Избор на столче за кола

  • 417 927
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 3 765
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Здравейте, има ли нещо вярно в това, че столчетата 9-18кг. се характеризират с по-голяма безопасност от 0-18кг? Защото детето ми е 9кг. и искам скоро да му взема 9-18кг, но се чудя дали няма да е голям и се двоумя между двете категории.  newsm78

Разликата е само във възможността 0-18 кг. да се монтират обратно на движението и някои от тях могат да бъдат ползвани от раждането.
Изхождайки от принципът, че обратно на движението е 5 пъти по - безопасно, то тогава 0-18кг. са по - безопасни (докато са монтирани обратно), след това няма разлика.
Разбира се различните видове монтаж и спецификите на всеки стол също имат значение за безопасността.

# 3 766
  • Мнения: 2 719
Здравейте пак. При мен ситуацията доби изключителна спешност и имам нужда от вашата помощ.
Първият ми въпрос е дали ако поръчам столче сега от амазон, ще стигне до България до 02.08?

Следващият въпрос е свързан с тоталното ми объркване за това как се монтират отделните столчета в групата 15-36.

http://www.britaxemea.com/car-seats/kidfix-sl/
Това добро ли е? И как точно се монтира, пише и двете възможности.
И извинявайте, ако звуча глупаво, но има ли столче, което може да ползва двата начина на закрепване и не е компромисно по отношение на сигурността?

# 3 767
  • Мнения: 8
Здравейте,  търся столче за бебе 78 см , 10кг на почти 9 месеца. Искам да се монтира по посока обратна на движението и да е максимално сигурно и удобно за дълъг път (да има напълно легнала позиция). До колкото разбрах по-сигурният вариант е от категорията 9-18кг. Четох доста и признавам, че съм объркана.  Благодаря!

# 3 768
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Здравейте,  търся столче за бебе 78 см , 10кг на почти 9 месеца. Искам да се монтира по посока обратна на движението и да е максимално сигурно и удобно за дълъг път (да има напълно легнала позиция). До колкото разбрах по-сигурният вариант е от категорията 9-18кг. Четох доста и признавам, че съм объркана.  Благодаря!

По - сигурният вариант е обратно на движението.
В групата до 18 кг. няма значение дали е от 0 или от 9 кг.
Това означение обикновено има значение за височината на коланите на столчето за кола или за начина на монтаж.
Някой производителите означават столчетата си с група 0-18 кг. за да укажат, че се монтира и обратно на движението, други че столчето може да се ползва от раждането.
Във всички случаи това не влияе на степента на безопасност.
Що се отнася до "напълно легналата позиция" - няма такова животно.
Максималният гъгл който може да осигуряват столчетата за кола е 45 градуса, спрямо шасито на автомобила.
Ако ъгълът е по - голям съществува опасност детето да се плъзне по столчето за кола, да увисне на коланите и те да начупят всичко което има за чупене.
Идеята на столчетата за кола е да ограничат движението в случай на злополука, а това става като децата се ударят в тях и енергоемкият материал на столчето поеме сътресението от злополуката.

# 3 769
  • Мнения: 8
Здравейте,  търся столче за бебе 78 см , 10кг на почти 9 месеца. Искам да се монтира по посока обратна на движението и да е максимално сигурно и удобно за дълъг път (да има напълно легнала позиция). До колкото разбрах по-сигурният вариант е от категорията 9-18кг. Четох доста и признавам, че съм объркана.  Благодаря!

По - сигурният вариант е обратно на движението.
В групата до 18 кг. няма значение дали е от 0 или от 9 кг.
Това означение обикновено има значение за височината на коланите на столчето за кола или за начина на монтаж.
Някой производителите означават столчетата си с група 0-18 кг. за да укажат, че се монтира и обратно на движението, други че столчето може да се ползва от раждането.
Във всички случаи това не влияе на степента на безопасност.
Що се отнася до "напълно легналата позиция" - няма такова животно.
Максималният гъгл който може да осигуряват столчетата за кола е 45 градуса, спрямо шасито на автомобила.
Ако ъгълът е по - голям съществува опасност детето да се плъзне по столчето за кола, да увисне на коланите и те да начупят всичко което има за чупене.
Идеята на столчетата за кола е да ограничат движението в случай на злополука, а това става като децата се ударят в тях и енергоемкият материал на столчето поеме сътресението от злополуката.

Благодаря за бързия отговор.  Бихте ли ми препоръчали конкретен модел. Мерси

# 3 770
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Благодаря за бързия отговор.  Бихте ли ми препоръчали конкретен модел. Мерси

Не бих се ангажирал с конкретни модели, но може да разгледате вариантите които предлагат:

Besafe
Britax
Recaro
Concord
axkids

# 3 771
  • Мнения: 73
Здравейте, търся две столчета за двете ми деца. Спряла съм се на тези две, дали са добър избор.
1. За малкия на 1.3 м - http://britax-roemer.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1% … x-romer-duo-plus/
Знам, че обратно на движението е по-безопасно, но просто не е опция за нас. Много пищи в кошницата, а и искам да мога да го виждам като карам, тъй като карам от скоро и ще ми е по-лесно да мога да поддам нещо ако е много изнервен.
2. За баткото на 5 - http://www.britaxemea.com/car-seats/kidfix-sl/
Всъщност имаме römer kidfix ii xp sict, но искам по-евтин този път, защото ще е за по-малко ползвана кола.

Приемам и други предложения. Единственото, на което държа е да имат иЗофикс и двата стола. Бюджетът ми е около 400 лв за 9-18 кг и 200 за 15-36
Благодаря предваритално Simple Smile

# 3 772
  • София
  • Мнения: 23 165
моето дете е на 4г.
все още ползваме първия, който си посочила, Britax-Römer DUO plus.
от едногодишен е с него.
аз лично съм много доволна, но за щастие в екстремни ситуации не е изпробван.
купила съм KIDFIX SL, но още не сме го въвели в употреба.
все още се събира в стария стол.

KIDFIX SL се намира из амазоните за около 200лв.

# 3 773
  • Мнения: 2 719
Здравейте, търся две столчета за двете ми деца. Спряла съм се на тези две, дали са добър избор.
1. За малкия на 1.3 м - http://britax-roemer.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1% … x-romer-duo-plus/
Знам, че обратно на движението е по-безопасно, но просто не е опция за нас. Много пищи в кошницата, а и искам да мога да го виждам като карам, тъй като карам от скоро и ще ми е по-лесно да мога да поддам нещо ако е много изнервен.
2. За баткото на 5 - http://www.britaxemea.com/car-seats/kidfix-sl/
Всъщност имаме römer kidfix ii xp sict, но искам по-евтин този път, защото ще е за по-малко ползвана кола.

Приемам и други предложения. Единственото, на което държа е да имат иЗофикс и двата стола. Бюджетът ми е около 400 лв за 9-18 кг и 200 за 15-36
Благодаря предваритално Simple Smile

Аз днес поръчах 15-36, бритакс Кидфикс, с изонещото си, за 150 ево, с включена доставка до България.

# 3 774
  • Мнения: 73
Откъде? Искам да разгледам за други намаления, защото това конкретно е 90 паунда в мадъркейър и с доставката ще излезе 220 лв някъде, но бих разгледала и други сайтове Simple Smile

# 3 775
  • София
  • Мнения: 23 165
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01MCSS5T3

17 лв излезе доставката с превозвач,  общо 200лв.

# 3 776
  • Мнения: 94
И за двете ми деца съм ползвала столчетата на Рекаро. Най-малкото бебешко столче ми беше комплект от количката. В момента големият ми син вече пътува без стол или седалка, а малкият на повдигаща седалка.

# 3 777
  • Мнения: 6
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате столче за кола с изофикс система от 0-25 или 9-25 кг . Най-важният критерий разбира се е безопасността и другото по-важно е да има повече позиции за лягане.
Благодаря.

# 3 778
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате столче за кола с изофикс система от 0-25 или 9-25 кг . Най-важният критерий разбира се е безопасността и другото по-важно е да има повече позиции за лягане.
Благодаря.

Изофиксът е предвиден като стандарт само до 18 кг.
Не че няма столчета за кола до повече килограми с такава система, но стандарта предвижда системата да е до 18кг.
Не знам каква е причината да искате столът да е до 25кг., но това което трябва да имате предвид е, че реално няма да спестите нищо.
Независимо какво си изберете, дали до 18 кг. или до 25 кг. ще се наложи да си купите ново столче за кола след като приключите с ползването на избрания.
Следващият стол ще е еднакъв независимо дали сте имали до 18 или до 25кг.
Идеята ми е, че като избирате може да гледате и тези до 18 кг.
Ако пък желаете да се разминете с един стол, то тогава трябва да се оглеждате за такъв от 9 до 36 кг.

# 3 779
  • Мнения: 6
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате столче за кола с изофикс система от 0-25 или 9-25 кг . Най-важният критерий разбира се е безопасността и другото по-важно е да има повече позиции за лягане.
Благодаря.

Изофиксът е предвиден като стандарт само до 18 кг.
Не че няма столчета за кола до повече килограми с такава система, но стандарта предвижда системата да е до 18кг.
Не знам каква е причината да искате столът да е до 25кг., но това което трябва да имате предвид е, че реално няма да спестите нищо.
Независимо какво си изберете, дали до 18 кг. или до 25 кг. ще се наложи да си купите ново столче за кола след като приключите с ползването на избрания.
Следващият стол ще е еднакъв независимо дали сте имали до 18 или до 25кг.
Идеята ми е, че като избирате може да гледате и тези до 18 кг.
Ако пък желаете да се разминете с един стол, то тогава трябва да се оглеждате за такъв от 9 до 36 кг.


Ами гледаме до 25 понеже мислим, че след 25кг може и да няма нужда от столче. Бъркаме ли и защо според вас?
За първи път ни се налага да избираме и не сме много запознати, така че ще сме много благодарни за насоки и съвети Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт