Свръхконтрол от страна на майка ми

  • 9 313
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10
Дам, и на мен все така. Като не споделям що не казваш, като кажа хиляда наставления и обвинения. Меси се в живота ни, което най- ме дразни. Защо съм била толкова деликатна с мъжа ми утре вдруги ден съм нямала да мога да му кажа една дума на въпреки. Викам ми ако искаш да го навиквам по цял ден, а? Да съм се хванела да завърша още едно висше, че с едно не можело. Мъжът ми пък няма висше и двамата да сме се хванели оххххх ако взема да изреждам всичките и изцепки.

# 76
  • Мнения: 6 214
Дам, и на мен все така. Като не споделям що не казваш, като кажа хиляда наставления и обвинения. Меси се в живота ни, което най- ме дразни. Защо съм била толкова деликатна с мъжа ми утре вдруги ден съм нямала да мога да му кажа една дума на въпреки. Викам ми ако искаш да го навиквам по цял ден, а? Да съм се хванела да завърша още едно висше, че с едно не можело. Мъжът ми пък няма висше и двамата да сме се хванели оххххх ако взема да изреждам всичките и изцепки.
Ох, при нас майка ми определя и кой какво трябва да работи дори.

# 77
  • Мнения: 1 213
Ох, при нас майка ми определя и кой какво трябва да работи дори.
Aaa, и моята в кюпа!  Mr. Green  И аз не съм учила достатъчно, що не съм станала един одитор, що не съм отишла да правя магистратура в чужбина...  ooooh!  И след това разкази как племенника на еди-коя-си съседка води семейството си в Тайланд за месец, друг път живеел в Брюксел и накрая - аз най-голямата издънка. Пропускам ги вече покрай ушите си, хич и не я слушам, а веднъж на 10 пъти успява да ме изкара от нерви и тогава директно крещя. Но изводът какъв е - поредната причина да се държа на дистанция и да не споделям НИЩО с нея.

# 78
  • Мнения: 1 128
Още съм ядосана от сутринта. Позволява си като влезе в моята стая сутрин да будим детето за ДГ да ми вдига щорите. #Cussing out Аз съм още по пижама, т.е. тепърва трябва да се обличам. А живеем на първия етаж, отсреща през улицата е къщата на комшиите. Е, не искам да се чудя дали някой ще ме види или не. До сега все на шега и го подхвърлях или са замълчавах, да не си повдигам нервите рано сутрин, но днес не издържах, явно ПМС си каза думата и и се озверих, че не искам някой да ми се меси, дали ще си вдигна щорите или не, и че аз не се меся на никой друг в стаята. Репликата беше: седнал някой да те гледа  #Crazy. Няма значение дали е седнал някой или не, това си е моята стая и не искам никой да ми се меси, тя пак си знае нейното: аз ще се меся. Озъбих и се и аз, че няма да ми се меси. Сега ми е сърдита и не ми говори  tantrum
Няма ли най-после да разберат, че отдавна е минало времето на непоисканите съвети (че моята даже и действа, не се спира само до съвети) Banghead

# 79
  • Мнения: 1 383
Ох , чета ви и се успокоявам , че не съм само аз. При мене има допълнение и баба , която е по страшна и от майка ми. Двечките като се съберат и само акъл ми дават. Така не трябвало да си гледам детето , иначе не трябвало. Понякога не издържам и вдигам скандали. То бива , бива намеса , но тяхното е прекалено. Подслушват ми разговорите. Майка ми видяла случайно снимка на една приятелка и мъжът и във Facebook. От там се почва ,, Виждаш ли колко е хитра.  Прибра го. Да има детето и баща. Той сигурно си е признал детето.,, Ей такива неща ми се натякват. Колко съм глупава , другите как си  уреждали живота. Като излизам трябва да обяснявам къде и с кой отивам. Сакън да не се срещам с БНД. Ако закъснея малко , значи съм била с него. Вече ще се побъркам. Все пак животът ми не е свършил . Имам няколко предложения за срещи . Но как да изляза за по дълго ? Церберите са над мен. Имам чувството , че от майка ми и баба ми няма да мога да имам личен живот.

# 80
  • Мнения: 10
Ох, при нас майка ми определя и кой какво трябва да работи дори.
Aaa, и моята в кюпа!  Mr. Green  И аз не съм учила достатъчно, що не съм станала един одитор, що не съм отишла да правя магистратура в чужбина...  ooooh!  И след това разкази как племенника на еди-коя-си съседка води семейството си в Тайланд за месец, друг път живеел в Брюксел и накрая - аз най-голямата издънка. Пропускам ги вече покрай ушите си, хич и не я слушам, а веднъж на 10 пъти успява да ме изкара от нерви и тогава директно крещя. Но изводът какъв е - поредната причина да се държа на дистанция и да не споделям НИЩО с нея.

Същата работа и при мен. Все ми дава другите за пример. Как си били уредили живота, завършили, хубава работа започнали, а аз даже съм забеременяла без да имам брак. И все това ми се натяква. Защо не сме се оженили, кога сме щели да се оженим. Не стига, че БНД се развел ми и дете имал, (а бившата на БНД замина за Гърция и остави малкия, не иска да го гледа, така, че трябва да го вземем при нас) Та майка ми по цял ден се тюхка какво и било дошло до главата. Как щял да ми вика малкия, на тях щял ли да вика баба и дядо. По цял ден ме тормози с простотиите си. Леле, а какво ли щели да кажат аджаба хората  Banghead Banghead Banghead Rage Rage Rage tantrum tantrum tantrum Не ми дава мира тая жена!!! Ще превъртя!!!

# 81
  • София
  • Мнения: 6 477
Макче, имам приятелка, която казва, че майка й първо влита в стаята й и после чука Sick Sick Sick
Това с щорите го водим като битка откакто се помня! Мразя вдигнати щори и светната лампа - не съм на първи етаж, но има блокове срещу нас и се вижда. Е, не, не мога да се боря - в хола вечер съседите ни гледат и това си е! Но за спалнята съм се наложила да не ми пипат щорите.....

# 82
  • Мнения: 54 509
У нас пък аз командвам ! bowuu
Ама то е , защото ролите с майка ми са разменени от много години , по отношение на задължения , отговорности и най-вече финанси за дома и семейството . Peace

# 83
  • София
  • Мнения: 6 477
У нас пък аз командвам ! bowuu
Ама то е , защото ролите с майка ми са разменени от много години , по отношение на задължения , отговорности и най-вече финанси за дома и семейството . Peace
Хепи, моята майка е по-хитра. На теория, а и на всички каки Сийки тръби, че тя "била сдала властта" понеже вече не се занимавала с финансите....Но това никак не й пречи да е сив кардинал и да ми къса нервите понякога....Днес пак беше яхнала бастуна, та трябваше да я умилостивяваме целокупно всички вкъщи Wink Wink Wink

# 84
  • Мнения: 1 128
Макче, имам приятелка, която казва, че майка й първо влита в стаята й и после чука Sick Sick Sick

Морг, има и по-зле - моята, смята, че щом е женска стая няма нужда да чука, директно си влиза. Уж за другите неща е тактична, а за това защо е така, идея си нямам. Ма и не ми се занимава, честно да си кажа, да се дърлим и за това, не, нерви нямам.

Кими, и при мен има баба, която е допълнение на майка ми. Тя не ми се меси толкова, но е най-любопитния човек, който познавам  ooooh!. А това как дразни ..... #Cussing out

# 85
  • Мнения: 1 213
Макче, имам приятелка, която казва, че майка й първо влита в стаята й и после чука Sick
Боже, ама за какво чукане говорите?! Моята никога не е чукала и винаго е мислела, че е нейно изконно право да влиза, не влита, в моята стая във всеки един момент!  ooooh! Както и аз да нямам право да се заключвам никога и при никакви обстоятелства.  ooooh! Това докато живеех с тях, разбира се. Чета ви и се благодаря за това, че живея сама! Борбата да плащам сметките е голяма, няма кой да помага с детето ни сутрин, ни вечер, обаче си струвааааа!  Peace  Не бих я издръжала повече никога да живеем заедно, и ден не мога да прекарам в една къща с нея, че от мърморене и поучения главата ми направо се подува!  Banghead tantrum  И всеки път я питам, "Защо, защо все едно и също, защо не можеш да спреш да ми казваш, че съм ... ?" А тя ми вика, "Ако майка ти не ти го каже, тогава кой?" Демек, видиш ли, тя услуга ми прави. Banghead

# 86
  • София
  • Мнения: 6 477
Кам, при нас няма да как да издържим финансово и физически. Първо - сметките биха били двойни и не можем да ги покрием и второ - на две места да тичам и да пазарувам и оправям - нямам сили (майка ми става все по-трудно придвижваща се вече, за съжаление Sad Sad). Затова сме всички накуп и къде с компромиси, къде на принципа "всеки в стаята си като иска да е сам" се съвместяваме.

# 87
  • Мнения: 1 383
Мен също финансите ме спират да живея отделно. По едно време даже мислех да се събера с БНД , само и само да не съм с майка ми и баба ми. Представете си какво е при мен.

# 88
  • Мнения: 1 213
Кам, при нас няма да как да издържим финансово и физически.
При теб е различно и наистина нямаш алтернатива, за съжаление... Аз на този етап имам късмета родителите ми да са самостоятелни - и финансово, и физически. Дано са ми живи и здрави още дълги години!  Praynig  Разбира се не само по горепосочените причини, ами и защото си ги обичам, въпреки всичко.

# 89
  • Мнения: 6 214
На всички приятелки на майка ми децата им работят за поне 1500 лв  Mr. Green Аз викам "докато не видя фиш, не вярвам"  Mr. Green.
А и според нея всички деца са случайно заченати и най-голямата грешка е да имаш деца. Ако за нея е било така, за мен не е и точка. 

Общи условия

Активация на акаунт