24 часа само за мен

  • 6 993
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 273
Според мен въпроса не е само в 24 те часа или седмица, а е в главите ни. Не е толкова трудно да си осигуриш 24 те часа, ще се намери примерно начин. Но ако през тези 24 часа непрекъснато в главата ти е какво прави домочадието и как ли се справя, ако постоянно изпитваш угризения, че си ги оставила, а ти се размотаваш, то тези 24 часа нямат ефект  Sad .   Визирам майки, които нямат наблизо баби и гледачки, а се справят съвсем сами с таткото. Когато има помощ е малко по-различна ситуацията, защото тези 24 часа не са такава необходимост  Wink.

# 76
  • Мнения: 4 965
... Но ако през тези 24 часа непрекъснато в главата ти е какво прави домочадието и как ли се справя, ако постоянно изпитваш угризения, че си ги оставила, а ти се размотаваш, то тези 24 часа нямат ефект  Sad .   Визирам майки, които нямат наблизо баби и гледачки, а се справят съвсем сами с таткото. ... Wink.


Децата си ги гледаме с мъжа ми, но нямам желание да го подценявам и да живея с мисълта, че не може да се погрижи добре за собствените си деца.
Колкото мога да се грижа аз, толкова и той.  Peace

Идеята на бавачката или на бабата не е майката да си почине от децата, а родителите да получат малко време за да общуват един с друг. А грижите за децата са на двамата родители и двамата би следвало да са достатъчно добре взаимозаменяем
Поне това е моето убеждение по въпроса.

# 77
  • Мнения: 2 175
Редовно си взимам "отпуска"  - иначе нали ще "гръмна'?
Правя каквото ми хрумне, вкл всички женски разкрасителни процедури в къщи или пълно лишаване от храна, с цел прочистване.. Часове наред спорт, оправяне на гардеробо под съпровода на сина музика или часове наред гледане на филми и всякакви списания..както ми дойде..
Понякога просто се ровя в нета на свещи, камина и бут. вино.. Или се събираме приятелките и прекарваме деня на планина, а после на СПА и накрая се напиваме трагично по женски у дома.. Embarassed

Никакви угризения и мисли за домочадието нямам през това време, даже не ги чувам по телефона..

# 78
  • София
  • Мнения: 23 098
Аз страдам от манията, че никой не би могъл да се грижи толкова добре за детето ми, колкото аз, така че неминуемо мисълта ми е в детето и какво прави в момента.

# 79
  • Мнения: 2 448
Аз страдам от манията, че никой не би могъл да се грижи толкова добре за детето ми, колкото аз, така че неминуемо мисълта ми е в детето и какво прави в момента.
Не страдам от такава мания, аз съм убедена, че никой не се грижи за детето ми толкова добре като мен   Mr. Green, но също така смятам,че 24 часа с грижи не първа категория няма да го убият, така че нямам угризения.

# 80
  • Мнения: 273
Единствено доверие имам на баща му, че ще се справи както трябва, може би зависи и от възрастта на детето, не знам. Но е факт, че ако излезна сама за 2 часа се усещам как през цялото време бързам да се завърна при тях. Обстоятелствата при нас са такива, че никога не сме имали помощ от някой, просто близките ни са много далече. Не се оплаквам в никъкъв случей. Но напоследък и на мен ми се иска усамотение, въпреки, че най-вероятно и аз ще съм от тези, които ще бързат личното им време да свърши по-бързо , за да са отновои с любимите същества  Laughing 

# 81
  • Мнения: 5 940
Аз страдам от манията, че никой не би могъл да се грижи толкова добре за детето ми, колкото аз, така че неминуемо мисълта ми е в детето и какво прави в момента.
И аз. Освен това знам, че ако ги оставя на друг/и няма да ги заведат на разходка въобще, зимата хептен. А пък страдам и от друга мания- мисля, че ден без разходка, води до разболяване.

# 82
  • Мнения: 46 535
Мога да си го позволя, когато поискам, но не изпитвам такава нужда, и искрено се моля никога да не я изпитам Simple Smile

# 83
  • Мнения: 7 914
...
Да. Също така имам и съпруг. За нас не е никакъв проблем те да се гледат, а аз да изчезна за няколко дни. Правя го откакто детето беше на няколко месеца.

Мда, ама като оставя мъжа ми за няколко дни и с двете деца( не че сега  е възможно, понеже кърмя), и като се върна, съм сигурна, че той ще хукне на почивка, а той като се върне, аз наново ще съм за почивка.
 Когато пораснат децата, ще е наистина възможно. Wink

# 84
  • Мнения: 5 940
Аз пък се чудя какви са тези няколокомесечни бебета, които позволяват друг, освен майката да ги гледа за по ден, два, три. Мен вечер, ако ме няма, дори и в банята да съм, става чудо на чудесата. А съпругът ми е от тези мъже, които много активно се включват в от.глеждането на децата, познават го добре Laughing

# 85
  • Мнения: 4 965
Аз пък се чудя какви са тези няколокомесечни бебета, които позволяват друг, освен майката да ги гледа за по ден, два, три. ...

Бебета като бебета. Такива, които всяка свободна минута на баща си са с него - той ги храни, преоблича, къпе и т.н. /нашите деца са близначки и да исках нямаше как да не се налага мъжът ми през първите им месеци да прави всичко в синхрон с мен, а така децата го възприеха абсолютно наравно с мен/.
Моите нямаха годинка, когато започнаха да изкарват с баща си уикенди на вилата и бяха на 2 г., когато отидоха за 10 дни само тримата на море. Нищо не им стана - върнаха се здрави, чисти, нахранени...
Та това е собственият им баща - може да няма майчинско чувство, но няма да навреди на децата си, ако той ги нахрани или приспи, вместо майка им. Разбира се, отчитам факта, че има мъже без желание да се грижат за децата си и такива, които наистина са несръчни и са свикнали самите те да бъдат отглеждани, включително моят също се разглези напоследък. Peace

# 86
  • Мнения: 5 940
Не, че е нужно да хваля и баща им на моите деца, но и той е доста сръчен във всичките изброени от теб дейности, както и прекарва всяка свободна минута с децата Laughing. Но въпреки това и двамата- и големият преди, и малкият сега вечер имат особена нужда от моето присъствие. И все си мисля, че всички бебета са така.

# 87
  • Мнения: 4 965
... И все си мисля, че всички бебета са така.

Явно не всички. Wink
Пак повтарям, че отглеждам близнаци. При тях т.нар. "вторачване" в едно бебе е невъзможно, а и се налага доста по-рано да свикват на самостоятелност /пак от гледна точка на това, че имат майка, а не робот/. Sunglasses

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И все си мисля, че всички бебета са така.

Повечето кърмени бебета са така.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 427
Ето ме и мен.
Твърдо съм за един такъв проект " dolce far niente" за всяка ангажирана жена поне веднъж седмично.
Имам необходимост от това от ранна детска възраст и до ден днешен не се разделям от времето си от мен за мен.

Общи условия

Активация на акаунт