Избор на столче за кола

  • 417 937
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 3 795
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Искам и аз съвет/мнение, моля! Simple Smile

Бебето ни е на 9 месеца. Вози се с кошница, но тя умалява вече. Имаме Bebe Confort Iseos TT от баткото, който обаче, ако не се лъжа, не може да се слага обратно на движението. Така ли е? Пробвах с Гугъл, не се справих с намирането на инфо. Нали до годинка е задължително бебето да е обърнати в обратна посока? За препоръчително знам, че е повече, но пътуванията така са кошмар! А разстоянията не са кратки, та да изтърпим. Просто бебето е отзад само с баткото и като не ни вижда, е много нервно и раздразнително винаги. Абсурд е до 3 - 4 г да пътува така! Въпросът ми е кога най-рано можем да го сложим в седящото столче? Килограмите ги има вече, но предполагам, че до годинката поне трябва да почакам? А ако кошницата е съвсем умаляла, какво е решението? Честно казано не ми се купува нов стол... 🤔

# 3 796
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Искам и аз съвет/мнение, моля! Simple Smile

Бебето ни е на 9 месеца. Вози се с кошница, но тя умалява вече. Имаме Bebe Confort Iseos TT от баткото, който обаче, ако не се лъжа, не може да се слага обратно на движението. Така ли е? Пробвах с Гугъл, не се справих с намирането на инфо. Нали до годинка е задължително бебето да е обърнати в обратна посока? За препоръчително знам, че е повече, но пътуванията така са кошмар! А разстоянията не са кратки, та да изтърпим. Просто бебето е отзад само с баткото и като не ни вижда, е много нервно и раздразнително винаги. Абсурд е до 3 - 4 г да пътува така! Въпросът ми е кога най-рано можем да го сложим в седящото столче? Килограмите ги има вече, но предполагам, че до годинката поне трябва да почакам? А ако кошницата е съвсем умаляла, какво е решението? Честно казано не ми се купува нов стол... 🤔


Вие сте си решили предварително, за какво ви е нечие мнение Simple Smile
По закон след 9 месеца е възможно да поставите детето в посока на движението.
Съвсем отделен е въпросът за безопасността.

# 3 797
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Да, решили сме, че няма да се вози така до 3 или 4 години. За позволените 9 месеца от закона е новина за мен.
Столчето не е при нас в момента и се колебаех дали да организирам транспортирането му за тест, което щеше да е напълно излишно, в случай, че законът не позволява използването му. Peace
Не мисля, че разсеян и изнервен шофьор (заради ревящо бебе в колата) е по-малко потенциално опасен, така че тук въпросът за безопасността е малко спорен в моите очи!

Благодаря за включването! Simple Smile

Другата ни опция е, бебето да се вози в кошницата на предната седалка, а аз отзад с баткото. Това по-приемлив вариант ли е с оглед безопасността?

# 3 798
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Не мисля, че разсеян и изнервен шофьор (заради ревящо бебе в колата) е по-малко потенциално опасен, така че тук въпросът за безопасността е малко спорен в моите очи!

Чудно ми е утре като стане на 2год. и започне да плаче че иска да ви пуши от цигарите дали ще му позволите Simple Smile
Всички деца плачат в началото като бъдат ограничени в столчетата за кола, но самите те нямат възможността да преценят кое е добре за тях и кое е жизнено необходимо.
За това отговорност за развитието и възпитанието носят родителите.
Разбира се всеки преценява как ще отглежда и възпитава собственото си дете, стига това да не нарушава общоприетите норми Simple Smile

# 3 799
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Рошко, личи Ви, че не сте имали бебе! Какво възпитание на 9-месечно?! Или на 2-месечно? 🙄
Мисля, че прекрачвате прага на добрия тон с опитите си да ме уязвите на тема родителство и възпитание!

Бяхте ми полезен с коментара за позволената от закона възраст, оттук насетне ще Ви помоля да не ме характеризирате като родител! Peace

# 3 800
  • Мнения: 879
.

Последна редакция: чт, 10 авг 2017, 11:11 от Magairlin

# 3 801
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Рошко, личи Ви, че не сте имали бебе! Какво възпитание на 9-месечно?! Или на 2-месечно? 🙄
Мисля, че прекрачвате прага на добрия тон с опитите си да ме уязвите на тема родителство и възпитание!

Бяхте ми полезен с коментара за позволената от закона възраст, оттук насетне ще Ви помоля да не ме характеризирате като родител! Peace

Аз не Ви характеризирам като родител, съжалявам ако така сте го приели.
Що се отнася дали съм имал бебе???
Аз лично не съм раждал, но имам деца ако за това питате.
Що се отнася до възпитанието, то започва от раждането и продължава цял живот.
Свидетел съм на това как една майка от Норвегия в рамките на 1-2 часа обяснява и говори на 6 месечното си дете за да го успокои и постави в столчето за кола. С много грижа и внимание.
Виждал съм и как като се разреве детето някои родители го вадят от количката или столето за кола, в единия случай си създават неудобство в другия го лишават от безопасност.
Свидетел съм и на друго, стегнати с коланите родители и свободно движещи се в автомобила деца, понеже не обичали да седят вързани.
Със сигурност съм видял повече отколкото си представяте, тъй че хайде вие да не ме характеризирате Simple Smile

# 3 802
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Аз досега все още се возя по средата между двете столчета. Преди го правех с кошниците. Особено за дълъг път при нас е чудесен избор, защото освен, че забавлявам децата, им предлагам храна и вода. Оправям при нужда сенниците. Но е факт, че много родители настияват да се возят отпред, за да "свикнели" децата и най-вече за личен кеф и удобство. Иначе отдавна знам, че децата ми са супер спокойни, ако не съм при тях и когато се движим за кратко в града също си позволявам да сядам на седалката до шофьора. Случаите, когато има само един възрастен в автомобила и очевидно това е водачът, не ги коментирам

Не настоявам да се возя отпред, но за мен няма никакво място отзад. Пък не съм от най-дебелите, а и колата ни не е от най-малките. 🙄

А, да, да си сменим колата, нали? 😬

Преходите, които се налагат с колата, са от 4 до 7 часови (различни маршрути са това) и не са с неограничено време за пътуване. Поне веднъж месечно имаме такова пътуване.
Уф, излиза, че се налага да се оправдавам, а съвсем не смятам, че има нужда! 

Абсурдното в случая е, че аз съм била винаги много крайна с близки и познати родители, които са си позволявали неблагоразумието да возят децата си необезопасени и не по правилата. А аз не искам да нарушавам правилата и всъщност точно това беше идеята на включването ми в темата!

# 3 803
  • Мнения: 2 241
Elleni, с какво мислите че би се изнервил шофьорът при возене на детето си обратно на движението?
Шофирам ежедневно, пътувам много в страната и чужбина с детето си, вози се в столчето си единствено обратно на движението на задната седалка. Монтирала съм огледало и го виждам какво прави през цялото време, както и то мен. И така вече две години.
Дете на тази възраст няма как да знае, че не иска да се вози в едната или другата посока.

# 3 804
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Бебето плаче непрестанно, защото вижда само тапицерията на седалката. 4 часа (или повече) рев Вас като шофьор не би ли Ви повлияло, особено ако това е Вашето дете и не Ви е безразлично, че на него му е некомфортно?! Не бих Ви повярвала, ако кажете, че не!
Ако гледа напред, ще вижда пътя, колите, ще се разсейва с неща, различни от сив плат; бих могла да се обърна, да подам нещо, да го разсея, то да ме види, че съм там... Не съм аз шофьорът, не шофирам изобщо, но не се събирам на задната седалка при децата.

Радвам се много, че сте възпитали децата си и те не плачат и нервничат по време на път. Аз не съм успяла и сега ще си бера гайлето и ще търся начини да пътуваме по-нормално. Едва ли утре ще го обърна по посока на движението, но около годинката му със сигурност, щом това не противоречи на закона.

# 3 805
  • Мнения: 2 719
Извинете, но това са дивотии. Бебето е толкова ниско, че не вижда нищо от пътя, нито пък колите. Вижда предната седалка. Абсолютно все тая му е на коя страна се вози, реве защото е обездвижено.

Дъщеря ми до скоро (5,5 г.) пътуваше наобратно и ужасно съжалявам, че няма как да продължим да я возим така. Невероятно успокоение ми беше, че колата трябва буквално да се размаже , за да пострада. Чувствах се много спокойна. Нали сте чували за онзи лаф, за шведските столчета-че са за деца сираци? Един вид, дори да катастрофираме, утехата е, че детето ще пострада минимално
Никога не е протестирала, защото от ден номер едно, за нея това е бил единствения начин за возене в кола. По едно време повръщаше и ѝ ставаше лошо, сега също се случва , никога не съм мислела, че е от посоката на движение, а и да е било, пак така щеше да пътува. Разбира се, че ми е важен комфорта на детето, но по-важна ми е сигурността.
Пътували сме много, живеем във Виена и не рядко пътуваме с кола до София и обратно.

Хубаво ми беше, да знам, че съм направила максималното в това отношение.

# 3 806
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Бебето плаче непрестанно, защото вижда само тапицерията на седалката. 4 часа (или повече) рев Вас като шофьор не би ли Ви повлияло, особено ако това е Вашето дете и не Ви е безразлично, че на него му е некомфортно?! Не бих Ви повярвала, ако кажете, че не!
Ако гледа напред, ще вижда пътя, колите, ще се разсейва с неща, различни от сив плат; бих могла да се обърна, да подам нещо, да го разсея, то да ме види, че съм там... Не съм аз шофьорът, не шофирам изобщо, но не се събирам на задната седалка при децата.

Радвам се много, че сте възпитали децата си и те не плачат и нервничат по време на път. Аз не съм успяла и сега ще си бера гайлето и ще търся начини да пътуваме по-нормално. Едва ли утре ще го обърна по посока на движението, но около годинката му със сигурност, щом това не противоречи на закона.

Всъщност поставено в посоката на движение детето вижда облегалката на предната седалка и страничният прозорец. Не рядко децата поставени в посока на движението илизат от контурите на столчето за кола надвесвайки се в ляво или дясно за да могат да виждат между двете предни седалки. Това разбира се автоматично води до нарушаване на безопасността.
Точно обратното, когато поставите детето обратно на движението, то има пряка видимост към пътя през задното стъкло и страничното такова. Не трябва да забравяме, че столчетата до 4 и 5 год. с удължено ползване обратно на движението са по - високи от столчетата до 13кг. (тип кошница) и осигуряват добра видимост.

В някои случаи децата плачат в столчетата за кола до 13кг. не толкова, защото не виждат, а по - скоро поради невъзможността да сядат, при условие, че вече могат да правят това. При столчетата за по - големи деца това е възможно и положението на детето може да бъде съобразено с нуждите (полулегнало положение за почивка и седнало когато детето е будно).

Както виждате в темата, има родители които возят децата си обратно на движението и това не пречи нито на децата, нито на родителите. Не бъдете крайна и не настройвайте родителите търсещи информация за обезопасяването, че возенето обратно е кошмарно. Возенето обратно на движението може да се окаже жизнено важно за някои от тях.

Никой от нас не може да ви каже как да си обезопасите детето, нито може да ви задължи или упрекне за това.
Няма нищо лошо в това, че сте решили да поставите детето в посока на движението, това е ваш избор и никой не може да ви се меси в това.
Съветите ни са само с оглед безопасността на детето.

Последна редакция: чт, 10 авг 2017, 08:33 от РОШКО

# 3 807
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Ами нали казах за какво столче става въпрос, повдигнато е и детето вижда прекрасно напред. Назад не вижда нищо, освен тапицерия и таван!
Столчето не е при мен, така или иначе първо ще проверя доколко стабилно седи бебето в него, преди да предприема пътуване така.

Благодаря, че се грижите за безопасността на моето дете!

Ще си изключа известяването за темата, та няма нужда да се включват и други супер-майки, за да изтъкват как са си възпитали бебетата и не гъкват! Peace

# 3 808
  • София
  • Мнения: 5 477
Влизам с молба да ми препоръчате столче за кола 0-18 ,или най-добре 0-36 ако изобщо има такова.
 Въпросът е в това,че от няколко седмици пътуването ми с бебе се превърна в ад!И то с бебе,което за петте си месеца живот много е пътувало и обичаШЕ да стои в кошчето си.
Кошчето ни е на Chicco auto fix fast 0-13 кг и подозирам ,че му е тясно (макар че той е 8 кг и е на 5 месеца).Направих си експеримент и го монтирах на рамката на количката (отдавна не бях го правила) ,детето се скъса да реве.
 Единственото ми изискване към новото столче е да е защитено добре и да има добра оценка в проведените краш тестове.

# 3 809
  • Мнения: 4 406
А има ли шанс на бебето да му е много горещо или да не сте регулирали коланите на правилното място, нещо може да го притиска.

Общи условия

Активация на акаунт