Проявяваме ли ненужна показност?

  • 22 430
  • 553
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Цитат
не смятам, че българите се изхвърляме, дори мисля, че нужната показност е сведена до минимума. В други страни тя често стига до вида на мебелите в градината............
С тази разлика,че в другите страни хората не ядат после цял месец филии с маргарин,за да изгладуват марковите мебели.А в Бг това става масово явление.

# 31
  • София
  • Мнения: 12 174
Цитат
не смятам, че българите се изхвърляме, дори мисля, че нужната показност е сведена до минимума. В други страни тя често стига до вида на мебелите в градината............
С тази разлика,че в другите страни хората не ядат после цял месец филии с маргарин,за да изгладуват марковите мебели.А в Бг това става масово явление.


За мебели на повечето места не, но за други неща гладуват, ако трябва. В много страни и за сватби също харчат ужасно много повече от нормалното спрямо доходите. Хората сме едни и същи навсякъде.

# 32
  • Мнения: 10 547
Въпрос на гледна точка!
За мен може новите дънки на съседката да се категоризират като изхвърляне, защото коридорът й е в окаян вид, а 300-те лева дадени да загърнат задника й, щяха да освежат входното помещение. Тя пък сигурно намира курсът на малкото дете по език ненужна показност.  Simple Smile

# 33
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Точно преди малко се замислих , ако Х. взима 500 лв. заплата месечно ,каква кола би трябвало да може да си позволи. И каква ще е разликата , ако взима 700, 1000? Има ли формула , по която да се сметне?  Thinking
По темата - изхвърлям се за качествени обувки , маратонки, ботуши. Наследствено ми е от баща ми . Иначе мога и с блузки от 5 лв да ходя, не ми пречи.  Mr. Green Кое е показното в случая? Ако исках да се показвам/ доказвам на някой, трябваше и парцалките ми да са на разни видни фирми.
Имам скъп телефон, който никак не ми е по джоба. Но ми е подарък от половинката. Като ми го подари , се чудех да се радвам ли , да плача ли /предвид цената/. Виж, той е друга бира. Определено залага на показността.  Sunglasses

# 34
  • Мнения: X
Въпрос на гледна точка!
За мен може новите дънки на съседката да се категоризират като изхвърляне, защото коридорът й е в окаян вид, а 300-те лева дадени да загърнат задника й, щяха да освежат входното помещение. Тя пък сигурно намира курсът на малкото дете по език ненужна показност.  Simple Smile
+1  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 7 995
Ненужна според кого е показността? И как да сме сигурни, че е показност, след като не сме наясно с финансовото състояние на човека отсреща?  Laughing
Сетих се и за още един вариант: ако аз си "призная", че получавам 700 лв. заплата, а всъщност са повече и си купя нещо скъпо, показност ли е?

# 36
  • Мнения: 2 070
Краката са ми винаги извън чергата
Ще тегля кредит да направя бал на синчето, ще го пратя на екскурзия на Мармарис,
после и семейно ще отидем на море.Заплата ми е да кажем средно статистическа за България.
Последно си купих ботуши, колкото една четвърт от нея.Никой не ни плаща сметките, никой не ни храни, не ни погасява вноските по кредита.Колко ще ми е дълга чергата и колко ще съм извън нея решавам аз.Обичам да афиширам връзки, не благосъстояние

# 37
  • Мнения: 12 670
И аз мисля, че трябва някакъв ред да се въведе. Трябва да си купя  телефон и треска ме тресе какъв би одобрила форумката.

# 38
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
И аз мисля, че трябва някакъв ред да се въведе. Трябва да си купя  телефон и треска ме тресе какъв би одобрила форумката.

 Mr. Green Laughing

# 39
  • Мнения: 4 892
И аз мисля, че трябва някакъв ред да се въведе. Трябва да си купя  телефон и треска ме тресе какъв би одобрила форумката.

Изтупай тука чергата, да ти кажем как да се простреш  Wink

# 40
  • Мнения: 2 070
Въпрос на гледна точка!
За мен може новите дънки на съседката да се категоризират като изхвърляне, защото коридорът й е в окаян вид, а 300-те лева дадени да загърнат задника й, щяха да освежат входното помещение. Тя пък сигурно намира курсът на малкото дете по език ненужна показност.  Simple Smile
Точно.Имам съседка която разсъждава така
"В къщи влизат десет човека, и отдавна са свикнали с интериора"
По улиците ме вижда сума народ, трябва да изглеждам добре"
Въпрос на приоритети

# 41
  • Мнения: 2 448
Цитат
Разпределяме ли приоритетите си правилно във финансово отношение?
Да не би да има БДС за правилно? Това не е ли личен избор и въпрос на приоритети?
Не виждам как човек може да си надскочи възможностите, нали трябва да е имал парите, за да си купи нещото, освен ако не го краде.

# 42
  • Мнения: 2 052

Съвет - спри да се оглеждаш. Както и да преценяваш и разпределяш чуждите финанси. И да следиш кой колко функции ползва на телефона си. И да опитваш да правиш заключения за "българите" на базата "като се огледах".

А какво пречи да си го мисли, или вече и в мислите нямаме свобода ? Който се засяга...работата не му е "чиста" Wink

Тъй, тъй, виноват.
 Не просто се разпознах, аз направо се засрамих. Peace

# 43
  • Мнения: 4 916
Темата ми прилича на една друга, в която синът на авторката се оженил и хвалел сватовете, че се хранели много добре и винаги имало месо на масата. А авторката години наред давала пари за екскурзии на семейството, не за месо, и осъждаше другото семейство, което наблягало на храната.
Та и тази тема така - за всеки е важно различно нещо и се мъчи да натика останалия свят в малкото си калъпче.

# 44
  • Мнения: 68
Въпрос на гледна точка!
За мен може новите дънки на съседката да се категоризират като изхвърляне, защото коридорът й е в окаян вид, а 300-те лева дадени да загърнат задника й, щяха да освежат входното помещение. Тя пък сигурно намира курсът на малкото дете по език ненужна показност.  Simple Smile
Точно.Имам съседка която разсъждава така
"В къщи влизат десет човека, и отдавна са свикнали с интериора"
По улиците ме вижда сума народ, трябва да изглеждам добре"
Въпрос на приоритети
Какво значи "изглеждам добре"  newsm78 Ако има хубаво тяло и в дънки за 15 лева ще е добре  Mr. Green
А непознатите по улицата си нямат друга работа, освен нейните дънки да заглеждат  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт