Хламидия - тема 2!

  • 88 462
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 36 040
Благодаря за помощта, Денис!
И един последен въпрос имам.  Rolling Eyes Според теб дали да не повторим изследването и в Нац. център по заразни и паразитни болести, лаборатория "Рикетсии и хламидии" в София. Нашите ги направихме в клиниката по репродуктивно здраве, която посещаваме? Сега чета темата тук и виждам , че доста от момичетата я препоръчват при изследване на хламидия, и особено д-р Теохарова. Единствения проблем е че сме от Бургас и затова те питам, иначе веднага бих отишла, ако живеех в София.

Както решиш, ако искаш повторете изследването

# 721
  • София
  • Мнения: 16 691
Благодаря за помощта, Денис!
И един последен въпрос имам.  Rolling Eyes Според теб дали да не повторим изследването и в Нац. център по заразни и паразитни болести, лаборатория "Рикетсии и хламидии" в София. Нашите ги направихме в клиниката по репродуктивно здраве, която посещаваме? Сега чета темата тук и виждам , че доста от момичетата я препоръчват при изследване на хламидия, и особено д-р Теохарова. Единствения проблем е че сме от Бургас и затова те питам, иначе веднага бих отишла, ако живеех в София.
Д-р Теохарова вече не работи там, но можете да изпратите кръвта и по куриер.
Според мен трябва да се лекувате и двамата и 40 дни след приключване на АБ- контрола.
Не виждам смисъл от повтаряне на изследванията, но както си решите.
Успех.

# 722
  • Мнения: 392
Благодаря ви Денис и Иванкака! Ще си помисля още малко.

# 723
  • Мнения: 22
Пожелавам ти резултатите утре да са отрицателни!!! Simple Smile


Здравей, maminka85 Simple Smile

резултатите са отрицателни:)))))

аз ходих при друг АГ за новите изследвания, но и той (въпреки отрицателните резултати), както и предния ме посъветваха да мина курс на лечение с АБ (един вид превенция). Положителният резултата от  вагиналния секрет от първото изследване ги кара да мислят, че има .........ако не хламидия......някаква друга инфекция, която реагира като нея.....(поне аз така ги разбрах)

с други думи няма да ми се размине АБ, а аз точно това исках да избегна Sad((
след курса на лечение пак ще правя изследвания.

Последна редакция: вт, 23 юли 2013, 21:17 от mqna

# 724
  • Мнения: 766
Благодаря ви Денис и Иванкака! Ще си помисля още малко.

При нас беше същия случай. Изпратихме серум по куриер в ЦЗПБ и от там ни убедиха, че сме отрицателни и двамата. Освен, че излиза скъпо така, не ви пречи да го направите.
Също ни казаха, че понякога друга инфекция се засича като хламидия, но тава според мен не означава да пиеш просто така АБ, без да знаете каква е.

# 725
  • Мнения: 21
mqna Радвам се че резултатите са такива.Тези дни ще проверя как точно стоят и при мене нещата и силно се надявам и при мен да е било фалшива тревога Simple Smile

# 726
  • Мнения: 4 239
Момичета, това може би го знаете... http://vbox7.com/play:91c6bb2c&al=2&vid=10254772

# 727
  • Мнения: 21
Ужас!Ами не го знаех....То при мен нещо такова се получи,като се замисля..."отиди в тази лаборатория ,ама ще си платиш зашлото нямам талони" и после "ееееее ама колко съм ВЕЛИК,как познах само..." (това наистина го каза за себе си Simple Smile ) ,а като звъннах да му кажа,че на кръвните резултата ми е 0.1 ,а за положителен резултат трябва да е над 25 ми мънка...

# 728
  • Мнения: 4 239
Остава и "чужбински" лекарства да са ти предложили....

# 729
  • Мнения: 1
Здравейте,

преди 2 седмици си направих изследвания за хламидии и се оказа положителен - изписаха ми сумамед 500мг - по 3 таблетки през седмица (общо 6). С приятелката ми ги взимахме заедно, по същата схема, но ме притеснява, че след първата седмица правихме орална любов. сега чета във форума, че така също може да се предаде инфекцията...може ли това да е повлияло процеса на лечението и какво да направим сега? благодаря предварително!

# 730
  • Мнения: 5
Здравейте, за пръв път се включвам в темата и тъй като съм много притеснена, тъжна и отчаяна искам съвет и мнение от вас и най вече от денис! Моят проблем е следният - в края на 2012 при изследване на хламидия поради едно течение резултата от изследването бе следното - игм - леко положителен, а игг - граничен, директен тест - отрицателен, като тогава не подозирах за ига и моя гинеколог не ми каза и лечението беше  - 8 дни сумамед плюс 7 дни вибрамицин - след 40 дни, вече пуснах ига, игг и игм и трите бяха отрицателни, като мъжа ми се лекува паралелно с мен. Тогава се успокоих, но течението не спираше и тъй като съм пила антибиотици и по друг повод заключението беше вагинална дисбактериоза, за което и до ден днешен продължавм да се боря с много пробиотици  - всякакви и през устата и вагинални, но нещата се случват бавно. Проблема е че преди два месеца горе долу реших пак да изследвам хламидията, като изследвах само ига и се оказа, че е положително и то доста и така по лекарско предписание отново пих сумамед 1000 мг за 5 дни, 30 дена след това резултата още си беше положителен и го пуснах в няколко лаборатории. Като този път вече пусах всички и ги изследвах в Плевен при доц. Конова по три метода. Изследванията показват високи ига и игг и почти нормално игм - по единия метод е отрицателно, по другия гранично, а по третия положително, но леко над горната граница. От прочетеното от постовете на денис, видях, че е писала, че когато игг и ига са положителни едновременно става въпрос за разгърнат имунен отговор - Какво означава това и означава ли, че от тук нататък няма вече надежда за лечение. Притеснявам се че съм лекувала вече два пъти и нещата са хронифицирали и антибиотика няма да ми помогне! Какво означава да хронифицира  - тогава няма ли лечение, може ли за толкова кратко време - няколко месеца да са ми засегнати органите! В понеделник ще ходя отново да правя изследване за да се види кои щам е хламидията, чували ли сте за токова нещо - нещо от сорта на дк7, дк9 и дк11 и тогава да се прецени какво да се прави! Аз никаде в нета не намерих информация относно тези щамове и тяхното изследване! Моляви момичета помогнете, много ще бъда благодарна на коментар от ваша страна, вече съм на ръба на психическите си сили с тези гадорий! Денис моля и специално теб за отговор. Извинявам се за дългия пост, просто исках да обесня ситуацията максилано добре!

# 731
  • София
  • Мнения: 36 040
Здравейте, за пръв път се включвам в темата и тъй като съм много притеснена, тъжна и отчаяна искам съвет и мнение от вас и най вече от денис! Моят проблем е следният - в края на 2012 при изследване на хламидия поради едно течение резултата от изследването бе следното - игм - леко положителен, а игг - граничен, директен тест - отрицателен, като тогава не подозирах за ига и моя гинеколог не ми каза и лечението беше  - 8 дни сумамед плюс 7 дни вибрамицин - след 40 дни, вече пуснах ига, игг и игм и трите бяха отрицателни, като мъжа ми се лекува паралелно с мен. Тогава се успокоих, но течението не спираше и тъй като съм пила антибиотици и по друг повод заключението беше вагинална дисбактериоза, за което и до ден днешен продължавм да се боря с много пробиотици  - всякакви и през устата и вагинални, но нещата се случват бавно. Проблема е че преди два месеца горе долу реших пак да изследвам хламидията, като изследвах само ига и се оказа, че е положително и то доста и така по лекарско предписание отново пих сумамед 1000 мг за 5 дни, 30 дена след това резултата още си беше положителен и го пуснах в няколко лаборатории. Като този път вече пусах всички и ги изследвах в Плевен при доц. Конова по три метода. Изследванията показват високи ига и игг и почти нормално игм - по единия метод е отрицателно, по другия гранично, а по третия положително, но леко над горната граница. От прочетеното от постовете на денис, видях, че е писала, че когато игг и ига са положителни едновременно става въпрос за разгърнат имунен отговор - Какво означава това и означава ли, че от тук нататък няма вече надежда за лечение. Притеснявам се че съм лекувала вече два пъти и нещата са хронифицирали и антибиотика няма да ми помогне! Какво означава да хронифицира  - тогава няма ли лечение, може ли за толкова кратко време - няколко месеца да са ми засегнати органите! В понеделник ще ходя отново да правя изследване за да се види кои щам е хламидията, чували ли сте за токова нещо - нещо от сорта на дк7, дк9 и дк11 и тогава да се прецени какво да се прави! Аз никаде в нета не намерих информация относно тези щамове и тяхното изследване! Моляви момичета помогнете, много ще бъда благодарна на коментар от ваша страна, вече съм на ръба на психическите си сили с тези гадорий! Денис моля и специално теб за отговор. Извинявам се за дългия пост, просто исках да обесня ситуацията максилано добре!

При  д-р Конова  - не назначиха ли  лечение?  При нея има много добри специалисти

Според мен, края на 2012 си била заразена и сте се излекували.
След време пак сте се заразили.

Разгърнат Им. отговор означава инфекция, Пик на възпалителния процес.

При Хламидията няма хронифициране  / в истинския смисъл на термина/ - или си излекуван или не си и има мутация на щама, което изисква нов подход при АБ лечение / по-силен АБ, напр./

За течението пусни МБ. Много често Хламидия трахоматис се съпътства и от други патогени.
Направи изследване за Микоплазми, Утреаплазми и т.н.

Какъв е коментара на лекарите?

# 732
  • София
  • Мнения: 36 040
Здравейте,

преди 2 седмици си направих изследвания за хламидии и се оказа положителен - изписаха ми сумамед 500мг - по 3 таблетки през седмица (общо 6). С приятелката ми ги взимахме заедно, по същата схема, но ме притеснява, че след първата седмица правихме орална любов. сега чета във форума, че така също може да се предаде инфекцията...може ли това да е повлияло процеса на лечението и какво да направим сега? благодаря предварително!

Ако има контакт - полови органи с полови секрети може да стане реинфектиране

# 733
  • Мнения: 5
Благодаря много за бързия отговор! Пускала съм през този период многократно цервикален и вагинален секрет и винаги е имало бактерии - най вече колита, но не съм ги лекувала с антибиотици, а стратегията беше покачване на имунитета и пробиотици за регулиране на чревната и вагинална флора, веднъж слагах вагинално едни антибиотици, които ми приготвиха в една аптека според антибиограмата за тези бактерии, за да не са през устата и пак да се върна в изходна позиция. Защото те антибиотиците морят бактериите, но после пада имунитета и бактериите се връщат с още по голяма сила и така един завъртян кръг. Пускала съм уреаплазма, микоплазми, цитомегаловирус, токсиплазма - всико е ок. Само пустата хламидия да и се невиди. И сега въобще не съм в изгодна позиция да пия антибиотик отново и до колкото сега разбрах за да бъде надеждно лечението трябва да бъде по-дълго, което е още по-лошо. Сега ще ходя в понеделник да изследваме щамовете за които споменах и след това да се предвиди лечението, като ми казаха, че ако е щам дк7  - означава, че хламидията дори и след лечението ще хронифицира. Ти чувала ли си за тези щамове нещо по конкретно, аз нищо не намерих за тях. А при хламидията това, че има инфекция означава ли, че вече прави сраствания или не може да се каже? А тези хламидиини инфекции не дават ли израз и при други изследвания, например след като има активна инфекция - покчване на суе, левкоцити, црп?

# 734
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз съм нова във форума и тези дни изчетох много за тази  гадина! Та искам да споделя нашият проблем и да ви попитам за съвет. Та значи с моя приятел сме заедно от близа година, аз не съм имала никакви симптоми, а наскоро той получи и си направи тест и за жалост е положителен, но няма никакви стойностни показатели като ИГГ, ИТМ, ИГА! Аз все още не съм си направила тест мисля да го направя през другата седмица и ако може да ми предложите добър гинеколог в София и добра лаборатория ще съм много благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт