствам таз зима. Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 4 275
Получих, 13-та заплата. Доволна съм Simple Smile

# 32
  • Мнения: 6 301
Аз нямам работодател,имам клиенти. Само един от тях се сети да ми подари 2 буркана мед и 20лв. Може да е нищо, но ми стана много мило.

# 33
  • Мнения: 8 810
Не получих нищо, Дянков не даде нищо на пенсионерите тази година, а ресорният министър Муньо Младенов, а пардон, май беше Тотю Младенов само големи обещания раздава Mr. Green
Иначе, каквото си изработих по гражданския договор, си го получих. Не беше много, ама дано догодина съм в по - добро здравословно състояние, че да изкарвам повече... Confused

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Аз нямам работодател,имам клиенти. Само един от тях се сети да ми подари 2 буркана мед и 20лв. Може да е нищо, но ми стана много мило.


На мен една клиентка ми подари петолистна детелина. Ей, така без повод са най-милите жестове.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 603
Не.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Получих, да. 200 лева. Работя в малка частна фирма, даже се учудих, че имаха възможност да отделят и толкова. По-голямата изненада беше от един доволен клиент, от неговата премия също получих една част.

# 37
  • Мнения: 202
Не  нито банкет организираха, ми не стига  това , ами и даже в последният работен ден не се появиха поне да пожелаят едното " весели празници".

# 38
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Не не получих  #Cussing out Обещаха ноември 13 заплата и след една седмица стана ясно, че пари няма.Точно ги бях наместила и аха няма да има  #2gunfire

# 39
  • София
  • Мнения: 14 719
Май работим при един работодател Mr. Green-само с обещаното си останахме. Добре че, мъжа ми взе-от три месеца е новата си работа и пак дадоха някой лев.

# 40
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
За трета поредна година, премии няма! Sad Sad Като че ли, свикнах вече! Фирмени партита и други глезотии също никога не е имало, така че не ми липсват.

# 41
  • Мнения: 3 416
Работя в реална икономика, частен сектор.
Прощавай,но какво значи реална икономика Blush
Аз работя в сферата на услугите и получих премия,малка.Но съм благодарна за жеста,въпреки,че фирмата в никой случай не е в криза.

# 42
  • Мнения: 54 488
Получих , при нас няма криза ! Grinning
И Коледна и Великденска , от години ги получавам !
И банкет си имаме , винаги ! Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 16 065
Получих 1/4 от месечната заплата като коледна премия. Отделно имаше и фирмен банкет, но не съм ходила - точно тогава се разболях. Толкова са решили, толкова да превели шефовете, благодаря им.

Не не получих  #Cussing out Обещаха ноември 13 заплата и след една седмица стана ясно, че пари няма.Точно ги бях наместила и аха няма да има  #2gunfire
Затова никога не намествайте предварително обещаното. Като ви го дадат - тогава си правете сметки как да го харчите.

# 44
  • Мнения: 4 841
Работя в реална икономика, частен сектор.
Прощавай,но какво значи реална икономика Blush

Реалната икономика е производството, защото създава реален продукт и БВП. Уточних го, защото в реалната икономика парите също са реални, и за да ги има в излишък за бонуси, значи се е свършила много добра работа  Peace

# 45
  • Мнения: 28
Получих - доволна съм, защото е по-голяма от заплатата, която получавам (а тя е доста малка, в интерес на истината). Но в сравнение с други години премията ми е сравнително по-малка... Криза е, която реално засегна и сектора, в който работя, та в този смисъл съм наистина благодарна. Съпругът ми също получи - половин заплата.
Сигурно е излишно да казвам, че покрихме с парите сметки и други задължения... Живи и здрави да сме всички и нека Новата година да е по-успешна, въпреки прогнозите!

# 46
  • Мнения: X
и аз получих (14-та заплата) много съм доволна Party шефът ми е супер!
много здрава и успешна година на всички!

# 47
  • Мнения: 6
и аз получих (14-та заплата) много съм доволна Party
Ти да не работиш в съдебната система. Само за тях съм чувал че получават по четиринайси заплати.

# 48
  • Мнения: 330
Работя в реална икономика, частен сектор.
Прощавай,но какво значи реална икономика Blush

Реалната икономика е производството, защото създава реален продукт и БВП. Уточних го, защото в реалната икономика парите също са реални, и за да ги има в излишък за бонуси, значи се е свършила много добра работа  Peace
Услугите също са реална икономика и създава БВП.
Не получих коледна премия, защото е криза, а заплатите ни ги увеличават отвреме-навреме въпреки всичко. През годината по повод свършен проект получихме по една значителна сума. Като гледах коледното пазаруване май всички имаха пари, освен пенсионерите.

# 49
  • Мнения: 1 668
Аз се чудя и се мая не се ли ядосвате на тези коледни премии по 1-2-3 и незнам колко заплати. Нали ви е ясно, че за да ги има тези пари, то тези пари не са ви раздадени през годината под формата на заплати, а на края разчитате на благоволението на някой си да ви ги даде.

# 50
  • Мнения: X
не Богиня, не се ядосвам и знам прекрасно какви пари се изкарват при нас. Заплатата ми е добра, а бонусите ни - 2 пъти годишно не са с фиксиран размер, а са в зависимост от това как си работил последните 6 месеца. Не разчитам на благоволението на шефа, но съм благодарна че ни "дава хляб" и възможност да работим. Аз на негово място бих си живяла живота, без да си троша нервите с бизнес в БГ.
Умните работодатели знаят, че щастливите служители работят по-добре  Party

# 51
  • Мнения: 54 488
Аз се чудя и се мая не се ли ядосвате на тези коледни премии по 1-2-3 и незнам колко заплати. Нали ви е ясно, че за да ги има тези пари, то тези пари не са ви раздадени през годината под формата на заплати, а на края разчитате на благоволението на някой си да ви ги даде.

не Богиня, не се ядосвам и знам прекрасно какви пари се изкарват при нас. Заплатата ми е добра, а бонусите ни - 2 пъти годишно не са с фиксиран размер, а са в зависимост от това как си работил последните 6 месеца. Не разчитам на благоволението на шефа, но съм благодарна че ни "дава хляб" и възможност да работим. Аз на негово място бих си живяла живота, без да си троша нервите с бизнес в БГ.
Умните работодатели знаят, че щастливите служители работят по-добре  Party

Да допълня Фри .
При нас Коледните и Великденски бонуси са по колективния трудов договор и са фиксирана сума .

# 52
  • Мнения: 296
Здравейте и честита нова година на всички! Пожелавам на всички, които не са доволни от нещо в работата си, да го постигнат или просто да намерят по-добрата за тях работа.

Да се отчета и аз. Миналата година получих 50 лв за празниците, а периода за фирмата беше сравнително добър, явно това е максимума на благоволението на шефовете ми  Twisted Evil Тази година нищо. Явно смятат, че не заслужавам/нямам нужда, понеже започнах като студентка тук с гъвкаво време и някои отстъпки и оттогава битува мнението, че едва ли не ми правят огромна услуга и аз трябва да съм безкрайно благодарна /да не помислите, че заплатата ми е кой знае какво  Mr. Green/. Нищо че съм де факто единственият служител; няма кой да ме замества и не съм видяла почивка повече от 3-4 дни, за годишен планиран отпуск да не говорим; че работя м/у Коледа и НГ и на всички официални празници, които се падат в делнични дни, включително днес без никаква компенсация; към днешна дата съм почти на пълен ден, работата е специфична и я върша на 90% съвсем сама... Whistling Надявах се на поне малък жест освен потупване по рамото, но май много искам Tired 

Влязох уж да си сверя часовника, но след някои постове за щедри шефове направо се комплексирах и изпитах голяма нужда да се оплача!  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 296

Умните работодатели знаят, че щастливите служители работят по-добре  Party

Заставам твърдо зад това!  Peace

# 54
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Тц, нищо. По-миналата година имаше 13-та заплата, миналата не цяла заплата, но имаше премия, тази година - йок. През май миналата година ни намалиха заплатите, та и не очаквахме премии  Cry

# 55
  • Мнения: 169
Ние получихме по 190 лева.

# 56
  • Мнения: 1 668

Умните работодатели знаят, че щастливите служители работят по-добре  Party

Заставам твърдо зад това!  Peace
Май не ме разбрахте какво ви питах  Mr. Green. Да то е ясно, че щастливите служители работят по-добре... Аз имах предвид, че ако примерно парите за заплати са макс 10 000 на месец и има 5 служители във фирмата, то те могат да работят за по 2 000 лева месечно или да рабботят за по 1500 лева месечно, а на коледа ако шефа прецени да им даде 1-2-3-4 допълнителни заплати. Тоест не е ли по-добре месечната заплата да е максимална, вместо да се радвате на допълнителни бонуси и то за религиозни празници и то ако на шефа не му се ходи на малдивите например с вашите 4 заплати, които не ви е раздал.

# 57
  • Мнения: 4 300
Бонусите обикновено са в зависимост от представянето на фирмата и няма как да се знае предварително ще има ли, няма ли да има и колко ще са. Въпросът изобщо не е прост, макар че едва ли целта на темата е това.
За мен е съвсем логично да се определят заплати, които съответстват на най вероятното финансово представяне, та дори и малко отдолу, пък накрая на годината като се види накъде отиват нещата да се даде съответния бонус. Винаги е по добре от психологическа гледна точка да се увеличи нещо, отколкото да се намали.
За служителите също е вероятно да има полза, тъй като при заплата в размер на 1500-2000 лв е по добре да получиш 12 заплати по 1500 и една голяма сума през декември- това значи по малко малко платени осигуровки, отколкото 12 заплати по 1800 лв.

# 58
  • Мнения: 1 525
Хареса ми как някои са имали банкет извън Бг, други са взели премия, трети 13-та...а някои дори и 14-та заплата  newsm78
Интересно и добро хрумване е великденското и коледното материално стимулиране.
Къде е кризата  тогава?
За майките (които остават с 240 лв., а не с минималната РЗ) и за пенсионерите.
Нека всички да имаме работа.
Но анкетата е показателна. Повечето не са взели нищо. Къде ще са щастливите хора? Кое да ги мотивира?
Бъдете здрави - това е най-важно.
П.П. Ако имаше в анкетата и къде са най-големите премии и заплати, щеше да ни е полезно  Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 6 271

Умните работодатели знаят, че щастливите служители работят по-добре  Party

Заставам твърдо зад това!  Peace

Боже, как искам и моят шеф да го вдене това! А то при нас се прави всичко възможно да сме подтиснати Sad

# 60
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 679

Умните работодатели знаят, че щастливите служители работят по-добре  Party

Заставам твърдо зад това!  Peace
Май не ме разбрахте какво ви питах  Mr. Green. Да то е ясно, че щастливите служители работят по-добре... Аз имах предвид, че ако примерно парите за заплати са макс 10 000 на месец и има 5 служители във фирмата, то те могат да работят за по 2 000 лева месечно или да рабботят за по 1500 лева месечно, а на коледа ако шефа прецени да им даде 1-2-3-4 допълнителни заплати. Тоест не е ли по-добре месечната заплата да е максимална, вместо да се радвате на допълнителни бонуси и то за религиозни празници и то ако на шефа не му се ходи на малдивите например с вашите 4 заплати, които не ви е раздал.


Май ти харесва да си мислиш, че не си разбрана  Mr. Green
Интересно как на теб ти е ясно каква точно е политиката на другите работодатели,
и какво точно им е усмотрението за дадено действие, та и чак определяш кой на какво разчита...
Това е възможно - евентуално - в рамките на твоето работно място - не може да си толкова всеобхватна в разбирането си за подбудите на чуждите действия, приеми го  Simple Smile
Както Рокси казва, не е ясно предварително какво ще е финансовото състояние и представяне на фирмата, особено в тези времена, та малко нелогично ми се струва предложението ти за предварително разпределение. В тази анкета не е засегнат въпроса дали някой не е получил и някакво финансово поощрение по друго време на годината, та да правиш сравнение с бонусите, които получавате във вашата фирма, свързани с добре свършената работа. Представи си - може и при други да се случва, пък накрая и "религиозни" пари да завлачват  Grinning, ама просто да не го споменават, щото нали тук за друго става въпрос.
По принцип има логика в даването на премии по това време, без значение дали ги определяш като коледни или новогодишни - да оставим настрана, че си намират лесно мястото в подаръчното и предпразнично истерясване, но просто са и като едно стимулиращо завършване на календарната година.

При мен тази година просто съвпадна с размера на заплатата - други години е било и по-малко, и повече.
За съжаление в семейната ни фирма – печатница - вместо да можем да зарадваме хората,
се наложи да им кажем, че може би тази година ще се наложи съставът да бъде намален... Дано успеем да се справим и да не се случи. Наистина трудни години...

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Умните работодатели знаят, че щастливите служители работят по-добре  Party

Заставам твърдо зад това!  Peace
И аз също. Peace

# 62
  • Мнения: 198
В повечето случаи бонусите са вид награда и допълнителен стимул за хората, които дават повече от себе си, които имат добри резултати и се развиват. Допълнително, размерът на премията и дали да го има зависи от финансовото състояние на фирмата. А за 13тата заплата - едно е да я разделиш на 12 и да взимаш равни пари, съвсем друго е да вземеш две заплати накуп. Освен това, 13тата заплата обикновено е заложена в бюджета и се знае, че ще я има.
Смятам, че твърдото възнаграждение + възможността за бонуси е една от най-добрите схеми на заплащане.

# 63
  • София
  • Мнения: 397
Да, въпреки че беше само 5%върху заплатата, пак ме зарадва.

# 64
  • Мнения: 1 446
Да, една базова заплата (защото имаме и бонуси). Не ни казаха предварително, а ни изненадаха. Даже ни пуснаха по-рано, и на тръгване видяхме по сметките си (който има онлайн банкиране). После разбрахме, че са различни на всички колеги, и малко тъпо се почувствах,защото моята и на други няколко колеги са от най-високите....но...не съм вземала решението аз. Нашата работа така или иначе е обвързана с резултати, и това предполага,че можем да си позволим да раздадем допълнителни бонуси.

Беше много хубаво и неочаквано.

# 65
  • На морето!
  • Мнения: 5 763
Да, аз работя в малка фирма- получихме добър бонус и персонален подарък за всеки от нас, освен това тези от нас, които са родители получиха и немалки играчки за децата- за мен също имаше 2. Всичко това красиво опаковано и поднесено с подходящи пожелания на Коледно парти в офиса, а колежката в майчинство го е получила в дома си. Пожелавам на всички такова отношение на шефовете. 

# 66
  • Мнения: 4 300
Нашата работа така или иначе е обвързана с резултати, и това предполага,че можем да си позволим да раздадем допълнителни бонуси. 
В това съждение липсва логика:) Работата може и да е обвързана с лоши резултати, или дори с такива, които са предвидени като нормален стандарт за работа и не им се 'полагат' бонуси.

# 67
  • Мнения: 3 416
Добре,не може ли тези с добрите финансови постъпления просто да споменет малко по конкретно какво работите,за да можем да се ориентираме в обстановката. Аз поне не щА имена на компании,но все пак. Също искам да знам за какво работя,нямам против да се товаря с повече работа,но да съм стимулирана подходящо,това ще ми помогне да добия яснота.

# 68
  • Мнения: 169
Сладурка, какво имаш предвид под добри финансови постъпления?

# 69
  • Мнения: 3 416
Сладурка, какво имаш предвид под добри финансови постъпления?
Ами например 13-та заплата. Премия в размер на 500 и/или +,ето такива.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 440
Работя в сферата на здравеопазването .За по- предходната година бяхме  на кръчма,като почерпката беше много скромна ,а за тази и един бонбон не получихме.

# 71
  • Мнения: 169
Значи аз не се вписвам в твоите представи.

# 72
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 679
Аз се занимавам с предпечатна подготовка,
работя основно от вкъщи,
но поръчките на фирмата, за която работя са в основната си част за
клиенти извън България -  и то клиенти, при които икономическата криза почти не се отразява.

# 73
  • Мнения: 3 416
Аз се занимавам с предпечатна подготовка,
работя основно от вкъщи,
но поръчките на фирмата, за която работя са в основната си част за
клиенти извън България -  и то клиенти, при които икономическата криза почти не се отразява.
Благодаря,че сподели Hug
PEPABS благодаря и на теб! Това имах впредвид. Peace

# 74
  • Мнения: 11
Лично аз получих подарък вместо премия. Би трябвало да се зарадвам, но не успях, защото подаръците бяха само за някои служители - а бяха публично връчени като награди, а това създава винаги напрежение в колектива. Освен това през лятото бяха орязали с 50% хонорарите, които получаваме и които са около 50% от дохода ни, т.е. доходите ми се свиха с 25%. Сега напоследък май е по-добре, но да видим докога. Работя в сферата на медиите.

# 75
  • Мнения: 4 841
просто да споменете малко по конкретно какво работите,за да можем да се ориентираме в обстановката

Да ти кажа, тази информация няма да ти помогне никак. Сходни фирми в един и същи бранш са на светлинни години една от друга... Познавам успешни фирми в закъсали като цяло браншове, и закъсали фирми в успешни браншове... Толкова е субективно всичко - въпрос е и на управление, и на фирмена политика, и на какво ли още не...
Не мисля, че може да се изведе някаква тенденция от стотина мнения тук (дори ако предположим, че ти отговорят сто човека, в което се съмнявам).

# 76
  • Мнения: 1 446
Аз работя в сферата на продажбите. Само продуктът ни е по-интересен и труден за "продаване".

Исках да кажа,че тази година имахме много добри постъпления, като надминахме в пъти бюджета,който бяхме поставили в края на миналата година, и затова са решили да ни зарадват, като освен полагащите ни се бонуси (процент от продажбите), ни раздадоха и премии. Не знам какво не е ясно.

# 77
  • Мнения: 5 539
Лошото е, че във фирми, които съвсем не са закъсали, коледните премии, както и изобщо ДМС са тема-табу.
А вие нещо подарихте ли на шефовете си по повод на празника? Mr. Green

# 78
  • Мнения: 1 446
Не,нищо, щото не очаквахме да дадат премии.  Joy

Ама те са си раздали и за тях де, пък и все пак ние сме бачкали много,за да докараме тези финансови успехи.

# 79
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
А вие нещо подарихте ли на шефовете си по повод на празника? Mr. Green
Да.

# 80
  • Мнения: 1 668
LemonDesi  , ужасно злобно изказване. Питах нещо с усмивка, в което не виждам нищо, с което да съм те обидила и засегнала.

# 81
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 679
По-спокойно, ако обичаш.
Не знам ти на какво точно се усмихваш,
по-скоро звучиш пренебрежително към околните, но това не е мой проблем, всъщност.
Ако не забелязваш, и аз на няколко пъти съм се усмихнала в изказването си, та чак пък за ужасно злобно не го намирам. Просто не ти е по вкуса  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 630
Всичко си зависи от шефовете според мен.Моя близка работи в голям хранителен магазин,шефовете имат около 15 магазина.На Нова година са работили до 21 часа,на 01.01.от 10 цял ден.Не са получили и по един шоколад #2gunfire.За мен това е неуважение към персонала.Предпогам  е нямало да се охарчат много ако им бяха дали по една бутилка вино поне,или дори картичка с пожелания и малка сума вътре.

# 83
  • Мнения: X
дебеланка, зависи главно от шефовете, но и от персонала - също.
В някои моменти от живота някои хора сме готови на всичко за да почнем каквато и да е работа на каквато и да е "цена", на много от нас се е случвало .... Още на интервюто се кълнем че всичко ще правим и всичко ще изпълняваме, и нямаме никакви претенции и т.н - познато ли ви е.... на мен - да - понякога просто нямаме избор. Е, някои работодатели назначават само такива хора. Преди години имах шеф, който на мои "капризи" отговаряше, че познава лично 2 милиона българи които ръка ще му целуват за да имат моята работа, така че да си затварям устата....  Sick ooooh!

# 84
  • Мнения: 1 446
А на моя мъж например им дадоха подаръци, не коледни премии. Което пак е някакъв жест.

Изобщо мотивацията на персонала е доста разтеглуиво понятие, което се изразява не само чрез материални облаги.

И все пак днес дойдох на работа с усмивка, така,че смело мога да заява,че съм по-мотивирана.

# 85
  • Мнения: 685
Аз в момента не работя, а само мъжът ми. Той не получи нищо, ако не броим коледното парти. Заплатата му е достатъчно голяма, не се оплакваме, но дори 10% премия щеше да бъде достатъчна. Това е начинът да покажеш на един служител, че го уважаваш и цениш неговата работа. Особено като се знае, че печалбата е в милиони. Crazy

# 86
  • Мнения: 243
Нямахме коледен бонус. Организираха ни коледно парти, което изцяло поеха.
Заплатата ни е обвързана с личните постижения, затова колкото повече се постарая, толкова по-голям бонус вземам всеки месец. За съжаление работата доста намаля  Rolling Eyes
Но идвам с желание на работа Wink

# 87
  • Мнения: 169
Аз също подарих на Директора и на зам. Директора по една вазичка от Джъмбо. Е, не е много, но пък е уважение и изненда.  Laughing

# 88
  • Мнения: 634
Аз съм в платен отпуск след майчинството и не съм получила нищо, някои от колегите за заслеги са получили по 50 лв.Имало е и Коледно парти, на което не бях поканена.
Мъжа ми получи традиционно 14 заплата, и ваучер на стойност 100лв.Всъщност всички служители получават 14 заплата и подарък- календар, хубаво червено вино, тефтер, химикал и чаша.

# 89
  • Мнения: 3 416
Е,да,то в големите градове традиционно има международни компании и седалища на големи фирми и въпреки кризата ето,че можело..Аз съм доволна,че все пак получих нещо,но нямам нищо против да работя за повече пари и да получавам такива приятно финансови,материални( и не само,например "банкет") стимули.

# 90
  • Мнения: 1 567
Искам да ви питам получихте ли коледни надбавки или работодателите ви се направиха на "умрели лисици"?

Да, получихме си 13-та заплата. Но тя се полага по закон. Който май от догодина няма да съществува вече  Mr. Green. Та, така.

# 91
  • София
  • Мнения: 6 271
Искам да ви питам получихте ли коледни надбавки или работодателите ви се направиха на "умрели лисици"?

Да, получихме си 13-та заплата. Но тя се полага по закон. Който май от догодина няма да съществува вече  Mr. Green. Та, така.

По кой закон? И за БГ ли става въпрос?  Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 3
не, но и не работя. Нещо работата ме депресира Sad явно не съм създаден за работа newsm78

# 93
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Още в колко теми ще се похвалиш, че не работиш?
Няма по-хубаво нещо от независимостта.

# 94
  • Мнения: 1 567
По кой закон? И за БГ ли става въпрос?  Rolling Eyes

Не.

# 95
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз получих печена пуйка, това брои ли се за премия?

# 96
  • Мнения: 6 993
Ако си вегетарианка - не. Аз много бих се шашнала от такъв подарък  Joy

# 97
  • София
  • Мнения: 6 271
не, но и не работя. Нещо работата ме депресира Sad явно не съм създаден за работа newsm78

И мен ме депресира работата, създадена съм да не работя и да имам хубави и скъпи неща  Joy Joy Joy Joy Joy

# 98
  • Мнения: 155
Да получих-38 лв  #Crazy
Предни години поне 200 лв,а тази .....  Laughing  ,но пак е нещо нали така  Joy

# 99
# 100
  • Мнения: 17 407
За едни премии, па макар и нищожни, за други- предизвестия Confused
Капитализъм, ко да се прай. Може да по- зле, както виждате, тъй че, по- ведро Simple Smile

# 101
  • Мнения: 274
Нищо допълнително не получихме, но поне ни дадоха заплатите преди празниците, а не на 5-то число, както е прието във фирмата. Берекет версин, дето се вика. А имаше хора, дето си получиха предизвестията вместо подарък.....

# 102
  • София
  • Мнения: 1 152
Да, 200 лв плюс персонален подарък, който много исках! Аз работя в сферата на модата, в бутик в който предлагаме български дизайнери, производството си е тук, но колективът ни не е много голям. Трудно е, но се справяме някак. Коледно парти по традиция винаги правим след празниците...малко сме алтернативни, но това идва заради самите дизайнери. И така. Доволна съм.

# 103
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Получих 25% от годишното си възнаграждение като бонус.
Доволна съм, защото, честно казано, не го очаквах.
Отделно имаше 200 лв. коледни.
Не съм гласувала, защото няма подходяща опция.

# 104
  • Мнения: 0
Не но поне ми дадоха заплатата на 25.12  Grinning

# 105
  • видин
  • Мнения: 358
Получих изненадващ коледен подарък от работодателя - цитрус - преса, която на всичкото отгоре не работи. Някой е намазал голам процент от покупката!

# 106
  • Мнения: 330
Получих 25% от годишното си възнаграждение като бонус.
  Shocked Получила си три месечни заплати, верно ли. Това са 13, 14 и 15-та заплати. Такива не дават и в съдебната система. Може би само РВД може да си го позволи.

# 107
  • Мнения: 6 993
Може да е в частна фирма, какво толкова.
Аз съм ходила на интервю във фирма, в която в колективния договор са включени 4ри допълнителни заплати - 2 за Коледа и 2 лятото. Всякакви ги има, с всякакви печалби  Simple Smile

# 108
  • Мнения: 345
Получих 25% от годишното си възнаграждение като бонус.
  Shocked Получила си три месечни заплати, верно ли. Това са 13, 14 и 15-та заплати. Такива не дават и в съдебната система. Може би само РВД може да си го позволи.

В първата фирма, в която работех това си беше редовна практика, не е нещо необичайно. По една заплата имаше за Коледа, една при вземането на лятна отпуска (да си прекарате разкошно, както казваше тогава шефа  Mr. Green). А за Великденските празници заплатата умножена по 3.

# 109
  • Мнения: 330
Браво, браво!| Много се радвам! Значи все пак не е толкова черно положението. Надявам се и бизнесът да е нормален, а не близо до подземния свят. Laughing Шегувам се!

# 110
  • Мнения: 6 993
Мне, тази, в която аз бях на интервю, беше в ИТ бранша Simple Smile

# 111
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Браво, браво!| Много се радвам! Значи все пак не е толкова черно положението. Надявам се и бизнесът да е нормален, а не близо до подземния свят. Laughing Шегувам се!

Не, въобще не става дума за сива икономика.
Като процент сега, в кризата, дойдоха ненадейно, но преди това бих се обидила на толкова смешно малък бонус, на фона на това, че под 35 % никога не е падал, а отделно се получаваха добри пари за лятна отпуска, коледни и великденски, като последните две сега са изрязани.

# 112
  • Мнения: 8 552
Във фирмата която работя никога не е имало парични бонуси, нищо че е имало години с големи печалби.
 За протокола, дадоха ни торбичка с храни на стойност 20лв, банкета ние си го платихме  Sad.

# 113
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Моята опция я няма, затова не съм гласувала: 400 лв. коледна премия, 2 дни в спа-хотел (там беше и коледното парти), а за Нова Година - фирмен подарък.

# 114
  • Мнения: 1 446
Получих 25% от годишното си възнаграждение като бонус.
  Shocked Получила си три месечни заплати, верно ли. Това са 13, 14 и 15-та заплати. Такива не дават и в съдебната система. Може би само РВД може да си го позволи.

В първата фирма, в която работех това си беше редовна практика, не е нещо необичайно. По една заплата имаше за Коледа, една при вземането на лятна отпуска (да си прекарате разкошно, както казваше тогава шефа  Mr. Green). А за Великденските празници заплатата умножена по 3.

И в работата на бившия ми мъж имаше допълнително една заплата за Коледа,една за Великден, и една като излезе в отпуска. Отделно две при сключване на брак и две при раждане на дете....

# 115
  • Мнения: 3 416
Абе хора къде работите вие...? Добре поне,че двама-трима се престрашиха да пишат поне в кой бранш са..

# 116
  • Мнения: 103
На мен др. ми е интересно, че не го разбирам; коя е 14-стата заплата, аз знам само за 13-ста

# 117
  • Мнения: 0
Не, за жалост. Получихме заплатите по-рано просто. Rolling Eyes

# 118
  • Мнения: 1 446
Ами 14-та е за Великден например. А 15-та за лятната ваканция например.

Аз работя в сферата на човешките ресурси и на продажбите. 2 в 1 един вид.




# 119
  • Мнения: 750
Получих 13-та заплата ! Добре ми дойде, веднага и намерих мястото Simple Smile .

# 120
  • София
  • Мнения: 8 933
На мен др. ми е интересно, че не го разбирам; коя е 14-стата заплата, аз знам само за 13-ста
Ами всяка заплата след 13 е 14, 15 и т.н. Не е премия, води си се заплата и е с размера на заплатата. Хубавото е, че като ги дадат на куп, на края на годината плащаш по-малко осигуровки.

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 926
В майчинство съм още, получих известна сума, която се води подарък за децата Simple Smile Иначе колегите са получили 14та заплата, а юни взимаме 13та.

# 122
  • Мнения: 3 416
Окончателно ме депресирахте....13-та,14-та...местя се в София Crossing Arms

# 123
  • София
  • Мнения: 6 271
Окончателно ме депресирахте....13-та,14-та...местя се в София Crossing Arms

Мести се само ако се уредиш в тези фирми с 13-14-15 заплата  Grinning Щото другите в София не получаваме такива (за съжаление).

# 124
  • Мнения: 3 416
Окончателно ме депресирахте....13-та,14-та...местя се в София Crossing Arms

Мести се само ако се уредиш в тези фирми с 13-14-15 заплата  Grinning Щото другите в София не получаваме такива (за съжаление).
Шегувам се Peace Трябва да получавам наистина толкова,за да се мотивирам да живея там и пак май не щА Laughing Аз съм съгласна и 13-та заплата+Великденска премия в моя си град. Скромно.

# 125
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Застраховане, банки, финанси. Това са областите на моите работодатели.

sladurka, не знам за кой град говориш, но ако моят работодател има представителство там, със сигурност служителите са получили това, което получавам и аз в София.

# 126
  • Мнения: 73
Нееееееее, никакви бонуси, никакви банкети, НИЩО. Нито дори стотинка отстъпка, когато се възползвам от услугите на фирмата. #2gunfire Отгоре на всичко точно през декември е така да се каже "жътвата" - месеца с най-големи обороти. Ама карай, здраве да е, нали пък трябва да си заработя цялата година майчинство, когато са ми плащали осигуровките  Peace

# 127
  • Мнения: 330
Ама тая тема верно много депресираща. Като знам на колко места хората заплати не са получавали.

Общи условия

Активация на акаунт