Получихте ли Коледна премия?

  • 9 127
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • видин
  • Мнения: 358
Получих изненадващ коледен подарък от работодателя - цитрус - преса, която на всичкото отгоре не работи. Някой е намазал голам процент от покупката!

# 106
  • Мнения: 330
Получих 25% от годишното си възнаграждение като бонус.
  Shocked Получила си три месечни заплати, верно ли. Това са 13, 14 и 15-та заплати. Такива не дават и в съдебната система. Може би само РВД може да си го позволи.

# 107
  • Мнения: 6 998
Може да е в частна фирма, какво толкова.
Аз съм ходила на интервю във фирма, в която в колективния договор са включени 4ри допълнителни заплати - 2 за Коледа и 2 лятото. Всякакви ги има, с всякакви печалби  Simple Smile

# 108
  • Мнения: 345
Получих 25% от годишното си възнаграждение като бонус.
  Shocked Получила си три месечни заплати, верно ли. Това са 13, 14 и 15-та заплати. Такива не дават и в съдебната система. Може би само РВД може да си го позволи.

В първата фирма, в която работех това си беше редовна практика, не е нещо необичайно. По една заплата имаше за Коледа, една при вземането на лятна отпуска (да си прекарате разкошно, както казваше тогава шефа  Mr. Green). А за Великденските празници заплатата умножена по 3.

# 109
  • Мнения: 330
Браво, браво!| Много се радвам! Значи все пак не е толкова черно положението. Надявам се и бизнесът да е нормален, а не близо до подземния свят. Laughing Шегувам се!

# 110
  • Мнения: 6 998
Мне, тази, в която аз бях на интервю, беше в ИТ бранша Simple Smile

# 111
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Браво, браво!| Много се радвам! Значи все пак не е толкова черно положението. Надявам се и бизнесът да е нормален, а не близо до подземния свят. Laughing Шегувам се!

Не, въобще не става дума за сива икономика.
Като процент сега, в кризата, дойдоха ненадейно, но преди това бих се обидила на толкова смешно малък бонус, на фона на това, че под 35 % никога не е падал, а отделно се получаваха добри пари за лятна отпуска, коледни и великденски, като последните две сега са изрязани.

# 112
  • Мнения: 8 580
Във фирмата която работя никога не е имало парични бонуси, нищо че е имало години с големи печалби.
 За протокола, дадоха ни торбичка с храни на стойност 20лв, банкета ние си го платихме  Sad.

# 113
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Моята опция я няма, затова не съм гласувала: 400 лв. коледна премия, 2 дни в спа-хотел (там беше и коледното парти), а за Нова Година - фирмен подарък.

# 114
  • Мнения: 1 446
Получих 25% от годишното си възнаграждение като бонус.
  Shocked Получила си три месечни заплати, верно ли. Това са 13, 14 и 15-та заплати. Такива не дават и в съдебната система. Може би само РВД може да си го позволи.

В първата фирма, в която работех това си беше редовна практика, не е нещо необичайно. По една заплата имаше за Коледа, една при вземането на лятна отпуска (да си прекарате разкошно, както казваше тогава шефа  Mr. Green). А за Великденските празници заплатата умножена по 3.

И в работата на бившия ми мъж имаше допълнително една заплата за Коледа,една за Великден, и една като излезе в отпуска. Отделно две при сключване на брак и две при раждане на дете....

# 115
  • Мнения: 3 419
Абе хора къде работите вие...? Добре поне,че двама-трима се престрашиха да пишат поне в кой бранш са..

# 116
  • Мнения: 103
На мен др. ми е интересно, че не го разбирам; коя е 14-стата заплата, аз знам само за 13-ста

# 117
  • Мнения: 0
Не, за жалост. Получихме заплатите по-рано просто. Rolling Eyes

# 118
  • Мнения: 1 446
Ами 14-та е за Великден например. А 15-та за лятната ваканция например.

Аз работя в сферата на човешките ресурси и на продажбите. 2 в 1 един вид.




# 119
  • Мнения: 750
Получих 13-та заплата ! Добре ми дойде, веднага и намерих мястото Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт