Идването на края на света и медиите.

  • 4 199
  • 81
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 291
Какво мислите за това, че няма предаване, в което да не се говори за края на света?
Какво влияние оказва това върху психиката ви?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 638
Никакво. Поредните глупости. Не съм на 15.

# 2
  • Мнения: 4 916
Форумът отдавна изпревари медиите - тук обсъдихме края на света още преди години.

# 3
  • Мнения: 2 457
Аз пък не съм чула. Confused

# 4
  • Мнения: 6 365
Познавайки начина на работа в медиите и запълването с празни новини, мога само да съм щастлива, че няма по-належащи събития. Иначе реалните проблеми веднага ще изместят от емисиите всяко споменаване на Маите. По-добре да се говори за Маите, отколкото за талибаните, нали?

# 5
  • Мнения: 289
От цялата говорилня Най-много ми допадна лафа, че тук сме с 30 години назад, така че, и края на света ще се отложи  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 291
Форумът отдавна изпревари медиите - тук обсъдихме края на света още преди години.
Нямам ни най - малки съмнения, че още преди години в Клюкарника е обсъден този въпрос.
Аз питам, какво мислите за това, че вече на всякъде се говори за това непрекъснато - дразни ли ви, подтиска ли ви, разсмива ли ви или ви е безразлично!?!

# 7
  • Мнения: 4 916
Не е навсякъде - в Клюкарника в момента няма такава тема, а тв предавания не гледам, т.е. по моя преценка никъде не се говори за никакъв край на света.
Не знам какви предавания гледаш, но по принцип първите дни на януари са сушави откъм новини и събития, а времето трябва да се пълни с някакви теми, та така вероятно са стигнали и до края на света. Като тръгне сега НС, пресконференции, политически живот, спорт и т.н., ще има достатъчно други новини.

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Естествено! Вярвам им!

# 9
  • Мнения: 46 534
Безразлично ми е. Ако ще се мре сега, няма как да му избягаме, какво има да го мисля.
Като цяло гледам само предавания за животни и обзавеждане, затова не ми е направило впечатление. Но преди няколко дни докато сменях каналите ми мина покрай ушите, че не го били разчели правилно, дойде 2012 и вече дават назад Laughing

# 10
  • Мнения: 373
Не ми влияе на психиката. Дразни ме безумно. Даже и "номера" на годината вече ме изнервя, защото имам чувството , че , а някой е казал "2012та" , а всички са гракнали:"Ауу, ми то света ще свършва...". Да хваща и да свършва, за да приключи тая мъка най-накрая. БолАт ме нервите вече. Confused

# 11
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Нека си спекулират медиите, така или иначе ще разберем на 21 декември.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Какво мислите за това, че няма предаване, в което да не се говори за края на света?
Какво влияние оказва това върху психиката ви?
Много добре ми се отразява.Тъкмо не мисля как  да изкарвам пари. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 293
Аз пък вярвам,че ще влезем в някакво друго измерение, в което ценностите вече няма да са ,,пари,коли и парцали,, а нещо далеч по-духовно.
Как ще стане не знам. Дали ще има катаклизъм,също не знам.
Но вярвам,че това ще стане . Хората се оляхме вече и е време да ни сложат по местата.
И честно казано се радвам ,че такава промяна ще настъпи  Laughing
Айде дано ! Wink
Не ме плаши изобщо краят на света, новини не гледам - съответно не знам,че се тръби това.
Както каза Мина - айде да се свършва ако ще е така  Whistling

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Какво мислите за това, че няма предаване, в което да не се говори за края на света?
Какво влияние оказва това върху психиката ви?
Тв почти не гледам, не знаех, че така стоят нещата ...
Никак не ми влияе на психиката  Mr. Green

# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Глупости на търкалета! Откакто съществува човечеството, светът все свършва, пък като го гледам още си е жив и здрав! Вярващите не само че няма да спрат да вярват, ако светът вземе, че не свърши тази година, дори ще станат още по-вярващи, ще си намерят нова дата с нови пророци. Що пари, обаче се направиха от разни книги, сайтове, и какви ли не мошеници! Това му казвам аз бизнеснюх!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Какво мислите за това, че няма предаване, в което да не се говори за края на света?
Какво влияние оказва това върху психиката ви?

Депресира ме.  Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 291
Не ме плаши изобщо краят на света ...
А ако имаше деца, мислиш ли, че щеше да си така смела?   Simple Smile

# 18
  • Мнения: 9 865
На мен ми действа зле, става ми... тъпо, но то не е само от медиите. Приятелите във ФБ и офлайн непрекъснато подмятат нещо по темата, уж на майтап... то вече толкова се изтърка, че и за майтап не става.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Нарцис, то ако тръгне да идва краят на света, ще е за всички, да не мислиш, че ще ни отмине! Малко стадно усещане - ако ще съм само аз или близките ми, ще е невероятна трагедия за мен, обаче ако ще сме целокупното човечество, не виждам накъде ще се мърда. По-скоро си представям какво ще им е на оцелелите и при цялото страдание, което ще са изтърпяли и ще трябва да изтърпят, дали няма да им се иска да са свършили и те. А представяш ли си да оцелееш и да полудееш от шока?

# 20
  • Мнения: 1 788


Това мисля аз!  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 293
Не ме плаши изобщо краят на света ...
А ако имаше деца, мислиш ли, че щеше да си така смела?   Simple Smile

Мисля да. Научила съм се,че има неща,за които се страхуваме и които никога не се случват.
Тоест,че имаме доста необосновани страхове.
И,че ако не можеш да промениш нещо,просто трябва да го приемеш.
С или без деца - ако светът наистина ще свърши, ще помогне ли моят страх за да не се случи ?

# 22
  • Мнения: 373
Мернах много приятен статус във Фейсбука днес. Беше нещо от сорта на това, че поради края на света , който ще бъде през декември 2012, ще има главоломен ръст на раждаемостта през септември 2013та. Mr. Green
Не се косете толкоз. Каквото за всички хора, това и за гол Хасан.  Wink

# 23
  • Мнения: 1 860
Аз пък вярвам,че ще влезем в някакво друго измерение,

Log out и влизаме в нов сървър казваш?!  Thinking

Преди две-три години, когато имаше сериозно голяма тема с продължение, ми се струваше доста далеко 2012, а сега станало време да се мре.  Tired Направила съм си планове за петилетката и предпочитам да не се разсейвам с истории за катаклизми, и свършеци на светове.

# 24
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Изобщо не ме вълнува въпросът,свързан с края на света!Ако ще се мре,ще се мре!Какво можем да направим!
От години ни предупреждават за замърсямването на въздуха,ограничаване употребата на спейове,почистващи препарати,МПС-та и т.н. Crazy
Сега се чудим,що да чиним!?!Живуркаме до декември,и чакаме да настъпи Апокалипсисът! Laughing

# 25
  • Мнения: 46 534
...
От години ни предупреждават за замърсямването на въздуха,ограничаване употребата на спейове,почистващи препарати,МПС-та и т.н. Crazy
Сега се чудим,що да чиним!?!Живуркаме до декември,и чакаме да настъпи Апокалипсисът! Laughing

И да пазим, и да не пазим, малко остана  Joy

# 26
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
...
От години ни предупреждават за замърсямването на въздуха,ограничаване употребата на спейове,почистващи препарати,МПС-та и т.н. Crazy
Сега се чудим,що да чиним!?!Живуркаме до декември,и чакаме да настъпи Апокалипсисът! Laughing

И да пазим, и да не пазим, малко остана  Joy
Ми,така е:"Като се обърне каруцата,пътища -много!" hahaha
Нищо,можем да отидем в един по-прекрасен свят! WhistlingБез това ни е скучно на Земята. Crossing Arms
Успокоява ме и фактът,че във форума има доста качествени потребители,които със сигурност ще се спасят,за да подпомогнат възкресяването на човешкия род,чрез уникалните си гени. Wink Grinning

# 27
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Всъщност маите не са предсказали края на света. Просто започва нов космически цикъл, който се повтаря на 3600 години (май Laughing)
Но пък определено постоянното повтаряне на това , че иде апокалипсис е досадно и изнервящо. Например Хистъри чанел през целия 31.12 и 01.01 излъчваше филми с предсказания (не само от маите) за свършека на света с всякакви подробности и хипотези ако умрем от еди-какво си какво сме щели да изпитаме и какво щяло да стане. Sick
 Не го разбирам! Кой има полза от това постоянно натякване? Crossing Arms

# 28
  • София
  • Мнения: 291
"Моята чаша" преля по време на последното издание на "Високи токчета".
На дълго и на широко четирите водещи обсъждаха точно това.

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
А ако имаше деца, мислиш ли, че щеше да си така смела?   Simple Smile
Честно казано, точно защото имам две малки деца, нямам време да се втелявам с всяка глупост, която медиите изкопаят от древните артефакти, за да си продават вестниците, рекламите и т.н. Вярвам дълбоко в баланса на природата и че ако изчезнем някой ден от лицето на земята, ще е плод на еволюцията чисто и просто Simple Smile Сценарият на Матрицата ми се струва по-вероятен да си призная, като гледам как вече не можем да пръднем без айфон Crazy

# 30
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
"Моята чаша" преля по време на последното издание на "Високи токчета".
На дълго и на широко четирите водещи обсъждаха точно това.
;

Ами защо ги гледаш? Flutter Peace

Не мисля, че светът ще свърши. Но ако това се случи все пак... успокоението е, че всички ще бъдем заедно. Mr. Green

# 31
  • Мнения: 1 567
Какво мислите за това, че няма предаване, в което да не се говори за края на света?
Какво влияние оказва това върху психиката ви?

Чак пък във всяко предаване?!
Мен честно казано ме побъркват (и понякога депресират) новините за новите данъци, за новото намаление на заплатите, и все в този стил... Mr. Green

Че ще се мре, ще се мре. Кога, дали 2012 или 2054 - какво значение има?

# 32
  • Мнения: 10 547
Не бъдете толкова чувствителни и впечатлителни, още повече що се отнася до медиите.

# 33
  • Мнения: 8 810
Цитат
Като цяло гледам само предавания за животни и обзавеждане
Ей, и аз! Grinning Даже пиша за обзавеждане. Голям гъдел е тази тема  Joy
Да не спамя повече, ще кажа и по въпроса.  Simple Smile Надявам се да започне някакъв нов космически цикъл. Голяма скука е сега, всеки гледа само парите. Чудя се как някой може да се депресира от глупостите, които разни празноглавци говорят по този въпрос. Надявам се, че няма толкова наивни, че и да се плашат. Или...? Rolling Eyes Shocked

# 34
  • Мнения: 112
  Уф, защо я гледате тая телевизия, това е най-изгубеното време...то и интернета до голяма степен е такова Sunglasses

# 35
  • Мнения: X
Краят на света хич не ме интересува, но се разтревожих малко заради собствената си неосведоменост. Кои са тези "всички предавания", които обсъждат това, а аз не съм хванала нито едно? И какви са тези високи токчета?  Shocked Няма да питам кой ги гледа.  Stop

# 36
  • София
  • Мнения: 4 001
Не ми влияе на психиката. Дразни ме безумно. Даже и "номера" на годината вече ме изнервя, защото имам чувството , че , а някой е казал "2012та" , а всички са гракнали:"Ауу, ми то света ще свършва...". Да хваща и да свършва, за да приключи тая мъка най-накрая. БолАт ме нервите вече. Confused
Peace Peace Peace

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Септември чаках извъмземните - не дойдоха, сега ако и края на света на дойде ще спра да се интересувам от новини!

# 38
  • Мнения: 9 448
Никакво.
Нали потоп щеше да има?Какво стана?

# 39
  • Мнения: 1 788
Септември чаках извъмземните - не дойдоха, ...

Ето, на! Подвели са те!
Трябваше да бъдат тук ноември.
Аз все още не губя надежда. Може пък да са се отбили някъде просто и да закъсняват...  Flutter

# 40
  • София
  • Мнения: 2 623
Радвам се, че краят на света е на моя имен ден  bowuu
Ще започна да празнувам от предния, да не иде зян празника  Mr. Green
Така ме посъветваха във фейсбук, като казах, че ще пия от сутринта.

# 41
  • Мнения: 0
На мен пък ми е интересно кой ги измисля тези "предсказания"?  Rolling Eyes Първо през 1996 е трябвало да свърши света, после са го "отложили" за 2002, тогава било сигурно, после за 2008...а все още сме живи  Wink Измислил някой нещо и хоп, всички вестници/списания/предавания тръгват да го разпространяват...  Naughty Всеки втори се самообявява за екстрасенс, медиум, предсказател и какво ли още не, и всеки казва различна дата  Thinking Пълна простотия е за мен  #2gunfire

# 42
  • София
  • Мнения: 2 481
Какво мислите за това, че няма предаване, в което да не се говори за края на света?
Какво влияние оказва това върху психиката ви?
Вече почти не гледам телевизия- или Бойко, или Цецо, или маите...а това, което се случва наистина остава неотразено или натъкмено. Водещите, между другото, говорят ужасен български език.

# 43
  • Мнения: 122
Aма, че сте неосведомени, значи! Това с 2012 и свършека го отмениха, бе! Последно, маите друго имали предвид Crazy
Айде, жувейте!

# 44
  • Мнения: 654
Какво мислите за това, че няма предаване, в което да не се говори за края на света?
Какво влияние оказва това върху психиката ви?
Такова каквото и влиянието на хаотично летящите натовски самолети.
Кво...стоя и чакам.
То пък един свят Embarassedщо да не свърши newsm78

# 45
  • Мнения: 654
Ако все пак дойде,в какво искате да се преродите в новия свят?
Или това е друга тема newsm78

Аз искам да съм кокиче.Всяка пролет да се събуждам за нов кратък живот.

# 46
  • Мнения: 1 788
Когато бях малка, пак имаше определени дати за свършек на света.
Чух нещо по телевизията и понеже бях много шантаво дете, веднага влетях при баща ми да му разкажа с подробности как и кога са казали, че идва краят на света.
Той ме поогледа, послуша и после ми каза, че новината никак не е нова. И че за такива "краища" на света се говори от време на време, още от неговото детство...
А аз си мислех, че му казвам невероятната новина...  Mr. Green

# 47
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
в нищо няма да се прераждаме.
ще ходим в пълкъла.аз имам там
запазен казан.

# 48
  • Мнения: 122
аха, някои са се уредили вече с джакузи Crossing Arms

# 49
  • София
  • Мнения: 2 623
Aма, че сте неосведомени, значи! Това с 2012 и свършека го отмениха, бе! Последно, маите друго имали предвид Crazy
Айде, жувейте!

Уфффффф, отиде ми двудневния купон  Crossing Arms
Лабрадор, пази едно място в джакузито ... то се е видЕло  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 6 713
Какво мислите за това, че няма предаване, в което да не се говори за края на света?
Какво влияние оказва това върху психиката ви?

Много се дразня!
Все някой се намира, който иска да свършва светът?!? ooooh!

Постоянното натякване на тези неща са опасни и най-вече заради това че е пълно с какви ли не идиоти, които може да изперкат още повече и да станат опасни......

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 372
О, Нарцис, почакай само да дойде декември 2012, тогава какво чудо ще бъде по медиите ooooh!.. Сигурна съм, че това ще бъде тема №1. Досадно е много. Честно казано не вярвам в това, но този негативизъм ме потиска. Затова просто избягвам подобни новини, предавания и филми. То на човек му писва постоянно да му повтарят, че ще умре със сигурност. Дори и да не вярваш, ако го чуеш 100 пъти, вече ще ти бъде неприятно. Но декември ще е истинската драма по медиите. Дотогава все ще се търпи някак. Сега бълват подобни простотии, защото започна уж последната ни година, та затова. След някой друг ден ще приключат с темата и така до ноември, декември, когато любезно ще започнат ежедневно да ни напомнят, че ще мрем скоро, почти със сигурност. То ще са предавания, репортажи, интервюта, научни статии и т.н. Към момента не се депресирам, но както казах ми е неприятен този негативизъм. Но съм убедена, че ще успеят да повлияят на много хора и ще допринесат основно за масовата истерия Crazy.

# 52
  • Мнения: 2 510
Не им обръщам внимание.Навремето беше 2000 година.
Не искам да се прераждам в нищо, въпреки, че пише, че ми остават още живота. Жалко, достатъчен ми е само този.

# 53
  • Мнения: 6 713
Снежа, няма прераждане, никой не се е върнал, за да го докаже.
А има кръговрат на природата, това е единственото сигурно прераждане

# 54
  • Мнения: 2 510
Да но тук нали говорим за края на света / разчетох го като Земята/.
Поне към днешна дата не виждам тенденция, нито слънцето да изгасне нито космическа катастрофа за края на света.

# 55
  • out of space
  • Мнения: 8 573
О, Нарцис, почакай само да дойде декември 2012, тогава какво чудо ще бъде по медиите ooooh!.. Сигурна съм, че това ще бъде тема №1. Досадно е много. Честно казано не вярвам в това, но този негативизъм ме потиска. Затова просто избягвам подобни новини, предавания и филми. То на човек му писва постоянно да му повтарят, че ще умре със сигурност. Дори и да не вярваш, ако го чуеш 100 пъти, вече ще ти бъде неприятно. Но декември ще е истинската драма по медиите. Дотогава все ще се търпи някак. Сега бълват подобни простотии, защото започна уж последната ни година, та затова. След някой друг ден ще приключат с темата и така до ноември, декември, когато любезно ще започнат ежедневно да ни напомнят, че ще мрем скоро, почти със сигурност. То ще са предавания, репортажи, интервюта, научни статии и т.н. Към момента не се депресирам, но както казах ми е неприятен този негативизъм. Но съм убедена, че ще успеят да повлияят на много хора и ще допринесат основно за масовата истерия Crazy.

Е, гледай тогава мексиканците. Запразнували са края на света още от миналата година. С танци, фанфари, игри! Защо трябва да е с негативизъм?!  Grinning

# 56
  • Мнения: 945
И как точно ще дойде края на света - някой знае ли? Ще боли ли Rolling Eyes
Честно казано, не мога да повярвам, че има хора които наистина вярват в това.
За мен са дивотии Stop

# 57
  • Мнения: 755
Затова ли иде реч:

http://bnt.bg/bg/news/view/66941/kalendaryt_na_maite

Изкривеният прочит и тълкуване, създават психоза, а нещата са си много логично и ясно обяснени.

"... маите работят с цикли, които на нас ни е трудно да си представим. Но в момента, на 21 декември, приключва един цикъл от 104 000 години. Времето няма начало и край, твърдят маите, а се движи по спирала и приключвайки този цикъл на практика влизаме в следващия цикъл от 104 000 години. Тоест светът не свършва, летоброенето не свършва."
Всъщност се преминава от едно дългоброене в друго, от един цикъл в друг, но някой  си решил, че ще има край на нещо си...

# 58
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 334
Времето няма начало и край, твърдят маите...
Еми не са прави ся, луканката как има два края... пък за времето все е начало Thinking не е честно  Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 755
Времето няма начало и край, твърдят маите...
Еми не са прави ся, луканката как има два края... пък за времето все е начало Thinking не е честно  Crossing Arms

Не си разбрала, всяко начало си има край и обратното, т.е. кръговрат. Grinning Кръгла луканка нЕма, само подкова... Joy

# 60
  • Мнения: 373
Те и маите това думат общо взето  Grinning

# 61
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 334
Времето няма начало и край, твърдят маите...
Еми не са прави ся, луканката как има два края... пък за времето все е начало Thinking не е честно  Crossing Arms

Не си разбрала, всяко начало си има край и обратното, т.е. кръговрат. Grinning Кръгла луканка нЕма, само подкова... Joy
Аааа, сега разбрах. Това е като нова партида луканки. Свършваме старата и юруш на новата  Laughing

# 62
  • Мнения: 755
Саморая, точно - само луканка да има. Grinning

# 63
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Само ме развеселява.  Grinning

Не вярвам, че ще се случи каквото и да било драматично. Поредният ден в очакване на Коледната почивка.

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 11:08 от Светлица

# 64
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Саморая, точно - само луканка да има. Grinning


Ако има луканка и не боли...става... Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 17 301
Например Хистъри чанел през целия 31.12 и 01.01 излъчваше филми с предсказания (не само от маите) за свършека на света с всякакви подробности и хипотези ако умрем от еди-какво си какво сме щели да изпитаме и какво щяло да стане. Sick

Хохо, гледахме ги и ние тези боклуци, на някои места съм се смяла с глас - имаше едни двама дето ходили в някакви джунгли и се надрусали с много качествени субстанции и видели свършека на света. Някакъв друг пък (тайнствен и анонимен) направил софтуер, което дрилва надълбоко в ИнтернеДА и според това какви ключови думички се въртят там, прави прогнози.
По едно време бях излязла от стаята и се връщам и питам мъжа ми какво стана, свърши ли света, той вика чакай, чакай, не си видяла още бункерите, дето правим за свършека  Laughing
Уникални простотии бяха, лелеее, а Хистъри обикновено качествени филмчета пуска.

# 66
  • Мнения: 686
Сега не ми правят особено впечатление и приемам с насмешка глупостите,но в навечерието на 2000 г. бях в една крехка възраст и приех всичко много сериозно.Умирах си от страх да не се затрия  ooooh! , слава богу преживях него край на света,сега вече имам опит и този край на света ще преживея, може би и още доста други  Whistling

# 67
  • София
  • Мнения: 17 301
В интерес на истината, синът ми (на 11) се беше стреснал по едно време.
Разказах му за всички краища на света, които сме чакали, от бялото братство като бях ученичка, през 2000-та година, когато той се роди - и се поуспокои Simple Smile

# 68
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Гледам телевизия много рядко и не съм попадала на дискусия по темата. Обаче аз се замислих, ако  действително сериозно започне да се тръби отвсякъде, че скоро ще ни дръпнат шалтера дали хората ще се замислят сериозно? Пък и да не, все ще се позамислят за това-онова, за живота, вселената и всичко останало... Та, интересно ми е, какво ли са по-склонни да предприемат. Дали биха се отдали на гуляйстване, мързелуване, егоизъм и гледане само на собствения си гъзец или биха се смирили и постарали да изживеят остатъка като едни добри, пълноценни, отзивчиви и любящи хорца?

# 69
  • София
  • Мнения: 2 623
Акаша, това и в най-смелите си мечти не го виждам.
Където има намесени много пари, човечност и съвест не търси.
Даже и рима се получи  Mr. Green

# 70
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Акаша, това и в най-смелите си мечти не го виждам.
Където има намесени много пари, човечност и съвест не търси.
Даже и рима се получи  Mr. Green

А ако ги хване шубето от Страшния съд?

# 71
  • София
  • Мнения: 17 301
Е как може някой атеист (като мен Simple Smile) да се плаши от Страшния съд? Не се сещам какво би ми обърнало разбиранията до такава степен, че изведнъж рязко да повярвам Simple Smile

Иначе на въпроса ти - питай трима произволно избрани твои познати какво биха направили, ако им оставаше седмица живот - и ще получиш отговора Wink Аз лично определено ще съм от първия цитиран от теб тип - гуляи, забавления, лентяйство (ако успея да пренебрегна ужаса, че ще умра все пак де, щото от депресия най-много да се хвърля от някъде още първия ден)

# 72
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Акаша, това и в най-смелите си мечти не го виждам.
Където има намесени много пари, човечност и съвест не търси.
Даже и рима се получи  Mr. Green

А ако ги хване шубето от Страшния съд?

По-скоро ме притеснява, че някой ще си помисли, че няма какво да губи и да тръгне да разчиства сметки и да прави масови убийства. Confused

# 73
  • Мнения: 2 052
Поредната истерия, която се раздухва до пропорции, позволяващи да се превърне в индустрия.

Книжки като тази:
http://www.amazon.com/How-Survive-End-World-Know/dp/0452295831
или филми и предавания за кой как ще 'лопне мандалото - страхът и любопитството са традиционно доходоносни.

# 74
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Е как може някой атеист (като мен Simple Smile) да се плаши от Страшния съд? Не се сещам какво би ми обърнало разбиранията до такава степен, че изведнъж рязко да повярвам Simple Smile


Атеист, атеист, ама пред страха от неизвестното като нищо да реши, че ще има разбор на земните му дела.

# 75
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880

По-скоро ме притеснява, че някой ще си помисли, че няма какво да губи и да тръгне да разчиства сметки и да прави масови убийства. Confused

Да това е напълно възможно и според мен.  #2gunfire Тръпки ме побиват.

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 372
О, Нарцис, почакай само да дойде декември 2012, тогава какво чудо ще бъде по медиите ooooh!.. Сигурна съм, че това ще бъде тема №1. Досадно е много. Честно казано не вярвам в това, но този негативизъм ме потиска. Затова просто избягвам подобни новини, предавания и филми. То на човек му писва постоянно да му повтарят, че ще умре със сигурност. Дори и да не вярваш, ако го чуеш 100 пъти, вече ще ти бъде неприятно. Но декември ще е истинската драма по медиите. Дотогава все ще се търпи някак. Сега бълват подобни простотии, защото започна уж последната ни година, та затова. След някой друг ден ще приключат с темата и така до ноември, декември, когато любезно ще започнат ежедневно да ни напомнят, че ще мрем скоро, почти със сигурност. То ще са предавания, репортажи, интервюта, научни статии и т.н. Към момента не се депресирам, но както казах ми е неприятен този негативизъм. Но съм убедена, че ще успеят да повлияят на много хора и ще допринесат основно за масовата истерия Crazy.

Е, гледай тогава мексиканците. Запразнували са края на света още от миналата година. С танци, фанфари, игри! Защо трябва да е с негативизъм?!  Grinning
Е, това е Laughing! Браво на хората, че са намерили повод да си празнуват Laughing.

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз викам да празнуваме - оцеляхме още една година, сега ще се стараем да оцелеем и през тази.

# 78
  • София
  • Мнения: 5 883
Аз пък си мислех, че след Милениума ще се отървем от обратното броене поне за 99 години, ама на.
Иначе суша и скука, за какво друго ще си приказваме.

Другата мантра на медиите "Криза, криза, криза..." и тя се поизтърка. Освен някоя нова болест да чакаме в скоро време, след луда крава, птичи, свински грип...
Може пък и друга форма да измислят, под която да се стовари Божият гняв върху ни, ама дано поне да е нещо по-оригинално.

# 79
  • Мнения: 2 510
Имам приятелка родена на 12.12.

Няма да се свърши света, но дано не ни споходи някоя болест.
Из перкали хора имаше и през 2000, но нали го изтеглиха.
Надявам се кризата да не удари някои да използват това за повод за безредици.
Дали наистина медиите не трябва да се замислят какво тръбят.

# 80
  • Мнения: 1 788
Може би е редно да се замислят, ама едва ли...
Вярно, че има всякакви хора - по-лабилни, по-податливи, такива, дето не осмислят много нещата, но реагират бурно...
Щом една позната преди няколко месеца ме срещна на улицата и притеснена сподели, че извънземните щели да идват през ноември, значи се намират хора за всичко...
А връх в класацията ми е случайно дочут разговор, където една дама твърдеше, че 2012 г. Ленин, Сталин ще възкръснат и ще поведат Света към нови висоти, а всички не-комунисти и наследниците им ще измрат в адски мъки...  Shocked

# 81
  • София
  • Мнения: 2 437
Това е част от поредицата "яжте, пийте, не мислете и кредити теглете".
Вероятно на някои ще им се отрази и с желанието да избият всички, които ги дразнят.

Общи условия

Активация на акаунт