Свръхконтрол от страна на майка ми

  • 9 309
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 214
Имам майка със силен характер, не признава НЕ за отговор, не признава мнение, различно от нейното. Помага ми много и по всякакъв начин.
Сега е решила, че имам проблем с нервите, понеже тази година ме съкратиха от работа и мъжа ми ме заряза. Моите нерви били причината за тези събитияRolling Eyes
Май проблемът ми не става много ясен, но ако тръгна да ви разказвам всички филми, в които се вкарва, книга ще ви напиша. Държи се с мен все едно съм си родила детето на 16 год...  И със сестра ми се отнася по същия начин. Знам, че го прави за хубаво, но все пак съм зрял човек. Може грях да имам, но се моля един ден да не заприличам на нея.
Моля да ме посъветвате нещо.
Как да се разбера с нея?
Благодаря предварително!
 Hug

Последна редакция: сб, 31 дек 2011, 17:54 от diani81

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, майка ти да не е козирог? Wink Wink Wink
Може и Риба да е....визирайки моята майка.
Да ти кажа много трудна работа, и аз още нямам точната рацепта. Ама говорене, говорене и пак говорене. Гледай да не си нападателна, а да направш диалог. Недей да обвиняваш, опитвай се да разбираш. Поискай същото и от майка ти...и няма да стане от първия път...ама успех! Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 6 214
Моргана, Везни е. И да ти кажа с говорене по-зле става при нас. Като види, че и се връзвам и се наема още повече. (Сестра ми действа с игнориране, но тя живее отделно.) И аз се стремя да не обръщам внимание, но в един момент ми се натрупва, както стана днес.
Сега се е закъхарила как така сестра ми била решила да идва да празнува при нас. Rolling Eyes Все едно кой знае какво е станало. Не може да е без причина според нея. Ох, такава си е Simple Smile.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 349
Мила, майка ти да не е козирог? Wink Wink Wink
................



Хей, козирозите са много разбрани и уравновесени хора!  Mr. Green Mr. Green

А след като не можеш да се разбереш, наистина най-добрият начин е игнорирането /особено ако не си финансово или по друг начин зависима, но и в този случай става/.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 477
Наде, умре циганката дето ни хвалеше Mr. Green Mr. Green Mr. Green Козирозите сме и хора, които обичат нещата да са под контрол Wink Wink Wink (Помниш ли онази песничка от сем. Мейзга - Паола това съм аз, тук се слуша моя глас!...).
Та затова питах да не е мама Козирог.

Ако поставиш нещата - помагаш, ама не мрънкаш или не помагаш, ама не се и виждаме?

# 5
  • Мнения: 6 214
Наде, умре циганката дето ни хвалеше Mr. Green Mr. Green Mr. Green Козирозите сме и хора, които обичат нещата да са под контрол Wink Wink Wink (Помниш ли онази песничка от сем. Мейзга - Паола това съм аз, тук се слуша моя глас!...). Та затова питах да не е мама Козирог. Ако поставиш нещата - помагаш, ама не мрънкаш или не помагаш, ама не се и виждаме?
Ако поставя така нещата, ще бъде пак трагедия за майка ми. а днес друго- сега проблемът и е защо едни наши роднини нямало да дойдат за празниците Rolling Eyes Който дошъл - защо дошъл, който не дошъл - защо не дошъл. И все трябва причини да търси. Според нея всички други ги знаят причините, само тя не. Световната конспирация Wink.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Явно майка ти няма работа....Ммммм, моя приятелка се отървава от бълбукането на майка си като я игнорира...а майка й започва да звъни на ято "каки Сийки" както ние ги наричаме да се оплаква......И така намира отдушник за мрънденето си.
Майка ти винаги ли е била такава? Да няма причина- критическа или нещо друго? То не, че я оправдава....ама игнор малко наложи...

# 7
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Моята майка много се промени по врем на критическата. Всички все й бяхме криви, нищо не правихме като хората, не я разбирахме, постоянни забележки, натяквания. По време на този период се изнесох и от нас(не заради това, разбира се, просто съвпадение). Сега като ми се наложи да се върна тук бях изпаднала в ужас как ще се разбираме, но всичко е наред, явно периода е преминал, и караниците са редки. Та затова и аз като Morgana, първото което ми мина на ум е да не е критическа. Ако е това, не знам дали нещо друго, освен времето ще помогне. Игнорирането, както са казали по-нагоре, може би. Прилагала съм го с майка ми и действа, но въпроса е, че не може да игнорираш абсолютно винаги човек, с който живееш в една къща, особено ако имате толкова близка родствена връзка, все някога ще те изкара извън нерви.

# 8
  • Мнения: 6 214
Явно майка ти няма работа....Ммммм, моя приятелка се отървава от бълбукането на майка си като я игнорира...а майка й започва да звъни на ято "каки Сийки" както ние ги наричаме да се оплаква......И така намира отдушник за мрънденето си.
Майка ти винаги ли е била такава? Да няма причина- критическа или нещо друго? То не, че я оправдава....ама игнор малко наложи...
Ох, да, винаги и със всички, каквото тя каже, това трябва да стане. Може да има 1000 други варианта, но само нейното мнение е правилно.
И няма нещо, което да не е проблем за нея, за всичко се тръшка.
Нали миналата (вече) година имах някои неприятности в личен план. Тя вместо от висотата на годините си да прояви мъдрост и да се опита да ми помогне и аз да ги възприема по-мъдро, вместо това тя продължава да рови в стари неща, да търси нови и нови причини и т. н.

# 9
  • Мнения: 7 325
Игнора е вариант, но не винаги действа, особено когато хората живеят заедно. Според мен действащо при такъв човек е – да мамо, добре мамо – и си правиш каквото искаш. По малко информация за личния живот и емоциите и съжителството ще е доста по поносимо. 

# 10
  • Мнения: 27
 Достоен представител на зодията си.
  Приеми я такава, каквато е. Не реагирай емоционално.
  Тя няма да се промени. Няма смисъл дори да опитваш да променяш взаимоотношенията си с нея.
  Това няма как да се случи. Самата тя е подвластна на собствения си характер. Дори и да осъзнава, че понякога греши, няма и да може да се промени.
  Просто я изслушвай /да речем с безразличие, но и уважение/ и постъпвай така, както ти смяташ за правилно.

# 11
  • Мнения: 31
Игнора е вариант, но не винаги действа, особено когато хората живеят заедно. Според мен действащо при такъв човек е – да мамо, добре мамо – и си правиш каквото искаш. По малко информация за личния живот и емоциите и съжителството ще е доста по поносимо. 
действала съм по този начин  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Игнора е вариант, но не винаги действа, особено когато хората живеят заедно. Според мен действащо при такъв човек е – да мамо, добре мамо – и си правиш каквото искаш. По малко информация за личния живот и емоциите и съжителството ще е доста по поносимо. 
Май това е вариант - по-малко инфо и тогава по-малко възможности за мрънкане...Също пускане по леко хлъзгаво инфо - да, да, всичко е наред, ще стане както кажеш, мамо...и ти си действаш...
Не е приятно никак, ама какво да се прави? Аз все си казвам, че с годините трябва по-леко да приемам нещата и да не драматизирам..понякога става, друг път - не....

# 13
  • Мнения: 6 214
Да, това е май насоката, в която трябва да действам. Наистина колкото повече знае, толкова повече се меси. Иначе откакто бяхме малки, все се сърди, че не сме си споделяли с нея. Дано да не стана като нея само, че и аз дъщеря имам.

# 14
  • Мнения: 561
Аз съм за тази тема,майка ми е от тези свръхконтролиращите.Зодия стрелец е,незнам дали е от зодията.Тя е натрапчива,но не със всеки.Ето например при брат ми в никакъв случей не и минават номерата,но при мен не е така.Най-елементарен пример:говоря по телефона,затварям,еее тя не изчаква да кажа чао на отсрещния и ме пита,,с кой говори''!!!!!!!
Немога да се изолирам в една къща живеем,някои неща ми се напомнят много често.Картите са в нея,това е нейното мнение.Пък аз нали съм сама,на тях чакам (е факт е)и трябва да си трая.Е ама и аз съм човек.За сега немога да избягам от контрола й,ще си се търпим взаимно.

# 15
  • Мнения: 6 214
И моята майка ме подслушва когато говоря по телефона, реве ми се вече Cry.
Като не знаела нищо за нас (мен и сестра ми) и се принуждавала да си фантазира (дословно нейни думи от преди малко). Иска да и се каже причина за всичко.
Например ако тази сутрин кажа, че не съм гладна, трябва да и кажа причина, иначе се е хвърлила в огромен филм, че нарочно гладувам и т. н. 
И имам чувството, че тя няма да преодолее раздялата с мъжа ми и няма да остави и мен да я преодолея.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Нали ви казвам да хлъзгате с отговорите....С майка ми дълги години живяхме на 2000 км разстояние в различни държави. Ама от 6 години сме пак заедно, та се учех наново да живея с нея. За телефона - ми и тя обича да пита. Веднага имам версия, състояща се от 2-3 изречения и готово! Винаги гледам нещата да ги завъртя да изглеждат леки и лесно...и това оставя впечатление за безпроблемност. А ако ти доде много - винаги вечер има удобен балкон, на който може да се дръпне цигара и ако ти се реве - да ревеш....Аз вече отданва пуша на балкона за чисто удоволствие и релакс Wink Wink

# 17
  • Мнения: 6 214
При нас случаят е тежък. И да е всичко наред, пак има нещо, за което да рови. Успокоявам я аз нея, вместо тя мене след раздялата ми. До там чак сме стигнали.
Ох не знам, аз все търся причината в себе си, а на нея все ние сме и виновни.

# 18
  • Мнения: 561
Дани и при нас е така относно успокояването.Тя много пъти ми е казвала,че това което ми е се е случило го приема като някакъв вид победа от страна на БНД.Аз си изживях болката,гледам си детето,радвам му се и гледам напред,но тя нееее.Е ще не ще ще приеме нещата.
За това че ми е като сянка не ме притеснява,живота ми от три години е доста скучен,нищо не ми се случва,а и да ми се случи и го казвам и тя все пак гледа да си ме разпитва и да ми е като сянка.

# 19
  • Мнения: 54 413
diani81 , заедно ли живеете ?

Не знам дали е така , но от това , което чета имам чувството , че майка ти има невротичен проблем .
Братовчедка ми по подобен начин , цял живот е потърпевша от вечните проблеми и недоволство на майка си . Тя е с доказана страхова невроза , все умира , ама вече е на 81 .
А братовчедка ми , на 53 , остана без семейство и деца , защото майка й все не беше добре и все момента за обвързване беше неподходящ , от страх , да не би да остане сама и да няма кой да й ходи по гайдата .
Трудно е с такива обсебващи хора , но при всички положения единствения начин е да поставиш твоето щастие и личен живот пред капризите на майка ти .
По-малко информация , по-малко обяснения и постоянно повтаряне , че си голям човек и искаш сама да управляваш живота си .
И най-вече , не й се връзвай !
Такива хора са ужасни манипулатори ! Twisted Evil
Независимо , че ти е майка . Hug

# 20
  • Мнения: 6 214
Заедно живеем през отоплителния сезон Simple Smile, после аз и детето ще сме си на отделен етаж.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
Говорите за успокояването...Ние го докарахме до там, че аз чакам да ме вземат за операция и звъннвам да й кажа, че влизам в операционната...Ми наложи се да я успокоявам, че всичко ще бъде наред и да не се шашка...И в един момент ме стегна шапката и казвам - "Гледай сега, след малко мен ще режат, така че престани да се тръшкаш! Аз имам нужда от успокояване, а не ти да ме товариш!"....И така...свикнала съм вече Wink Wink Wink

# 22
  • Мнения: 6 214
То явно оправия няма, ами дано и ние да не станем такива  Praynig.

# 23
  • Мнения: 31
То явно оправия няма, ами дано и ние да не станем такива  Praynig.
Често се замислям,  дали ще стана като майка си , на този  етап не съм но за в бъдеще  не знам.  Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 6 477
Не, няма да стана като майка ми...Ама може и по-лоша да стана  Joy Joy Joy Joy Joy
Много сме различни по характер и светоусещане

# 25
  • Мнения: 303
Привет на авторката!
И аз имам същия проблем, но и с двамата си родители-помагат ми финансово и въпреки, че не живеем заедно, постоянно ми се месят, и то за всичко.
Имам чувството, че майка ми иска да ми изземе майчинските функции, но засега нищо не мога да направя, тъй като работя в чужбина и оставям детето на нея.
Единственото, което правя, е да не си го слагам на сърце. Друг избор нямам, тъй като БНД не може да гледа детето, докато аз съм в чужбина и печеля пари, а свекърва ми е живее на село.

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 15:24 от stacy77

# 26
  • Winterfell
  • Мнения: 590
И моята е властна натура Tired Предстои ми много скоро да се преместя при родителите ми и това е една от причините,която ме яде най-много.Не финансите,не пространството,работата или яслите ами това вмешателство.С кой излизам,къде излизам,защо,....айде,майната им на въпросите.Проблемът е вечното подозрение,че излизам с момче да изневерявам или кой знае какво ooooh! Вярно,имам много приятели,но пък с повечето сме приятели от деца и тя ги познава.А се появи някой нов елемент,вече ми е гадже,любовник ...Няма значение,че е колега,съученик или просто приятел.Като им съобщих,че се разделяме с БНД,направо се почна:"Ти сега си си намерила друг.Ако е заради това ще ядеш бой Shocked"(Иначе вярно ще ме ступат ).От къде и хрумват подобни неща на майка ми не знам.Аз споделям с нея.От доста време знае за проблемите ни.А и такива двойни игри никога не съм играла,че да и дам повод някакъв за обвинение.
И ооо да,наложи се ,и още го правя да я успокоявам за случващото се.Имаше опити за намеса-решили с татко и БНД да дойде да живее в тях с мен Laughing Имам чувството,че няма да я преживее тая раздяла  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 6 477
Ро, ама ти си толкова млада, естествено, че ще излизаш!
Вземи поговори сериозно, ако се налага - тропни с крак! Никой не може да ти налага да живееш с някого! Не го приемай толкова навътре...По една доза "майната му" на всеки два часа!
Ух, ако майка ти те е родила рано има огромна вероятно да сме набори...леле.... newsm78 newsm78 newsm78 Ма моите набори не сме такива хора...

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 680
През годините колкото повече се е мъчила да ми се налага и да ми прави непрекъснати забележки как не се справям с това или онова толкова повече виждам, че сме се отчуждили. И до сега е така, когато сме заедно дори само за няколко часа или на някой празник.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Към авторката - има някои неща, които не се променят и няма как да се оправят.  Sunglasses
Казвай "да, добре", прави си каквото си знаеш, не се впрягай прекалено и това е. Няма друг изход.

# 30
  • Мнения: 1 213
(Сестра ми действа с игнориране, но тя живее отделно.)
Финансовата/жилищна зависимост води до политическа зависимост - научих този урок още като тийнейджър и затова още на 18 се изнесох и дори за момент не съм съжалила. Докато живееш под нейния покрив, все ще те командори. Когато си отделно, можеш да й теглиш една (с извинение). В твоята ситуция каквото и да предприемеш, нейното поведение ще те дразни. И след една възраст да знаеш, че не можеш ги промени. Става само по-зле.
Имаш да преживяваш раздяла и да се справяш сама с дете, достатъчно нерви са ти на главата, не ти трябва и тя да ти докарва нови. Съжалявам, че ти е майка и говоря така (и моята е донякъде такава, но при нея поне игнора работи). Стани дебелокожа за отоплителния сезон и после - по-далеч от нея.

И от опит споделям, колкото по-отрано спрете да давате информация, толкова по-добре. Щото то не може години да си споделял с майка си и после изведнъж да спреш и да очакваш тя да го приеме. Аз свикнах майка ми от малка, че не желая да ми се меси. Никога не съм споделяла с нея, защото каквото и да й кажех, го обръщаше срещу мен. Така тя постигна това, че не знае и копче за личния ми живот и вече се е примирила (и ме е обявила за лоша и студена). Аз "постигнах" частично отчуждение с майка си, но поне вече и само едно скръцване със зъби е достатъчно, за да и сецне потока от въпроси съвсем в зародиш.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 477
И от опит споделям, колкото по-отрано спрете да давате информация, толкова по-добре. Щото то не може години да си споделял с майка си и после изведнъж да спреш и да очакваш тя да го приеме. Аз свикнах майка ми от малка, че не желая да ми се меси. Никога не съм споделяла с нея, защото каквото и да й кажех, го обръщаше срещу мен. Така тя постигна това, че не знае и копче за личния ми живот и вече се е примирила (и ме е обявила за лоша и студена). Аз "постигнах" частично отчуждение с майка си, но поне вече и само едно скръцване със зъби е достатъчно, за да и сецне потока от въпроси съвсем в зародиш.
Ох, недей такива страшни мисли да споделяш...Имам дъщеря, не искам нито частично, нито пълно отчуждаване...Аз лично бих страдала много ако ми се случи...
А иначе и нашата баба си е властничка, ама вече се е кротнала заради годинките Wink

# 32
  • Мнения: 1 128
Майка ми е ужасно властна натура. Все тя най-разбира, и знае кое е правилно и кое не. Навремето, в ума си я наричах "генерала". Аз съм възпитана в послушание  Rage Майка ми тотално беше объркала респекта и страха. Винаги е била супер строга, вярно слушах, нямали са проблеми с мен, никога за нищо, но аз не я уважавах като родител, аз я слушах, защото ме беше страх да не ме навика. Така израснах комплексирана от мисълта " това дали ще е добре, дали майка ми ще го одобри". Всяко нещо, което започвах беше все с мисълта дали майка ми ще е на същото мнение. Това много ме потискаше. Иначе имах свободата да избирам с какво да се занимавам, какво да уча, кога да уча, пускаха ме и да излизам. И така, завърших училище, поживях в чужбина и "пораснах",  вече не и се давам да ми се налага и да се опитва да ме контролира, но това ми коства няколко години. Дори след като се омъжих ( живеехме при тях в началото ) се опитваше пак да ме контролира #Crazy. И сега се опитва да се държи с мен като с 15 год., обаче не и минават вече номерата. Това си е до характер. И въпреки това много си я обичам, помага ми безкрайно много за детето, помагат ми и финансово.

# 33
  • Мнения: 1 213
Морги, ама то не е казано, че и при вас ще е така. Аз много обичам майка ми и въпреки всички "похвални" неща, дето изписах за нея, тя е прекрасен човек. На нея проблемът й е негативизмът и соц възпитанието да се свива. Тая глупост за сакън да не кажем нещо хубаво, че да не чуе дяволът малко или много обобщава мисленето й - не се говори за хубавите неща, не визуализираш хубавото, че да го "дръпнеш" към теб, вижда се предимно лошото у хората, нон стоп критикува.
Освен това като характери сме пълни противоположности и докато аз се старая някак да я приема такава, тя не може да се примири с това, което съм аз. И така постепенно аз започнах да се свивам и пред нея съм винаги на отбранителна позиция.
Някой, май Луда, беше писал в съседната тема как родителите ни са виновни за 50% от неуспехите ни и съм напълно съгласна. Трябва да вярваш в детето си, да му даваш криле, да го насърчаваш да е себе си и да не се срамува от това, да му показваш колко го обичаш. Моята майка с критиките си към мен успя само да ми набие хиляди комплекси още от най-ранна възраст, с които и до ден днешен се боря. И в съзнателна възраст пак трудно се преодоляват. А комплексираният човек успява по-трудно във всички области от живота.
То не че е лесно да възпиташ едно дете, не опира само до горенаписаното, но аз лично най-малкото за това ще се старая - синът ми да не е комплексиран и да вярва в себе си. Защото ако ти сам не вярваш в себе си, как да накараш и другите да повярват?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 477
Кам, Мак,знам тези неща...ама пусто, от време на време се усещам, че ставам ужасно-отвратилено-властна като...майка ми! И вечно ме е страх, че съм прекалила....и не ми пречи да се извиня на щерка ми. Майка ми в такива случаи ме е гледала така  Shocked Shocked Shocked - Ама как ще се извиняваш на дете? Майката е непогрешима! ooooh! ooooh! И тази несигурност до колко да съм строга и до колко да отстъпвам ме прави  Crazy Crazy Crazy Затова не искам да губя връзка с дребната...нищо, че е още дребна...Ууууф, сложна работа е това с родителство, контрол, отговорности..направо.. #Silly #Silly #Silly

# 35
  • Мнения: 6 214
Благодаря ви за новите мнения по моя всекидневен проблем  Hug.

И по отношение на възпитанието на моето дете, майка ми се меси много и, разбира се, имаме много разногласия.

Аз съм възпитана като страхлива и нерешителна, а не искам детето ми в никакъв случай да става такова.(Тя не може да разбере, че аз не съм длъжна да съм като нея, и детето ми не е длъжно да бъде като мен  Close)

Отделно майка ми е ужасен песимист, според нея всичко е лошо и ни чака още по-лошо, а аз се старая да откривам хубавото във всяка ситуация

# 36
  • Мнения: 561
Моята също много се меси във възпитанието на детето ми.Просто аз не мога да съм родител на детето си,кара ме да се чувствам така все едно съм му по-голяма сестра.Това,че съм в подобна ситуация не й дава право да го прави,но...иди обяснявай на радиото.Като захвана темата стигаме до скандали,казва като не ти харесва знаеш къде е вратата и е права до голяма степен.Незнам объркана съм и все тъпча на едно място,защото знам къде е вратата,но няма къде да отида.

# 37
  • Мнения: 1 128
О, да, и на мен в къщи много ми се месят във възпитанието, затова онова дребното расте супер лигаво, защото каквото и да кажа аз, все някой след мен се намира да има по-правилна преценка за ситуацията и да се обади, така моята дума никога не е последна. tantrum Карам се, обяснявам, те си знаят тяхното. А майка ми ми с меси само за храненето, сакън да не остане детето гладно. Ми като ми се лигави и не яде ще седи гладно..... ааа не, "щом не яде сама, ще я храним, така ще си спестим много нерви" е мотото на майка ми .... с това мислене онова ще продължава да се лигави и да къса моите нерви, защото аз не искам да я храня, не е бебе  #Cussing out

# 38
  • София
  • Мнения: 6 477
Макче, вярвай ми, че да спестя крясъци и викове вечер съм готова да я нахраня.....Защото има моменти, в които не издържам на кошмара, наречен - време е за ядене!!!
Доскоро, вярвай ми, молех майка ми да я нахрани само и само да приключи това изтезание по-бързо и да се приготвят чанти-манти и т.н......Защото като не вечеря после не може да заспи понеже е гладна. Ако проявя твърдост и не й дам да яде..започва едно въртене до към 1,00 през нощта...Резултат - в час спи, господина ми прави забележка, че е разсеяна и всичко става просто параграф 22!!!! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Та, затова съм навита който и да е да я нахрани, за да има мир! И това май е момента, в който сме единодушни с майка ми, че няма какво да се направи....Сори за спама...

# 39
  • Мнения: 1 213
Уффф, това с храненето наистина е ужасно…  ooooh! И моят дребус е много злояд и тотално ми е писнало да се занимавам с храненето му! Така че съм го оставила вече, ако ще да гладува, не ме интересува!  Naughty Ми така де, аман, на 4,5 години е, не може все майка му да го храни. Обаче майка ми като се намеси и става леле-мале!  ooooh! Не можело детето да стои гладно. И редовно го тегли и мери и ми съобщава как е качил само примерно 100 грама за година и не бил порасъл и всичко това било от недохранване. Нямал и силички заради неяденето, ще кажеш, че нарочно го държа на ръба на оцеляването.  ooooh! И като е при нея, да си се занимава и да го храни, няма какво да направя. Но като си е при мен детето, няма шест-пет!
Между другото, когато огладнее солидно, си яде. Така че всичко е лиготия и изобщо нямам намерение да го свиквам да ми капризничи или да се прави на бебе.  Crossing Arms След градина винаги е озверял от глад и тогава нямаме проблеми с вечерята. Но там имат някакъв хипер странен режим, в който им дават следобедна закуска в 3, много малко след обяда, и той обикновено не я яде. Аз го взимам най-рано в 6:30, докато се приберем е 7 и докато сервирам, той е готов да яде всичко (след толкоз часове неядене).  Mr. Green Така че когато са гладни, децата си ядат.

Морги, един-единствен път съм го оставяла да си легне гладен (ама много бях побесняла) и беше голяма драма. Вика ме, хленчи, че бил гладен, но бях твърдо решила да му покажа, че като не си е изял демонстративно вечерята, няма да му се сервира по никое време, още по-малко пък по поръчка нещо, което го няма налично сготвено. В крайна сметка заспа, но друг път не сме стигали до там. Но ми беше много мъчно и дано не се налага пак...

# 40
  • София
  • Мнения: 6 477
Кам, това е положението като се намесват баби...Когато дребната беше много дребна винаги изпадах в нервна криза кога додеше време за храна. И оттогава майка ми се зае с нахранването...Но аз там нямам проблеми - с майка ми единодушно махнахме нахранването от друг човек (в неделя имаше изключение щото дребната с темп, мрънд и тогава баба й се смили).
Вече взех да затварям око, две на разните дрязги между дребната и баба й.....Но тя преди няколко дни ме попита как съм оцелявала като дете, когато между мен и баба й не е имало никого Shocked Shocked Shocked...Щото сега аз съм буфер между двете...Е, това е положението с властта! ooooh!
Драмата при нас е изнесена вече на тема учене. Щото дори и ваканцията трябвало да се учи..и там вече аз побеснявам и обяснявам що е то ваканция...ама с баба-учителка спор нЕма! ooooh!

# 41
  • Мнения: X
Някой, май Луда, беше писал в съседната тема как родителите ни са виновни за 50% от неуспехите ни и съм напълно съгласна. Трябва да вярваш в детето си, да му даваш криле, да го насърчаваш да е себе си и да не се срамува от това, да му показваш колко го обичаш. Моята майка с критиките си към мен успя само да ми набие хиляди комплекси още от най-ранна възраст, с които и до ден днешен се боря. И в съзнателна възраст пак трудно се преодоляват. А комплексираният човек успява по-трудно във всички области от живота.
То не че е лесно да възпиташ едно дете, не опира само до горенаписаното, но аз лично най-малкото за това ще се старая - синът ми да не е комплексиран и да вярва в себе си. Защото ако ти сам не вярваш в себе си, как да накараш и другите да повярват?
При мен е същото, само че лошото ченге е баща ми. И майка ми с това, че за всичките 20 години, през които живях при тях, не го спря, ами го остави да ни черни живота. Избягах от нас с първия срещнат и ей го резултата. Ранен развод и безкрайно труден живот. Сега, като гледам приятеля ми, ги разбирам тия неща. Винаги съм ги обвинявала родителите ми, сега - все повече и повече... Това е в моя личен случай.. но съм съгласна.
*Мак, не храни 6 годишно дете, плс....Не че аз понякога не бутам по някоя лъжица в устата, но .... стягайте ги тия баби, леле.... А при нас с бабите е ужас, сори за офф-топика - на майка ми и баща ми - единствено внуче, на бившите свекита - единствено внуче, на майката на приятеля ми - единствено внуче. Е 3 баби са, и на трите е единствен. Бррррр.... Ама аз не им се давам;)

# 42
  • Мнения: 561
Колко си приличат с на някои от съфорумките животите ни.Поне от разказаното до момента това ми прави впечатление,някои неща съм ги писала все едно аз.

# 43
  • Мнения: 6 214
И на нас храненето ни е основен проблем. Майка ми обожава да я гони с яденето из къщи, из двора, при кокошки и къде ли не, от което аз меко казано  #Cussing out #Cussing out #Cussing out. Иначе и ние не ядем по цял ден и после понякога ядем по нощите, щото няма как ...

# 44
  • София
  • Мнения: 1 124
И аз да се включа, слава богу моите родители не са властни, но са от тия дето мрънкат и казващи - нали ти казах, но си ги обичам безкрайно, въпрки че не винаги сме на едно и също мнение.
Но моя проблем е храненето. Пробвала съм като Кам веднъж не дадох вечеря и легнаха гладни - ефект никакъв. Случвало се е и да съм ги пращала гладни и към 11.30 идва голямата най-вече и си изяжда вечерята. Вярно е,  че връщайки се от градина са озверяли от глад и съм им давала зелен фасул, който в друг случай е бил отказван.
Е сега не си лягат гадни, но след  #Cussing out от моя страна и изхабени нерви и прижки на езика, ама защо всеки път като се сяда на масата трябва да се яде винаги с викове или наказания - в леглото без вечеря ?

# 45
  • София
  • Мнения: 6 477
Е сега не си лягат гадни, но след  #Cussing out от моя страна и изхабени нерви и прижки на езика, ама защо всеки път като се сяда на масата трябва да се яде винаги с викове или наказания - в леглото без вечеря ?
Да не ти казвам пък менюто колко е разнообразно...мани...пица, кебапчета, кюфтета с бял сос или по чирпански и в краен случай може и пилешка супа...Е, тва е положението..салата - само краставица, друго -  Naughty Naughty Naughty

# 46
  • Мнения: 1 213
Морги, твоята мацка голяма месарка. Wink Солидно протеини хапва.  Peace

Да не ти казвам пък менюто колко е разнообразно...
Хаха, добре дошли в клуба, дет' се вика.  Mr. Green При нас се редуват пилешка супа и супа топчета. Веднъж седмично му правя и любимите спагети, а при майка ми обича да яде фрикасе. Понякога яде и домашна баница, ама не всеки път. И толкоз - пет манджи на кръст!  Shocked Познавате ли човек, дето да не обича мусака и пълнени чушки? Ето го, синът ми! Но пък от месец имаме и едно разширение в менюто - кюфтета с картофено пюре. Всичко това, разбира се, без да броя шоколада, който му е най-любимото на света, но аз се стискам и давам съвсем ограничено.  Crossing Arms

Чудя се ние ли нещо не правим като хората, че децата ни така масово проявяват капризи...  newsm78 Така де, не може едно цяло поколение да е злоядо, значи нещо на нас във възпитанието ни куца.  newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 6 477
Познавате ли човек, дето да не обича мусака и пълнени чушки? Ето го, синът ми! Но пък от месец имаме и едно разширение в менюто - кюфтета с картофено пюре. Всичко това, разбира се, без да броя шоколада, който му е най-любимото на света, но аз се стискам и давам съвсем ограничено.  Crossing Arms

Чудя се ние ли нещо не правим като хората, че децата ни така масово проявяват капризи...  newsm78 Така де, не може едно цяло поколение да е злоядо, значи нещо на нас във възпитанието ни куца.  newsm78
Да, моята щерка! По-скоро ти добре дошла, щото аз от 8 години се въртя на този огън. Wink Wink Wink
А ти не си ли била злояда? Аз бях уникална...и досега съм капризнярка....има неща, които от глад да умирам няма да ги хапна никога (и по тази причина изтървах килограмите - любимите неща са сладките и така). Макар, че при мен вече е станало начин на лечение на стреса... Sad Sad
Та, с майка ми воювам да не дава на дребната похапванки между храненията, после става по-страшно, а напоследък и дупето взело да расте. Аз нали я вардя и от това....

# 48
  • Мнения: 54 413
Моята също напоследък капризничи , но аз не съм от тези дето угаждат с храна . Като не харесва готвеното , си приготвя ( тя ) тостери . Sunglasses
Слава Богу , че като малка не беше злояда , поне това ми се размина ! Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 128
Моята пък е всеядна  Mr. Green. Единственото, от което и с повдига само при вида му е сирене, така е от бебе. Иначе плюска всичко без проблем, като не сяда да яде без лук, чесън или праз, задължително едно от трите трябва да го има  #Crazy Като по-малка като я питах какво предпочита чесън или шоколад и тя казваше чесън Laughing Може да изяде и 2 пакетчета от онези турските солети с люта чушка, аз не мога да ги ям, люти са ми, обаче тя си ги мляска без проблем .... абе вкус и чудо  ooooh!

# 50
  • Мнения: 3 659
Кам твоята позиция ми харесва, ама ти си знаеш Heart Eyes

Моята кукла, докато беше мъничка, до към 1 година и ядеше всичко каквото й бутнех в устата. Без проблем, никога не ми е ревяла за ядене, ако закъснея. Беше песен храненето. Но когато стана на 1 година и 3-4 месеца дойде и адът.  Отказа да яде манджи, пюрета, само каквото тя си реши - обикновено хляб и сирене и всякакви зеленчуци. Обаче усетих, че като я остава да си огладнее добре  Mr. Green и да видиш как си хапвало дедето. Сега не й се впрягам, като иска да яде, като не иска, не яде и толкоз. Няма да седна и да й предлагам ресторантско меню с богат избор. Каквото има, това е. Обикновено като не й се яде от манджата, си хапва хлебец Peace

А по отношение на бабите. Моята майка съм я дресирала. Преди да й даде нещо за ядене, ме пита може ли, колко да й даде. Когато оставям малката винаги нося храна, обяснявам кое, кога да се даде, ако не ще да яде, да я остави. Мисля, че ме слуша, защото съм казала, че ако разбера, че не спазва правилата и ще си види внучката на кукуво лято. Другата баба обаче много си позволява и затуй от известно време избягвам срещите. Да се научи, като се прави на много умна и добра, на ти сега Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 1 124
Ето и нашето меню :
Пълнени чушки или сърми, но задължително чушките и листата на сърмите се махат.
Супа топчета
Картофена супа с кротони
Пилешки или свински шницели
Едната яде само ориз, без никакви картофи освен на супа, другата обича картофи, но слава богу започна да яде ориз преди около година
Палачинки и кисело мляко на корем  hahaha, ако може цяла седмица само това
Пица, спагети,филия с чубрица или филия с горчица  Shocked
Май друго няма  newsm78
Това са нещата, които ядат без никакво подканване.

# 52
  • Мнения: 1 213
По-скоро ти добре дошла, щото аз от 8 години се въртя на този огън. Wink Wink Wink
А ти не си ли била злояда?
Хехе, права си, аз съм след теб.  Laughing
Пък аз хич не съм била никога злояда, то си ми и личи и по размера на Д-то.  Rolling Eyes  Виж, капризна съм много, ама то това е различно.

Мак, твоята девойка ме уби с този чесън и лютивото.  Shocked  Mr. Green При това е едва 5-годишна.  Shocked

# 53
  • София
  • Мнения: 6 477
Фури, и нашето меню доближава вашето. Само разликата е, че дребната яде ориз, ама не и картофи....Имаше период на ядене само на пиле с ориз. Сериозно се притесних, че ще й се дръпнат очите Joy Joy Joy Joy
Оспамихме темата, да вземем да отворим отделна за злоядието и как се справяме? newsm78

# 54
  • София
  • Мнения: 1 124
Ми може, ама аз не обичам да отварям нови теми  Embarassed.
Сетих се, че нашата лекарка каза да купя Бял Пелин и да давам, за да се храни. Не съм купила още  newsm78.

П.П. тук намерих много за него.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 477
Фури, аз не искам да добива много-много апетит...после как ще се справям със задник стил "Дженифър Лопес" Wink Wink Wink Wink
Някак ако можеше мъъъничко по-разнообразно меню да приеме newsm78 newsm78 newsm78 Щото ако я оставя на сладкишчета и шоколадчета - нема грижа с апетита, само със задника впоследствие Wink

# 56
  • Мнения: 1 213
аз не искам да добива много-много апетит... после как ще се справям със задник стил "Дженифър Лопес" Wink Wink Wink Wink
Аз точно затова й се карам на майка ми, че го угоява нарочно, защото родата и от двете страни хич не сме слаби и горкото, ще - не ще, все това го чака някой ден. Ама тя не, та не - тегли го редовно и мрънка, че трябвало да наддава, а щом не дебелее, значи едва ли не го държим гладен.  ooooh!  Mr. Green  От една възраст нататък нЕма излизане на глава с майките, еййй!

# 57
  • София
  • Мнения: 6 477
Кам, аз войната я водя с другата баба. Тя е на мнение - дебело дете - здраво дете....И всеки път като пратя дребната при другата баба давам инструкции по телефона. Лятото беше за две седмици - с такъв задник ми я върнаха  Crazy Crazy Crazy
Но майка ми вечно е пазела някакви диети и по-скоро тя е още по-голям звяр от мен на тема ядене кога не трябва.

# 58
  • Мнения: 1 128
И аз в момента водя война на същата тема. Дребната лятото беше 18.500кг., една слабичка хубава, в момента е почти 23 кг.  #Crazy Този месец, в който си беше в къщи е качила 2 кг., които не са малко за възрастен да не говорим за дете. Аз се карам да не я подканят да яде хляб, баща ми се се дзвери: че какво му е на детето, да не е дебело, много си е добре даже, майка ми и тя от другата страна: сега като тръгна на градина ще ги смъкне  #Cussing out
И аз като Кам, имам същите притеснения, защото и в двата рода няма никой слабичък, та от гена си не може да избяга.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 124
А аз пък забравям да им сервирам хляб  Embarassed, защото аз самата не го ям.
Макче, а колко сте високи, щото моята е 117 см и с тия 19.5 кг е слаба, като хапне и коремчето се подува  Laughing

# 60
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, аз точно заради килограмите се притеснявам...Ходихме преди месец на профилактичен преглед - нали трябва в училище едни карти да се попълват. Ама ние със закъснения...И нашата баааам 30 кила и аз  Shocked Shocked Shocked Shocked Е, добре, все пак, че го компенсира на ръст 1,45...Джипката рече, че е с манекенски размери...ама намалих лекичко десертите оттогава....

# 61
  • Мнения: 1 128
Оспамихме яко темата,   bouquet за авторката

Фури, някъде към 117- 118 е, не знам точно, не съм я мерила скоро, но видимо и личи че е напълняла доста.
Морг, блонди не е ли на 8 год., как може да е 145 см.  #Crazy newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 6 477
Оспамихме яко темата,   bouquet за авторката
Морг, блонди не е ли на 8 год., как може да е 145 см.  #Crazy newsm78
Да, на 8 е - нали се вижда на подписа...Ми, и аз не знам как може...Обаче другата рода са дълги - говорим за женската страна от 1,70 нагоре, а мъжката - към 1,86-87...та явно и тя прилича на тази страна...Най-висока е в класа, ама гледам, че има и доста други деца, които я гонят....Акселератииииии Grinning Grinning Grinning

# 63
  • Мнения: 6 214
Аз няма да казвам колко кила сме, защото ме е страх някой да не се обади на социалните. само ще спомена, че аз тръгнах 17 кила първи клас.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз няма да казвам колко кила сме, защото ме е страх някой да не се обади на социалните. само ще спомена, че аз тръгнах 17 кила първи клас.
Дани, аз бях 18 и викаха майка ми да я питат що не се грижи за мен или имам глисти Joy Joy Joy Joy Joy Но не бях толкова висока като дребната, нито носех 38-39 номер обувки във втори клас....Но после в стила на бабите за дебелото и здраво дете - след 4 години успяха добре да ме наваксат...и така цял живот битка с теглото....

# 65
  • Мнения: 508
Моргана, Везни е. И да ти кажа с говорене по-зле става при нас. Като види, че и се връзвам и се наема още повече.

Първото ,което ми  дойде да попитам е ,дали не е везни .....
Такива са и майка ми и бившия ми  мъж  ...ох .Нямат водене ,ужасни характери и не мисля ,че има оправия .Аз съм разбрала едно -най-леко минава със съгласяване .Казваш да добре и толкова .Иначе е драма ни се видят не се карат .И игнор .Това е .Примири се .Иначе са много всеотдайни  ,но ....

# 66
  • Мнения: 3 659
Оф, като почнете с тия заключения, щом е везни е еди къв си ooooh!  Добре, че ти си от благите характери Mr. Green

# 67
  • Мнения: 10
Моята майка е същата- дори по-ужасна ми се струва. Козирог е Simple Smile Страшно много ми помага, но с постоянни натяквания. Все казва- аз всичко правя за теб, а ти си една неблагодарна дъщеря. Моите родители никога не са се държали така с мен, а станах човек. А каква си ти? Една готованка. като тръгна да правя нещо все идва да ми се меси и на мен  ми минава мерака. Била съм лоша с нея, крещяла съм и. Ами какво да правя като ме изкарва всеки ден извън нерви. Все ми говори, че душата си давала за нас, а нищо не получавала насреща. Толкова е властна и постоянно се опитва да натрапва мнението си. Последната й изцепка беше към мъжа ми. Накрая ще истерясам. А като се роди бебето не ми се мисли какво ще е. Знам, че ще имам нужда от помощ, но все повече ми се върти   из главата да не се занимавам с нея. За мен единственият вариант е пълен игнор. Въпреки, че като правя така майка ми после казва, че само като имам зор я търся  Confused Луда работа.

# 68
  • Мнения: 54 413
Всичко си е до човек , до разбирания и до характер .
Зодиите нямат нищо общо . Peace

# 69
  • Мнения: 10
Между другото REAL WOMAN имам чувството, че говорим за един същ човек. Когато ми е тежко вместо да ме разведрява още повече ме депресира.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 477
Всичко си е до човек , до разбирания и до характер .
Зодиите нямат нищо общо . Peace
Да, и аз гледам, че не само до човек, но и до възраст. Понеже характеропатиите се задълбочават с годините + болежки и като резултат човек става по-сприхав и властен. Наблюдавам как се променят хората около мен - става дума за родителите на мои приятели, майки, лели  - предимно жените стават по-мрънкави. Но какво да се прави...и нас ни чака същото. Сигурно след 15-тина години и моята дъщеря ще пише - деца, оцелели с майка козирог Wink Wink Wink Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 849
аз пък имам майка слънце  Heart Eyes за сметка на това баща ми прекрасно се вписва в описания образ  Laughing
много си го обичам, разбира се, но не можах да понеса да се дърляме нон-стоп и в един момент се изнесох - не само заради това, де, но и това беше част от причината. Откакто живеем отделно се разбираме прекрасно - всеки си гледа в неговата паничка и нежеланите намеси се пускат по допирателната - така че ако това е вариант, силно го препоръчвам  Peace

# 72
  • Мнения: 6 214
Между другото REAL WOMAN имам чувството, че говорим за един същ човек. Когато ми е тежко вместо да ме разведрява още повече ме депресира.

Ей това е много гадно. И после "ама ти нищо не споделяш с мен, аз не те познавам  Cry". Ами как да споделям...

# 73
# 74
  • Мнения: 54 413
Между другото REAL WOMAN имам чувството, че говорим за един същ човек. Когато ми е тежко вместо да ме разведрява още повече ме депресира.

Ей това е много гадно. И после "ама ти нищо не споделяш с мен, аз не те познавам  Cry". Ами как да споделям...

И при нас с БНД беше същата история - емоциите винаги бяха с обратен знак ! Twisted Evil

# 75
  • Мнения: 10
Дам, и на мен все така. Като не споделям що не казваш, като кажа хиляда наставления и обвинения. Меси се в живота ни, което най- ме дразни. Защо съм била толкова деликатна с мъжа ми утре вдруги ден съм нямала да мога да му кажа една дума на въпреки. Викам ми ако искаш да го навиквам по цял ден, а? Да съм се хванела да завърша още едно висше, че с едно не можело. Мъжът ми пък няма висше и двамата да сме се хванели оххххх ако взема да изреждам всичките и изцепки.

# 76
  • Мнения: 6 214
Дам, и на мен все така. Като не споделям що не казваш, като кажа хиляда наставления и обвинения. Меси се в живота ни, което най- ме дразни. Защо съм била толкова деликатна с мъжа ми утре вдруги ден съм нямала да мога да му кажа една дума на въпреки. Викам ми ако искаш да го навиквам по цял ден, а? Да съм се хванела да завърша още едно висше, че с едно не можело. Мъжът ми пък няма висше и двамата да сме се хванели оххххх ако взема да изреждам всичките и изцепки.
Ох, при нас майка ми определя и кой какво трябва да работи дори.

# 77
  • Мнения: 1 213
Ох, при нас майка ми определя и кой какво трябва да работи дори.
Aaa, и моята в кюпа!  Mr. Green  И аз не съм учила достатъчно, що не съм станала един одитор, що не съм отишла да правя магистратура в чужбина...  ooooh!  И след това разкази как племенника на еди-коя-си съседка води семейството си в Тайланд за месец, друг път живеел в Брюксел и накрая - аз най-голямата издънка. Пропускам ги вече покрай ушите си, хич и не я слушам, а веднъж на 10 пъти успява да ме изкара от нерви и тогава директно крещя. Но изводът какъв е - поредната причина да се държа на дистанция и да не споделям НИЩО с нея.

# 78
  • Мнения: 1 128
Още съм ядосана от сутринта. Позволява си като влезе в моята стая сутрин да будим детето за ДГ да ми вдига щорите. #Cussing out Аз съм още по пижама, т.е. тепърва трябва да се обличам. А живеем на първия етаж, отсреща през улицата е къщата на комшиите. Е, не искам да се чудя дали някой ще ме види или не. До сега все на шега и го подхвърлях или са замълчавах, да не си повдигам нервите рано сутрин, но днес не издържах, явно ПМС си каза думата и и се озверих, че не искам някой да ми се меси, дали ще си вдигна щорите или не, и че аз не се меся на никой друг в стаята. Репликата беше: седнал някой да те гледа  #Crazy. Няма значение дали е седнал някой или не, това си е моята стая и не искам никой да ми се меси, тя пак си знае нейното: аз ще се меся. Озъбих и се и аз, че няма да ми се меси. Сега ми е сърдита и не ми говори  tantrum
Няма ли най-после да разберат, че отдавна е минало времето на непоисканите съвети (че моята даже и действа, не се спира само до съвети) Banghead

# 79
  • Мнения: 1 383
Ох , чета ви и се успокоявам , че не съм само аз. При мене има допълнение и баба , която е по страшна и от майка ми. Двечките като се съберат и само акъл ми дават. Така не трябвало да си гледам детето , иначе не трябвало. Понякога не издържам и вдигам скандали. То бива , бива намеса , но тяхното е прекалено. Подслушват ми разговорите. Майка ми видяла случайно снимка на една приятелка и мъжът и във Facebook. От там се почва ,, Виждаш ли колко е хитра.  Прибра го. Да има детето и баща. Той сигурно си е признал детето.,, Ей такива неща ми се натякват. Колко съм глупава , другите как си  уреждали живота. Като излизам трябва да обяснявам къде и с кой отивам. Сакън да не се срещам с БНД. Ако закъснея малко , значи съм била с него. Вече ще се побъркам. Все пак животът ми не е свършил . Имам няколко предложения за срещи . Но как да изляза за по дълго ? Церберите са над мен. Имам чувството , че от майка ми и баба ми няма да мога да имам личен живот.

# 80
  • Мнения: 10
Ох, при нас майка ми определя и кой какво трябва да работи дори.
Aaa, и моята в кюпа!  Mr. Green  И аз не съм учила достатъчно, що не съм станала един одитор, що не съм отишла да правя магистратура в чужбина...  ooooh!  И след това разкази как племенника на еди-коя-си съседка води семейството си в Тайланд за месец, друг път живеел в Брюксел и накрая - аз най-голямата издънка. Пропускам ги вече покрай ушите си, хич и не я слушам, а веднъж на 10 пъти успява да ме изкара от нерви и тогава директно крещя. Но изводът какъв е - поредната причина да се държа на дистанция и да не споделям НИЩО с нея.

Същата работа и при мен. Все ми дава другите за пример. Как си били уредили живота, завършили, хубава работа започнали, а аз даже съм забеременяла без да имам брак. И все това ми се натяква. Защо не сме се оженили, кога сме щели да се оженим. Не стига, че БНД се развел ми и дете имал, (а бившата на БНД замина за Гърция и остави малкия, не иска да го гледа, така, че трябва да го вземем при нас) Та майка ми по цял ден се тюхка какво и било дошло до главата. Как щял да ми вика малкия, на тях щял ли да вика баба и дядо. По цял ден ме тормози с простотиите си. Леле, а какво ли щели да кажат аджаба хората  Banghead Banghead Banghead Rage Rage Rage tantrum tantrum tantrum Не ми дава мира тая жена!!! Ще превъртя!!!

# 81
  • София
  • Мнения: 6 477
Макче, имам приятелка, която казва, че майка й първо влита в стаята й и после чука Sick Sick Sick
Това с щорите го водим като битка откакто се помня! Мразя вдигнати щори и светната лампа - не съм на първи етаж, но има блокове срещу нас и се вижда. Е, не, не мога да се боря - в хола вечер съседите ни гледат и това си е! Но за спалнята съм се наложила да не ми пипат щорите.....

# 82
  • Мнения: 54 413
У нас пък аз командвам ! bowuu
Ама то е , защото ролите с майка ми са разменени от много години , по отношение на задължения , отговорности и най-вече финанси за дома и семейството . Peace

# 83
  • София
  • Мнения: 6 477
У нас пък аз командвам ! bowuu
Ама то е , защото ролите с майка ми са разменени от много години , по отношение на задължения , отговорности и най-вече финанси за дома и семейството . Peace
Хепи, моята майка е по-хитра. На теория, а и на всички каки Сийки тръби, че тя "била сдала властта" понеже вече не се занимавала с финансите....Но това никак не й пречи да е сив кардинал и да ми къса нервите понякога....Днес пак беше яхнала бастуна, та трябваше да я умилостивяваме целокупно всички вкъщи Wink Wink Wink

# 84
  • Мнения: 1 128
Макче, имам приятелка, която казва, че майка й първо влита в стаята й и после чука Sick Sick Sick

Морг, има и по-зле - моята, смята, че щом е женска стая няма нужда да чука, директно си влиза. Уж за другите неща е тактична, а за това защо е така, идея си нямам. Ма и не ми се занимава, честно да си кажа, да се дърлим и за това, не, нерви нямам.

Кими, и при мен има баба, която е допълнение на майка ми. Тя не ми се меси толкова, но е най-любопитния човек, който познавам  ooooh!. А това как дразни ..... #Cussing out

# 85
  • Мнения: 1 213
Макче, имам приятелка, която казва, че майка й първо влита в стаята й и после чука Sick
Боже, ама за какво чукане говорите?! Моята никога не е чукала и винаго е мислела, че е нейно изконно право да влиза, не влита, в моята стая във всеки един момент!  ooooh! Както и аз да нямам право да се заключвам никога и при никакви обстоятелства.  ooooh! Това докато живеех с тях, разбира се. Чета ви и се благодаря за това, че живея сама! Борбата да плащам сметките е голяма, няма кой да помага с детето ни сутрин, ни вечер, обаче си струвааааа!  Peace  Не бих я издръжала повече никога да живеем заедно, и ден не мога да прекарам в една къща с нея, че от мърморене и поучения главата ми направо се подува!  Banghead tantrum  И всеки път я питам, "Защо, защо все едно и също, защо не можеш да спреш да ми казваш, че съм ... ?" А тя ми вика, "Ако майка ти не ти го каже, тогава кой?" Демек, видиш ли, тя услуга ми прави. Banghead

# 86
  • София
  • Мнения: 6 477
Кам, при нас няма да как да издържим финансово и физически. Първо - сметките биха били двойни и не можем да ги покрием и второ - на две места да тичам и да пазарувам и оправям - нямам сили (майка ми става все по-трудно придвижваща се вече, за съжаление Sad Sad). Затова сме всички накуп и къде с компромиси, къде на принципа "всеки в стаята си като иска да е сам" се съвместяваме.

# 87
  • Мнения: 1 383
Мен също финансите ме спират да живея отделно. По едно време даже мислех да се събера с БНД , само и само да не съм с майка ми и баба ми. Представете си какво е при мен.

# 88
  • Мнения: 1 213
Кам, при нас няма да как да издържим финансово и физически.
При теб е различно и наистина нямаш алтернатива, за съжаление... Аз на този етап имам късмета родителите ми да са самостоятелни - и финансово, и физически. Дано са ми живи и здрави още дълги години!  Praynig  Разбира се не само по горепосочените причини, ами и защото си ги обичам, въпреки всичко.

# 89
  • Мнения: 6 214
На всички приятелки на майка ми децата им работят за поне 1500 лв  Mr. Green Аз викам "докато не видя фиш, не вярвам"  Mr. Green.
А и според нея всички деца са случайно заченати и най-голямата грешка е да имаш деца. Ако за нея е било така, за мен не е и точка. 

# 90
  • София
  • Мнения: 6 477
А и според нея всички деца са случайно заченати и най-голямата грешка е да имаш деца. Ако за нея е било така, за мен не е и точка.  
Ще бъде ли доста скандално ако ти кажа, че в доста голяма степен споделям това мнение с майка ти? Wink Wink Wink

# 91
  • Мнения: 54 413
А и според нея всички деца са случайно заченати и най-голямата грешка е да имаш деца. Ако за нея е било така, за мен не е и точка.  
Ще бъде ли доста скандално ако ти кажа, че в доста голяма степен споделям това мнение с майка ти? Wink Wink Wink

В коя част - за грешката или за случайността ? Thinking

# 92
  • Мнения: 6 214
Моето е планирано и не е грешка  Peace, но явно това не се отнася за мен и за сестра ми. Sad

# 93
  • София
  • Мнения: 6 477
Хепи, за да не хвърлям по-голям камък в блатото няма да коментирам повече.... smile3505 smile3505

Но станалото - станало...Важното е, че животът продължава с или без генерални изводи за грешки Wink Wink

Последна редакция: сб, 25 фев 2012, 19:43 от Morgana

# 94
  • Мнения: 6 214
Всеки си знае ...

# 95
  • София
  • Мнения: 6 477
Риълче, само че, аз няма да казвам това становище на дребната..понеже това, че аз съм крива в главата не е грешка на детето ми и няма право да го обиждам така.
Както се казва като съм правила некои неща да не съм дремала, че и после.
По-скоро при теб гадното е, че майка ти го натяква.

Затова аз за себе си съм приела нещата - грешка, не грешка, лесно, трудно - имам дълг. Да отгледам човечето, да дам любов и то да продължи напред без да го осакатявам с моите приказки...
Но като цяло за мен лично гледането на деца е трудна работа и ако можех да се върна назад сигурно бих си го спестила...ама като съм се хванала на хорото..ще го играя Wink
Хайде, че дълго стана... Peace Peace Peace

# 96
  • Мнения: 6 214
Разбрала си ме. Peace

# 97
# 98
  • Мнения: 6 214

Затова аз за себе си съм приела нещата - грешка, не грешка, лесно, трудно - имам дълг. Да отгледам човечето, да дам любов и то да продължи напред без да го осакатявам с моите приказки...
Но като цяло за мен лично гледането на деца е трудна работа и ако можех да се върна назад сигурно бих си го спестила...ама като съм се хванала на хорото..ще го играя Wink
Хайде, че дълго стана... Peace Peace Peace
Що не предложиш на БНД да я гледа, той дълг няма ли? Peace

# 99
  • София
  • Мнения: 6 477
Риъл, да ти кажа прекалено лична е темата, поне за мен. Затова просто съм си приела дълга и така! Щом съм направила нещо, ще си отговарям за последствията. Независимо дали ми харесва или не...Както добре знаем безплатен обяд няма...и така!
Предполагам, че и твоята майка въпреки тези й твърдения ви е отгледала със сестра ти и не е прехвърляла задълженията си върху някой друг? Peace Peace

# 100
  • Мнения: 6 214
Риъл, да ти кажа прекалено лична е темата, поне за мен. Затова просто съм си приела дълга и така! Щом съм направила нещо, ще си отговарям за последствията. Независимо дали ми харесва или не...Както добре знаем безплатен обяд няма...и така!
Предполагам, че и твоята майка въпреки тези й твърдения ви е отгледала със сестра ти и не е прехвърляла задълженията си върху някой друг? Peace Peace
Да , права си. Peace

Общи условия

Активация на акаунт