Опасна ваксина против рак на маточната шийка?

  • 7 651
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 674
мислех да се ваксинирам / също така и дъщеричката-живот и здраве като се роди /, но от всичките 7 стр , които прочетох доста внимателно ,се отказах.
Категорично!
И бих искала да имам право на избор, а не да ме задължават!
Все пак всеки сам си носи отговорност за здравето, а не някои друг /напр.държавата/

# 106
  • Мнения: 34
Мойри, специално при тази ваксина няма елемент на принуда, разбира се, че си свободна да правиш каквото си поискаш, моят съвет е да се следиш редовно и не само с пап тест, а по-скоро с  Digene и/или колпоскопия.

# 107
  • Мнения: 462
мислех да се ваксинирам / също така и дъщеричката-живот и здраве като се роди /, но от всичките 7 стр , които прочетох доста внимателно ,се отказах.
Категорично!
И бих искала да имам право на избор, а не да ме задължават!
Все пак всеки сам си носи отговорност за здравето, а не някои друг /напр.държавата/
Хич няма да те разубеждавам, само ще те посъветвам да не взимаш каквито и да било решения свързани със здравето ти вследствие на четено във форум/ чуто на улицата, градинката и т.н.

# 108
  • Мнения: X
Понеже никоя медицинска и/или официална институция до момента не ги е приела ... и едва ли това е някаква теория за конспирацията - над 80 млн. дози са поставени в целия свят от тези ваксини, СЗО, ECDC, Съвета на Европа, Европ. парламент и мн други институции не спират да дават препоръки и да работят с всички държави за въвеждането на рутинни, безплатни имунизации срещу заболяването ... Сори, за мен в това е истината, а не в друго ...  Peace И, честно казано, се радвам, че най-накрая и България има /макар и малък/ подем в тази посока ...
Леле, верно, много заблудени хора има....    Shocked
Ти ще ваксинираш ли дъщеря си?

# 109
  • Мнения: X
Цитат
Нямам никакво съмнение относно ефикасността и безопасността на ваксината. Известна ми е ползата за обществото от приложението й много преди тя да се появи на нашия пазар.

Ние сме забравили, че епидемиите от най-опасните заболявания на човечеството като морбили, туберкулоза и пр. днес са предотвратени и не вземат жертви, в сравнение с миналото, именно благодарение на масовото имунизиране на населението срещу тях.

В последните дни чета доста за ваксините ....и вече за 100-тен път попадам на горните изречения.
Най-лошото е ,че са изречени от РАЗЛИЧНИ хора, т. нар. "специалисти".
Направо боде очите факта, че този текст е изфабрикуван от един, единствен мозък, назубрен от хиляди "специалисти" и повтарян до зомбиране.
Ужас!   
И се очаква да повярваме ,че подобни "специалисти" ще се грижат за здравето ни....

# 110
  • Мнения: 94
Краси, защо да са заблудени тези, които се ваксинират, а не тези, които не се ваксинират? Аз лично съм ваксинирала дъщеря си още преди година, която сега е на 14 години и себе си и считам за заблудени, тези, които слушат, четат и за съжаление вярват на разни тъпотии, раздувки и ужасии по форуми и медии, вместо да се консултират с лекари, пък да си преценят.

# 111
  • Мнения: 4 753
Що пък си мислиш, че не се консултираме с лекари?  Напротив, лекари ми отвориха очите за много неща...  Wink   Добър слушател съм и внимавам в час...  Laughing

# 112
  • Мнения: 94
Що пък си мислиш, че не се консултираме с лекари?  Напротив, лекари ми отвориха очите за много неща...  Wink   Добър слушател съм и внимавам в час...  Laughing

Аз говорех за тези, които НЕ се консултират с лекари, а разчитат на "компетентното" мнение на форумните потребители. Не изключвам възможността  човек да си прецени за себе си своя конкретен случай и проблеми след лекарска консултация.

# 113
  • Мнения: X
Що пък си мислиш, че не се консултираме с лекари?  Напротив, лекари ми отвориха очите за много неща...  Wink   Добър слушател съм и внимавам в час...  Laughing

Аз говорех за тези, които НЕ се консултират с лекари, а разчитат на "компетентното" мнение на форумните потребители. Не изключвам възможността  човек да си прецени за себе си своя конкретен случай и проблеми след лекарска консултация.
ЗАщо реши, че не съм говорила с лекари?Или че чета само тук, във форума?
Има огромно количество информация,стига да има кой да чете.
Но тези, които вярват сляпо на лекарите и фармацефтичните гиганти, може би не е лошо да си зададете някои въпроси и най-важното, адекватно да си отговорите:
1.Защо фармацефтичните компании са  най-богатите в света?
2.Защо, въпреки все по-добрите условия за живот (уж), хората стават все по-болни?
3.Защо лекарите, когато отидете при тях с оплаквания, веднага ви предписват лекарства, които САМО ТУШИРАТ симптомите?А не търсят и не лекуват ПРИЧИНАТА за болестта ви?
4.Чумата също е много заразна болест.Защо за нея няма ваксина?А само за шарки,тетанус и др., от които всъщност, ако сега се разболее някой, няма да умре?
5.Наистина ли вярвате, че ракът е вирусна болест?
Мога още да изброявам, но мисля,че ако си отговорите на тези въпроси, другите сами ще изскочат пред вас.

# 114
  • Мнения: 4 753
Аз пък се чудя защо някои си мислят, че лекарите могат да им дадат най-правилната информация... Не всички лекари се интересуват от всичко... Да не говорим, че техните източници на информация са обикновено дистрибутори на лекарства и хранителни добавки и подобни... Преди години още, когато се заговори за тази ваксина в България, мой познат гинеколог (който ми знае мнението за ваксините по принцип) ми сподели, че е чул за ваксината, започнали са да го питат пациентки, но той не знае дали да я препоръчва или да се въздържа... Това какво иде да рече? Че и АГ-тата все още не я познават тази ваксина в краткосрочен план, пък какво ли остава за дългосрочен... Как се очаква да ви консултират тогава?

# 115
  • Мнения: 34
А защо изпращаме хора на луната? newsm78 за мен най-ценното е, когато има дискусия, тя да не се размива,  #Crazy някак си е важно да обясним на своите деца, че ранното започване на полов живот крие редица опасности, една от които е заразяването с ЧПВ и че презервативите, за съжаление, не могат да предотвратят това. ваксината си е въпрос на личен избор, на дълго и на широко съм говорила с моя гинеколог по въпроса и лично нямам съмнения. и все пак не разбирам защо нещо, което е повод за радост от приближаване на България към цивилизования свят, предизвиква конспирация. но това е и една от хубавите страни на капитализма и демокрацията,които не са много на почит у нас, свобода на словото!

# 116
  • Мнения: 4 753
...и все пак не разбирам защо нещо, което е повод за радост от приближаване на България към цивилизования свят, предизвиква конспирация. но това е и една от хубавите страни на капитализма и демокрацията,които не са много на почит у нас, свобода на словото!

Кое е повод за радост? Че използват собствените ни пари на данъкоплатци, за да ни убеждават да имунизираме децата си с нещо, което е вредно?  newsm78  А някой ще си гушне комисионната за пробутаните ваксини... Верно голем кеф...  Crazy

Конспирации няма, тук говорим за истината... Цивилизования свят е скапан... Някой убива децата ни за пари... За мнооого пари...

# 117
  • Мнения: X
Цитат
А защо изпращаме хора на луната?
Кога?    Laughing  Нали е почти 100 % доказано, че човешки крак на Луната не е стъпвал, снимките са правени в студио?!

Цитат
и все пак не разбирам защо нещо, което е повод за радост от приближаване на България към цивилизования свят,
Кое точно е повод за радост?
Че сме все още почти нов, неразработен пазар за всякакви боклуци?В това число и на "лекарства"?
Няма как да ме радва факта, че така наречения "цивилизован свят" иска да съм все по-болна, да използвам все повече и повече лекарства, да си правя какви ли не "полезни" ваксини, ползата от които никой досега не е доказал....
Един много елементарен пример:

Аз досега не съм си правила никога ваксина против грип.И от грип не съм боледувала повече от ...15-17 години.Всъщност изобщо нямам спомен откога не съм боледувала от грип.
Хора около мен, които се ваксинират всяка есен,всяка зима си изкарват грипа поне два пъти....
И го твърдя със сигурност защото през последните 5-6 години умишлено питам,когато някой познат ми се оплаче ,че пак е болен, дали си е правил противогрипна ваксина есента.
Та, аз лично предпочитам да стоя възможно най-далеч от "цивилизованите благинки", особено в медицината.
Който иска, да им се радва и с кеф да си ги ползва.

# 118
  • Мнения: 34
 PeaceЗа грип- да, какво изобщо говорим, аз съм си против тези ваксини, защото вирусите мутират прекалено бързо, но за останалите съм си привърженик. на мен ми харесва идеята, че живея в цивилизован свят, това си е важно в ежедневието и в семейния живот, това е чувство на вътрешна спокойност или здрав разум, заразих се след няколко години в германия, където хората са си такива. друг е въпросът, че в българия е по-трудно да намериш качествен живот, затова се борим всички, но според своите разбирания!

Общи условия

Активация на акаунт