Въпроси За бебеправенето

  • 4 771
  • 116
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 315
Здравейте и от мен!
Цикълът ми е 28 дена, овулация определих чрез тест - 14 ден.
Първото бебе се получи веднага. За второто - 8 месеца, но ако доктора беше казал по- рано че при мъжа максималното число на сперматозоиди достига четвъртия ден от последен полов акт, щеше да стане по-рано. Та затова, правихме секс  три дена преди овулация  и след това в деня на овулация. Веднага се получи. Пожелавам успех на всички!!! Laughing

# 91
  • Мнения: 1 768
А да попитам.след секс трябва ли краката да са вдигнати,както каЗват някои моми4ета..или да не се мия и да не се движа най много?? ooooh! Outta Joint

# 92
  • Мнения: 7 474
Хубаво е да полежиш малко luvbed и никакви  bath1 и малко челна стойка няма да навреди newsm32

 newsm48

# 93
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А да попитам.след секс трябва ли краката да са вдигнати,както каЗват някои моми4ета..или да не се мия и да не се движа най много?? ooooh! Outta Joint
Ами добре е след секс да не бързаш да ставаш а да полежиш малко. Има и други хитринки, да си вдигнеш дупето на възглавница, да си вдигнеш краката и ханша (абе нещо като челна стойка, само че от кръста нагоре), или докато свършва мъжа ти също можеш да си с повдигнат ханш или други подобни пози подходяща за по лесното достигане на сперматозоидите до яйчника. На мен лично ми помогна лежането след секс по гръб. Обикновено си полежавах между 15-30мин., понякога и повече и след това ставах да се измия.

# 94
  • Мнения: 1 768
А ако всеки ден се прави секс преЗ фертилните дни,надеждно ли е zа zабременяването?или преЗ ден е по добре zа сперматоЗоидите?

П.С Тинка79,ако желае6 може да 4атим сега във 4ата на канала Heart Eyes

# 95
  • Мнения: 7 474
През 1-2или3 дни трябва да действате , за да могат сперматозоидите да се въэстановят!

# 96
  • Мнения: 1 768
През 1-2или3 дни трябва да действате , за да могат сперматозоидите да се въэстановят!
Е добре де,ако действаме преЗ 1ъ2 дена,то тогава 6е имаме само два опита преЗ фертилните дни? newsm78

# 97
  • Мнения: 34
цикъл 28 30 дни
оволация не съм следила. Бяхме решили че бебето ще дойде когато му е времето. След година и половина забременях. Но ако трябва да бъда честна винаги когато наближаваше менструацията тръпнех от желание да не ми дойде.

# 98
  • Мнения: 7 474
Да, но сперматозоидите имат  3 дни живот в теб, а яйцеклетката 48часа. Така,че се срещат по някое време. Моя лекар ми беше казал да работим на 5,7,11,13,15 ден след мензис  и стана веднага. Въпросът е да не е всеки ден и не повече от 3 дни.

# 99
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А ако всеки ден се прави секс преЗ фертилните дни,надеждно ли е zа zабременяването?или преЗ ден е по добре zа сперматоЗоидите?

П.С Тинка79,ако желае6 може да 4атим сега във 4ата на канала Heart Eyes
Влязох в чата на bg-mamma, но не те намерих?????  newsm78 Виж ако имаш ISQ това е номера ми обади се: 119-367-317

Последна редакция: нд, 22 яну 2006, 15:22 от Tinka79

# 100
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да, но сперматозоидите имат  3 дни живот в теб, а яйцеклетката 48часа. Така,че се срещат по някое време. Моя лекар ми беше казал да работим на 5,7,11,13,15 ден след мензис  и стана веднага. Въпросът е да не е всеки ден и не повече от 3 дни.
Това е така, яйцеклетката е годна за оплождане за 48 часа, от които първите 8 са най благоприятни за оплождане. Освен това мъжките сперматозоиди всъшност тези които са носители на Y хромозомите, за по бързи, а женските X са по издържливи. Така, че живота на сперматозоидите е малко относителен, но наистина е средно 3 дена, и пак в зависимост и от киселинността на влагалището. Има значение и кои сперматозоиди ще оцелеят в зависимост от киселинността на влагалището, дали носителите на X хромозома или на Y хромозома.
Можеш да посетиш този сайт:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections
Можеш да прочетеш доста неща по този повод.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Цикълът ми е 30 дни. Бебе правихме 6 години и поради тази причина вече нито овулация смятах нито някакви други бабини деветини правех. Не се тревожи бебето ще дойде, когато му дойде времето. Пожелавам ти успех и скоро да се похвалиш.

# 102
  • Мнения: 1 382
ще стане,спокойно...и го праветес много,много любов да стане красиво бебе ... Laughing

# 103
  • Мнения: 5 299
Цикълът ми и преди и сега е 22-24 дни Confused Овулацията ми е някъде 12-14-я ден след цикъла(понякога болезнена) Бебето стана на първия месец още - не сме правили нищо особено за пола Mr. Green Имаме момиче Heart Eyes

# 104
  • Мнения: 2 674
и го правете с много,много любов да стане красиво бебе ... Laughing

за това съм съгласна Wink
аз бях убедена ,че ако свършим едновременно ще се получи невероятно бебе - то нашето си е такова Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт