24 часа само за мен

  • 7 000
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 373
Ако трябва да съм честна, не ми трябват 24 часа, просто защото няма да знам какво да правя. newsm78
Половин ден ми е напълно достатъчен- ще отида на фризьор, ще се разходя малко по магазините за туй-онуй и това е. Ама с условието , че през този половин ден , всички ще се покрият,никой няма да ми звъни и ще съм АЗ сама със себе си.

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
О, да, случва ми се чат-пат, няма такъв рахат Crazy И моето задължително условия е дечурлигата да са здрави и при бабите, да не ги мисля. Мъжото на работа, както обикновено Laughing
Спя до късно. Пия разточително кафе и си цъкам в нета. Задължително си тегля някой сезон от любим сериал и гледам сериите на куп. Ако имам хубава книга - чета, ако не - още филми. Цял ден ям деликатеси и пресен хляб, абсурд нещо да си сготвя. Вечер пия вино Blush Никога не си правя разкрасителни процедури - приемам го като задължение, а в тези дни ми се занимава само с неща, които истински ме кефят. Не се виждам с никого. Не излизам. Пълно размазване Sunglasses В общи линии изкарвам деня на дивана в хола, преживяйки нещо Laughing

И за да не ми завиди никой, ще уточня, че извън тези редки моменти, често си гледам децата сама и водене-взимане от у-ще е по-често май ангажимент. Само аз готвя. Та съм си заслужила разплуването Crazy

# 32
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Не са 24 часа, но днес си отделих 6 часа за мен само. От 11.00 до 16.00ч. бях на фризьор и козметик Simple Smile Чакам мъжът ми да се върне от път другата седмица и планувам да го оставя с детето за един уикенд, а аз да отида на СПА Twisted Evil Не че искам, ама сигурно му е домъчняло за детето и ще иска да прекара време с него по мъжки, та заради това... Joy

# 33
  • Мнения: 5 940
Предполагам, че непрекъснато ще звъня да питам как са децата.
 24 часа само за мен ги разбирам да си правя каквото искам, но децата и мъжа ми да са наоколо, да си играят, да не ме занимават, но да ги чувам и виждам.
Ще чета, ще се излежавам, ще готвя, защото все не мога да се доредя. Ще си поканя на гости приятели. Такива неща. Или най-хубаво - на плажа, да кисна във водата колкото искам, да се пека, те да са там, но аз да си определям какво да правя. И да ги целувам, когато пожелая.

# 34
  • Мнения: X
В ранното детство на малкия дори се радвах, като имах време за чистене на пода...поне оставах сама с мислите си.

Любимо ми е вечер да тикна бебето на татко му, а аз да си подреждам и разчиствам Simple Smile Наистина в момента го приемам като лично време. А връх в графа "и аз съм човек" е дъъългият душ в събота и неделя.  Crazy

# 35
  • Мнения: 1 525
Хубаво е да може човек да остане понякога сам.
tonkabonka, аз се присъединявам към твоя вариант. 6 часа може и да не ми стигнат. Нищо, че на края може да съм с празни ръце (но се съмнявам).

# 36
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Бих останала цял ден в кревата- с дистанционно и книга. Ще ям пуканки, чипсове и бургери- пак в кревата /което сега не си и помислям да правя, не е възпитателно, не за друго  Joy/

# 37
  • Мнения: 6 365
Засега си задоволявам нуждата от релакс, като намалявам активностите. Например, обявила съм дигитален шабат: ако ще във форумите и ФБ да падат бомби, в петък по залез загасям техниката и така до неделя следобед някъде, когато разчиствам спама и се подготвям за работа.

Понякога правя наистина нищо- защото свободното време не е само за тривиални задачи и шопинг, а и за истинско презареждане, когато оставаш със себе си, без разсейване. Ей така седя на дивана и гледам в нищото. Някои му викат медитация.

# 38
  • Мнения: 22 463
Да, старая се да отделям едни такива 24часа, че и повече само за мен. )
Чувствам се....просто страхотно. ) Детето ми липсва разбира се, но.....е такъв неописуем кеф да няма викове, крясъци, дърпане - "мамо, мамо, ела да видиш еди какво си", разправии за къпане, обличане и приготвяне за сън.....еххххх, все едно си в рая. )

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Отдавна съм разбрала, че щастието в живота е в баланса. Ако ни четат самотните хора, без партньор и деца, или без работа/ имам предвид тези, които искат, а не тези, които с доброволен избор/, сигурно ще се разплачат - гледай ги тези, имат всчико, а не го оценяват! А от другата страна сме тези с четворните глави от " ама защо...ела сега да видиш...ака ми се.."  или "това ми трябва за вчера!" и пр. Simple Smile Баланс трябва! Равновесие работа-почивка. Най-трудно постижимото Peace Хората, които успяват да го постигнат, са наистина щастливи!

# 40
  • София
  • Мнения: 291
От 16 години не съм имала 24 часа само за мен.
Ако сега ми се случи ще седя, като облъчена.

# 41
  • гр.София
  • Мнения: 380
Откакто се е родила дъщеря ми съм имала няколко дни, в които по няколко часа съм била сама и съм могла да се поглезя. За 24 часа не смея и да мечтая. Ето, сега съм в отпуск, дъщеря ми ходи 4 дни на градина, през които не само успях да свърша един куп домакинска работа /за да не ме гризе съвестта, а и за да ми е уютно вкъщи/, но и успях качествено да си почина. Мъжът ми води щерката на детска градина, аз й приготвям дрехите от вечерта и сутрин не ме закача, поспах си до 10-11 часа, закусвах на спокойствие пред компютъра, изгледах си цял един 2-часов епизод на "Убийства в Мидсъмър" излегната на дивана в хола /откакто сме го купили преди една година не ми се беше случвало/, четох си книжка в леглото, правих си маски и други разкрасителни процедури, за които все не остава време. За съжаление, дъщеря ми се разболя и през останалата част от отпуската, се наложи да се гледаме болни и кисели. Не знам как се получава, но откакто съм тръгнала на работа, винаги си планирам два-три дни от отпуска, в които си почина, докато детето е на градина, а мъжът ми е на работа и винаги точно тогава то се разболява. Иначе мечтите ми за 24-часова почивка са съвсем скромни-да си взема един душ, на си направя няколко сандвича и да се мушна в леглото с чаша вино под ръка, а за десерт-да изям един шоколад например. И никой да не ме занимава с нищо. Да си мълча като пукал, да си чета или за изгледам някоя комедийка или трилър.

# 42
  • Мнения: 472
От раждането съм оставала сама за 24 ч. само в болница за операция, така че не го слагам в графа времеп за себе си. Иначе гледам да си отделя няколко часа през уикенда от време на време. Ходя на кафе, козметик и гледам филми.

# 43
  • Мнения: 10 547
От години не бях имала даже 6 часа за мен. Скоро имах на разположение цяло денонощие. Не е тази работа за мен, в средата на деня се бях отегчила. Ега ти изкривената психика!

# 44
  • Мнения: 2 448
Да, обичам така да презареждам батериите. Или заминавам някъде или пращам детето с баща му някъде и правя каквото ми е кеф. Отдавна мина времето, когато след първия час без детето и почва да ми тъка и да мисля какво прави и да звъня. Сега се откъсвам напълно и се наслаждавам на свободните моменти.

Общи условия

Активация на акаунт