Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 119

  • 105 662
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 418
Мечопух-страхотно е това кълбо и котето, обичам преждички и котета!Невероятно настроение има в тази торта и съм сигурна, че на милата ти свекърва и е харесала много!
Камбодзола-супер ти е тортата,с тия сладки мъфинчета,а ние ги обожаваме и дъщеря ми,която е до мен възкликна ей,че сладка!!!!!!!

Момичета, може и да знаете, а може и не вече са открили в Сф на бул Никола Габровски 108 магазин за индийски и английски храни и напитки-ето го и уебсайта им-http://sokoni.eu/
От тях си купих шоколадовия айсинг и марципани съм купувала, но ми обясниха, че ги зареждат обикновено за Коледа...Дано започнат постоянно да ги внасят.Дпугите представители на Йоткер явно нямат намерение да разширят асортимента...
Във Варна адреса им е Мария Луиза 20 тел. 699 229

# 46
  • Мнения: 110
Ей момичета, страхотни сте. Благодаря за думите за моят първи нескопосан опит за торта с покритие. Абе метнах се аз с двата крака в дълбокото като за пръв път, ама айде....че и на 2 етажа....

Ванче, за другия път ще знам да меся после до откат, че то тоя мазньоч бая си излизаше още. Иначе парчето, което ми остана го сложих в плик и го прибрах. На другия ден си се точеше супер, ама тортата вече беше отакована с онова разръфаното. Както и да е.
Розите са (гащяно) розови, защото те бяха остатъка от първата партида с цветлета, която биде нагризана в по-голямата си част от един 4 годишен хулиган. Тези розета и листенцата бяха пожалени след овикване от моя страна. И н акрая да не ми останат зян, ги бъцнах те там. Фитила ми е дебел, виждам го, ама и него едвам го офитилих. Тез заврънкулките отстрани няма да ви казвам колко ги натисках да не падат. Иначе вътре е "Почти Ривиера" по рецептата на Йоли. Казвам "почти", защото в последни момент, реших, че блатовете приготвени по нейната рецепта заедно с муса и покритието, биха дошли малко тежички, та ги направих по друга рецепта. Инак всичко друго си е Ривиер-ско. Беше много вкусна, тежичка торта.

Вал, аз се притеснявах да не ме заръфаш заради подложката или по-точно липсата й, ама ти си злато  Hug  bouquet

Мислех 2 опит да бъде за РД на баткото, което беше вчера, но поради липса на време (бяхме в болница) спретнах едно торте набързо и дори няма да ви го показвам. Но другия месец имам доста поводи за торти, та ще се поправя...

# 47
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Лелеее, пуснаха нова тема и нямате спирка беее! Аххх

Пепиии  Hug

Мишока, мерси и тук, мила! А защо се слага масло в ганаша. Той и така е доста стегнат и много тежък според мен  newsm78

Марина, за това Тенкю НАСА получаваш "Залтен глобус"  hahaha

Фреса, страхоооотни тортички!

ДОМИНИКАНКАТА, страхотни пътъчки и много хубава цветова комбинация!

Фиолетка, и тук честит рожден ден на Бизито  Heart Eyes Да я цункаш!

Кукита, от какво са розите?  newsm78

Мина  Hug Направо не са истински твоите торти  #Crazy На каква светлина снимаш?

Патри, ти спиш ли?  newsm78

Мирвана, направо ме утепа. Много висок старт. Направо страхотни торти. И аз те намерих във Фликърот  Peace И подготвена - знаеш отде да очакваш атаки  hahaha  Mr. Green  Hug

Въх, Блу и Мечопух, веднага да си прибират съблазните, чеееее  Crazy

МечоПухче, котака е жесток! Кефя ти се много ей!

Cambozzola, страхотни мъфинки  Party Mr. Green

Едни мъфинки от мен и голямо похвал за рецептата:

# 48
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Хайде  и втората грозотия.
Така е като човек не тренира редовно.
Децата  казват че е хубава -нали е с любимите желирани бонбони...


# 49
  • Варна
  • Мнения: 77
записче

# 50
  • Мнения: 5
Момичета здравейте - влизам при вас с едно питане :От къде мога да си купя "cream of tartar".Харесах си една рецепта за сладки , но този продукт присъства в нея.А няма да откажа и някоя лесна рецепта за сладки тип масленки (но ако може без мас)
Благодаря предварително.
ПРАВИТЕ СТРАХОТНИ ТОРТИ.Доста често ви разглеждам еи така да си напълня очите с красоти!!!

 smile3525 smile3525 smile3525

# 51
  • София
  • Мнения: 25
Благодаря за коментарите  Hug
Ще си позволя и аз да се включвам, когато мога (все пак публикувах вече 4 торти Mr. Green, предполагам, че ми се полага да споделям мнения  hahaha)
fresa, много готини торти, много ми харесва как си направила голямата панделка на първата - стои супер естествено  Wink
доминиканката, сладурски пантофки и идеята за снимка пред огледалото също много ми харесва  Peace
violetblue, много красиви цветове на блатовете, изглежда вкусно...
kukita83, идейна торта  Peace ще я пробвам и аз някой ден, много обичам портокали  Whistling
Мина, не мога да спра да ти се възхищавам!!! как пък една точица няма, дето да си замазала, или да си направила дупчица някъде - перфектни торти!!! перфектни!!! и като цветаве и като обличане и като моделиране - все едно всичко е от пластмаса, примерно, и излязло от перфектни калъпи, недокоснато от човешка ръка   bouquet
patriyani, мнооого хубави торти  Peace само едно нещо ме тормози - защо са такива намусени човечковците и бебето  Thinking за сметка на тях пък мики маус и ко са супер веселяци  Laughing
van444eto, заради "екстериора" - засрамих се, свих се в ъгъла, после се отсрамих и бързо бързо фанах четката във Фотошоп-а да замажа кофите  Mr. Green никак не ме бива с тая програма, ама го няма китеника все пак  Flutter
Valeria, за следващата торта планувам да си направя някаква здрава подложка и сама ще си нахлупя тавата, ако не успея  Mr. Green покритието не знам какво ми е - бялото де, купих го през септември от магазина на Кадемлия, дамата там ми каза че издържа повече от 6 месеца в хладилник, та по мои сметки си беше екстра до НГ да стои, няма никакъв надпис на опаковката, беше около 2 кг май и към 18-19 лв, но никаква идея нямам какво е newsm78, иначе черното и червеното са от и-нет магазин, май пишеше нещо като мексикански фондан  Thinking ще се пробвам с тази тайлоза следващия път  Peace почвам сухите тренировки за моделиране  Grinning
blueeye®, този чийзкейк бих го захапала от монитора  eat
metchopooh, не знам ти как си с каката, ама тази възраст нещо ми идва в повече с новите дивотии  ooooh! а това кълбо   Shocked колко време си игра да го "намотаваш"  ooooh! много готин кот  Heart Eyes
Cambozzola, хубава ти е подложката, поне според мен, ама там по-добре да се изкажат гуру-тата на подложките  Mr. Green
Tatitt, знам аз, как да не знам  Sunglasses - нали от повече от година и половина вися на балкончето и само чета и чета... Joy
tarlio, бонбонките са си хубави - и аз ги праснах в едно торте миналата година, ама нея по-натам ще ви я покажа )))

Лека и спокойна нощ!  Hug  #Silly



Последна редакция: вт, 17 яну 2012, 02:50 от marvina

# 52
  • Мнения: 634
Пепи ,сърдечно благодаря за новата тема  bouquet
Леле,аз докато се помоткам и вече 4 страници изпълнени с красоти.
Приветсвам с добре дошла сред нас Марвина.Момиче ,много интерестни торти , таланта и желанието са налице така че привет.Ама разбира се че ще коментираш ,нали тук е мястото за съвети критики и помощ.
Аз ще пусна тортата от вчера ,пък като почина малко ще върна назад да прегледам изложбата.

Честито на всички ,които носят името на свети Антонии  bouquet

# 53
  • Мнения: 3 861
Привет!
Минах аз вчера с един много бърз запис за да не ви изпускам съвсем, но всъщност съм пропуснала поне 20 страници заедно с миналата тема. Няма да коментирам всички поименно, за което моля да бъда извинена, но нито мога да ви запомня, нито имам време да изчета всичко. Само искам да поздравя новите попълнения, поне в моите очи са такива защото ги виждам за първи път, а всъщност са направили много яки торти  Simple Smile
Доминиканката, Марвина, добре дошли!

Аз съм в някаква ужасна дупка. Нямам настроение нито за торти, нито за писане...
Имам за показване, но 2-3 торти даже не съм свалила от апарата, сега отивам да поработя, по-късно ще пусна някое от свалените тортета Simple Smile

Привет!
Минах аз вчера с един много бърз запис за да не ви изпускам съвсем, но всъщност съм пропуснала поне 20 страници заедно с миналата тема. Няма да коментирам всички поименно, за което моля да бъда извинена, но нито мога да ви запомня, нито имам време да изчета всичко. Само искам да поздравя новите попълнения, поне в моите очи са такива защото ги виждам за първи път, а всъщност са направили много яки торти  Simple Smile
Доминиканката, Марвина, добре дошли!

Аз съм в някаква ужасна дупка. Нямам настроение нито за торти, нито за писане...
Имам за показване, но 2-3 торти даже не съм свалила от апарата, сега отивам да поработя, по-късно ще пусна някое от свалените тортета Simple Smile

Очевидно си кукувам сама в темата толкова рано сутрин и си се редктирам и продължавам



Последна редакция: вт, 17 яну 2012, 07:13 от доня КОПРИВА

# 54
  • Мнения: 368
Момичета здравейте - влизам при вас с едно питане :От къде мога да си купя "cream of tartar".

 smile3525 smile3525 smile3525

Това чудо не се намира в БГ. Това е т.нар. "винен камък". Използва се за стабилизиране на разбити белтъци и във винопроизводството. Успешно се заменя с бакпулвер Simple Smile Няма връзка с вкусовите качества на сладкиша

# 55
  • Мнения: 1 418
Момичета здравейте - влизам при вас с едно питане :От къде мога да си купя "cream of tartar".Харесах си една рецепта за сладки , но този продукт присъства в нея.А няма да откажа и някоя лесна рецепта за сладки тип масленки (но ако може без мас)
Благодаря предварително.
ПРАВИТЕ СТРАХОТНИ ТОРТИ.Доста често ви разглеждам еи така да си напълня очите с красоти!!!

 smile3525 smile3525 smile3525

Според мен се заменя с лимонтозу, който наистина втвърдява белтъка.Бакпулвера има в състава си лимонтозу и сода бикарбонат.

Рецепта за масленки-спокойно можеш да пропуснеш оцветителя.
Копривке-по тортата не ти личи това състояние на духа, което описваш-много е весела и раздвижена!
Татитт- много вкусни мъфинчета си показала!
Албена-много е малка тази снимка,защо не пробваш друга програма за намаляне ан размера например radikal.ru,извини ме, моля те, но не мога да се насляда на тортата ти...От къде се купуват такива телчета?

# 56
  • Мнения: 368
BiankaD, доколкото знам лимонената киселина служи избелва, но не съм на милион процента сигурна. Ето това намерих за cream of tartar в уикипедия
In food -cream of tartar

In food, potassium bitartrate is used for:

  -  Stabilising egg whites, increasing their heat tolerance and volume
   - Preventing sugar syrups from crystallising
    - Reducing discolouration of boiled vegetables

Additionally it is used as a component of:

    - Baking powder, as an acid ingredient to activate baking soda
    - Sodium-free salt substitutes, in combination with potassium chloride
    - keeping heat in special made cereal bars

A similar acid salt, sodium acid pyrophosphate, can be confused with cream of tartar because of their common function as a component of baking powder.

# 57
  • Мнения: 49
Tatitt  от сметана са розите.

# 58
  • Мнения: 1 418
Mishoka,точно така, това е една от функциите на лимонтозуто..,по-долу, това, което си извадила е по-пълна информация на това, което казах и аз.

Крем Тартар е  Калиев битартарат с химческа формула: KC4H5O6
 
Калиевия битартарат се използва за:

     - Стабилизиране на яйчен белтък при разбиване на сняг, увеличава  неговата топлина толерантност и обем
     - Предотвратяване на захарни сиропи от кристализация
     - Намалява промяната в цвета на варени зеленчуци
     - Често срещана комбинация е със сода бикарбонат (когато се нуждаете от киселина съставка, за да я активирате) в състава на бакпулвер.


Лично аз така заменям тартара, когато го има в рецептата или направо го пропускам.

# 59
  • Мнения: 22
Добър ден!
Татитче, благодаряяяя! Благодаряяяяя!/тук си представете характерния жест с дясната ръка!Въртеливото,полукръгово движение,подчертано от дългия маникюр Mr. Green/.За Златния глобус,де!!!Надявам се при следващата ми глупост номинацията да е поне за Оскар...така де...нали... Joy hahaha
Ха сега-да ми е честит Рождения ден!!!Аз не помня,но мама твърди че е днес! LaughingА защо не съм Антония?Ми защото дядо се е казвал Марин,много просто!
Сега, преди да ви покажа монументалното си/ отново/произведение, искам да ви кажа какво трябваше да изобразя,а вие ще кажете доколко/или-дали/ съм се справила Blush.За мен Венеция винаги е имала особен смисъл.Никога не съм била там и не съм сигурна дали бих искала да отида,за да не се изгуби магията на представата ми някъде из мокротията и миризмата на влага/които,сигурна съм, са нещо съвсем реално там, а аз не понасям и двете.../.Та,от всичко гледано и слушано -аз свързвам този град с карнавала и къщите във водата/нищо,че тук-там има и тротоари Laughing/Ето това се опитах да покажа...


Бианка,много ти благодаря за обясненията!Ето,че с твоя помощ вече снимките ми се виждат по-добре!Естествено-и кусурите, но  нищо Mr. GreenБлагодаря!Пожелавам приятен ден на всички и весел празник на именниците!!! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт