Въпроси За бебеправенето

  • 4 764
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Моля ви,да отговорите на въпросите,свърЗани със zабременяването и т.н.,ако раzбира се си спомняте.

1.Колко дена е бил цикъла ви,когато zабременяхте и кога горе долу бе6е овулацията ви?
2. Колко време бебеправихте?
3. Прилагахте ли поверия или недокаzани иЗследвания,като например няколко дена преди овуто zа моми4е и по време на овуто zа мом4е?Ако да,полу4ихте ли желания реЗултат?

Благодаря ви предварително.Попитах с цел да ориентирам себе си и дано ми помогне zа да осъ6ествя най -съкровената си ме4та zа едно бебенце. Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 1 621
Здравей, Vessito!
1.По принцип цикъла ми е по -дълъг( около 32-34 дена), не съм си изчислявала овулацията по никакъв начин, но преполагах, че ми е около16-18 ден WinkВсъщност така се и оказа, че съм забременяла точно в тия дни.
2.Точно 6 месеца. Heart Eyes
3.Не, никакви такива поверия не сме спазвали.Искахме само живо и здраво дете.
Пожелавам ти успешно бебеправене. Hug

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 964
Първия път бях с цикъл около 30-32 дни, втория - 28-31 дни.
Незнам кога ми е била овулацията и за двете бременности се трудихме около 6 месеца.
Относно третия въпрос, ами като не си знам овулацията, май няма смисъл да казвам, че не съм спазвала поверия относно пола на бебето.
Не му мисли толкова и успех.
Дано скоро се зарадваш на осъществената си мечта  Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 1 768
Здравей, Vessito!
1.По принцип цикъла ми е по -дълъг( около 32-34 дена), не съм си изчислявала овулацията по никакъв начин, но преполагах, че ми е около16-18 ден WinkВсъщност така се и оказа, че съм забременяла точно в тия дни.
2.Точно 6 месеца. Heart Eyes
3.Не, никакви такива поверия не сме спазвали.Искахме само живо и здраво дете.
Пожелавам ти успешно бебеправене. Hug

Благодаря ти мила HugМного ми помогна с това,4е сподели.И моя цикъл е 30/33 дена   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 474
1. 26-27 дни, сега 28.
2. Стана веднага, но за сметка на това второто не става вече 2г.
3. Това е безсмислено,ако така ставаше......... Hug

Не го мисли много само ще се тормозиш излишно! Успех! Peace luvbed

# 5
  • Мнения: 1 768
А какви де4ица имате?

Да са ви живи и zдрави,палави и zасмяни. newsm68 smile3534

# 6
  • Мнения: 4 362
Моля ви,да отговорите на въпросите,свърЗани със zабременяването и т.н.,ако раzбира се си спомняте.

1.Колко дена е бил цикъла ви,когато zабременяхте и кога горе долу бе6е овулацията ви?
2. Колко време бебеправихте?
3. Прилагахте ли поверия или недокаzани иЗследвания,като например няколко дена преди овуто zа моми4е и по време на овуто zа мом4е?Ако да,полу4ихте ли желания реЗултат?

1 .Цикъла ми беше 28 дни, забременяла съм около 29-31 -ви юли (посл.М. на 17-ти юли)
2.Около година и половина се опитвахме
3.Никакви поверия не съм прилагала  Naughty искахме каквото и да е по пол дете  Grinning

Успех  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 674


1.Колко дена е бил цикъла ви,когато zабременяхте и кога горе долу бе6е овулацията ви? - около 30 дни , овулация - различно

2. Колко време бебеправихте? - след един цикъл 2 пъти

3. Прилагахте ли поверия или недокаzани иЗследвания,като например няколко дена преди овуто zа моми4е и по време на овуто zа мом4е?Ако да,полу4ихте ли желания реЗултат? - нищо спец. не правихме , освен да свършим едновременно Wink


# 8
  • Мнения: 6 390
1. 30 дена цикъл, предполагам към 15 я ден овулация
2. ние като се решихме че ще правиме бебе, и още същия месец стана
3. поради което не е имало време да ги мислиме тези неща

при всички положения бързо бременеене ти желая  bouquet

# 9
  • Мнения: 215
Ако сега почвате опитите за бебе , бих те посъветвала да не се занимаваш с овулации и тем подобни . Просто си правете бебенце с кеф и не ги мисли тези работи , че да се шашкаш допълнително .
При нас се получи още първия месец .

# 10
  • Мнения: X
Правилно те съветват дотук-не го мисли и не смятай.Аз като я изчеслявах овулацията и правех планове толкова време,накрая се оказа ,,че съм забременяла когато е почти невъзможно да стане-и в двата случая почти непосредствено след приключване на цикъла.Може да не отговаря на научните теории,но е факт.Фаакт е и,че тогава сигурно сме били по-освободени ,след като не сме мислили за бебе за кеф.

# 11
  • Мнения: 2 309
Правихме го близо 4г без съображения за момче или момиче.В месеците около забременяването ми идваше на 28 30 дни,като забременях или на 14 или на 15 ден от последния цикъл понеже по стечения на обстоятелствата го направихме само 2 пъти него месец Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 753
1.Колко дена е бил цикъла ви,когато zабременяхте и кога горе долу бе6е овулацията ви?

Страшно нередовен цикъл, но когато го имаше варираше между 30 и 40 дни. Не винаги имах овелация

2. Колко време бебеправихте?

2.5 години  Confused

3. Прилагахте ли поверия или недокаzани иЗследвания,като например няколко дена преди овуто zа моми4е и по време на овуто zа мом4е?Ако да,полу4ихте ли желания реЗултат?

Не!

# 13
  • Мнения: 235
1. Редовен цикъл от през 28 дни, овулация - мисля че около 14 ден (съпруга ми беше дръпнал от нета някаква таблица за определяне кога е овулацията тогава)
2. В месеца, в който решихме, че искаме  дете хванах.
3. Не.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 360
Моля ви,да отговорите на въпросите,свърЗани със zабременяването и т.н.,ако раzбира се си спомняте.

1.Колко дена е бил цикъла ви,когато zабременяхте и кога горе долу бе6е овулацията ви?
2. Колко време бебеправихте?
3. Прилагахте ли поверия или недокаzани иЗследвания,като например няколко дена преди овуто zа моми4е и по време на овуто zа мом4е?Ако да,полу4ихте ли желания реЗултат?

Благодаря ви предварително.Попитах с цел да ориентирам себе си и дано ми помогне zа да осъ6ествя най -съкровената си ме4та zа едно бебенце. Heart Eyes


Весе желая ти по скоро да станеш мама.
С тези въпроси обаче неможеш да придобиеш представа за теб. Всичко е много индивидуално както и самата бременост.
Единственото сигурно е че всяка е имала ову и добри плувци на мъжа Mr. Green когато са станали бебетата.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 365
Веси, извинявай, ама какво ти помага на теб да знаеш на кой колко му е дълъг цикъла и кога му е била овулацията? Simple Smile
това не е статистика, не можеш да си направиш изводи за себе си от чуждите отговори...

# 16
  • Мнения: 143
И аз бих те посъветвала да не му мислиш толкова, то си е божа работа  Naughty
И аз си мисля че тези въпроси и отговори не биха могли да ти помогнат, защото всичко е до организъм- т.е. индивидуално за всяка двойка.
Но все пак и да се опитам да ти отговоря:
1.Колко дена е цикъла ми - боже той въобще го нямаше, толкова нередовен беше че направо си го нямаше, следователно и овулацията не се знае  newsm78
Водя се с нередовен...
2.Бебчето е станало същия месец когато почнахме и опитите, но разбрах доста по късно защото тестовете ми бяха отрицателни и аз се притесних и отидах на лекар- той установи че все пак съм бременна.
3.Въобще не си помислих за такива работи, за нас беше важно да имаме бебче плод на любовта ни, няма значение и пола му.
Сега го чакаме ......и нямаме търпение да си го гушнем  Hug

# 17
  • Мнения: 247
1. 26-27 дни (13-14 ден от началото на цикъла)
2. 5 месеца
3. не вярвам на суеверия

Около 5 дни преди и след овулацията падаше голямото бебеправене - през ден, доколкото знам, е най-добре. Е, въпросът ти не е "Как бебеправихте", но реших, че е важно да го спомена Grinning  Успех  newsm10

# 18
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Здравей  Simple Smile
1. Цикъла ми беше 25 дена, овулацията обикновено към 11-13 ден, пих дуфастон от 10-тия до 21-ия ден, защото имаше съмнения за недостатъчност.
2.На третия месец от опитите успяхме, но завърши със аборт в 5-та г.с. един месец починахме, на следващия стана пак.
3. Мисля, че правенето на момиче и момче, в зависимост от това кои дни си правил опити не е суверие, а биологичен факт. Не действа 100 %, но наистина ако има оцелели сперматозоиди преди овулацията, то те са предимно "женски".
И други момчиета са казали, но и аз знаех, че е най - добре от 8-мия ден от цикъла през ден да се правят опити, с голед на това "плувците" да са с добро качество  Simple Smile
Желая ти успех  Praynig, ще видиш, че ще успееш   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 645
1) Цикъла ми беше 28 дни - овулацията на  14 - 15 ден
2) заременях след 7 месеца
3 ) никакви поверия и суеверия не съм спазвала

2 месеца преди да забременея,се отказах да смятам и си взех тест за овулация,на 2 месец стана,и даже съм почти сигурна че забременях на РД на мъжът ми.

# 20
  • Мнения: 505
1. 25 dni, ovulaciata mi e na 10-12 dni i vinagi e bilo taka. I z togava si i zabremeniah
2.stana ot purvia put. predi su6to sme opitvali no ne sum bila v ovulacia. Kogato zabremeniah biah v 10 den navliazla ot zikula.
3.Tova si e boga rabota ne moge6 da si pomoge6. az imam momi4ence no takova si i povelah. Vsi4ki mi kazvaha 4e 6te imam mom4e az puk ne biah suglasna i eto... gelanieto se sbudna. Gelaia ti uspeh i ne burzai 6tom ste zdravi niamata griji! Simple Smile

# 21
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Моля ви,да отговорите на въпросите,свърЗани със zабременяването и т.н.,ако раzбира се си спомняте.

1.Колко дена е бил цикъла ви,когато zабременяхте и кога горе долу бе6е овулацията ви?
2. Колко време бебеправихте?
3. Прилагахте ли поверия или недокаzани иЗследвания,като например няколко дена преди овуто zа моми4е и по време на овуто zа мом4е?Ако да,полу4ихте ли желания реЗултат?

1. Преди да забременнея цикъла винаги ми е бил през 29-30 дни и продължаваше по 7 дни. Изобщо не съм изчислявала кога ми е овулацията.
2. Ами бебеправихме един месец. При нас стана от първия път.
3. Нищо не сме правили за определяне на пола. Мъжа ми се шегува че има някакво специално движение, когато правиш момче. Не мога да си го обясня, но той винаги е искал син и беше сигурен от самото начало че ще е момче... е, момче е....

Но както ти е казала Хера, всичко е индивидуално. Пожелавам ти скоро да те зарадват двете чертички...
Хубав ден!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 397
и аз да отговоря:
1. Нередовен цикъл, между 30-36 дни. Кога ми е била овулацията нямам идея.
2. На втория месец след като спряхме да се пазим забременях, а втория път от раз.
3. Не ми беше хрумвало..

# 23
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здрасти и от мен Laughing
1. Моят цикъл също е с доста вариращ обикновено межди 30 и 34 ден, но ако говорим съвсем искрено съм имала случаи от 30 до 40 дни. по тази причина първият път когато исках да забременея си мерех  базаланата температура няколко месеца за да видя как е овулацията. Оказа се винаги 14 дни преди да ми дойде независимо от интервала Така че добре знаех кога е моментът, но не се вманиачавах да  luvbed ... да изнасилвам мъжито де  smile3508
2.Първият път минаха 3 месеца. Вторият стана от първия път
3.Не съм мислила за подобни неща мисля, че това е в Божиите ръце Simple Smile
Успех!

# 24
  • Мнения: 3 537
1.28-30 дена цикъл,овулацията по средата някъде на цикъла 4-5 дни
2.първата бременноста стана веднага,а втората след 1,5 г.опити
3.нищо не сме спазвали

# 25
  • Мнения: 49
1.цикалът ми около 31 дни,а овулацията около 16
2.на 3 месец разбрах,4е съм бременна
3.просто бяхме редовни Joy

# 26
  • Мнения: 5 370
1.26-27 дни цикъл - може и 28.
2. Според моите изчисления и според ехографа - вероятна дата - 06.07. 2004.
3. Станало е буквално на първия ден Crazy Party
4.Не,нищо не сме спазвали, единственото, което съм правила, е да не мърдам после от леглото - ясно е защо. Hug

# 27
  • Мнения: 98
1. 32 dni
2. 5 meseca.
3. 4 meseca go pravihme po shemata :predi ovulaciata/opredeliah ia s test/ za momiche- no bezuspeshno. nakraia se otkazahme ot vsiakakvi shemi i na 5- ia mesec stana. Po sluchainost momiche, kakvoto iskahme/ pyrvoto ni e momche/

# 28
  • Мнения: 1 440
1.Цикълът ми е 28 дни,много редовен.Овулация имах и от 10-ия ден.
2.Правихме опити около 10-11 месеца.
Не сме прилагали никакви суеверия,нищо не сме спазвали,последните месеци хич не го и мислихме толкова,когато стане.
Успех!

# 29
  • Мнения: 280
      Цикълът ми беше на 30 дни , за овулациятя никога не съм следила.
      Бебеправенето ни отне окло 6 месеца, оказа се , че съм забременяла 5 дни след цикъла.
      Наслаждавайте се на редовен сексуален живот и не се затормозявайте със суеверия  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 528
1.Цикълът ми беше 28 -30 дена.Пордължаваше 7-8 дена но оволация не съм изчислявала.
2.От септември опити заченах края на декември-някъде около 15-20 декември.Родих на 14.09 като преносих 8 дена
3.Не никакви бабени деветини не сме прилагали.Даже имаше настрани-надясно момиче.Настрани на ляво момче, но това са глупости

# 31
  • Мнения: 1 046
Айде и аз да се отчета
цикъл на 30-31 дена супер редовен
овулация на около 12-15 дена ,но при мен тя е болезнена, така че винаги си я усещам
прихванах веднага,явно сме плодовити с половинката
да опитахме се по рано от овулацията-уж за момиченце , резултата е един малък сладур в ръцете ми, даже и според прословутите таблици на баба ВАНГА беше момиче-но Калоян е на лице
А най добре не чети нищо и се отдайте на ласки и любов и нещатат ще станат

# 32
ми ние казахме че ще го правим ноември месец, защото татито искаше лъвче. И така и стана... почнахме полека лека, през 2-3 дена, и цикъла ми беше на 30 дена, и точно 14 дена след последния ми цикъл или съм била в овулация или се е извършило оплождането тогава, защото имах много странни болки.  И два дена преди (не)очаквания цикъл: 2 чертички  Grinning ... станало мъничето от първия път. Какво да го правиш, душичка... че така. Не сме го мислили за момиче или момче.. каквото дойде, да е живо и здраво. И според мен е станало в началото на овулацията, тоест да е момиче, но имаме още 2-3 месеца докато го видим наистина какво ще е на видеозона (още съм в 8 г. с.) айде успех и на вас!

# 33
  • Мнения: 6 472
1. Цикълът ми беше 28 дни, продължаваше 5 дни, и овуто ми трябва да е било към 12-14 ден.
2. Стана веднага
3. Никакви такива дивотии не съм прилагала.

# 34
  • Мнения: 1 768
А при мене до сега винаги ми е бил 30 дневен цикълъл.Но от миналия месец,края на ноември,от както zапо4нахме да бебеправим стана на 33 дена.Оzна4ава ли това,4е и овуто ми се е иЗместило с 3 дена наЗад?? Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 1 768
1. 32 dni
2. 5 meseca.
3. 4 meseca go pravihme po shemata :predi ovulaciata/opredeliah ia s test/ za momiche- no bezuspeshno. nakraia se otkazahme ot vsiakakvi shemi i na 5- ia mesec stana. Po sluchainost momiche, kakvoto iskahme/ pyrvoto ni e momche/

А овуто ти кога бе6е горе долу? Crossing Arms

# 36
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
28 дни
овулация на 14-16
бебеправихме около 4 месеца

# 37
  • Мнения: 3 356
1.21 до 24 дни. #Crazy
2.От първия път Blush
3.Бях с настройка за момче и то взе че стана. Sunglasses

# 38
  • Мнения: 1 768
А при 33 дневен цикъл?Кога е овуто горе долу?

# 39
  • Мнения: 245
Преди и мен ме касаеше този въпрос и доктора ми каза, да не го правиш с мисълта за бебеправене, а заради самият акт. иначе се блукирало...на психическа основа.....Колкото по-рядко го правите толкова по-голям е шанса. По принцип най-благоприятният период бил от 10 до 14 ден от датата на менструацията. на мен ми беше на 6.01, а забременях на 16.01.Щом знам датата....Аз спазвах препоръките...получи се когато не мислех по време..... PeaceУспех

# 40
  • Мнения: 498
njama pravila-na6ta krasaviza se polu4i na 5 den sled menstruazija...az dori misleh 4e e nevuzmogno i taka....

# 41
  • Мнения: 1 768
Преди и мен ме касаеше този въпрос и доктора ми каза, да не го правиш с мисълта за бебеправене, а заради самият акт. иначе се блукирало...на психическа основа.....Колкото по-рядко го правите толкова по-голям е шанса. По принцип най-благоприятният период бил от 10 до 14 ден от датата на менструацията. на мен ми беше на 6.01, а забременях на 16.01.Щом знам датата....Аз спазвах препоръките...получи се когато не мислех по време..... PeaceУспех

Колкото по рядко се бебеправи,толкова по голям 6анс да се zабременее??Така ли? Thinking Shocked Confused

# 42
  • Мнения: 245
Преди и мен ме касаеше този въпрос и доктора ми каза, да не го правиш с мисълта за бебеправене, а заради самият акт. иначе се блукирало...на психическа основа.....Колкото по-рядко го правите толкова по-голям е шанса. По принцип най-благоприятният период бил от 10 до 14 ден от датата на менструацията. на мен ми беше на 6.01, а забременях на 16.01.Щом знам датата....Аз спазвах препоръките...получи се когато не мислех по време..... PeaceУспех

Колкото по рядко се бебеправи,толкова по голям 6анс да се zабременее??Така ли? Thinking Shocked Confused
Да. И междудругото Доста мои познати са зачевали след пасивен период, по една или друга причина.....А и това е лекарско мнение.

# 43
  • Мнения: 1 768
ОО супер тогава,zна4и имам надежди...Да се е полу4ило от веднъж Blush
Ох,да споделя..Откакто ми по4на овуто демен 30 декември,та до сега имам леки придърпвания в областта на яй4ниците.Все едно имам овулация...А не ми се вярва да е..все пак цели 10 дена ову е ненормално.. newsm78

# 44
  • Мнения: 601
Vesi pojelavam ti skoro6no zabremenqvane!  bouquet
1. Pri men cikula mi e 31-32 dena. Na 4 lekari hodih za da razbera koga to4no sum
zabremenqla i 4-mata kazaha sled 4e ovulaciqta mi e bila led 14-15 dni
2.Stana ot purviqt put i iznenadva6to
3.ne vqrvam v naso4eno determinirane na pola.Stava suvsem sly4aino i zavisi ot muja.Obqsnenieto e slednoto:jenata nosi XX-hromozomi(hromozomite sa nasledstveniqt material na kletkata i sa lokalizirani v qdroto).Mujut nosi XY hromozomi,koeto ozna4ava 4e ako X hromozomata na muja se naso4i kum qicekletkata na jenata ,koqto e XX stava XXX(momi4e ),no ako Y hromozomata se naso4i stava XXY(mom4e).I tozi proces ne moje da se indycira ot vun6ni faktori(pone zasega),a stava sly4aino

# 45
  • Мнения: 275
И моят цикъл беше по-дълъг (сега вече е нормален). Правехме 8 месеца. Почнах да вземам едни хапчета за стимулиране на овулацията и точно тогава е станало (въпреки, че аз не ги пих както трябва) "Народна медицина" не сме прилагали

# 46
  • Мнения: 1 768
А да попитам преди да ви покаже положителния тест,4е сте бременни,имахте ли болки в яй4ниците,като по време на ову? newsm78

# 47
  • Мнения: 5 370
А да попитам преди да ви покаже положителния тест,4е сте бременни,имахте ли болки в яй4ниците,като по време на ову? newsm78
Аз лично не, обаче странно......почти веднага почнах да ходя често до ВЦ и имах нещо като течение....та си мислех, че съм настинала-бяхме на море.

# 48
  • Мнения: 245
ОО супер тогава,zна4и имам надежди...Да се е полу4ило от веднъж Blush
Ох,да споделя..Откакто ми по4на овуто демен 30 декември,та до сега имам леки придърпвания в областта на яй4ниците.Все едно имам овулация...А не ми се вярва да е..все пак цели 10 дена ову е ненормално.. newsm78
Стига си се притеснявала.Винаги има шанс,както се споменава по-горе.Просто е най-голям шанса повреме на ову.Дори и повреме на цикъл.От опит пак ти го казвам.Само недей да мислиш за това.....отдай се на удоволствие.Ще стане Heart EyesИ си направи тест чак, когато ти закъснее,иначе отчита грешно/пак от опит/И да пишеш като стане ей Simple SmileЗнам какво е.

# 49
  • Мнения: 3 356
А да попитам преди да ви покаже положителния тест,4е сте бременни,имахте ли болки в яй4ниците,като по време на ову? newsm78
Аз идея си нямам кога ми е овулацията Embarassed

# 50
  • Мнения: 1 768
ТеЗи леки придърпвание в областта на яй4ниците и по средата,вЗеха не6о да ме притесняват..Все пак ве4е една седмица продължават... Thinking
А не ми се тър4и пак на лекат,понеже ходих края на ноември и ми каzа,4е вси4ко е о.к. Outta Joint

# 51
  • Мнения: 53
най- важното е да си спокойна и това да не ти е фикс идея,защото могат да се появят проблеми на психологическа основа.всичко ще се нареди ако си спокойна Grinning

# 52
  • Мнения: 2 271
моят цикьл беше 32дни,а ову имах на 16 ден.Умишлено правихме секс  окуло овуто.Забременях при секс на 14 ден.Коремьт и гьрдите ме боляха като при цикьл.Успех!!! Praynig

# 53
  • Мнения: 275
Изобщо не усетих, че съм заченала ... newsm78 Не съм усещала и овулацията си, сега май почнах нещо да усещам .... Ние понеже бебеправехме 8 месеца, аз преди това си мислех, че съм бременна и бях толкова сигурна .... ама се оказа,ч е съм си втълпила, затова като спрях да мисля за това и то стана:))))))

# 54
  • Мнения: 1 768
А кога си намправихте теста и покаЗа положителен реЗултат? Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 1 397
на мен първия тест на 37-мия ден при нередовен цикъл около 31 дни обичайно ми беше отрицателен, а след още 10 дни вече стана положителен Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 768
А промени ли се цикъла ви след като zапо4нахте да бебеправите?Дали се скъси или удължи?? newsm78

# 57
  • Мнения: 245
А кога си намправихте теста и покаЗа положителен реЗултат? Wink
Първата седмица след акта ми беше отрицателен,а като ми закъсна с една седмица ми беше едната черта ярка,а другата много слабо оцветена/голям спор между лекарите беше/ и излезе, че е полужителен.

# 58
  • Мнения: 1 768
Зна4и най рано теста може да се направи 2 седмици след овуто,така ли?

# 59
  • Мнения: 140
Цикълът ми еточно на 28 дни.При нас се получи спонтанно,дотогава се пазехме.След като го направихме изчислих че това са 11дни след цикъла,което според лекарите е първия ден от оволацията.Всички си мислеха че е невъзможно да стане веднага,но стана.И при теб ще се получи ако много не му мислиш и си освободиш съзнанието.А това как става момче или момиче няма рецепта #Crazy

# 60
  • Мнения: 140
Тест за бременност направих първо на 28 ден когато трябваше да ми дойде но беше (-),след като след 2 дни не ми дойде още 1 и той вече беше(+),така че изчакай за по сигурно.Гърдите ми бяха подути и болезнени от 2 седмици често пишках и също ме боляха много яйчниците както при ПМС

# 61
  • Мнения: 10 666
И при мен беше така! Въпреки, че на теста пишеше, че отчита 7 дни след оплождането! Изчакай, за да не се разочароваш, а всъщност да си бременна!!

# 62
  • Мнения: 2 674
А кога си намправихте теста и покаЗа положителен реЗултат? Wink

седмица след секса Grinning

# 63
  • Мнения: 1 768
А кога си намправихте теста и покаЗа положителен реЗултат? Wink

седмица след секса Grinning

Боже какви 4удеса стават Shocked Laughing

# 64
  • Мнения: 245
А кога си намправихте теста и покаЗа положителен реЗултат? Wink
Една седмица след бебеправенето ми показа отрицателен,а след 2 дни закъснение ми даде полужителен/едната чертичка беше едва забележима/

# 65
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
на 28 дни а овулацията на 14-15 ден и умишлено правихме секс около датата стана на втория месец бебчето в бабини деветини не вярвам каквото и да е живо и здраво да бъде

# 66
  • Мнения: 1 768
Моми4ета,трябва да ми дойде на 16/17.Кога да си направя теста тогава?? newsm78

# 67
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не съм го планирала но:
При 28 дневен цикъл е станало на 7 ден newsm78
Теста беше положителен 3 дни след закъснението.

# 68
  • Мнения: 1 768
Кога е овуто прри 33 дневен цикъл? newsm78

# 69
  • Мнения: 229
съветвам те да отидеш в аптеката и да си направш тест просто за успокоение и ще се радвам ако е + Wink

# 70
  • Мнения: 1 768
съветвам те да отидеш в аптеката и да си направш тест просто за успокоение и ще се радвам ако е + Wink

Та днес ми дойде... Cry Cry

# 71
  • Мнения: 2 674

не губи надежда! другият път ще е +  Wink

# 72
  • Мнения: 1 768
А колко 4есто е желателно да се бебеправи в месеца zа да се увели4ат 6ансовете на zабременяване?

# 73
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моля ви,да отговорите на въпросите,свърЗани със zабременяването и т.н.,ако раzбира се си спомняте.

1.Колко дена е бил цикъла ви,когато zабременяхте и кога горе долу бе6е овулацията ви?
2. Колко време бебеправихте?
3. Прилагахте ли поверия или недокаzани иЗследвания,като например няколко дена преди овуто zа моми4е и по време на овуто zа мом4е?Ако да,полу4ихте ли желания реЗултат?

Благодаря ви предварително.Попитах с цел да ориентирам себе си и дано ми помогне zа да осъ6ествя най -съкровената си ме4та zа едно бебенце. Heart Eyes

1. Цикъла ми беше 28 дена, овулацията си я изчислих чрез програма, забременях някъде 2-3 ден след началото на овулациятя или 8-9 дена след цикъла.
2. Чак на 5 месец стана бебето.
3. Не съм суеверна, но са ми правили изчисления за пола и т.н, но не познаха.

А колко 4есто е желателно да се бебеправи в месеца zа да се увели4ат 6ансовете на zабременяване?

Ами ние правихме усърдно секс почти всеки ден дори и 2 пъти на ден в дните около и по време на овулацията, но точно в месеца когато стана бебето, почти не правихме секс, понеже и 2 бяхме много болни. Но за наша изненада точно тогава стана.  Peace

# 74
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Кога е овуто прри 33 дневен цикъл? newsm78
Ами според програмката ми при 33 дневен цикъл овулацията настъпва 16 ден след цикъла. Обикновенно овулацията настъпва 14 дена преди менструацията.

# 75
  • Мнения: 229
най-добрия вариянт е да правите секс, когато ви се иска все пак детето трабва да е резултат на любов, а не на някакъв тъп график много е стресиращо да правиш секс по "задължение".

# 76
  • Мнения: 1 768
Благодаря на Тинка79 и Туту zа отговорите..Много сте мили,вси4ки тук..Оь,аz много съм се ит4аяла..Така се бях настроила,4е веднага 6е стане бебето,ама а де..Може и да не е станало,понеже бебеправихме все 3 дена преди овуто..Може да сме били все подранили..Ох трудно е когато вуто ти е то4но преЗ работен ден..и не винаги след лекции или работа ти е до секс...А и аЗ май ве4е секса го правя само zа да даде така желания реЗултат от бебе...

# 77
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А и аЗ май ве4е секса го правя само zа да даде така желания реЗултат от бебе...
И аз до там бях стигнала да го правя само заради резултата, но той се появи точно когато най малко очаквах и когато се бях отказала от тази мания да правим секс по график. Успешно забременяване, дано скоро се появи резултата!   bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 5 828
Моля ви,да отговорите на въпросите,свърЗани със zабременяването и т.н.,ако раzбира се си спомняте.

1.Колко дена е бил цикъла ви,когато zабременяхте и кога горе долу бе6е овулацията ви?
2. Колко време бебеправихте?
3. Прилагахте ли поверия или недокаzани иЗследвания,като например няколко дена преди овуто zа моми4е и по време на овуто zа мом4е?Ако да,полу4ихте ли желания реЗултат?

Благодаря ви предварително.Попитах с цел да ориентирам себе си и дано ми помогне zа да осъ6ествя най -съкровената си ме4та zа едно бебенце. Heart Eyes



По първия въпрос - не помня  newsm78
По втория - стана на втория месец.
По третия - нищо не съм прилагала, бабешки глупости не обичам да слушам  Naughty

На тебе успех, не се отчайвай, всичко е божа работа, ще стане когато най не очакваш  Hug    bouquet   

# 79
  • Мнения: 120
Всички са те посъветвали много мъдро, но да се включа и аз. Ако можеш изобщо не мисли за това. Обичайте се с любимия мъж и бебчо ще се появи като резултат от тази любов.
На въпросите-цикълът ми е около 31 дена. Нямах никаква представа за овулацията си, но мисля, че съм забременяла още първата брачна нощ или в следващите няколко дни точно след менструация. Съвсем непланувано Peace И още нещо, дори и да не си много религиозна, децата са дар от Бога и няколко молитви също няма да навредят.  bouquet

# 80
  • Мнения: 1 305
Vessito znaesh li vyprosa ti e mnogo hubav.
Nie systo mislim po tozi vypros az iskam mnogo momi4ence i syshto sym slushala razni gadaniq i preporyki no shte si pokaje.  Malko si me e strah zashtoto sym s dosta neredowen cikyl no se nadqwam wsi4ko da e nared. I moje bi skoro da ima rezultat. Shte stiskam palci i na dvete  Hug

# 81
  • Мнения: 1 768
Vessito znaesh li vyprosa ti e mnogo hubav.
Nie systo mislim po tozi vypros az iskam mnogo momi4ence i syshto sym slushala razni gadaniq i preporyki no shte si pokaje. Malko si me e strah zashtoto sym s dosta neredowen cikyl no se nadqwam wsi4ko da e nared. I moje bi skoro da ima rezultat. Shte stiskam palci i na dvete Hug


Мери.И аz на тебе 6е стискам  Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 2 164
Здравей!
1. Цикълът ми е по дълъг (31-35 дни, зависи), не съм си изчислявала овулацията.
2. Винаги сме искали бебче, но никога не сме си поставяли за цел "бебеправенето". Бяхме решили - когато, тогава. Конкретно на въпроса ти - спряхме да се пазим един месец преди сватбата, заченала съм около месец след сватбата.
3. Не.
Успех! Важно е бебчето да е заченато с любов, а не да тичаш след мъжа си с термометъра в ръка, че видиш ли, температурата ти била най-благоприятна за зачеване  Wink!

# 83
  • Мнения: 1 768
Едно време се паЗих като луда да не zабременея,мислех си дори,4е белята може да стане, въпреки предпаЗване..А сега си викам,6о ли не бе6е станало миналата година...непланувано..Хем няма6е да го мисля като сега,а 6е6е да е иЗненада..А сега като съм се вманя4ила и надали 6е стане скоро...

# 84
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
1.Колко дена е бил цикъла .....28-34 дни. Ама шантааааав.
2. Колко време бебеправихте? 9 месеца.
3. Прилагахте ли поверия ... Не!
 Имаме момченце. Като бях в 4-5 месец сънувах, че раждам момче и някой ми казва "Господ ти направи подарък"! Усещането ми беше, че е подарък това, че е момче, а не, че ще имам дете изобщо. Никога няма да го забравя. Никога! За някой може да е лъжа, за мене е знак от Горе.

# 85
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Едно време се паЗих като луда да не zабременея,мислех си дори,4е белята може да стане, въпреки предпаЗване..А сега си викам,6о ли не бе6е станало миналата година...непланувано..Хем няма6е да го мисля като сега,а 6е6е да е иЗненада..А сега като съм се вманя4ила и надали 6е стане скоро...
И при нас беше така пазихме се 4 години и половина с голям страх, пък после като го планирахме бях толкова вманиачена,изчислявах овулации, правихме секс като луди и то за мъжа ми добре, а аз само и само да стане. Ама аз съм си такава, като кажа, че искам нещо, веднага трябва да го получа. След 4 не успешен месец, аз се бях примирила и си казах пък когато стане тогава и същия месец забременях. Не се вманиачавай когато най малко очакваш тогава ще стане.

# 86
  • Мнения: 1 768
Едно време се паЗих като луда да не zабременея,мислех си дори,4е белята може да стане, въпреки предпаЗване..А сега си викам,6о ли не бе6е станало миналата година...непланувано..Хем няма6е да го мисля като сега,а 6е6е да е иЗненада..А сега като съм се вманя4ила и надали 6е стане скоро...
И при нас беше така пазихме се 4 години и половина с голям страх, пък после като го планирахме бях толкова вманиачена,изчислявах овулации, правихме секс като луди и то за мъжа ми добре, а аз само и само да стане. Ама аз съм си такава, като кажа, че искам нещо, веднага трябва да го получа. След 4 не успешен месец, аз се бях примирила и си казах пък когато стане тогава и същия месец забременях. Не се вманиачавай когато най малко очакваш тогава ще стане.

Тинка,май с тебе сме много иденти4ни..Вие колко 4есто бебеправихте?

# 87
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Едно време се паЗих като луда да не zабременея,мислех си дори,4е белята може да стане, въпреки предпаЗване..А сега си викам,6о ли не бе6е станало миналата година...непланувано..Хем няма6е да го мисля като сега,а 6е6е да е иЗненада..А сега като съм се вманя4ила и надали 6е стане скоро...
И при нас беше така пазихме се 4 години и половина с голям страх, пък после като го планирахме бях толкова вманиачена,изчислявах овулации, правихме секс като луди и то за мъжа ми добре, а аз само и само да стане. Ама аз съм си такава, като кажа, че искам нещо, веднага трябва да го получа. След 4 не успешен месец, аз се бях примирила и си казах пък когато стане тогава и същия месец забременях. Не се вманиачавай когато най малко очакваш тогава ще стане.

Тинка,май с тебе сме много иденти4ни..Вие колко 4есто бебеправихте?
Ами по време на овулацията и няколко дена преди и след нея всеки ден правихме секс, дори понякога и 2 пъти, но забременях чак на 5 месец. Нали ти казах, че тогава се примирих, дори бях сигурна, че не съм бременна, и 2 с мъжа ми бяхме много болни и почти не бяхме правили секс, но за учудване и на двама ни точно тогава стана. Не се бой, ще стане само не го мисли много.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 621
А кога си намправихте теста и покаЗа положителен реЗултат? Wink

2 седмици след закъснението. Peace

# 89
  • Мнения: 2 149
Ами ок, чакай да сметна.
Цикъл: на 32 дни горе-долу. 30-32-34-36 дори понякога. Ову настъпва около 13-15 ден според мен, без мерене на Т, просто се променя влагалищния секрет, става по-обилен /според мен това е истината/;
Бебеправене: от 10 години сме заедно= от 9 г и 4 месеца се пазим + 6 месеца поет риск за бебе. Т.е. изобщо не сме го правили, просто аз започнах да не тичам в банята веднага след секс, а да полежавам минута-две. Имали сме 0 опита, но да речем 2 повода за бебепоявяване. Стана си случайно, но това му е сладкото!
Изобщо не може да се въздейства на пола, това е въпрос на природата, дали ще е х или у сперматозоид. И това не е важно, важното е да е живо и здраво  и да му се радвате.

Пожелавам ти успех, и не ставай луда на тази тема, ето сега гледам една приятелка и ми е гадно, че се е закопала в притеснения. Даже запира нарочно като че ли това бременеене при нея, само и само да я кара още повече да мери Т и вдига краката.

# 90
  • Мнения: 5 309
Здравейте и от мен!
Цикълът ми е 28 дена, овулация определих чрез тест - 14 ден.
Първото бебе се получи веднага. За второто - 8 месеца, но ако доктора беше казал по- рано че при мъжа максималното число на сперматозоиди достига четвъртия ден от последен полов акт, щеше да стане по-рано. Та затова, правихме секс  три дена преди овулация  и след това в деня на овулация. Веднага се получи. Пожелавам успех на всички!!! Laughing

# 91
  • Мнения: 1 768
А да попитам.след секс трябва ли краката да са вдигнати,както каЗват някои моми4ета..или да не се мия и да не се движа най много?? ooooh! Outta Joint

# 92
  • Мнения: 7 474
Хубаво е да полежиш малко luvbed и никакви  bath1 и малко челна стойка няма да навреди newsm32

 newsm48

# 93
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А да попитам.след секс трябва ли краката да са вдигнати,както каЗват някои моми4ета..или да не се мия и да не се движа най много?? ooooh! Outta Joint
Ами добре е след секс да не бързаш да ставаш а да полежиш малко. Има и други хитринки, да си вдигнеш дупето на възглавница, да си вдигнеш краката и ханша (абе нещо като челна стойка, само че от кръста нагоре), или докато свършва мъжа ти също можеш да си с повдигнат ханш или други подобни пози подходяща за по лесното достигане на сперматозоидите до яйчника. На мен лично ми помогна лежането след секс по гръб. Обикновено си полежавах между 15-30мин., понякога и повече и след това ставах да се измия.

# 94
  • Мнения: 1 768
А ако всеки ден се прави секс преЗ фертилните дни,надеждно ли е zа zабременяването?или преЗ ден е по добре zа сперматоЗоидите?

П.С Тинка79,ако желае6 може да 4атим сега във 4ата на канала Heart Eyes

# 95
  • Мнения: 7 474
През 1-2или3 дни трябва да действате , за да могат сперматозоидите да се въэстановят!

# 96
  • Мнения: 1 768
През 1-2или3 дни трябва да действате , за да могат сперматозоидите да се въэстановят!
Е добре де,ако действаме преЗ 1ъ2 дена,то тогава 6е имаме само два опита преЗ фертилните дни? newsm78

# 97
  • Мнения: 34
цикъл 28 30 дни
оволация не съм следила. Бяхме решили че бебето ще дойде когато му е времето. След година и половина забременях. Но ако трябва да бъда честна винаги когато наближаваше менструацията тръпнех от желание да не ми дойде.

# 98
  • Мнения: 7 474
Да, но сперматозоидите имат  3 дни живот в теб, а яйцеклетката 48часа. Така,че се срещат по някое време. Моя лекар ми беше казал да работим на 5,7,11,13,15 ден след мензис  и стана веднага. Въпросът е да не е всеки ден и не повече от 3 дни.

# 99
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А ако всеки ден се прави секс преЗ фертилните дни,надеждно ли е zа zабременяването?или преЗ ден е по добре zа сперматоЗоидите?

П.С Тинка79,ако желае6 може да 4атим сега във 4ата на канала Heart Eyes
Влязох в чата на bg-mamma, но не те намерих?????  newsm78 Виж ако имаш ISQ това е номера ми обади се: 119-367-317

Последна редакция: нд, 22 яну 2006, 15:22 от Tinka79

# 100
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да, но сперматозоидите имат  3 дни живот в теб, а яйцеклетката 48часа. Така,че се срещат по някое време. Моя лекар ми беше казал да работим на 5,7,11,13,15 ден след мензис  и стана веднага. Въпросът е да не е всеки ден и не повече от 3 дни.
Това е така, яйцеклетката е годна за оплождане за 48 часа, от които първите 8 са най благоприятни за оплождане. Освен това мъжките сперматозоиди всъшност тези които са носители на Y хромозомите, за по бързи, а женските X са по издържливи. Така, че живота на сперматозоидите е малко относителен, но наистина е средно 3 дена, и пак в зависимост и от киселинността на влагалището. Има значение и кои сперматозоиди ще оцелеят в зависимост от киселинността на влагалището, дали носителите на X хромозома или на Y хромозома.
Можеш да посетиш този сайт:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections
Можеш да прочетеш доста неща по този повод.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Цикълът ми е 30 дни. Бебе правихме 6 години и поради тази причина вече нито овулация смятах нито някакви други бабини деветини правех. Не се тревожи бебето ще дойде, когато му дойде времето. Пожелавам ти успех и скоро да се похвалиш.

# 102
  • Мнения: 1 382
ще стане,спокойно...и го праветес много,много любов да стане красиво бебе ... Laughing

# 103
  • Мнения: 5 299
Цикълът ми и преди и сега е 22-24 дни Confused Овулацията ми е някъде 12-14-я ден след цикъла(понякога болезнена) Бебето стана на първия месец още - не сме правили нищо особено за пола Mr. Green Имаме момиче Heart Eyes

# 104
  • Мнения: 2 674
и го правете с много,много любов да стане красиво бебе ... Laughing

за това съм съгласна Wink
аз бях убедена ,че ако свършим едновременно ще се получи невероятно бебе - то нашето си е такова Wink

# 105
  • Мнения: 1 768
Предстои ми ову на 5 февруари..Според един календа от първи до пети са фертилните ми дни.Хубаво ли е о6е от сега да zапо4нем преЗ ден да кажем..Или да Иz4акам да дойде първи..

# 106
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Можете от сега да правите секс стига да имате желание, то не ви пречи.
Колко месеца опитвате без успех?

# 107
  • Мнения: 1 768
Можете от сега да правите секс стига да имате желание, то не ви пречи.
Колко месеца опитвате без успех?

едва в на4алото сме..от един месец опитваме.. Blush

# 108
  • Мнения: 1 006
Не му мисли толкова! Отдай се на удоволствието!
Иначе -28 дена, не съм изчислявала овулация! На датата, на която за първи път бебеправихме май - защото определиха термина ми точно след 9 месеца на същата дата - т.е. веднага съм заченала, още с първите  luvbed не вярвам в суеверия, исках здраво бебе! Желая ти в най-скоро време да видиш това EFP

# 109
  • Мнения: 1 768
А кога по принцип,се ходи на лекър след двете 4ерти4ки?Колко седмици след това,може да се види не6о ясно на видеоЗона? newsm78

# 110
  • Мнения: 2 674
А кога по принцип,се ходи на лекър след двете 4ерти4ки?Колко седмици след това,може да се види не6о ясно на видеоЗона? newsm78

аз отидох доста късно , но добре е около 2 седмици след теста
то лекаря си го вижда ясно през цялото време Grinning, ама на теб ти трябва фантазия в началото Grinning после свикваш с фантазният си образ но и  от обясненията на лекаря добиваш някаква представа кое какво е  Wink

# 111
  • Мнения: 3 760
1.Около 30-32 дни. Незнам кога ми е била овулацията.
2. 2 месеца-без да си даваме зор. А бяхме заедно от години!
Относно третия въпрос, ами като не си знам овулацията, май няма смисъл да казвам, че не съм спазвала поверия относно пола на бебето.
На лекар можеш да отидеш веднага.
Успех!

# 112
  • Мнения: 43
Здравей,
първо искам да ти пожелая успех с бебеправенето. Не сме спазвали никакви поверия, искахме само живо и здраве бебе. Не мисля, че в тези поверия има нещо вярно. Цикълът ми е дълъг ок. 30-34 дни , а и забременях след стимулация С Клостилбегит. При нас бебеправенето продължи около година и половина. Сега имаме прекрасно момиченце.

# 113
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Преди да забременея имах цикъл около 30-32 дни., тогава бях с червения Самсунг, който изчисляваше овулацията/ не ми се смейте Grinning/ и с него се ориентирахме, кога са точните дни. Laughing
За пола нищо не сме правили.

Успех с бебеправенето и дано ни се похвалиш Февруари. Стискам палци.  bouquet

# 114
1.Цикъла ми беше на 28 дена.
2.6 месеца,но не само по време на овулацията,а просто когато ни е кеф.Даже като смятах май4е само когато сме го направили съм била в овулация,преди това сме пропускали без да искаме.Хи4 не съм следяла календари.То не става по пораъ4ка бебето,а когато Господ реши.
3.Мислех си,4е 6те е моми4е,защото от 5 поколения в нашия род няма мом4ета.Но...6те е мом4е. LaughingБез да спазваме бабини деветини.С природата сметки наможеш да правиш.

# 115
  • Мнения: 1 768
За6о тогава пи6е във сайта на zа4атие,4е плана zа zабременяване е тр последователни дена да има сексуален контакт,после един ден по4ивка и на следва6ия ден последен опит.. newsm78

# 116
  • Мнения: 1 768
Болките ниско долу,придърпванията де  в яй4ниците и тъпиоте болки долу в средата какво оЗна4ават?4е настъпва овулация или 4е свър6ва тя?Говоря то4но към 16/17 дена след менструацията.. newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт